Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FORD > Masina mea Ford

Reply
 
Thread Tools
Old 22-01-11, 12:44   #31
didier_021

Stock
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 7
Smile Ford Mustang Shelby GT500

Quote:
Originally Posted by robertirod View Post
HA HA HA, Hai ca m-ai facut sa rad de dimineata ...... Am vrut sa iasa salam, dar a iesit parizer. Si-a primit-o, cu varf si-ndesat. Ii e suficient. Bine ca "stricaciunea" de sofer nu a atins motorul, pagubele au fost oarecum......"mici" (piesele costa foarte mult , de unde dracu' le aduc ei, importatorul si dealerul Ford). Au schimbat, nu indreptat, aripa fata stanga, un suport motor, bascula completa stanga, bara fata, masca frana stanga, janta si cauciucul stang care erau rupte de la impact, contraaripa stanga, deci nimic foarte grav. E capoasa masina. Si hai sa-ti mai spun una, care a aparut zilele trecute...........
Cati bani crezi ca au cerut pentru a-mi schimba colantele, restul decat cele de pe bara si aripa stanga ? Stii, din cauza jetului de la spalatorii, le-a mai ciupit, colo un pic, dincolo un pic si am zis, hai sa le schimb toate daca tot le schimba pe cele de pe aripa si bara, care sunt pe casco ? Nu vei crede ......., 96.000.000 + TVA. M-am cacat pe mine, nu-mi venea sa cred. Le-am zis sa nu le mai puna, sa mi le opreasca de model pe cele noi de pe bara si aripa, am vorbit cu cei de la "colantari", reclama din dreapta de pe pagina asta, si ma costa toata masina, cat crezi ? 120 Euro + TVA. ???????? Ce mai e de zis ?
salut. nu stiu din ce povesti scoti preturile astea? cum sa platesti vama 1.5 miliarde? aia poate era valoarea la care s-a calculat vama. pentru masinile import usa e vama 30% si tva 19% la vremea la care ai luat tu masina. deci daca ea a fost 45 000 euro in usa (desi nu stiu cum s-a ajuns la banii astia, cand un shelby gt 500 costa 50 000$ MSRP la ei), atunci vama si tva ar fi trebuit sa platesti 54.7% din valoarea ei, adica 24 000 euro. pretul corect pt mustang gt 500 adus in ro este 50 000$ masina + 5000$ transportul (singura in container) + 30%vama si 19% tva + taxa inmatriculare care era vreo 9000 euro (un prieten si-a adus un corvette z06 cu motor de 7 litri si a platit 9mii eur taxa.) deci vrei 12500usd. total = circa 95 000 usd ... hai pune 100 de mii. adica 70 000 euro cu tot cu inmatriculare.
Iar service`ul... cum sa coste 10 mii de euro un ambreiaj?! ca sa nu mai zic de 115milioane niste abtibilduri, eu unul nu pot crede asa ceva.

Sper sa nu mai ai probleme pe viitor, ca nu doresc raul nimanui.

Last edited by NWZeu; 24-01-11 at 17:34.
didier_021 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -