Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Reply
 
Thread Tools
Old 26-11-10, 20:42   #181
jock
VW Driver

Stage 5
 
jock's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,182
Member of:
[VW]
Default Re: O fata... si un golf 2...

Frumos gestul ....asemenea posturi sa tot avem ,ca pana la urma pentru asta exista "forumul" ... bravo Iulian ,tot respectul meu
jock is offline   Reply With Quote
Old 26-11-10, 23:47   #182
Zeta

Stage 5
 
Zeta's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 389
Default Re: O fata... si un golf 2...

Iulian, multumesc frumos , tocmai am vorbit cu Mihai zilele trecute si ii spuneam ca imi pare rau ca nu am luat eu usile asta e le fac pe astea care le am ...si da am nevoie si de geamuri si de motor si probabil voi avea nevoie de multe..altele..voi vedea cand o sa incep sa montez la loc pe masina ce am demontat.



...P.S. luna viitoare ..pe 18 cred vin jentilesi am sa incerc ..ca pana la sfarsitul anului sa iii cumpar si suspensia...
Zeta is offline   Reply With Quote
Old 26-11-10, 23:57   #183
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: O fata... si un golf 2...

@Iulian: tot respectul meu il ai pentru gestul tau... vorba lu jock, mai putini fac asa ceva acuma... din pacate...

@Zeta: incantat de cunostinta N-am recunosc Matizul.... Stai prin zona? Apropo, vezi ca nu merge lumina de la numere daca nu ma insel... Abea astept sa vad Golfu vopsit Jantele vor veni pentru ca ai finante si le ai in plan, sau stii deja ce cumperi? Arata-ne o poza daca te-ai hotarat
__________________
Ex: '98 Daewoo Tico SX -> sold!
Ex: '00 Daewoo Cielo Hatchback -> sold!

Now: '01 VW Golf variant -> no topic
B-99-SAA is offline   Reply With Quote
Old 27-11-10, 00:17   #184
Zeta

Stage 5
 
Zeta's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 389
Default Re: O fata... si un golf 2...

B 99 SAA: Incantata si eu de cunostinta nu stau prin zona..acolo lucrez in zona berceni. Iar matizul nici nu cred ca are becuri pentru numar

..Iar jantele.. stiu ce cumpar am gasit ceva dar am banii pentru ele tocmai luna viitoare sper sa nu le dea pana atunci..poza nu pun..pentru ca sunt sanse sa ma razgadesc..asa le voi cumpara si atunci voi pune si poza

pot spune ca sunt pe 16' cu 9j spate si 8j fata
Zeta is offline   Reply With Quote
Old 27-11-10, 00:26   #185
Alex30

Stage 5
 
Alex30's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,417
Member of:
[DACIA]
[4Wheels]
Default Re: O fata... si un golf 2...

Avanseaza in bine proiectul...asteptam sa vedem jantele
Alex30 is offline   Reply With Quote
Old 27-11-10, 15:57   #186
Iulian GTO

Stage 4
 
Iulian GTO's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 180
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Streetline-CCC]
Default Re: O fata... si un golf 2...

Sfatul meu era sa nu te grabesti cu vopsitoria,ca posibil sa-ti trebuiasca ceva interventie la tinichigerie,gen roluit aripi,in caz ca vei monta jante pe 16"...8j cu 9j pe spate.
Ar trebuii sa faci proba cu suspensia si cu jantele,incaltate cu anvelope corespunzatoare...cu toate ca asta era mai bine sa verifici inainte de demontare motor,acum neavand greutate pe fata,dar o sa vezi la montaj.Sper sa nu ai probleme,eu am avut canva un golf 2 gti,suspensie bilstain,cu jante aceasi dimensiune si a trebuit sa umblu putin la pasajele de aripi...
__________________
=G T O Tuning= =SERVICE RAPID=
Volkswagen :: Audi :: Seat :: Skoda :: Porsche ::

=mecanica=electrica=diagnoza=aer conditionat=pregatiri curse=raliu/VTM=drag race=
Diagnoza VAS ...Software&tuning DimSport

Aduc la comanda,orice reper,piesa originala din gama VAG,din germania.Doar piese noi!

My car:https://forum.4tuning.ro/175-dyno-tun...-dimsport.html
Iulian GTO is offline   Reply With Quote
Old 27-11-10, 19:12   #187
Я7B.

Stage 5
 
Я7B.'s Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 331
Default Re: O fata... si un golf 2...

Quote:
Originally Posted by Zeta View Post


...P.S. luna viitoare ..pe 18 cred vin jentilesi am sa incerc ..ca pana la sfarsitul anului sa iii cumpar si suspensia...
Iauzi cadou de mos craciun
Я7B. is offline   Reply With Quote
Old 27-11-10, 19:17   #188
sorcer

Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,036
Default Re: O fata... si un golf 2...

Quote:
Originally Posted by Balaurr View Post
i-ati adio de la rulmentii fata daca ai tras-o fara planetare puse pe ea
am tras o dacie 200 km dupa mine cu planetarele in portbagaj si nu au patit nici pe dracu rulmentii .
sorcer is offline   Reply With Quote
Old 27-11-10, 20:48   #189
paul_ral

Stage 5
 
paul_ral's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 1,807
Member of:
[VW]
Default Re: O fata... si un golf 2...

daca nu pui capetele de planetara este posibil ca jumatate din rulment sa iasa impreuna cu fuzeta si roata. Stie Balauru ce stie!
paul_ral is offline   Reply With Quote
Old 27-11-10, 20:55   #190
sorcer

Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,036
Default Re: O fata... si un golf 2...

Quote:
Originally Posted by paul_ral View Post
daca nu pui capetele de planetara este posibil ca jumatate din rulment sa iasa impreuna cu fuzeta si roata. Stie Balauru ce stie!
asta e valabil doar la cele care au rulmenti conici pe fatza (fara buza la fuzeta -ca exemplu cum e solenza care are rulmenti biconici (in aceeasi carcasa) pe fatza dar in partea spre planetara are o buza care nu permite sa iasa incolo ! nu este o chestie care se poate generaliza
sorcer is offline   Reply With Quote
Old 27-11-10, 23:50   #191
Zeta

Stage 5
 
Zeta's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 389
Default Re: O fata... si un golf 2...

Iulian: voi face totul..pe etape.. pe 18 decembrie vin jentile, pana pe 31 decembrie, vad cum fac sa cumpar si suspensia, montez motorul inapoi pe masina,il prind doar in cele 3 tampoane sa am greutate, montez suspensia, pun jantele si undeva cred eu pe 15 ianuarie duc masina la mihai.ghetto pentru umflat aripi si facut bad boy capota , o sa mai trebuiasca sa cumpar bari si aripa drapta..si cred ca.... februarie/martie masina va fi vopsita

Я7B: acum..pe bune..nu merita un asemenea cadou?
Zeta is offline   Reply With Quote
Old 27-11-10, 23:56   #192
NXdev

Stage 5
 
NXdev's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 3,273
Member of:
[Honda]
Default Re: O fata... si un golf 2...

Quote:
Originally Posted by Zeta View Post
Iulian: voi face totul..pe etape.. pe 18 decembrie vin jentile, pana pe 31 decembrie, vad cum fac sa cumpar si suspensia, montez motorul inapoi pe masina,il prind doar in cele 3 tampoane sa am greutate, montez suspensia, pun jantele si undeva cred eu pe 15 ianuarie duc masina la mihai.ghetto pentru umflat aripi si facut bad boy capota , o sa mai trebuiasca sa cumpar bari si aripa drapta..si cred ca.... februarie/martie masina va fi vopsita

Я7B: acum..pe bune..nu merita un asemenea cadou?
Ne uimesti pe zi ce trece Miss Zeta .Masinuta asta are parte numai de surprize...e mai ceva decat un "copil", norocul ei este ca ai adoptat-o.Ma bucur ca ai optat pentru jante 8j cu 9j, va fi...un G2 de vis .Sincer...numai am cuvinte...Succes in continuare ><
NXdev is offline   Reply With Quote
Old 28-11-10, 00:43   #193
Zeta

Stage 5
 
Zeta's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 389
Default Re: O fata... si un golf 2...

Multumesc mult Nxdev, colegii de la munca au zis "mai bine iti cumparai un caine"

...am inceput cu "aprovizionarea" ..una azi, una maine...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Zeeeta031.jpg
Views:	291
Size:	650.2 KB
ID:	1759065  
Zeta is offline   Reply With Quote
Old 28-11-10, 10:23   #194
ZaNe94

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 725
Default Re: O fata... si un golf 2...

Quote:
Originally Posted by Zeta View Post
colegii de la munca au zis "mai bine iti cumparai un caine
.

mereu e loc de o combinatie
ejj... glumesc si eu... oricum bafta cu proiectu
ZaNe94 is offline   Reply With Quote
Old 28-11-10, 10:30   #195
Zeta

Stage 5
 
Zeta's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 389
Default Re: O fata... si un golf 2...

la varianta asta nu m-am gandit.
Zeta is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -