Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Volkswagen (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen.html)
-   -   O fata... si un golf 2... (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen/216128-golf-2-a.html)

Zeta 24-10-10 01:21

O fata... si un golf 2...
 
3 Attachment(s)
O mica prezentare pentru un mic proiect ,
Golf 2 motor 1.6 75 cp.. benzina / gaz(pentru moment)
an 1984
fara prea multe optiuni

Multe despre masina nu pot sa zic acum , doar ca am probleme mari cu tinichigeria, vopseaua, bucsile, pivotii , interiorul, motorul...cam tot as putea spune:D astept sfaturi si pareri din partea voastra..si cine stie poate si un mic ajutor 8)... acum masina este dezmembrata, voi pune poze cu ea de cand am luat-o si cum e acum si cu ce am mai facut pe la ea...

Zeta 24-10-10 01:50

Re: O fata... si un golf 2...
 
16 Attachment(s)
intre timp am inmatriculat-o.
si mici modificari:
faruri lupa, bara lata fata, grila fara semn, ambreaj nou (schimbat de 2 ori), pleoapa( de care voi scapa ), bucsi punte (cu ajutorul baietilor din golf-club) si nu prea mai stiu.. oricum trebuie schimbat cam tot la ea :rolleyes2
Las pozele sa vorbeasca.
Maine ii voi cumpara ceva nou si frumos:D:twisted:

t1grul 24-10-10 02:08

Re: O fata... si un golf 2...
 
interesant numarul :) bafta cu ea

DarkDriver 24-10-10 08:06

Re: O fata... si un golf 2...
 
Bafta cu proiectul, din toate golfurile 2-ul mi se pare cel mai frumos si poate iesi o masina demna de admirat.

Zeta 24-10-10 09:04

Re: O fata... si un golf 2...
 
va multumesc, sper ca in iarna asta sa rezolv cu caroseria ...schimb usile, aripile, capota, hayon-ul , barile, astup gaurile :D iar in primavara vreau sa o vopsesc

jock 24-10-10 09:19

Re: O fata... si un golf 2...
 
...mai rar sa vezi o fata ca lucreaza la masinuta iei ....bravo ,ai tot respectu meu ...ca na ,doar esti "fata mea" ;)

...usor usor ,cu rabdare si munca, o sa iasa un golf "de admirat"

FED express 24-10-10 09:26

Re: O fata... si un golf 2...
 
felicitari pentru masina.si ce sentiment frumos cand stii ca lucrezi la golf-ul tau:eyebrow: bravo, cred ca va iesi un proiect foarte frumos.
p.s:a ajuns filler-ul pe luneta umpic:giggle:
interesant numarul:lol:
bafta cu golf-ul:!::wave:

paul_ral 24-10-10 10:34

Re: O fata... si un golf 2...
 
Era un g 2 de vanzare aici, pe aria VW, care personal mi-a placut f.mult. Era lovit putin in fata, si cerea 1000e pe el, zic eu negociabil. La banii pe care ii bagi in masina o cumperi pe aceea, ai piesele de pe a ta, cu ceva banuti doar vopsesti elementele deteriorate si vinzi piesele de pe a ta. Am trecut si eu prin asa ceva, daca as fi avut ocazia nu as mai fi stat pe ganduri!

LE: uite si link-ul
https://forum.4tuning.ro/501-anunturi...2-avariat.html

danydaniel19 24-10-10 10:54

Re: O fata... si un golf 2...
 
bafta cu masina...astept sa vad cum iese;)...spor la tuning si la multi km fara incidente:D

NXdev 24-10-10 15:04

Re: O fata... si un golf 2...
 
Quote:

Originally Posted by Zeta (Post 3751728)
O mica prezentare pentru un mic proiect ,
Golf 2 motor 1.6 75 cp.. benzina / gaz(pentru moment)
an 1984
fara prea multe optiuni

Multe despre masina nu pot sa zic acum , doar ca am probleme mari cu tinichigeria, vopseaua, bucsile, pivotii , interiorul, motorul...cam tot as putea spune:D astept sfaturi si pareri din partea voastra..si cine stie poate si un mic ajutor 8)... acum masina este dezmembrata, voi pune poze cu ea de cand am luat-o si cum e acum si cu ce am mai facut pe la ea...

In sfarsit , ai prezentat-o si pe dansa:D.Sa o stapanesti sanatoasa multi km.E normal sa ai probleme cu ea...doar e o batranica.Imi plac la nebunie G2-urile, daca mergi pe zona oldschool o sa iasa ceva frumos din ea.Bafta in continuare cu el, ai destul de mult sprijin muncitoresc.Cred ca stiu despre ce cadou este vorba :-".

jock 24-10-10 21:23

Re: O fata... si un golf 2...
 
.... hai cu surpriza aia :twisted:

Zeta 25-10-10 00:46

Re: O fata... si un golf 2...
 
JOCK: stii ca tu esti "boss-ul" , multumesc pentru sfaturile care le primesc de la tine...;)

FED express: sincer imi place mult sa lucrez la masina..doar ca.. nu fac..chiar tot cum ar trebui :oops:....Zinc-ul de pe luneta nu e prea important pentru ca schimb hayon-ul cu totul:D iar numarul...il iubesc:twisted:

PAUL_RAL: am vazut si eu masina despre care vorbesti si ..da.. sunt de acord cu tine arata foarte bine..insa ..am ales-o pe asta ..si asta va ramane ..aceasta masina nu mai pleaca de la mine..si o voi face pe toata de la 0...ii voi da "o viata noua" ;) mersi frumos pentru sfat si multa bafta

DANYDANIEL19: multumesc, o sa ai ceva de asteptat..vreau foarte multe..si cam totul costa bani:sad:

NXdev: stii despre ce cadou e vorba..a?:twisted:

Zeta 25-10-10 01:01

Re: O fata... si un golf 2...
 
2 Attachment(s)
Ii multumesc lui Mihai.ghetto pentru "bonus-ul" oferit la "pachetul-duo"8)

"Hayon + stopuri" bonus "radiator de caldura":twisted:

Si cadou-ul :arrow::arrow::arrow:

maine voi incerca sa il montez sper sa reusesc:rolleyes2

NXdev 25-10-10 09:09

Re: O fata... si un golf 2...
 
Quote:

Originally Posted by Zeta (Post 3754173)
Ii multumesc lui Mihai.ghetto pentru "bonus-ul" oferit la "pachetul-duo"8)

"Hayon + stopuri" bonus "radiator de caldura":twisted:

Si cadou-ul :arrow::arrow::arrow:

maine voi incerca sa il montez sper sa reusesc:rolleyes2

Ce bine arata :X:X:X, superb,o sa arate ca un mare JAF cu el montat. daca n-aveam scoala veneam si te ajutam ...

Zeta 25-10-10 11:00

Re: O fata... si un golf 2...
 
problema nu ar fi montatul hayon-ului, cu luneta cred ca o sa am probleme trebuie sa o dau jos de pe hayon-ul vechi si sa o montez pe asta nou..:sad:
..eee..daca nu ma descurc dau eu cateva telefoane:D..


All times are GMT +2. The time now is 23:29.

- Copyright 2024 4Tuning