Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 10-11-11, 12:41   #31
miahi89

Stage 5
 
miahi89's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 921
Default Re: Vw bora Edition

acum cred ca a iesit 100%
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	1512346487549.jpeg
Views:	230
Size:	533.3 KB
ID:	2218816  
miahi89 is offline  
Old 10-11-11, 13:00   #32
Adelin.Rujan

Stage 1
 
Adelin.Rujan's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 12
Thumbs up Re: Vw bora Edition

Felicitati pentru alegerea facuta. Mult succes cu masina . Am sa-ti urmaresc cu maxim interes ''jurnalul'' , deoarece de o saptamana mi-am luat si eu tot un VW Bora si orice modificare si sfat e de bun augur pentru mine! Succes MAXIM!
Adelin.Rujan is offline  
Old 10-11-11, 17:12   #33
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by miahi89 View Post
acum cred ca a iesit 100%
da:X:*
cam asta ar fi.....acuma sa vedem si practic cum va iesi si cat vor fi capabil baietii,sa imi faca pe plac si sa faca treaba buna pentru ca va fi ceva munca,nu de alta dar daca capota va veni mai in fata de aripa o sa fie prea iesita si arata urat,mai apoi va trebui ajutat probabil putin tragerul pentru ca trebuie "inpins" inclinat tot botul pentru a veni capota peste(mai ales la faruri)
vedem

putin is dezamagit ca saptamana viitoare nu intra la facut,abia peste 2 sapt...circa pe 22 Noiembrie
Quote:
Originally Posted by Adelin.Rujan View Post
Felicitati pentru alegerea facuta. Mult succes cu masina . Am sa-ti urmaresc cu maxim interes ''jurnalul'' , deoarece de o saptamana mi-am luat si eu tot un VW Bora si orice modificare si sfat e de bun augur pentru mine! Succes MAXIM!
mersi....ideia este simpla,asa cum trebuie sa fie si masina
pastrezi liniile originala(fara cacaturi de prag,bari si etc)tragi niste jante late,o lasi in limita posibilitati sa iti fie practic iar restu sunt mici detalii care o sa scoata masina in evidenta

eu am in lista,grila fara emblema
bad boy optional...vedem pe urma
eleron luneta(pleoapa acea,nu uscatoare)
mici ajustar la far(gen folie fumurie,sau lupe in far)
folii geamuri
un tips simplu si elegant sa zic asa(toba cu 2 iesiri drepte si rotunde) si la exterior cam atat

in rest detalii de interior...la mine urmeaza un pachet de bass Hifonics cel mai probabil dar si eternul Gz(cu care am mai "lucrat" si am fost mai mult decat multumit)si pe viitor poate ceva piele,ori alte detalii gen colantari carbon

cam ataaaaat,evident se poate merge mai departe cu kit r32,pedale gen TT,schimbator sport si etc etc...

bafta
__________________
Custom Bobo al meu "nigar briliant,pe Schmidt Vn line r18"...

Vand Wv Vento 1.9tdi !!
http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...0-9975240.html
soosy is offline  
Old 12-11-11, 17:25   #34
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

am facut 2 poze cu foliile puse..nu am avut la mine telul de 8mpx asa ca mare lucru nu a iesit
dar ca si iedie se vede,pana la urma nu ii mare scofala niste folii
in fata ii exact cat trebuie,nu cel omologat transparent degeaba,ci numa bun ca nu bate tare la ochi

+ o poza pentru Ovi,leduriile smd pentru inmatriculare:X


in continuare astept sa intre la West Garage masina,si intre timp ma ocup de una alta....daca accepta omul oferta mea pe luni ar trebui sa am si bassssss:P
mai apoi sapt ce vine iau chitul de distributie cu pompa de apa si toate filtrele(am primit un pret bun 1000 ron tot tot)

sa ne auzim cu bine
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Pic0196.jpg
Views:	86
Size:	258.9 KB
ID:	2221193   Click image for larger version

Name:	Pic0197.jpg
Views:	75
Size:	228.9 KB
ID:	2221194   Click image for larger version

Name:	Pic0198.jpg
Views:	74
Size:	187.9 KB
ID:	2221195  

soosy is offline  
Old 12-11-11, 19:53   #35
ovy_racer07

Stage 5
 
ovy_racer07's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 498
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
am facut 2 poze cu foliile puse..nu am avut la mine telul de 8mpx asa ca mare lucru nu a iesit
dar ca si iedie se vede,pana la urma nu ii mare scofala niste folii
in fata ii exact cat trebuie,nu cel omologat transparent degeaba,ci numa bun ca nu bate tare la ochi

+ o poza pentru Ovi,leduriile smd pentru inmatriculare:X


in continuare astept sa intre la West Garage masina,si intre timp ma ocup de una alta....daca accepta omul oferta mea pe luni ar trebui sa am si bassssss:P
mai apoi sapt ce vine iau chitul de distributie cu pompa de apa si toate filtrele(am primit un pret bun 1000 ron tot tot)

sa ne auzim cu bine
Salut. Am luat si eu un kit de distributie Contitech si pompa de apa Airtex..pret 738 ron...iar filtrele toate la 150 ron..Pare putin cam mult 1000 ron. ( Next-Part BD Cetatii )
ovy_racer07 is offline  
Old 12-11-11, 21:00   #36
|Alex|
Banned

Stage 3
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 163
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by ovy_racer07 View Post
Salut. Am luat si eu un kit de distributie Contitech si pompa de apa Airtex..pret 738 ron...iar filtrele toate la 150 ron..Pare putin cam mult 1000 ron. ( Next-Part BD Cetatii )
in 1000 ii intra si toate filtrele
|Alex| is offline  
Old 12-11-11, 23:35   #37
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by ovy_racer07 View Post
Salut. Am luat si eu un kit de distributie Contitech si pompa de apa Airtex..pret 738 ron...iar filtrele toate la 150 ron..Pare putin cam mult 1000 ron. ( Next-Part BD Cetatii )
nu stiu ce sa zic...am apelat la cele mai mari de la noi din TM
ciclop si promotor(pana acum stiam ca promotor are cele mai ok preturi dar de data asta nu...sau cel putin asa sitam eu) aceleas produse si ii diferenta de aproape 200 de lei

Quote:
Originally Posted by |Alex| View Post
in 1000 ii intra si toate filtrele
da,in acest pret intra absolut tot...nu ii fix 1000 lei dar undeva pe acolo 900si...adica chit contitech,cu pompa de apa,filtru polen,motorina,ulei si aer
698,66,106,25 si 62 lei in ordinea de mai sus...950 si....
soosy is offline  
Old 13-11-11, 20:45   #38
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

am rezolvat bassul
woofer hifonics si amplif ground zero....pana la urma tot am reusit sa raman in gama ground zero(am avut doar marca asta pe fostul golf si suna foarte bine...dar si hifonics)
mai sa fac rost de adaptorul high-low si ceva cabluri...cu timpul si un condeu
iar la capitolul boxe ramane asa,la anul o sa fie ceva jbl,mtx sau hifonics...vedem


pana la urma se pare ca de sapt viitoare intra la atelier masina:X...sper sa iasa bine(sunt niste chestii de retusat la tavan,si facut bad boy la capota)

dupa toate astea urmeaza,ramane cotiera,pleoapa luneta si eventual evacuarea,toba sau tips
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Fotografie001.jpg
Views:	54
Size:	129.5 KB
ID:	2222791   Click image for larger version

Name:	Fotografie002.jpg
Views:	60
Size:	113.5 KB
ID:	2222792   Click image for larger version

Name:	Fotografie003.jpg
Views:	45
Size:	181.3 KB
ID:	2222793  

soosy is offline  
Old 14-11-11, 15:10   #39
kamei

Stage 5
 
kamei's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,651
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Dupa ce le instalezi fa un filmulet sa vedem cu se aude
kamei is offline  
Old 14-11-11, 20:10   #40
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by kamei View Post
Dupa ce le instalezi fa un filmulet sa vedem cu se aude
iti dai seama ca si eu sunt nerabdator sa am instalat tot...nu am mai ascultat basssss de mult,insa cam tarziu apuc sa termin partea asta ca de azi masina este la atelier(modificat capota si am ceva urme de chit pe tavan,cum de altfel am ceva si la usa insa aia o sa rezolv la primavara)
oricum sculele sunt ca si noi(au max 5 luni)si am testat-o pe un golf 3 :X :X suna in draci,si va suna mult mai bine in borisca:P


o sa revin cu un clipdeocamdata astept sa termine omul,cam pe saptamana viitoare intre timp sa cumpar adaptorul de high-low si sa vedem cum raman cu banii...ori toba,ori cotiera
soosy is offline  
Old 14-11-11, 20:49   #41
EckoAJV

Stage 3
 
EckoAJV's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 83
Member of:
[SEAT]
Default Re: Vw bora Edition

Cu adaptorul ala high-low nustiu cat de bine o sa se auda..
EckoAJV is offline  
Old 14-11-11, 20:59   #42
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by EckoAJV View Post
Cu adaptorul ala high-low nustiu cat de bine o sa se auda..
din cate am inteles,mare diferenta nu este,fiind vorba de 4-500 w rms...si ca nu ii vorba de competitie si etc...deocamdata ii ok asa mai ales din faptul ca imi pare rau sa dau jos playerul MCD,nu vreau sa o vand de moca
daca iau banul pe ea ok,daca nu atunci asa ramane
in viitor o sa iau un player potent(deh 6900 sau 800 de la pioneer)


eu sper sa fie ok pana la urma...acum imi bat capul sa iasa lucrarea de tinichigerie cat mai ok si model de bad boy
soosy is offline  
Old 15-11-11, 11:04   #43
kamei

Stage 5
 
kamei's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,651
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
iti dai seama ca si eu sunt nerabdator sa am instalat tot...nu am mai ascultat basssss de mult,insa cam tarziu apuc sa termin partea asta ca de azi masina este la atelier(modificat capota si am ceva urme de chit pe tavan,cum de altfel am ceva si la usa insa aia o sa rezolv la primavara)
oricum sculele sunt ca si noi(au max 5 luni)si am testat-o pe un golf 3 :X :X suna in draci,si va suna mult mai bine in borisca:P


o sa revin cu un clipdeocamdata astept sa termine omul,cam pe saptamana viitoare intre timp sa cumpar adaptorul de high-low si sa vedem cum raman cu banii...ori toba,ori cotiera

COTIERA, io zic ca nu are rost sa dai banii pe toba, cumperi un tips frumos si ai terminat.
kamei is offline  
Old 15-11-11, 11:57   #44
iviTe
Daewoo Driver

Stage 5
 
iviTe's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 2,259
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Vw bora Edition

diful asta ce il ai tu este 400w RMS si 800max ... este foarte oK diful si o sa fie diferenta la sunet intre low si high .... tot mai bine suna prin RCA`uri nu prin hi pass sau cum ii zice .... bafta!
iviTe is offline  
Old 15-11-11, 18:21   #45
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by kamei View Post
COTIERA, io zic ca nu are rost sa dai banii pe toba, cumperi un tips frumos si ai terminat.
da,cam cel mai probabil aia va fi,cotiera,inca nu sunt 100% decis dar asa m-am gandit si eu,toba oricum pentru aspect vreau,evident sunet nu o sa fie deci na....am gasit o toba faina la 170 lei nou...daca gasesc ceva tips asemenator atunci super(caut cu 2 iesiri rotunde si drepte..)

vedem..

Quote:
Originally Posted by iviTe View Post
diful asta ce il ai tu este 400w RMS si 800max ... este foarte oK diful si o sa fie diferenta la sunet intre low si high .... tot mai bine suna prin RCA`uri nu prin hi pass sau cum ii zice .... bafta!
da,am avut in astra exact asta si suna :X :X...iar in vw suna de 2x mai frumos muzica,insa pacat ca probabil o sa pierd din sunet fiind cd original,si trebuie sa leg prin adaptrul acela dar deocamdata ii ok,daca primesc banul pe MCD se vinde si cumpar player,daca nu atunci ramane asa


cei care va pricepeti,audio etc...conteaza ce adaptor cumpar?!ma refer ca vad si la 30 lei si mult mai scumpe...
soosy is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -