Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Ford (https://forum.4tuning.ro/121-masina-mea-ford.html)
-   -   Ford Mustang Shelby GT500 (https://forum.4tuning.ro/121-masina-mea-ford/181363-ford-mustang-shelby-gt500.html)

robertirod 08-04-10 17:00

Ford Mustang Shelby GT500
 
10 Attachment(s)
In sfarsit, un vis devenit realitate .......

Cristi_v10 08-04-10 19:24

re: Ford Mustang Shelby GT500
 
Super masina.........felicitari si sa o stapanesti sanatos ......cati mai multi km fara probleme ..........appo e cadou de iepuras?

URSU_DEEA 08-04-10 19:28

re: Ford Mustang Shelby GT500
 
asta da vis sa o stapanesti sanatos

NightClubRacer 08-04-10 22:12

Re: Ford Mustang Shelby GT500
 
ohoo asea da :D s-o stapanesti sanatos! cat tea costat?

THE BLACK DREAM 08-04-10 23:03

Re: Ford Mustang Shelby GT500
 
Chiar ca :O
Sa o stapanesti sanatos si fara incidente :O.

brownshark 08-04-10 23:07

Re: Ford Mustang Shelby GT500
 
biata masina e super.
ce-o mai blestema ca a ajuns in RO.
sper sa nu ma intelegi ca as avea cva personal cu tine dar la c stie masina asta, mai bine te duceai u la ea...

robertirod 09-04-10 11:13

Re: Ford Mustang Shelby GT500
 
9 Attachment(s)
Prietene, daca ai stii cata dreptate ai ....... E o poveste lunga si o gramada de bani investiti. Am cumparat masina din state, acum 1 an si jumatate si am reusit sa merg cu ea doar 5 luni. La 6000 km, a cazut ambreiajul.... ca sa o repare (schimbe ambr) mi-au cerut 400 milioane plus 500 $ pentru 9 suruburi. I-am dat in judecata si dupa ce m-au plimbat de vre-o trei ori prin service pe la ei, cand au vazut hartiile, mi l-au schimbat pe garantie. A cazut din cauza faptului ca la toata seria 2008/2009 de Shelby GT500, au montat un ambreiaj subdimensionat, incapabil sa sustina 550 CP. Toata "futareala" a durat un pic peste 6 luni... deci fara masina la care platesc lunar 1500 Euro leasing si 500 Euro asigurare casco. Deci, prin luna August anul trecut am reusit sa conduc frumoasa fata pana in Decembrie, cand, din cretinism, am dat-o unui sofer sa mi-o aduca acasa, eu fiind dupa un sprit cu prietenii, pe la 5 dimineata (sofer constient si constiincios). Eu am mers cu un taxi, de la Universitate spre Mosilor, iar handicapatul meu de sofer de la firma, a disparut de langa mine. A luat-o la dreapta la Universitate, spre Unirea, doar conducea un Shelby, ce gura masii, sa vada si el ce poate....... Si ce crezi ? A rupt o fantana la Unirea in fata, mi-a facut masina de boala copiilor. Acum sta in service din Decembrie, ca mai trebuie un rulment si o aparatoare de cacat, dupa ce a fost reparata. Deci ai mare dreptate cand spui ce spui. Am dus o lupta crancena cu cacatii de importatori si dealeri, si nu ma las. Masina a costat groaznic de mult si de aceea nu ii las, cred ca reparatiile i-au costa in jur de 2 miliarde, fara pic de gluma. Prima oara in jur de 400 milioane si acum in jur de 1,5 miliarde. Merita sa plateasca, dupa cati bani le-am dat, numai la asigurari, nu ? Masina a costat pana sa vina, pe factura, pretul ei de import cu descarcare in Constanta port, 46000 Euro. Imediat ce am scos-o din container a trebuit sa platesc alti 1,5 miliarde taxele de import si TVA. Eeeeeee, ce crezi ? A fost deajuns ? Nu. Taxa de prima inmatriculare, 5000 Euro, asta ca am fost norocos, la trei zile dupa mine s-a facut 12000 Euro pentru capacitatea ei.......... De aici si pana la nebunie, doar un pas, dar rezist. E o senzatie sa o conduci, de acasa pana la constanta slabesc trei kile........

player77 09-04-10 11:49

Re: Ford Mustang Shelby GT500
 
Quote:

Originally Posted by robertirod (Post 3261315)
Prietene, daca ai stii cata dreptate ai ....... E o poveste lunga si o gramada de bani investiti. Am cumparat masina din state, acum 1 an si jumatate si am reusit sa merg cu ea doar 5 luni. La 6000 km, a cazut ambreiajul.... ca sa o repare (schimbe ambr) mi-au cerut 400 milioane plus 500 $ pentru 9 suruburi. I-am dat in judecata si dupa ce m-au plimbat de vre-o trei ori prin service pe la ei, cand au vazut hartiile, mi l-au schimbat pe garantie. A cazut din cauza faptului ca la toata seria 2008/2009 de Shelby GT500, au montat un ambreiaj subdimensionat, incapabil sa sustina 550 CP. Toata "futareala" a durat un pic peste 6 luni... deci fara masina la care platesc lunar 1500 Euro leasing si 500 Euro asigurare casco. Deci, prin luna August anul trecut am reusit sa conduc frumoasa fata pana in Decembrie, cand, din cretinism, am dat-o unui sofer sa mi-o aduca acasa, eu fiind dupa un sprit cu prietenii, pe la 5 dimineata (sofer constient si constiincios). Eu am mers cu un taxi, de la Universitate spre Mosilor, iar handicapatul meu de sofer de la firma, a disparut de langa mine. A luat-o la dreapta la Universitate, spre Unirea, doar conducea un Shelby, ce gura masii, sa vada si el ce poate....... Si ce crezi ? A rupt o fantana la Unirea in fata, mi-a facut masina de boala copiilor. Acum sta in service din Decembrie, ca mai trebuie un rulment si o aparatoare de cacat, dupa ce a fost reparata. Deci ai mare dreptate cand spui ce spui. Am dus o lupta crancena cu cacatii de importatori si dealeri, si nu ma las. Masina a costat groaznic de mult si de aceea nu ii las, cred ca reparatiile i-au costa in jur de 2 miliarde, fara pic de gluma. Prima oara in jur de 400 milioane si acum in jur de 1,5 miliarde. Merita sa plateasca, dupa cati bani le-am dat, numai la asigurari, nu ? Masina a costat pana sa vina, pe factura, pretul ei de import cu descarcare in Constanta port, 46000 Euro. Imediat ce am scos-o din container a trebuit sa platesc alti 1,5 miliarde taxele de import si TVA. Eeeeeee, ce crezi ? A fost deajuns ? Nu. Taxa de prima inmatriculare, 5000 Euro, asta ca am fost norocos, la trei zile dupa mine s-a facut 12000 Euro pentru capacitatea ei.......... De aici si pana la nebunie, doar un pas, dar rezist. E o senzatie sa o conduci, de acasa pana la constanta slabesc trei kile........

pfooa ce rau imi pare...ma doare inima zau....si leasingul prin care ai luat e praf...bafta si sa o vedem pe strazi cat mai curand..

robertirod 09-04-10 12:05

Re: Ford Mustang Shelby GT500
 
4 Attachment(s)
iata vama, 1.635.960.000 lei ..............
Si cum este acum in service la Ford, Tiriac, Piata presei libere

NightClubRacer 10-04-10 01:30

Re: Ford Mustang Shelby GT500
 
trista treaba...asta e, romania sistem :D bafta cu ea, grabeste procesu ca vine vara :D

RideTheRiddle 10-04-10 02:09

Re: Ford Mustang Shelby GT500
 
cred ca am vazut-o anul trecut pe antiaeriana, mi-a ramas in cap si acum sunetul ei.

intrebare poate idioata, e o poza cu bordul, ai jumate de rezervor si pe trip computer scrie 93 km to empty, asta inseamna ca masina asta la un plin face doar 200 de km? fiind o masina atat de puternica ma asteptam la un consum mare dar tot ma lasa putin masca :shock:

robertirod 10-04-10 15:23

Re: Ford Mustang Shelby GT500
 
Salut prietene, ea era..... merg cam 250 km cu un plin

elspa 10-04-10 19:18

Re: Ford Mustang Shelby GT500
 
salut, de ce te pedepsesti in continuare cu service-uri unde iti cer banii aia pe piese ?

uite id-ul meu de messenger mihai_spanachi, te putem rezolva atat cu piesele cat si cu montajul in conditii umane.....

PS: bolturile de volanta costa maxim 40 euro !

robertirod 11-04-10 00:09

Re: Ford Mustang Shelby GT500
 
mihai, ai un service ptr astea ? lucrezi cu asigurarile ?

elspa 11-04-10 06:07

Re: Ford Mustang Shelby GT500
 
nope, din pacate doar partea mecanica, dar vorbim pe messenger.


All times are GMT +2. The time now is 03:42.

- Copyright 2024 4Tuning