Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Reply
 
Thread Tools
Old 31-01-12, 17:58   #331
cristi.mk4

Stage 5
 
cristi.mk4's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,672
Member of:
[VW]
[AUDI]
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

Quote:
Originally Posted by Flaviu-Daniel View Post
nu stiu de ce mai ceri pareri daca o tii tot pe a ta...nu prea vad ce ar putea sa "bata" daca ai discurile uzate...cu atat mai mult ca nici nu atunci cand pui frana...
deci am zis ... nu stiu sigur sigur ca de la discuri sau placute...(banuiesc)

Am verificat la caseta, nu are joc. lichidu i la nivel .... azi am observat ca se aude sunetu exact cand rotiile is drepte, in curbe nu se aude nimic ))


Darius, In mers am observat ca vine sunetu de la roata, nu stiu exact,,,,
__________________
Volkswagen Golf IV 1.9 TDI 85Kw Variant

Masina mea https://forum.4tuning.ro/120-masina-m...t-edition.html


DE VANZARE AUDI A4 2.5 V6 TDI QUATTRO https://forum.4tuning.ro/479-anunturi...ml#post5240911



[ VAND ] Electronice Audio Cele mai mici preturi https://forum.4tuning.ro/79-talcioc/3...ml#post5243581
cristi.mk4 is offline   Reply With Quote
Old 31-01-12, 18:14   #332
valitataye


Stage 5
 
valitataye's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 3,465
Member of:
[Competitor CNCA]
[SEAT]
[4Tuning International]
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

Pana acuma ziceai in viraje ca ai zgomotu..Nici tu nu mai sti de unde e cauza,te contrazici de unu singur
valitataye is offline   Reply With Quote
Old 31-01-12, 19:14   #333
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

prietene daca tii la masina ta..atunci dai o fuga la un meserias...asta in cazul in care nu ai treaba cu masiniile si nu dai de cap la problema...
cumperi piesa si o schimb sau pui pe cineva sa o schimbe

nu este loc de polemici si etc...oamenii te ajuta si tu de agiti
nu are rost

si hai cu modificari....nu cu probleme tehnic(se intelege ca ceri pareri si etc)dar din cate vad mai multe cad de pe masina decat pui
nu o spus cu rautate....nu vreau discutii si etc


sa ai parte de masina,spor la treaba cu ea si etc etc dar fi putin si in tema forumului...4TUNING
legat de presupunerea ta,discuriile de frana nu au cum sa faca poc poc..maxim un scartait daca sunt uzate unele elemente de la sistemul de franare...incearca in alta parte
__________________
Custom Bobo al meu "nigar briliant,pe Schmidt Vn line r18"...

Vand Wv Vento 1.9tdi !!
http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...0-9975240.html
soosy is offline   Reply With Quote
Old 31-01-12, 21:09   #334
cristi.mk4

Stage 5
 
cristi.mk4's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,672
Member of:
[VW]
[AUDI]
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

ieri cand am postat pe forum...eram toata ziua cu masina in oras.... asa mi sa parut mie ca se aude sunetu cand virez....azi am mers la un drum lung - am iesit din oras - si am observat ca zgomotu respectiv se aude numa`i cand rotiile is pe directia ininte, cand virez zgomotu dispare,,,


Sossy nu ma lua pe mine cu mecanic si plm... iti arat diplome si calificari in domeniu mecanic de ramai cu ochii cascati, dar nu asta`i important.

Problema`i ca acuma am schimbat tot pe fata inafara de dicuriile de frana. si , nu imi place rezultatu....
cristi.mk4 is offline   Reply With Quote
Old 31-01-12, 21:15   #335
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

Quote:
Originally Posted by cristi.mk4 View Post
ieri cand am postat pe forum...eram toata ziua cu masina in oras.... asa mi sa parut mie ca se aude sunetu cand virez....azi am mers la un drum lung - am iesit din oras - si am observat ca zgomotu respectiv se aude numa`i cand rotiile is pe directia ininte, cand virez zgomotu dispare,,,


Sossy nu ma lua pe mine cu mecanic si plm... iti arat diplome si calificari in domeniu mecanic de ramai cu ochii cascati, dar nu asta`i important.

Problema`i ca acuma am schimbat tot pe fata inafara de dicuriile de frana. si , nu imi place rezultatu....
Degeaba le ai daca nu esti in stare sa localizezi si sa elimini o problema atat de banala !
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 31-01-12, 21:17   #336
cristi.mk4

Stage 5
 
cristi.mk4's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,672
Member of:
[VW]
[AUDI]
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Degeaba le ai daca nu esti in stare sa localizezi si sa elimini o problema atat de banala !
nu te intepa cu seringa infectata de unu singur........lasa si pe altiii...
cristi.mk4 is offline   Reply With Quote
Old 31-01-12, 21:18   #337
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

Quote:
Originally Posted by cristi.mk4 View Post
ieri cand am postat pe forum...eram toata ziua cu masina in oras.... asa mi sa parut mie ca se aude sunetu cand virez....azi am mers la un drum lung - am iesit din oras - si am observat ca zgomotu respectiv se aude numa`i cand rotiile is pe directia ininte, cand virez zgomotu dispare,,,


Sossy nu ma lua pe mine cu mecanic si plm... iti arat diplome si calificari in domeniu mecanic de ramai cu ochii cascati, dar nu asta`i important.

Problema`i ca acuma am schimbat tot pe fata inafara de dicuriile de frana. si , nu imi place rezultatu....
daca esti AS,atunci nu trebuia sa iti dea bataie de cap asa ceva....rezolvi fara sa stie absolut nimeni
+ masina ar trebui sa fie CEAS,daca esti maistru in asa ceva,la cel mai mic semn de problema sa te apuci deja de ea sa nu ajungi unde ai ajuns acum...si se pare ca va continua...pica una pica alta...
in fine...spor la treaba si ma retrag,se pare ca chiar nu se poate discuta,te simti ofensat repede

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Degeaba le ai daca nu esti in stare sa localizezi si sa elimini o problema atat de banala !
corect
soosy is offline   Reply With Quote
Old 31-01-12, 21:23   #338
gbry_el_05-RSG
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
gbry_el_05-RSG's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

cand franezi iti trepideaza volanul? daca da atunci ai discurile ovalizate. vezi din cate stiu eu pe planetara lunga tre sa fie o contragreutate. vezi sa nu se fi deplasat sau rupt acea contragreutate.sau sa nu ai un rulment distrus. e greu de dat un diagnostic pe forum. trebuie mers cu masina si ascultat zgomotul. si nu te mai ofensa asa repede...degeaba ai 10 diplome daca nu ai lucrat in domeniu. recunoaste ca te depaseste situatia si mergi la un service specializat. eu zic ca rezolvi si problema si scutesti si niste bani aruncati inutil pe piese ce nu necesita inlocuire.
__________________
GR-02-ZMN Oltcit Club Rally Car
OT-56-MAG Opel Vectra A SFI Stance edition
DJ-10-BID VW GOLF III Daily driven
gbry_el_05-RSG is offline   Reply With Quote
Old 31-01-12, 21:58   #339
vinyl
VW Driver

Stage 5
 
vinyl's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,092
Member of:
[Nissan]
[VW]
[2 Roti]
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

De cand ai facut topicul asta...numai probleme are masina. Nu s-a concretizat nimic in modificarea ei...mai las-o naibi.
Si cand are o problema...nu stii sa accepti un sfat, fie el bun sau rau !
Esti aiurea, omule, nu te supara !
vinyl is offline   Reply With Quote
Old 31-01-12, 22:22   #340
bogdy.ghetto

Stage 5
 
bogdy.ghetto's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,199
Member of:
[Ghetto Cult]
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

Prietene esti penal si tu si masina! defapt e ca la scoala cand imi zicea mama ca,caietul este oglinda elevului. Asa este si cu masina! Numai tiganii faci la ea nimica bun...ma tot abtin sa nu postez sa nu creada lumea ca am ceva cu tine sau ca sunt eu nustiu cum. Cum ai dat`o pe asta cu diplomele era sa cad cu scaunul de la birou! Daca zgomotul se manifesta in linie dreapta si in viraje se opreste nu te duce cu gandul la rulmeti? Diplomele alea nu fac 2 bani! cand te angajezi te pune la treaba sa vada ce sti nu diplomele tale ca nu alea muncesc!
__________________
Modificari Fibra =>www.GheTToTuninG.ro
bogdy.ghetto is offline   Reply With Quote
Old 31-01-12, 23:05   #341
iviTe
Daewoo Driver

Stage 5
 
iviTe's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 2,259
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

+1 bogdy, stau si ma minunez ce poate scoate pe gura baiatu asta ... cu masina lui "tunata" OMFG!
iviTe is offline   Reply With Quote
Old 31-01-12, 23:07   #342
valitataye


Stage 5
 
valitataye's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 3,465
Member of:
[Competitor CNCA]
[SEAT]
[4Tuning International]
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

Vorba tuturor colegilor,daca te mandresti ca ai atatea diplome iti rezolvai singur masina fara sa apelezi la noi
valitataye is offline   Reply With Quote
Old 31-01-12, 23:13   #343
valitataye


Stage 5
 
valitataye's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 3,465
Member of:
[Competitor CNCA]
[SEAT]
[4Tuning International]
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

Vorba tuturor colegilor,daca te mandresti ca ai atatea diplome iti rezolvai singur masina fara sa apelezi la noi
valitataye is offline   Reply With Quote
Old 31-01-12, 23:54   #344
redrider

Stage 5
 
redrider's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 406
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

.......
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	facepalm.jpg
Views:	67
Size:	66.8 KB
ID:	2313732  
redrider is offline   Reply With Quote
Old 01-02-12, 13:15   #345
rustiion

Stage 1
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 11
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

Salut ! Stie cineva despre magnetii care se pun pe furtunul de alimentare pentru a reduce consumul ?
rustiion is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -