Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Reply
 
Thread Tools
Old 22-03-07, 09:53   #46
naka66vio

Stage 5
 
naka66vio's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,571
Member of:
[SKODA]
Default Re: Masina mea CORRADO G60 viitor VR6

Quote:
Originally Posted by Aaronnel^ View Post
Geo .. jantele astea sunt super bestiale Poate reusesti sati pui din astea ca sunt marpha. Dau mai bine astea pe Corrado decat cele pe care le are naka66vio
eu nam zis sa puna la fel ca mine iam dat doar un exemplu de jante cu bordura.am zis ca ar da bine ca cele care lea pus el sau cele care i leam aratat pe golf4 vr6 si cred ca cele care lea aratat el sar lejer oi de 2000 din moment ce cele ca ale mele sunt vreo 1400noi
__________________
REVO ST3,APR RSC exhaust,ITG intake,Sachs Perfomance Clutch with SMF,QUAIFFE lsd,update breather kit,FORGE dv&bov,NEUSPEED dog bone,NEUSPEED rear sway bar link,H&R sway bars,EIBACH pro kit springs,BILSTEIN B8 shock absorber,VDO TURBO boost gauge,OZ ULTRALLEGERA 18"rims with MICHELIN PS2,AUTOTECH HPFP,S3 brakes pads DS2500,S3 intercooler,FORGE twincooler,IE rods,KO4 turbo,S3 injectors,S3 camshafts,RS4 FPR VALVE,Wot box,Boost controler,MOTUL fluids,CARBON LOOK.etc
naka66vio is offline   Reply With Quote
Old 22-03-07, 12:26   #47
ext-design

Stage 1
 
ext-design's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3
Default Re: Masina mea CORRADO G60 viitor VR6

uite ca am ajuns si eu pe forumul asta...nu am "titiu"...dar ma ocup cu design exterior la masini...any questions anyone?...

P.S. Kalue masina ta e superba
ext-design is offline   Reply With Quote
Old 22-03-07, 12:28   #48
Mario_Dub

Stage 5
 
Mario_Dub's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,510
Default Re: Masina mea CORRADO G60 viitor VR6

pey da la tine poate nu atinge pentru ca nu este lasata masina, la mine era culcata pe burta nici macar un deget nu mai intra intre aripa si roata se vedea super dar practic deloc noroc ca am amortizoare reglabile duritate/inaltime si problema s-a rezolvat imediat. iar ca sa iei niste roti late si sa inalti masina aiurea doar ca sa nu atinga nu mai vad scopul mai ales ca este vorba de o masina sport nu logan
Mario_Dub is offline   Reply With Quote
Old 22-03-07, 12:39   #49
naka66vio

Stage 5
 
naka66vio's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,571
Member of:
[SKODA]
Default Re: Masina mea CORRADO G60 viitor VR6

Quote:
Originally Posted by tru_astra View Post
pey da la tine poate nu atinge pentru ca nu este lasata masina, la mine era culcata pe burta nici macar un deget nu mai intra intre aripa si roata se vedea super dar practic deloc noroc ca am amortizoare reglabile duritate/inaltime si problema s-a rezolvat imediat. iar ca sa iei niste roti late si sa inalti masina aiurea doar ca sa nu atinga nu mai vad scopul mai ales ca este vorba de o masina sport nu logan
pai iti zic ca si la mine este f lasata masina in poze ce se vede este inainte sa am susp sport dar la bora si la golf sunt deja mai umflate aripile si mai mari pasajele la roti ca la corado de asta cred ca numi atinge mie nu ca ar fi masina lasata daca as mai lasao pe a mea 3 cm as merge cu scutul tarash dar mie numi atinge tiam zis cred ca datorita pasajelor mai marisi daca o sa aive o suspensie buna nu cred ca o sai atinga .adica nu am avut prea MULT DE AFACE CU CORADO dar asta e parerea mea tiam zis am vazut la un prieten un corado in buc cu 10j fata spate si era f lasata masina si nui atingea delok.cred ca erau f tari suspensiile
naka66vio is offline   Reply With Quote
Old 22-03-07, 12:43   #50
naka66vio

Stage 5
 
naka66vio's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,571
Member of:
[SKODA]
Default Re: Masina mea CORRADO G60 viitor VR6

si mam uitat sub pasaj cred ca pot sa o las cu scutul de pamant si tot nu miar atinge
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Imagine(1698).jpg
Views:	225
Size:	187.6 KB
ID:	235211  
naka66vio is offline   Reply With Quote
Old 22-03-07, 12:43   #51
naka66vio

Stage 5
 
naka66vio's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,571
Member of:
[SKODA]
Default Re: Masina mea CORRADO G60 viitor VR6

si partea cu latitul aripilor nu cred ca este asa de grea mai ales ca masina respestiva este acum in service
naka66vio is offline   Reply With Quote
Old 22-03-07, 19:57   #52
Kaluvr6
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kaluvr6's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,562
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Masina mea CORRADO G60 viitor VR6

problema e ca nu prea se pricep astia aici...da dupa cate am vazut, vr6`le are capota mai umflata si aripile mai late sau ma insel? Poate or merge...vad eu
Kaluvr6 is offline   Reply With Quote
Old 23-03-07, 09:53   #53
vdub

Stage 5
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,749
Default Re: Masina mea CORRADO G60 viitor VR6

e vb de capota,
la corrado la modelele mai noi capota este umflata,
pe cand la cele mai vechi e bagata inauntru.

brgds
edi
vdub is offline   Reply With Quote
Old 02-04-07, 03:47   #54
moza victor

Stage 3
 
moza victor's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 101
Default Re: Masina mea CORRADO G60 viitor VR6

de ce sa renunte la ideea cu vr6.... ... sunt mai nou pe aici si invat
moza victor is offline   Reply With Quote
Old 02-04-07, 14:29   #55
Bmwaldo

Stage 5
 
Bmwaldo's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 6,772
Default Re: Masina mea CORRADO G60 viitor VR6

intradevar ii poti da mai multa putere din axele cu came sport, dar mai sunt cateva " nimicuri " pe care lumea nu le vede si te pot avantaja, nu prea mai ma pricep eu la vw ca m-am reprofilat pe bmw-uri dar din cate stiam, poti mari un debit, o volanta usurata niste injectoare ( forjate ), un cip facut cu cap nu in bataie de joc, trebuie ca motorul sa aiba si compresie buna ....
multa bafta
Bmwaldo is offline   Reply With Quote
Old 02-04-07, 21:07   #56
Mario_Dub

Stage 5
 
Mario_Dub's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,510
Default Re: Masina mea CORRADO G60 viitor VR6

injectoare forjate nu cred sa fie, cu debit marit da, poate pistoane forjate
Mario_Dub is offline   Reply With Quote
Old 02-04-07, 22:54   #57
BULLETTT

Stage 5
 
BULLETTT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,332
Default Re: Masina mea CORRADO G60 viitor VR6

Toti sunt cunoscatori...
Daca motorul e in mintile lui,si nu esti fan liniute,nu prea are rost sa umbli la el.Eu zic ca ajung 190 cp 245 nm.
BULLETTT is offline   Reply With Quote
Old 02-04-07, 23:00   #58
Aaronnel^

Stage 5
 
Aaronnel^'s Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 2,643
Member of:
[VW]
[PEUGEOT]
[Old School Cars]
Default Re: Masina mea CORRADO G60 viitor VR6

Cand o sa vedeti masina gata veti fi minunatzi ... mai multe detalii sa va dea Geo daca vrea pana atunci SURPRIZE
Aaronnel^ is offline   Reply With Quote
Old 02-04-07, 23:41   #59
Bmwaldo

Stage 5
 
Bmwaldo's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 6,772
Default Re: Masina mea CORRADO G60 viitor VR6

Quote:
Originally Posted by BULLETTT View Post
Toti sunt cunoscatori...
Daca motorul e in mintile lui,si nu esti fan liniute,nu prea are rost sa umbli la el.Eu zic ca ajung 190 cp 245 nm.
aa bine .. eu macar incerc sa invat.. tu ? ..


da ma refeream la pistoane forjate ar putea avea un randament mai bun decat turbo pe motorul stock ( fiindca e posibil sa nu reziste prea mult timp ).
cat despre jante, orice in afara de jante cromate... ...
Bmwaldo is offline   Reply With Quote
Old 03-04-07, 01:14   #60
moza victor

Stage 3
 
moza victor's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 101
Default Re: Masina mea CORRADO G60 viitor VR6

pff surprize o sa fie si la asta a mea...baiatu cu passatu cu vr6 (glontzu') ai avut ceva batai de cap pana ai pus vr6'elesus..sau numa cu mici modif o mers montat..? asa k idee ...fiind o masina combi adik ceva mai grea decat restu cum se simte in curbe cu motoru asta te arunca in decor...la turatii mici trage motoru bine in cate secunde ajunge la 0-100 si cate trepte ai la cutie....si cat iti merge (viteza)in treapta intai si mai ales decat toate cate turatii ai la motoru asta...
ata intrebari pun pt ca vreu sa stiu care este diferenta la astea combi k si eu am in plan un vr6 si nah ..vreu sa stiu tot...
__________________
muzica'n blana si nimic nu'i imposibil
moza victor is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -