Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Reply
 
Thread Tools
Old 17-08-11, 12:46   #151
razvy_91

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,595
Member of:
[Fiat]
[Nissan]
[VW]
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

Quote:
Originally Posted by bogdy.ghetto View Post
Masina e o tiganie totala! Antene de prins bulgarii zici ca ai cine sti ce vre-un 911 Turbo si alergi cu el continuu si trebuie sa vb cu,colegii de trafic unde sunt radare. Suportu de microfon de statie si statia cum sunt puse direct taximetrist cu dacie daia 1300. Husa aia pe capota daca e husa buna are instructiuni pe ea si zica ca nu ai voie sa o lasi mai mult de nus cate zile 4-5 zile. Condens nebunii facea apa acolo inauntru. Suspensie nu ii pui ca stai la tara aia nu ii faci. asta e un forum de tuning nu de azi am facut presiunea in anvelope in loc de 2,2 aveam 2.0. Nu ma intelege gresit dar nu e ceea ce trebuie esti total pe langa subiect!
Sa inteleg ca trebuie sa ai neaparat masina de viteza sa ai statie ? Doamne ce aberatii ... . Statia ii buna pe orice masina . Eu , daca nu aveam statie pe masina , eram pieton , desi am motor de 1000 cc. Eu nu inteleg de ce ii sariti in cap . Voua va e bine sa vorbiti de suspensii sport si altele deoarece aveti drumuri mai bune ca aici . Din cate observ , pe forumul asta , daca nu ai jante mari , suspensii sport si nu mai stiu ce , nu ai ce posta pe forum .
razvy_91 is offline   Reply With Quote
Old 17-08-11, 12:56   #152
Detman
Fiat Driver

Stage 5
 
Detman's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 3,228
Member of:
[Fiat]
[VW]
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

foarte bine zis razvy ... daca nu ai suspensie, jante mari si nu mai stiu ce ... poti sa iti prezinti masina pe forumuri dedicate ( vw forum ) in cazul acesta. eu nu stiu cum sa imi las masina mai jos... si el isi pune distantiere pe spate ca sa fie mai ridicata?? ... totusi ... e 4tuning....
cu niste arcuri -40 am fost pe drumuri ffff rele ... si cu putina atentie nu am lovit. sigur daca o sa caute niste jante OEM si niste arcuri sport masina ar arata mult mai bine.

p.s. daca si prietena-mea vrea sa isi lase masina mai jos ( momentan are arcuri -40 ) ... si vrea si ceva jante mai deosebite... eu zic sa va fie rusine cu masinile voastre stock :P.
__________________
Golf Mk1 - 1.8T 1978 Project!
Detman is offline   Reply With Quote
Old 17-08-11, 13:09   #153
_Cox_
Shine Club Member

Stage 5
 
_Cox_'s Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,349
Member of:
[Virtual Tuning]
[4Rally]
[2 Roti]
[Street 4 Cars]
[Shine Club]
[Street Vision]
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

Quote:
Originally Posted by Detman View Post
foarte bine zis razvy ... daca nu ai suspensie, jante mari si nu mai stiu ce ... poti sa iti prezinti masina pe forumuri dedicate ( vw forum ) in cazul acesta. eu nu stiu cum sa imi las masina mai jos... si el isi pune distantiere pe spate ca sa fie mai ridicata?? ... totusi ... e 4tuning....
cu niste arcuri -40 am fost pe drumuri ffff rele ... si cu putina atentie nu am lovit. sigur daca o sa caute niste jante OEM si niste arcuri sport masina ar arata mult mai bine.

p.s. daca si prietena-mea vrea sa isi lase masina mai jos ( momentan are arcuri -40 ) ... si vrea si ceva jante mai deosebite... eu zic sa va fie rusine cu masinile voastre stock :P.
Asta cu prietena ta a fost tare =))))
_Cox_ is offline   Reply With Quote
Old 17-08-11, 17:07   #154
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

POATE NU VREA SA O LASE JOS BAIATUL!...SI A MEA E DESTUL DE JOASA SI VREAU SA O LAS CAT DE JOS SA POATE! 1. CA ARATA BINE SI 2. DA BINE LA OCHIUL PUBLICULUI!
__________________
Wir Lieben Autos
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 17-08-11, 17:25   #155
Detman
Fiat Driver

Stage 5
 
Detman's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 3,228
Member of:
[Fiat]
[VW]
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

nu inteleg de ce trebuie sa raspunzi tu in locul lui. nu o las jos pentru ca da bine "publicului" ci pentru ca imi place mie. masina trebuie sa o faci sa iti placa tie... logic fara kitsch ).

@cox ... chiar asa e... nu mint... prietena mea e nebuna dupa Ronal Turbo. :P
Detman is offline   Reply With Quote
Old 17-08-11, 17:30   #156
cristi.mk4

Stage 5
 
cristi.mk4's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,672
Member of:
[VW]
[AUDI]
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

ar arata masina mult mai bine cu suspensie sport.....si cu jante pe `17.....dar la suspensie nu-mi sta capu....

PS. nu pot iesi cu masina de pe strada....bulanii` au turnat asfalt prospat si au lasat in jura strazii o bordura de 30 cm. )..momentan circul cu tractoru ... ) masina sta in curte


* Daca nu aveam statie pe masina eram pieton , poate chiar definitiv si amenzi peste amenzi....
Nu ma laud dar, vad multe masini joase.... frumoase,,,suspensie sport, care abia merg pe drum.....care e farmecu ? si eu trec pe langa ele cu 150- poate chiar 180.......

Mai mentionez ca m-am intalnit intr-o noapte cu Mnezo...foarte frumoasa masina, trage bine...si ma-m luat dupa el....l-am depasit...masina mea se comporta bine cu suspensia care o aveam..dar la el cu cuspensie sport ..deja era un calvar drumu...:P

De la cluj spre SUD-ul Tarii chiar sunt drumu bune...dar aici la noi sunt foarte naspha....
__________________
Volkswagen Golf IV 1.9 TDI 85Kw Variant

Masina mea https://forum.4tuning.ro/120-masina-m...t-edition.html


DE VANZARE AUDI A4 2.5 V6 TDI QUATTRO https://forum.4tuning.ro/479-anunturi...ml#post5240911



[ VAND ] Electronice Audio Cele mai mici preturi https://forum.4tuning.ro/79-talcioc/3...ml#post5243581

Last edited by cristi.mk4; 17-08-11 at 17:34.
cristi.mk4 is offline   Reply With Quote
Old 17-08-11, 18:04   #157
Detman
Fiat Driver

Stage 5
 
Detman's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 3,228
Member of:
[Fiat]
[VW]
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

daca tot vrei sa mergi tare pe langa cei cu masini joase ... fa-i ceva la motor... daca nu , posteaza cand o sa ii faci vreo modificare substantiala la masina.
Detman is offline   Reply With Quote
Old 17-08-11, 19:11   #158
|Alex|
Banned

Stage 3
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 163
Member of:
[VW]
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

imi place ca acest topic de 11 pagini contine o gramada de poze cu acest golf la care nu se schimba nimic, si cum sunt postate poze noi , cum incepe lumea sa se certe
cum zicea colegu de mai sus , daca iti place sa te dai tare scapa de toate briz brizurile de pe ea tineo cat mai originala si lucreaza la partea de motor.
numai bine
(te rog eu frumos da jos albastru ala cu flacari de pe volan si de pe centuri , macar atat)
|Alex| is offline   Reply With Quote
Old 17-08-11, 21:02   #159
mike-fullspeed

Stage 5
 
mike-fullspeed's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,608
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

Quote:
Originally Posted by Detman View Post
foarte bine zis razvy ... daca nu ai suspensie, jante mari si nu mai stiu ce ... poti sa iti prezinti masina pe forumuri dedicate ( vw forum ) in cazul acesta. eu nu stiu cum sa imi las masina mai jos... si el isi pune distantiere pe spate ca sa fie mai ridicata?? ... totusi ... e 4tuning....
cu niste arcuri -40 am fost pe drumuri ffff rele ... si cu putina atentie nu am lovit. sigur daca o sa caute niste jante OEM si niste arcuri sport masina ar arata mult mai bine.

p.s. daca si prietena-mea vrea sa isi lase masina mai jos ( momentan are arcuri -40 ) ... si vrea si ceva jante mai deosebite... eu zic sa va fie rusine cu masinile voastre stock :P.
Hai hai mai taie din ele! parca la tine am vazut ca ai mers pe strada si ai pierdut grila..... deci.... in ultima saptamana 2 prieteni de ai mei si-au spart baia de ulei... cu suspensie normala!
mike-fullspeed is offline   Reply With Quote
Old 17-08-11, 23:48   #160
YEED

Stage 5
 
YEED's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 876
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

Daca vrei o schimbare la masinuta , vopseste bandourile si prelungirile la bari in culoarea masinii , daca iti permit drumurile laso mai jos , si niste jante daca ai posibilitatea sa dublezi tablele , daca nu ceva aliaje
YEED is offline   Reply With Quote
Old 18-08-11, 00:02   #161
Detman
Fiat Driver

Stage 5
 
Detman's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 3,228
Member of:
[Fiat]
[VW]
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

@mike - mi-am pierdut grila pe autostrada din cauza unei denivelari si din cauza ca nu era prinsa suficient, nu m-am plans la nimeni ... :P. inca nu am spart nici o baie de ulei, si pot sa zic ca am 5 cm garda la sol ... asa ca se poate si cu suspensie sport. nu stiu daca ne cunoastem foarte bine... dar nu am vb cu tine asa. prietenii tai cred ca nu au fost destul de atenti ... sau au facut off-road cu masini normale

@cristi din partea mea poti sa iti pui sigle cu nike, flacari si tot tacamu pe masina... tu sa fii fericit.

Last edited by Detman; 18-08-11 at 00:04.
Detman is offline   Reply With Quote
Old 18-08-11, 13:10   #162
cristi.mk4

Stage 5
 
cristi.mk4's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,672
Member of:
[VW]
[AUDI]
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

Quote:
Originally Posted by Detman View Post
@mike - mi-am pierdut grila pe autostrada din cauza unei denivelari si din cauza ca nu era prinsa suficient, nu m-am plans la nimeni ... :P. inca nu am spart nici o baie de ulei, si pot sa zic ca am 5 cm garda la sol ... asa ca se poate si cu suspensie sport. nu stiu daca ne cunoastem foarte bine... dar nu am vb cu tine asa. prietenii tai cred ca nu au fost destul de atenti ... sau au facut off-road cu masini normale

@cristi din partea mea poti sa iti pui sigle cu nike, flacari si tot tacamu pe masina... tu sa fii fericit.
ti-e iti permite drumurile, care le faci cu suspensie sport....uite la mine din contra chiar nu imi permite deloc.....am si un audi , suspensie sport (arcuri +telescoape) jante de aliaj pe 17`...dar o tin in garaj, nu o pot folosi momentan..... o folosesc mult mai bine cand ies spre occident
cristi.mk4 is offline   Reply With Quote
Old 18-08-11, 14:39   #163
Eddie.R29
VW Driver

Stage 5
 
Eddie.R29's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 315
Member of:
[VW]
[Colectionar Machete]
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

Salut. am si eu o intrebare. Cum ai montat pleoapele?
Vreau sa-mi pun si eu la masina si am nevoie de niste sfaturi.

Mersi.Bafta cu masina
Eddie.R29 is offline   Reply With Quote
Old 18-08-11, 17:18   #164
_Cox_
Shine Club Member

Stage 5
 
_Cox_'s Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,349
Member of:
[Virtual Tuning]
[4Rally]
[2 Roti]
[Street 4 Cars]
[Shine Club]
[Street Vision]
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

Quote:
Originally Posted by Eddie.R29 View Post
Salut. am si eu o intrebare. Cum ai montat pleoapele?
Vreau sa-mi pun si eu la masina si am nevoie de niste sfaturi.

Mersi.Bafta cu masina
Off. Te duci la magazin le cumperi, le vopsesti, pui silicon pe spatele lor apoi le aplici pe faruri.
_Cox_ is offline   Reply With Quote
Old 18-08-11, 18:27   #165
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

Quote:
Originally Posted by _Cox_ View Post
Off. Te duci la magazin le cumperi, le vopsesti, pui silicon pe spatele lor apoi le aplici pe faruri.
si banda nu trebuie puse pe ele?
bujuKYL is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -