Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Reply
 
Thread Tools
Old 08-11-10, 18:04   #76
Boasa
VW Driver

Stage 5
 
Boasa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,285
Member of:
[VW]
Default Re: Polo 6N - Mixerul meu

Quote:
Originally Posted by markizu View Post
LASA aditivul schimba uleiul si pune ce iti recomanda VW
Am schimbat uleiul domnu, saptamana trecuta. Acum vreau sa-i schimb si uleiul din cutie ca sigur nu a fost schimbat. As vrea sa pun un aditiv ca sa o protejez. Cum e la capitala? Vezi ca te-am recomandat unor baieti de pe forum cu telescoapele
__________________
Boasa is offline   Reply With Quote
Old 08-11-10, 21:52   #77
D0ryN

Stage 5
 
D0ryN's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,679
Member of:
[VW]
Default Re: Polo 6N - Mixerul meu

Ce s'a intamplat cu masina?
D0ryN is offline   Reply With Quote
Old 09-11-10, 07:29   #78
Boasa
VW Driver

Stage 5
 
Boasa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,285
Member of:
[VW]
Default Re: Polo 6N - Mixerul meu

Quote:
Originally Posted by D0ryN View Post
Ce s'a intamplat cu masina?
Conform legislatiei nu am pastrat distanta regulamentara fata de autoturismul marca Dacia 1310 si in urma impactului mi-am stricat un pic fetisoara. Stii cat am lucrat eu la fetisoara asta?
Boasa is offline   Reply With Quote
Old 09-11-10, 07:37   #79
D0ryN

Stage 5
 
D0ryN's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,679
Member of:
[VW]
Default Re: Polo 6N - Mixerul meu

Am vazut ca avea frunticica botita.
Ai facut vreo lista cu piesele necesare? Treci pe faruri "tunning" ?
D0ryN is offline   Reply With Quote
Old 09-11-10, 08:17   #80
Boasa
VW Driver

Stage 5
 
Boasa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,285
Member of:
[VW]
Default Re: Polo 6N - Mixerul meu

Quote:
Originally Posted by D0ryN View Post
Am vazut ca avea frunticica botita.
Ai facut vreo lista cu piesele necesare? Treci pe faruri "tunning" ?
S-au spart farurile si bagheta aia dintre far si spoiler - am dat comanda de altele noi, nu trec pe faruri "tunning" ca sunt prea scumpe si nu era in plan sa le schimb. Era o treaba daca stateam bine pe cascaval ca-mi luam ceva frumos
Spoilerul e crapat in partea dreapta si il voi repara si atunci il voi si modifica.
Boasa is offline   Reply With Quote
Old 09-11-10, 12:51   #81
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Polo 6N - Mixerul meu

Vai cat imi place polo-ul tau Pacat ca ai motoru mic, mergea ceva mai mare si puternic.... dar e bine si asa, ca e consumu mic Imi pare rau de incidentul care l-ai avut, sper sa se rezolve repede.... Din cate am vazut ai bagat ogramda de bani in masina de cand ai luato! Poti sa-mi dai un PM cu pretu la masina+inmatriculare? Bafta, si sper sa rezolvi repede problemele....

PS: chiar i-ar sta bine cu niste BBS-uri si o suspensie reglabila....
__________________
Ex: '98 Daewoo Tico SX -> sold!
Ex: '00 Daewoo Cielo Hatchback -> sold!

Now: '01 VW Golf variant -> no topic
B-99-SAA is offline   Reply With Quote
Old 09-11-10, 16:30   #82
mafiozzo

Stage 5
 
mafiozzo's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,023
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DACIA]
Default Re: Polo 6N - Mixerul meu

boasa, daca nu te superi imi poti spune cam ce consum ai in oras?, eu am la polo consum de 10 motor de 1.000 ca si al tau, e drept ca nu de mult e adusa si inca nu am schimbat nimic
__________________
Mixt -->
mafiozzo is offline   Reply With Quote
Old 10-11-10, 10:08   #83
Boasa
VW Driver

Stage 5
 
Boasa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,285
Member of:
[VW]
Default Re: Polo 6N - Mixerul meu

Quote:
Originally Posted by mafiozzo View Post
boasa, daca nu te superi imi poti spune cam ce consum ai in oras?, eu am la polo consum de 10 motor de 1.000 ca si al tau, e drept ca nu de mult e adusa si inca nu am schimbat nimic
Ieri mi-au venit farurile si bagheta de la grila si le-am montat. Problema e ca farurile le-am luat cu reglaj manual si bagheta trebuie foliata sau vopsita. Cu aditivul ramane sa ma mai gandesc daca il pun sau nu.
Consum am scos si 5.5 la un plin. Depinde cum mergi. Mie imi place cand bag a 5a in oras la 60 la ora
Boasa is offline   Reply With Quote
Old 10-11-10, 13:37   #84
spEEdEE

Stage 2
 
spEEdEE's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 27
Default Re: Polo 6N - Mixerul meu

Quote:
Originally Posted by Boasa View Post
Ieri mi-au venit farurile si bagheta de la grila si le-am montat. Problema e ca farurile le-am luat cu reglaj manual si bagheta trebuie foliata sau vopsita. Cu aditivul ramane sa ma mai gandesc daca il pun sau nu.
Consum am scos si 5.5 la un plin. Depinde cum mergi. Mie imi place cand bag a 5a in oras la 60 la ora

si nu se potriveste reglajul electric ? iese prin rasucire cel manual, si are o tija cu o bila in capat. tragi moderat de aia sa nu rupi clemele si il pui p cel electric.. eu am schimbat faruri de 6n din '98 si s-au potrivit reglajele..

bafta in continuare si bucura-ne cu niste poze de pe parcursul reparatiei
spEEdEE is offline   Reply With Quote
Old 10-11-10, 13:45   #85
spEEdEE

Stage 2
 
spEEdEE's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 27
Default Re: Polo 6N - Mixerul meu

Quote:
Originally Posted by mafiozzo View Post
boasa, daca nu te superi imi poti spune cam ce consum ai in oras?, eu am la polo consum de 10 motor de 1.000 ca si al tau, e drept ca nu de mult e adusa si inca nu am schimbat nimic
salut!

in primul rand felicitari ptr modificarile aduse SuperNovei. Am avut si eu una. Legat de consumul de 10% .. este enorm.. bine, asta daca nu mergi numai in 4000-5000 rot/min cu ea :P Eu am un 6kv 1,6i si 6,5 - 7 % este consumul mediu... Eventual un tester te-ar ajuta...

Bafta si spor!
spEEdEE is offline   Reply With Quote
Old 10-11-10, 14:22   #86
markizu

Stage 5
 
markizu's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,151
Member of:
[VW]
[Honda]
Default Re: Polo 6N - Mixerul meu

Quote:
Originally Posted by Boasa View Post
Am schimbat uleiul domnu, saptamana trecuta. Acum vreau sa-i schimb si uleiul din cutie ca sigur nu a fost schimbat. As vrea sa pun un aditiv ca sa o protejez. Cum e la capitala? Vezi ca te-am recomandat unor baieti de pe forum cu telescoapele


SINCER NU PUNE ADITIV schimba uleiul mai des si doar atat .


Offtopic .. e frumos te astept sa vii poate bem un suc ceva ... mersi de recomandari
markizu is offline   Reply With Quote
Old 11-11-10, 09:41   #87
Boasa
VW Driver

Stage 5
 
Boasa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,285
Member of:
[VW]
Default Re: Polo 6N - Mixerul meu

Quote:
Originally Posted by spEEdEE View Post
si nu se potriveste reglajul electric ? iese prin rasucire cel manual, si are o tija cu o bila in capat. tragi moderat de aia sa nu rupi clemele si il pui p cel electric.. eu am schimbat faruri de 6n din '98 si s-au potrivit reglajele..

bafta in continuare si bucura-ne cu niste poze de pe parcursul reparatiei
Motorasul este in interiorul farului si nu se poate schimba decat daca dau sticla jos, nu imi dau seama cum explici tu. Poze nu mai pun ca deja am schimbat farurile si bagheta de la grila si am foliato. Nici nu iti dai seama ca am avut accident decat daca te uiti la spoiler ca e crapat.

Quote:
Originally Posted by markizu View Post
SINCER NU PUNE ADITIV schimba uleiul mai des si doar atat .


Offtopic .. e frumos te astept sa vii poate bem un suc ceva ... mersi de recomandari
Cand vin iti dau de veste domnu.
Boasa is offline   Reply With Quote
Old 15-11-10, 15:00   #88
Boasa
VW Driver

Stage 5
 
Boasa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,285
Member of:
[VW]
Default Re: Polo 6N - Mixerul meu

Sambata am incheiat seria de schimbari piese. Am renuntat la aditiv insa am avut o supriza cand am schimbat telescoapele ca arcul din stanga era rupt si el, si a trebuit sa-l schimb si pe ala. Acum sunt foarte multumit de felul cum merge masina si cum franeaza, e diferenta de cum am luat-o. Acum urmeaza schimbarile din placere, ca am terminat cu necesitatile
Boasa is offline   Reply With Quote
Old 24-11-10, 14:36   #89
Boasa
VW Driver

Stage 5
 
Boasa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,285
Member of:
[VW]
Default Re: Polo 6N - Mixerul meu

Stie cineva cam cat costa 4 arcuri sport? Cand am luat masina avea arcuri sport si m-am obisnuit cu garda scazuta si in primavara as vrea sa-i pun un set complet.
Boasa is offline   Reply With Quote
Old 25-11-10, 11:56   #90
markizu

Stage 5
 
markizu's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,151
Member of:
[VW]
[Honda]
Default Re: Polo 6N - Mixerul meu

ESTI in bucuresti maine ?
markizu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -