Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 17-08-12, 22:00   #856
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

in sfarsit am rezolvat si volanul...un fel de imitatie gti dar pana la urma creatie proprie
a iesit super....eu is multumit de aspect...de feeling etc...

si problematica estetica legat de boxe(grilele)
am cumparat plasa...taiat dupa marime si alta viata...ii chiar cum imi imaginam sa fie
era prea sec cu grila originala
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Fotografie014.jpg
Views:	129
Size:	346.2 KB
ID:	2526079   Click image for larger version

Name:	Fotografie015.jpg
Views:	137
Size:	314.0 KB
ID:	2526080   Click image for larger version

Name:	Fotografie016.jpg
Views:	65
Size:	340.9 KB
ID:	2526081  

Click image for larger version

Name:	Fotografie017.jpg
Views:	57
Size:	406.9 KB
ID:	2526082   Click image for larger version

Name:	Fotografie018.jpg
Views:	41
Size:	394.4 KB
ID:	2526083   Click image for larger version

Name:	Fotografie019.jpg
Views:	99
Size:	437.2 KB
ID:	2526084  

Click image for larger version

Name:	Fotografie021.jpg
Views:	99
Size:	364.6 KB
ID:	2526085   Click image for larger version

Name:	Fotografie022.jpg
Views:	126
Size:	436.4 KB
ID:	2526086  
__________________
Custom Bobo al meu "nigar briliant,pe Schmidt Vn line r18"...

Vand Wv Vento 1.9tdi !!
http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...0-9975240.html
soosy is offline  
Old 17-08-12, 22:50   #857
Mirel1919

Stage 5
 
Mirel1919's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 1,739
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
in sfarsit am rezolvat si volanul...un fel de imitatie gti dar pana la urma creatie proprie
a iesit super....eu is multumit de aspect...de feeling etc...

si problematica estetica legat de boxe(grilele)
am cumparat plasa...taiat dupa marime si alta viata...ii chiar cum imi imaginam sa fie
era prea sec cu grila originala
Mie unul nu imi place cum da cu plasa la boxe, fara suparare, dar mai bine arata cu plasa originala.
Mirel1919 is offline  
Old 17-08-12, 22:53   #858
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by Mirel1919 View Post
Mie unul nu imi place cum da cu plasa la boxe, fara suparare, dar mai bine arata cu plasa originala.
inteleg...fiecare cu gustul lui...eu sincer chiar is incantat si nu regret deloc ca am dat jos grilele originale...mie alea imi pareau prea sec..
daca era plasa la ele mai rar...dar asa marunt imi aduc aminte oarecum la dacii cu aveau si alea grielele la boxe...

parerea mea...
asa chiar arata ok...singura chestie este distanta intre boxa si fata de usa,dar asa nu se mai observa deloc
soosy is offline  
Old 18-08-12, 07:36   #859
ovy_racer07

Stage 5
 
ovy_racer07's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 498
Default Re: Vw bora Edition

Unde ti-ai facut volanul? si cu cat? ...si al meu e destul de ros si as vrea sa ii schimb pielea de pe el
ovy_racer07 is offline  
Old 18-08-12, 11:29   #860
goshy

Stage 5
 
goshy's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,249
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by Mirel1919 View Post
Mie unul nu imi place cum da cu plasa la boxe, fara suparare, dar mai bine arata cu plasa originala.
+1!... parca ar capacele de la boxele de nunta!
goshy is offline  
Old 18-08-12, 14:41   #861
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by ovy_racer07 View Post
Unde ti-ai facut volanul? si cu cat? ...si al meu e destul de ros si as vrea sa ii schimb pielea de pe el
is niste baieti in Tm care se ocupa cu asa ceva...la unu dintre...sta in Freidorf
pretul difera daca este mai simplu sau complex...cu piele perforata sau fara
dar ca si ideie e la 170 lei incepe...cu montat-demontat

Quote:
Originally Posted by goshy View Post
+1!... parca ar capacele de la boxele de nunta!
ii diferenta intre ele,stai linistit
pana la urma fiecare cu gusturiile,ideiile lui
mie cel putin nu imi plac cele originale,sunt prea banale...ca si de dacii
in fine
soosy is offline  
Old 18-08-12, 19:17   #862
.Alex

Stage 4
 
.Alex's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 268
Default Re: Vw bora Edition

nu imi plac nici boxele, nici volanul , nici pedalele, nici covorasele din cauciuc

mai bine nu te atingeai de interior , pentru ca era frumos ,maxim pedalele de :R
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	428535324_tp.jpg
Views:	52
Size:	17.3 KB
ID:	2526814   Click image for larger version

Name:	bose.jpg
Views:	98
Size:	2.55 MB
ID:	2526815  
.Alex is offline  
Old 18-08-12, 21:22   #863
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by .Alex View Post
nu imi plac nici boxele, nici volanul , nici pedalele, nici covorasele din cauciuc

mai bine nu te atingeai de interior , pentru ca era frumos ,maxim pedalele de :R
covoare de cauciuc am luat ca din cate daca stii sau nu,am ramas fara pres din partea volanului si am mers pe guma siliconica ca iarna is benefice
pedalele le-am luat la ocazie,si fiind fk noi banii ce am dat pe ele chiar ca merita(in magazin is aprox 40 eu)
volanul este LUX...nu stiu ce nu iti place....sunt niste chichituri de care se leaga unu altu ca doar nu poate sa placa la toti si unii aveti idei cu interioare de R si abureli...sincer nu ma pasioneaza deloc

iar grilele am explicat deja eu zic ca nu are rost sa repet,iar treaba aia cu logoul pe grila ii o varianta de avarie as zice eu
am vazut la colegul cu variant...boxe de S si bla bla...

va inteleg si accept propuneriile,criticiile,ideiile si etc etc dar si eu imi sustin lucrariile
soosy is offline  
Old 18-08-12, 22:08   #864
Roly94

Stage 5
 
Roly94's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 397
Default Re: Vw bora Edition

Sincer,masina mie imi place foarte mult.E un daily perfect,diferit de ce e comun acum.Si ce aere ai domnu,cica plasa bose,dar defapt el are difuzoare MTX.E ca si cum ai avea logan si ai pune Mercedes in loc de el.
Roly94 is offline  
Old 18-08-12, 22:10   #865
Mirel1919

Stage 5
 
Mirel1919's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 1,739
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by Roly94 View Post
Sincer,masina mie imi place foarte mult.E un daily perfect,diferit de ce e comun acum.Si ce aere ai domnu,cica plasa bose,dar defapt el are difuzoare MTX.E ca si cum ai avea logan si ai pune Mercedes in loc de el.
Ba, tu nu crezi ca-ti dai cam mult cu parerea, sincer? Incearca sa raspunzi mai putin flegmatic si da dovada de ceva respect fata de membrii, ca daca nu, vei fi tratat ca atare de ei.
__________________
Mirel1919 is offline  
Old 18-08-12, 22:11   #866
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by Roly94 View Post
Sincer,masina mie imi place foarte mult.E un daily perfect,diferit de ce e comun acum.Si ce aere ai domnu,cica plasa bose,dar defapt el are difuzoare MTX.E ca si cum ai avea logan si ai pune Mercedes in loc de el.
mda...chestia ii ca eu nu ma supar,ii forum
dar is constient ca nu are cum sa palca tuturor si pana la urma si la masina exclusiv de show se pot gasi fel si fel de chestii ca asta de ce asa si de ce nu asa..si etc etc
masina ii destul de joasa...ba chiar poate mai 1cm se lasa daca o sa am bielete reglabile
jante pe masura am
de aspectul ei m-am ocupa aproape "colt cu colt"
la interior am rezolvat in mare parte....ce sa mai?!

eu si multumit
si da!!!!is DIFERIT de cea ce este pe aici si daca ma uit mai atent nici nu prea este mare lucru in primul rand si mai apoi la masina asta se urmeaza un plan propriu nu jos,jante si WOOOW ce masina
aia la nemti acolo...ma lasa absolut rece griele originale,jante de mertan,suspensie cu drop de - 20 cm,pedale de R,schimbatoare luminate,plafoniera de W8 si de astea....

Last edited by soosy; 18-08-12 at 22:14.
soosy is offline  
Old 18-08-12, 22:17   #867
Roly94

Stage 5
 
Roly94's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 397
Default Re: Vw bora Edition

Scuze ca ma bag asa peste topicul tau si aici imi explic opiniile.@ Mirel,nu crezi,ca in 60 de pagini lau batjocorit destul?Imi pare rau daca am sunat flegmatic,dar chiar ar veni ciudat,sa aiba capace de bose,ce sa ascunda niste difuzoare MTX,nu crezi?Orice a facut,majoritatea mereu au avut ceva de spus impotriva,si chiar nu vad rostul.E clar,avem dreptul la opinii libere,si nu putem avea gusturi la fel,dar totusi.Poate ar putea fi si mai bine,multe lucruri la masina asta.Dar nu prea vad elemente care ar bate in basme,intr-un asa fel,incat sa fie batjocorite intr-un hal de zici ca e serial.
Roly94 is offline  
Old 18-08-12, 22:18   #868
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by Mirel1919 View Post
Ba, tu nu crezi ca-ti dai cam mult cu parerea, sincer? Incearca sa raspunzi mai putin flegmatic si da dovada de ceva respect fata de membrii, ca daca nu, vei fi tratat ca atare de ei.
nu stiu care ii treaba cu omu...dar eu zic ca acum chiar nu a fost nici o problema in acest post
chiar are dreptate...totusi sa vorbim direct si sa lasam influentele si povestiile de dincolo dupa care tot incercam sa ne luam
daca din 10 masini 8 is pe tuning clasic ce se poarta acum ca original,jante si suspensie si celelalte doua aceste elemente + alte personalizari cu gust(foarte important acest aspect)nu inseamna ca nu ii bine si altele...chiar nu are rost sa intru in detalii
chiar ma minunez cateodata cand vad pe unii ca de ce nu ai pus grila original,prelungire de v6,toba stock,faruri oem si etc...
pai sa ne facem masiniile toti la fel si sa diferim doar prin jante si culoarea masini
soosy is offline  
Old 18-08-12, 22:22   #869
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by Roly94 View Post
Scuze ca ma bag asa peste topicul tau si aici imi explic opiniile.@ Mirel,nu crezi,ca in 60 de pagini lau batjocorit destul?Imi pare rau daca am sunat flegmatic,dar chiar ar veni ciudat,sa aiba capace de bose,ce sa ascunda niste difuzoare MTX,nu crezi?Orice a facut,majoritatea mereu au avut ceva de spus impotriva,si chiar nu vad rostul.E clar,avem dreptul la opinii libere,si nu putem avea gusturi la fel,dar totusi.Poate ar putea fi si mai bine,multe lucruri la masina asta.Dar nu prea vad elemente care ar bate in basme,intr-un asa fel,incat sa fie batjocorite intr-un hal de zici ca e serial.
stai linistit...stiu cum ii romanul din pacate...chiar nu este nimic de zis...nici nu mai imi bat capul
in fata calculatorului ii usor...dar daca urmarim realizariile multora este diferenta enorma intre cea ce pretindem sa fim si ce suntem in realitate si ma refer exclusiv la realizari

bani s-au investit gramada,am luat la puricat mai toata masina,vor mai continua ideiile,planuriile
dar cea ce este mai important nu sunt in rand cu "aerul" de oem ca nu consider tuning,nu consider masina personalizata si nu ma intereseaza deloc

edit...ca sa va arata un fapt divers...
un golf 2 si bora asta...(ar mai fi audi a4 si astra...dar le alea nu am reusit sa fac nici jumate din planuri)dar la astea da...un vs...cu ce vor unii,sau aud ca de la vrut la a realiza ii mult si cea ce am facut eu
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_0975.JPG
Views:	77
Size:	286.7 KB
ID:	2527003   Click image for larger version

Name:	IMG_0998.JPG
Views:	83
Size:	204.2 KB
ID:	2527004   Click image for larger version

Name:	Volkswagen-Bora--256898.jpg
Views:	82
Size:	300.6 KB
ID:	2527005  

Click image for larger version

Name:	IMG_4871 (Large).JPG
Views:	69
Size:	110.3 KB
ID:	2527006   Click image for larger version

Name:	IMG_4858.JPG
Views:	49
Size:	1.44 MB
ID:	2527007   Click image for larger version

Name:	vw-golf-ii-squiddy.jpg
Views:	53
Size:	379.6 KB
ID:	2527008  


Last edited by soosy; 18-08-12 at 22:29.
soosy is offline  
Old 18-08-12, 22:38   #870
.Alex

Stage 4
 
.Alex's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 268
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by Roly94 View Post
Sincer,masina mie imi place foarte mult.E un daily perfect,diferit de ce e comun acum.Si ce aere ai domnu,cica plasa bose,dar defapt el are difuzoare MTX.E ca si cum ai avea logan si ai pune Mercedes in loc de el.
eu?
soosy sper ca nu te superi ca pun o poza pe topicul tau
sa stii ca nu te critic ,imi dau cu parerea si atat.
ai investit multi bani in masina asta si meriti sa te bucuri de ea, doar ca eu sunt pe deviza " less is more " ,sau cum spui tu "cu bun gust" ,piese Oem la suprapret
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	SAM_7768.jpg
Views:	115
Size:	405.7 KB
ID:	2527016  
__________________
You're not cool unless parts of your car hit the ground on flat roads.
.Alex is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -