Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Volkswagen (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen.html)
-   -   Polo 6N - Mixerul meu (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen/196648-polo-6n-mixerul-meu.html)

Boasa 29-06-10 17:58

Polo 6N - Mixerul meu
 
5 Attachment(s)
Sa incep si eu cu "mixerul" meu (asa o alint deoarece are motorul mic :) )
Am achizitionat-o de putin timp, cam de o saptamana. Am ales modeul asta deoarece e mica, destul de spatioasa pentru clasa ei, economica si foarte fiabila pentru oras. Motorul este de 1.0 L cu 50 de caluti.
Am ramas placut surprins in oras cu ea, e foarte usor de condus. Iar pe autostrada a mers si cu 160 km/h - viteza acceptabila pentru motorasul ei. In prezent e in curs de inmatriculare iar apoi in functie de timp si de buget niste modificari care deja le am in cap :)

dmo.mihai 29-06-10 23:21

Re: Polo 6N - Mixerul meu
 
frumoasa masina , asa ai cumparat-o cu toate modificarile de pe ea ?

ovidiu89 29-06-10 23:37

Re: Polo 6N - Mixerul meu
 
chiar ca frumoasa masina. imi place in special culoarea:D:D. dupa ce o inmatriculezi ar merge sa schimbi semnalizarile cu unele albe or sa dea super

Boasa 30-06-10 08:37

Re: Polo 6N - Mixerul meu
 
dmo.mihai: da asa am luat-o, era a unei fete, a inceput sa planga pe moment! :)

ovodiu89: primul lucru care il fac la ea asta o sa fie!

Bmw_Rulllzzz 30-06-10 17:12

Re: Polo 6N - Mixerul meu
 
sunt curios ce numar o sa-i pui :lol: :))))

Boasa 30-06-10 17:44

Re: Polo 6N - Mixerul meu
 
Quote:

Originally Posted by Bmw_Rulllzzz (Post 3483279)
sunt curios ce numar o sa-i pui :lol: :))))

:lol: oare "KFK"

Boasa 05-07-10 16:51

Re: Polo 6N - Mixerul meu
 
Astazi am fost si i-am pus azot in roti, si sunt cam nemultumit ca simt toate denivelarile. Cand am ajuns la vulcaniza aveam 2.4 presiunea in roti. Am lasat-o la 1.8, se simte diferenta la denivelari dar tot simt denivelarile, banuiesc ca am si arcuri sport! Le-as schimba cu unele normale mai moi, ma mai gandesc! Eu imi fac treaba cu ea si nu vreau sa fie prea rigida. Ce ma sfatuiti?

dmo.mihai 05-07-10 18:20

Re: Polo 6N - Mixerul meu
 
daca vrei am arcuri stock tipla si amortizoare fatza.

Boasa 05-07-10 21:06

Re: Polo 6N - Mixerul meu
 
Quote:

Originally Posted by dmo.mihai (Post 3495174)
daca vrei am arcuri stock tipla si amortizoare fatza.

Merci! Dupa ce merg cu ea pe la medic ca sa o pun la punct cum imi place mie te anunt! Nu am sa uit!

dubmaniacks 05-07-10 21:26

Re: Polo 6N - Mixerul meu
 
salut,

f.frumoasa masina! nu poti sa-mi trimiti un pm cu pretul masinii?

Boasa 06-07-10 07:53

Re: Polo 6N - Mixerul meu
 
Quote:

Originally Posted by dubmaniacks (Post 3495634)
salut,

f.frumoasa masina! nu poti sa-mi trimiti un pm cu pretul masinii?

ai pm

sandor406 06-07-10 08:34

Re: Polo 6N - Mixerul meu
 
chiar frumoasa masina!:) cumnatul meu are tot un polo cum este al tau, tot cu 2 usi, dar pe albastru, adus din austria acu'2 ani! am condus si eu masina, si fuge klumea!!! :)) dar trebuie sa te obisnuiesti ca asa de lin merge de nici nu auzi motorul, turatia etc...:)bafta cu ea!:)ah, si fa ceva cu cablariile alea din portbagaj!!!ca da urat!:)

Boasa 06-07-10 09:21

Re: Polo 6N - Mixerul meu
 
Quote:

Originally Posted by sandor406 (Post 3496444)
chiar frumoasa masina!:) cumnatul meu are tot un polo cum este al tau, tot cu 2 usi, dar pe albastru, adus din austria acu'2 ani! am condus si eu masina, si fuge klumea!!! :)) dar trebuie sa te obisnuiesti ca asa de lin merge de nici nu auzi motorul, turatia etc...:)bafta cu ea!:)ah, si fa ceva cu cablariile alea din portbagaj!!!ca da urat!:)

Merci! Cand o sa schimb din boxe o sa le ascund :)

flufy23 22-07-10 11:53

Re: Polo 6N - Mixerul meu
 
Salut e misto polo tau si eu mi-am luat unul recent cu un motor de 1.6 75 de cai
la cat e de micut am ramas surprins sa observ ca rupe asfaltul ptr marimea sa
,inainte am mai avut 2 golf 3 dar sincer nu mai imi trebuie alta masina chiar sunt super multumit cu consumul care il are 4.5 pe criza asta am sa o inscriu si am sa incep revolutia in investitie,am uitat sa omit imi place sa fac ceva ce altii nu au drept dovada pe primul golf am avut investitia numai in muzica de 946 euro totul luat din olanda pe comanda undeva la 11.000 watti pe polo ma gandesc sa fac ceva la 5 000 watti cred ca o sa ajunga:D ma ocup de instalare muzica impreuna cu un prieten am lucrat afara in domeniu cu oameni foarte meseriasi ce iti recomand ptr sistemul tau ar fi ceva de genul acesta
ptr subwofer sony xplod,sau infinityy cel care se pune pe bancheta direct sunt mai practice ,ofera putere si spatiu in acelasi timp in porbagaj dat fiind ca polo nu are un porbagaj mare ,inalte cauta maniac sunt cele mai bune,medii jbl blowster,iar frecventa de bass ptr spate cauta kiker fire in rest sper sa fi multumit de sfat niciodata nu pune o linie de la acelasi produs nimeni din cei care instaleaza asta nu fac asta ptr ca nu obtii claritatea dorita combina ceva de firma e mai placut rezultatul!

AnduGTR 22-07-10 12:41

Re: Polo 6N - Mixerul meu
 
@flufy23: Cu 946 de euro 11.000(unsprezece mii) de watti? :lol: :lol: Ziceai ca lucrezi in domeniu.Ori nu iti merge bine tastatura ori nu ai stiut ca se scrie subwoofer (nu subwofer), Infinity (nu infinityy), JBL Blaster poate (nu jbl blowster),Kicker (nu kiker).

@Boasa: e foarte misto masina, mai ales pentru oras. ai scapat de criza cu motorasul de 1.0.;) S-o stapanesti sanatos.


All times are GMT +2. The time now is 06:17.

- Copyright 2024 4Tuning