Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FORD > Masina mea Ford

Reply
 
Thread Tools
Old 11-11-09, 21:54   #46
PinkProbeLady
Ford Driver

Stage 5
 
PinkProbeLady's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 914
Member of:
[FORD]
Default Re: Ford Probe 2.0 16v - (Pink Probe Story)

Sa inteleg ca predator avea forme de Millenium Wide body si era un Ford Probe.
Totusi am inteles, nu iti place masina.
Fiecare si-o face pe propriul gust. Bafta si tie.
__________________

The winner ain't the one with the fastest car it's the one who refuses to lose! Pinky
Ford Probe (Pinky)
Mazda MX5 (Mia)
PinkProbeLady is offline   Reply With Quote
Old 11-11-09, 22:43   #47
Paco4golf
Banned

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 809
Member of:
[VW]
Default Re: Ford Probe 2.0 16v - (Pink Probe Story)

foarte frumos lam vazut de cateva real
Paco4golf is offline   Reply With Quote
Old 12-11-09, 11:00   #48
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Ford Probe 2.0 16v - (Pink Probe Story)

Vreau sa o felicit pe Ramo pentru tot ce a realizat pana acum cu acest minunat Probe! E greu ca femeie sa patrunzi in lumea tuningului atat de adanc si sa tii piept multor baieti cu orgoliu mai mare decat alceva... si ma bucur ca reuseste chiar daca carcotasi vor fii tot timpul!
Este o femeie deosebita, pasionata pana in maduva oaselor de tot ce inseamna masini si motoare si lucrul asta se reflecta in munca depusa si in rezultate care nu au intarziat sa apara odata ajuns Probele la diferite evenimente 4Tuning si nu numai !

Acum despre masina, am vazut-o live , am avut ocazia sa o studiez si pot sa va spun ca este impecabila din multe puncte de vedere, lucru apreciat nu numai de mine ci si de juriu la diferitele evenimente la care a participat!
Ceea ce este clar dupa cum bine imi spunea cineva care este implicat de mult in lumea tuningului din RO este ca ochiului needucat ii este greu sa vada dincolo de liniile clasice , iar curentul japan si cel vest european de tuning este cu greu acceptat la noi!
Dar incurajarile primite de multe masini cu stilul acesta adoptat (premii si aprecieri oficiale) nu fac decat sa obisnuiasca publicul de la noi cu asemenea masini realizate in stilul acesta!
Cat despre remarcile unora ca nu cred implicarea la modificarile aduse masinii- a facut sectiunea asta, respectati-o si intrebati ce vreti voi sa stiti , orice detaliu si sunt sigur ca va va raspunde pentru ca isi cunoaste masina ca pe propriile buzunare !
Desigur nu a putut face tot, pentru ca sunt sigur ca nici un barbat nu si-a facut singur toate modificarile pe masina ! Dar acolo unde a putut sa se implice sunt sigur ca a facut-o si un lucru e clar - ideeile si designul sunt ale ei , fiecare modificare in parte!

Spunea cineva in posturile anterioare ca a fost socat de felul cum a fost expediat...sunt sigur ca a fost vorba de altceva, la show-uri e lume multa, poze, tre sa ai grija sa nu iti zagarie masina, oboseala! Sunt sigur ca ssunt alte motive nicidecum rautate sau mai stiu eu ce va trece prin cap! Aradu si gasca vesela de roze sunt oameni deosebiti si pacat ca s-a creeat o neintelegere pe tema asta!

Asadar tot respectul pentru curaj, daruire si mult succes in ceea ce urmeaza !

Last edited by NWZeu; 12-11-09 at 17:09.
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 12-11-09, 12:47   #49
NightClubRacer

Stage 5
 
NightClubRacer's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 5,646
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Ford Probe 2.0 16v - (Pink Probe Story)

mie unu imi place masina a vrut ceva mai sf, si a reusit...e o masina gen fast and furios per total, de show. Si ar trebui macar apreciata munca, banii, timpu investit in ea. Dar asea se obisnuieste pe forumu asta, sa se jigneasca si punctu de vedere al unora sa fie mai mult decat jignitor si rautacios Oricum felicitarile mele pentru masina!!!
__________________
DMX Custom's since 2005!
NightClubRacer is offline   Reply With Quote
Old 12-11-09, 12:56   #50
PinkProbeLady
Ford Driver

Stage 5
 
PinkProbeLady's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 914
Member of:
[FORD]
Default Re: Ford Probe 2.0 16v - (Pink Probe Story)

Quote:
Originally Posted by NightClubRacer View Post
mie unu imi place masina a vrut ceva mai sf, si a reusit...e o masina gen fast and furios per total, de show. Si ar trebui macar apreciata munca, banii, timpu investit in ea. Dar asea se obisnuieste pe forumu asta, sa se jigneasca si punctu de vedere al unora sa fie mai mult decat jignitor si rautacios Oricum felicitarile mele pentru masina!!!
Multumesc pentru aprecieri si sper ca pana la anul sa reusesc sa finalizez tot ce mi-am propus la interior si exterior. Cum spuneam nu ma opresc aici. Nici exteriorul nu este finalizat inca, dar pe parcurs voi posta ce si cum se va schimba.
PinkProbeLady is offline   Reply With Quote
Old 12-11-09, 14:18   #51
roby wws

Stage 5
 
roby wws's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,170
Member of:
[Opel]
Default Re: Ford Probe 2.0 16v - (Pink Probe Story)

E masina ei ,si-a facut cum a vrut,a lucrat personal la ea(nu ca altii care le cumpara din afara si gata tuning-ul)+cel mai mare satisfactie ca masina e scoasa mai mereu la plimbare..

Cred ca ar merge interior alb cu inserti roz si cusatura de la alb sa fie cu roz (insertiile ai putea sa le faci cu roz la scaune,volan,consola<partile de la ceasuri si la schimbator>,la fetele de usi si niste mochete roz cu insertie de alb)
__________________
Acvarii si acesorii din stoc sau pe comanda
Next step:coming sone

Last edited by NWZeu; 12-11-09 at 17:20.
roby wws is offline   Reply With Quote
Old 12-11-09, 14:23   #52
PinkProbeLady
Ford Driver

Stage 5
 
PinkProbeLady's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 914
Member of:
[FORD]
Default Re: Ford Probe 2.0 16v - (Pink Probe Story)

Quote:
Originally Posted by roby wws View Post

cred ca ar merge interior alb cu inserti roz si cusatura de la alb sa fie cu roz(insertiile ai putea sa le faci cu roz la scaune,volan,consola<partile de la ceasuri si la schimbator>,la fetele de usi si niste mochete roz cu insertie de alb)
Poti sa imi areti un model? legat de insertii?
Ms mult
In principiu asa va fi, totul alb cu unele cusaturi pink.
PinkProbeLady is offline   Reply With Quote
Old 12-11-09, 16:49   #53
catarsis
Ford Driver

Stage 5
 
catarsis's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 764
Member of:
[FORD]
Default Re: Ford Probe 2.0 16v - (Pink Probe Story)

"In primul rand vreau sa o felicit pe Ramo pentru tot ce a realizat pana acum cu acest minunat Probe! E greu ca femeie sa patrunzi in lumea tuningului atat de adanc si sa tii piept multor baieti cu orgoliu mai mare decat alceva... si ma bucur ca reuseste chiar daca carcotasi vor fii tot timpul!"- daca ai bani nu eu greu pt nimeni
__________________
Dresaj Caini Ploiesti
catarsis is offline   Reply With Quote
Old 12-11-09, 17:00   #54
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Ford Probe 2.0 16v - (Pink Probe Story)

Quote:
Originally Posted by catarsis View Post
"In primul rand vreau sa o felicit pe Ramo pentru tot ce a realizat pana acum cu acest minunat Probe! E greu ca femeie sa patrunzi in lumea tuningului atat de adanc si sa tii piept multor baieti cu orgoliu mai mare decat alceva... si ma bucur ca reuseste chiar daca carcotasi vor fii tot timpul!"- daca ai bani nu eu greu pt nimeni
Este greu uneori cand nu stii ce sa faci cu ei. Si pot sa iti dau multiple exemple dar nu aici! Sunt masini care ies rau chiar daca s-a investit mult - s-a investit prost !
Tuningul inseamna calitate nu cantitate!

Last edited by NWZeu; 12-11-09 at 17:25.
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 12-11-09, 17:25   #55
NWZeu

Stage 5
 
NWZeu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,034
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[DAEWOO]
[FORD]
[BMW]
Default Re: Ford Probe 2.0 16v - (Pink Probe Story)

E ultima oara cand o spun si nu fac referire doar la o persoana: disputele personale nu se rezolva pe forum, nu suntem ring de K1, MMA, judo sau mai stiu eu ce sport ... cine are pareri pro sau contra e NORMAL sa faca niste completari insa acestea sa fie de bun-simt, in cazul in care se sare peste masura in partea stanga a postului este optiunea REPORT POST, folositi-o cu incredere nu fiti avocati, galerie etc ...
Sper ca discutia sa continue intr-un mod CIVILIZAT .....
__________________
Ford Mondeo MK3 DuratecHE --- BMW E46 FL 320D --- Daewoo Cielo Executive DOHC 16V
uita-te bine in oglinda, aparentele insala
NWZeu is offline   Reply With Quote
Old 12-11-09, 21:20   #56
Silencer Power

Stage 5
 
Silencer Power's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 928
Default Re: Ford Probe 2.0 16v - (Pink Probe Story)

La motor intentionezi sa faci un mic tuning? Te intreb pentru ca ceva care arata, trebuie sa si fie... de regula.
Silencer Power is offline   Reply With Quote
Old 12-11-09, 22:27   #57
roby wws

Stage 5
 
roby wws's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,170
Member of:
[Opel]
Default Re: Ford Probe 2.0 16v - (Pink Probe Story)

am atasat ceva modele de interior,akum depinde de tine cum vrei sa fie culoare dominanta(eu as merge pe alb)si cum sa fie aranjate insertiile
plus in ultima poza ti-am pus si niste covorase,doar sa sugerez ca ar merge sa le faci ceva si lor
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	_multimedia_images_img_traitees_2009_07_DSC_7648_DxO_galeriepopup.jpg
Views:	123
Size:	55.2 KB
ID:	1173467   Click image for larger version

Name:	22605520005_large.jpg
Views:	106
Size:	63.8 KB
ID:	1173468   Click image for larger version

Name:	vw-barbie-beetle_2.jpg
Views:	154
Size:	110.3 KB
ID:	1173469  

Click image for larger version

Name:	vw-barbie-beetle_7.jpg
Views:	133
Size:	177.8 KB
ID:	1173470   Click image for larger version

Name:	hello-kitty-pink-floor-mat-set1.jpg
Views:	120
Size:	95.4 KB
ID:	1173471  
roby wws is offline   Reply With Quote
Old 12-11-09, 23:47   #58
PinkProbeLady
Ford Driver

Stage 5
 
PinkProbeLady's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 914
Member of:
[FORD]
Default Re: Ford Probe 2.0 16v - (Pink Probe Story)

Quote:
Originally Posted by Silencer Power View Post
La motor intentionezi sa faci un mic tuning? Te intreb pentru ca ceva care arata, trebuie sa si fie... de regula.
Momentan la motor nu imi permit sa investesc. Si nu intentionez sa modific motorul inca, fiind si faptul ca mai am o masina pentru care am alte planuri, nu tuning.

La motorul Probeului trebuie inceput de jos, sau mai bine zis din interior, adica: pistoane, biele, garnitura de chiuloasa, si multe altele pana la montarea unui kit turbo. Acest motor de 2.0l nu are o baza prea buna, iar invastitia pentru al urca putin mai sus (hp) este prea mare.
Dar in principiu imi ajunge cat este, nu sunt pasionata de speed si drag. Ador sa il plimb ore insir stiind ca motorul este linistit si intr-o stare cat se poate de buna.

Poate cu trecerea timpului voi schimba ceva si la motor, dar inca nu.
PinkProbeLady is offline   Reply With Quote
Old 13-11-09, 00:01   #59
PinkProbeLady
Ford Driver

Stage 5
 
PinkProbeLady's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 914
Member of:
[FORD]
Default Re: Ford Probe 2.0 16v - (Pink Probe Story)

Quote:
Originally Posted by roby wws View Post
am atasat ceva modele de
In prima faza asa am vrut ceva in 2 "culori" alb si putin roz dar nu am sanse la piele roz asa cum mi-o doresc.
Voi merge pe alb complet cu cateva cusaturi finute roz. Si in spatele scaunelor ma gandeam la un mic logo, mai ascuns.
Sper ca va fi ok.
Multumesc mult pentru modele!
PinkProbeLady is offline   Reply With Quote
Old 13-11-09, 09:30   #60
Sonny™
BMW Driver

Stage 5
 
Sonny™'s Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 4,864
Member of:
[2 Roti]
[Old School Cars]
[DreamWorks Club]
[Competitor CNCA]
[BMW]
[SKODA]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Ford Probe 2.0 16v - (Pink Probe Story)

felicitari pentru masina si pentru toata munca depusa in modificarea acesteia...eu stiam povestea dinainte de a posta masina pe forumul asta si vreau sa zic ca esti printre putinele fete pasionate de tuning si faci o treaba foarte buna...imi place masina ta speram sa vedem mai multe modificari
__________________
Sonny™ is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -