Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Reply
 
Thread Tools
Old 29-03-11, 19:13   #76
tzutzu.2009

Stage 5
 
tzutzu.2009's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,189
Member of:
[Colectionar Machete]
[VW]
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

"daca te tine hai in baia mare sa vezi ca mergi plangand acasa" - adevarul e ca nu suna a amenintare..... in fine, va las sa va "tunati" bolizii. Am lucruri mai bune de facut decat sa ma contrazic cu voi.
__________________
tzutzu.2009 is offline   Reply With Quote
Old 29-03-11, 19:58   #77
cristi.mk4

Stage 5
 
cristi.mk4's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,672
Member of:
[VW]
[AUDI]
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

nu are nici un rost amenintarile de genu acesta,unu din bm si celalt din brasov, egal cu zero.....


1 . Pozele sunt facute in ceva localitati din apropiere de baiamare, daca chiar esti interesat de o sedinta foto, putem face intrun wekeend

2 Parasolaru la=m dat jos, husa de pe capota momentan nu o pot da jos, pt k capota necesita revopsire,si acuma nu am timp....




problema noua intampinata...zilele trecute masina mea abia ajunge la 120km.h maxima

azi abia ajung la 80 km .h deci CU mare CHIN......

am fost la un tester in bm la~URBAN~ si dupa cateva minute, una alta,si acceleratii pana in 4000.rpm mi-au spus ca.....trebuie sa schimb furtunasele de la vacum.....si sa verific furtunele de la turbo, probabil k e fisurat careva, isi pierde puterea....si sa verific acctuatoru,si senzoru alade la turbo,ce tine legat de vacum....

Azi am reusit sa schimb furtunele de la vacum, am verificat in mare tubulatura de la tubo pana la intercooler,dar nimic de banuit..masina trage la felde prost.....


Am dat jos Mufa de la debitmetru...iau Surpriza masina trage destul de bine..deci chiar pot intra in depasiri...deci merge (tot nu trage, sa te arunce in scaun)

deocamdata o las asa cateva zile,si ma interesez sa-mi pun un debitmetru bun sa vad urmarile......



Revin cu informatii

o mai patit cineva asa ceva?
__________________
Volkswagen Golf IV 1.9 TDI 85Kw Variant

Masina mea https://forum.4tuning.ro/120-masina-m...t-edition.html


DE VANZARE AUDI A4 2.5 V6 TDI QUATTRO https://forum.4tuning.ro/479-anunturi...ml#post5240911



[ VAND ] Electronice Audio Cele mai mici preturi https://forum.4tuning.ro/79-talcioc/3...ml#post5243581

Last edited by cristi.mk4; 29-03-11 at 20:01.
cristi.mk4 is offline   Reply With Quote
Old 29-03-11, 20:14   #78
Flaviu-Daniel

Stage 5
 
Flaviu-Daniel's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 301
Member of:
[VW]
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

ma frate ca si copii de 17-18 ani "hai daca te tine la mine in cartier",cred ca sunteti destul de maturi sa si ganditi un pic si mai cred ca nu este locul potrivit sa va certati la om pe thread...rezolvati-va probleme in particular...asta e forum sa iti faci prieteni si sa comunici nu sa va "impartiti"...si inca ceva la atatia kilometri si pe net toti is mari si tari...
Flaviu-Daniel is offline   Reply With Quote
Old 29-03-11, 20:37   #79
Yackone
Peugeot Driver

Stage 5
 
Yackone's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,136
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[PEUGEOT]
[4Rally]
[Design Team]
[SKODA]
[VW]
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

Quote:
Originally Posted by kalugaru View Post
mah asta care te bagi atat in seama sa comentezi de bmw-ul meu..bine prietene iti spun in fata ,aicea e un forum public fiecare comenteaza ce vrea daca te tine hai in baia mare sa vezi ca mergi plangand acasa ..iti dau clasa la orice ora ,te rog sa ai un vocabular decent.Nu bate din gura sa te aflii in treaba dai dovada ca esti un "nimeni" ...nu m-am luat de tine ,ai grija amice.
Amicul meu recalcitrant...La origine sunt baimarean...Sa nu crezi ca vin intr-un oras strain... Cand vin acolo nu sti cine imi sunt prietenii. Eu zic sa lasi amenintarile si violenta deoparte fiindca nu vei sti cine plange la urma.Nu este o amenintare este un sfat prietenesc. Daca vrei sa ne duelam ne duelam in masini nu in pari si pumni...
Voi (dolarei) cu atitudinea si cu "intelepciunea" voastra faceti orasul BM de ras. Rusine!!!
__________________
Yackone is offline   Reply With Quote
Old 29-03-11, 20:56   #80
kalugaru

Stage 4
 
kalugaru's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 213
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

Quote:
Originally Posted by Yackone View Post
Amicul meu recalcitrant...La origine sunt baimarean...Sa nu crezi ca vin intr-un oras strain... Cand vin acolo nu sti cine imi sunt prietenii. Eu zic sa lasi amenintarile si violenta deoparte fiindca nu vei sti cine plange la urma.Nu este o amenintare este un sfat prietenesc. Daca vrei sa ne duelam ne duelam in masini nu in pari si pumni...
Voi (dolarei) cu atitudinea si cu "intelepciunea" voastra faceti orasul BM de ras. Rusine!!!
ok prietene ,accept ce zici tu acolo...daca e vorba de rusine,masoara-ti cuvintele inainte ,ai vazut ca m-am legat de tine ?,nu-mi cunosti masina iti recomand sa ti-o caracterizezi pe a ta inainte ,sa nu deviem de la subiect.
kalugaru is offline   Reply With Quote
Old 29-03-11, 21:18   #81
cristi.mk4

Stage 5
 
cristi.mk4's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,672
Member of:
[VW]
[AUDI]
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

ar fi timpu sa terminati cu prostiile astea....
yackone fi si tu on topic ) dolar nu mai exista....
cristi.mk4 is offline   Reply With Quote
Old 29-03-11, 21:24   #82
Yackone
Peugeot Driver

Stage 5
 
Yackone's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,136
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[PEUGEOT]
[4Rally]
[Design Team]
[SKODA]
[VW]
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

Quote:
Originally Posted by cristi.mk4 View Post
dolar nu mai exista....
Cred ca este cea mai buna alegere ce ai facut-o.
on-topic: Sfatul meu... mergi pe la Remus sau pe la Robert si ei te pot ajuta cu multe sfaturi cum poti sa-ti faci masina. Daca vrei eu peste 2 saptamani vin pe acolo si iesim la o cafea...si-ti povestesc ce ai putea sa-i fac sa arate bine. ( la cafea fara colegul "agresiv").
Yackone is offline   Reply With Quote
Old 29-03-11, 21:39   #83
kalugaru

Stage 4
 
kalugaru's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 213
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

Quote:
Originally Posted by Yackone View Post
Cred ca este cea mai buna alegere ce ai facut-o.
on-topic: Sfatul meu... mergi pe la Remus sau pe la Robert si ei te pot ajuta cu multe sfaturi cum poti sa-ti faci masina. Daca vrei eu peste 2 saptamani vin pe acolo si iesim la o cafea...si-ti povestesc ce ai putea sa-i fac sa arate bine. ( la cafea fara colegul "agresiv").
Stai linistit ca eu sunt plecat din tara ..in iulie ne intalnim daca vrei, iesim la o bere .
kalugaru is offline   Reply With Quote
Old 29-03-11, 22:01   #84
cristi.mk4

Stage 5
 
cristi.mk4's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,672
Member of:
[VW]
[AUDI]
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

daca nu o sa fi ocupat poti sa ma anunti cand vi in bm.....
cristi.mk4 is offline   Reply With Quote
Old 29-03-11, 22:13   #85
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

da yakone nu mai exista dolar! m-am inteles cu cristi ca ar fi bine sa se renunte la club, sub aceea denumire!...si din pacate daca nu ati observat inca noi nu ne laudam cu masini tunate si cu cai multi, deocamdata sunt facute cu modificari monore, unele mai putin sau nu de efect, dar bineinteles sunt facute sa ne placa noua nu voua, doar sunt masinile noastre nu a voastre noi le conducem nu baietii de pe forum!!!...sa ca eu zic sa nu va mai certati si kalugare inceteaza poate vei avea nevoie de yakone vreodata tin sa te anunt k tuneaza masini in adevaratul sens al cuvantului, asa ca daca ne zice ceva probabil o face din placere sau din vorba buna ca nu e bine ce ai pe masina, dar asta nu inseamna neaparat ca trebuie data jos ca nu-i place lui!!!!...atat am avut de spus sper sa va potoliti odata!!!!
__________________
Wir Lieben Autos
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 29-03-11, 23:43   #86
Yackone
Peugeot Driver

Stage 5
 
Yackone's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,136
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[PEUGEOT]
[4Rally]
[Design Team]
[SKODA]
[VW]
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

Quote:
Originally Posted by bujuKYL View Post
da yakone nu mai exista dolar! m-am inteles cu cristi ca ar fi bine sa se renunte la club, sub aceea denumire!...si din pacate daca nu ati observat inca noi nu ne laudam cu masini tunate si cu cai multi, deocamdata sunt facute cu modificari monore, unele mai putin sau nu de efect, dar bineinteles sunt facute sa ne placa noua nu voua, doar sunt masinile noastre nu a voastre noi le conducem nu baietii de pe forum!!!...sa ca eu zic sa nu va mai certati si kalugare inceteaza poate vei avea nevoie de yakone vreodata tin sa te anunt k tuneaza masini in adevaratul sens al cuvantului, asa ca daca ne zice ceva probabil o face din placere sau din vorba buna ca nu e bine ce ai pe masina, dar asta nu inseamna neaparat ca trebuie data jos ca nu-i place lui!!!!...atat am avut de spus sper sa va potoliti odata!!!!
ai un like de la mine:P...
Yackone is offline   Reply With Quote
Old 01-04-11, 16:50   #87
cristi.mk4

Stage 5
 
cristi.mk4's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,672
Member of:
[VW]
[AUDI]
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

))
cristi.mk4 is offline   Reply With Quote
Old 04-04-11, 20:16   #88
cristi.mk4

Stage 5
 
cristi.mk4's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,672
Member of:
[VW]
[AUDI]
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

azi a primit cadou distantiere pe spate de 2 cm....
cristi.mk4 is offline   Reply With Quote
Old 04-04-11, 22:00   #89
kalugaru

Stage 4
 
kalugaru's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 213
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

Quote:
Originally Posted by cristi.mk4 View Post
azi a primit cadou distantiere pe spate de 2 cm....
la ce pret man ? ..vreau si eu
kalugaru is offline   Reply With Quote
Old 07-04-11, 21:02   #90
cristi.mk4

Stage 5
 
cristi.mk4's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,672
Member of:
[VW]
[AUDI]
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

ceva poze mai noi ........

nustiu ce sa fac sa vopsesc stopurile, sau sa incerc sa pun folie neagra?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_0114.JPG
Views:	96
Size:	1.42 MB
ID:	1954588   Click image for larger version

Name:	IMG_0123.JPG
Views:	75
Size:	1.66 MB
ID:	1954589   Click image for larger version

Name:	IMG_0158.JPG
Views:	54
Size:	1.28 MB
ID:	1954590  

Click image for larger version

Name:	IMG_0143.JPG
Views:	66
Size:	889.2 KB
ID:	1954591   Click image for larger version

Name:	IMG_0136.JPG
Views:	100
Size:	1.19 MB
ID:	1954592   Click image for larger version

Name:	IMG_0162.JPG
Views:	49
Size:	1.64 MB
ID:	1954593  

Click image for larger version

Name:	IMG_0166.JPG
Views:	55
Size:	1.20 MB
ID:	1954594   Click image for larger version

Name:	IMG_0169.JPG
Views:	45
Size:	1.28 MB
ID:	1954595   Click image for larger version

Name:	IMG_0181.JPG
Views:	74
Size:	1.09 MB
ID:	1954596  

Click image for larger version

Name:	IMG_0188.JPG
Views:	111
Size:	928.8 KB
ID:	1954597  
cristi.mk4 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -