Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OLTCIT > Masina mea Oltcit

Reply
 
Thread Tools
Old 27-07-04, 08:35   #601
bogdanlascu

Stage 5
 
bogdanlascu's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 1,066
Member of:
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
[Oltcit]
Default

cu placere ,io nu am incercat operatiunea burn pt ca planetarele costa 3 bulioane buc cauciucurile 2 si zic io ca nu merita
bogdanlascu is offline   Reply With Quote
Old 27-07-04, 10:02   #602
XSW

Stage 5
 
XSW's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 760
Default

Da, intr-adevar toate costa, dar daca distractia merita, de ce nu ? Acum ceva vreme m-am saturat sa tot bag bani in tinichelele astea si nici macar nu le rupeam, macar acum daca pica ceva ma simt bine ca stiu de ce a picat, nu dau vina numai pe fabricant. In definitiv oltcitul oltcit ramane, oricat de bine ar arata optic si orice modificari ar avea la motor, nu poti sa \"agati\" cu el, nu poti sa te afisezi cu el, nu poti sa te duci la o intalnire de afaceri cu el. Daca astea nu, macar sa exersezi \"talentele\" de pilot pe strazi si sa faci orice tampenie posibila, cu alta masina mai buna nu iti convine ca alea 3 milioane pe planetare se fac 10 :P

Toate bune !
XSW is offline   Reply With Quote
Old 27-07-04, 12:48   #603
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"XS[DNiED
\"]In definitiv oltcitul oltcit ramane, oricat de bine ar arata optic si orice modificari ar avea la motor, nu poti sa \"agati\" cu el, nu poti sa te afisezi cu el, nu poti sa te duci la o intalnire de afaceri cu el.
daca e stock asa e cum spui tu ...daca e modificat frumos ... poti sa si agati , sa te si afisezi cu el fara sa te faci de ras...cu intalnirea de afaceri e mai greu ...ca e cam aiurea sa te dai jos la costum dintr-un olcit tunat(am vazut eu odata un caz dinasta...si arata cam caraghios ! )
__________________
Many Hearts But One Soul - ACS Ghost Racing Team !
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 27-07-04, 14:04   #604
BogdanCMS
Guest
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by \"Al3xius\"
daca e stock asa e cum spui tu ...daca e modificat frumos ... poti sa si agati , sa te si afisezi cu el fara sa te faci de ras
Al3xius, fetele nu-s chiar asha proaste, stiu si ele ce-i aia un Oltcit...iar de impresionat, nu impresionezi decat pe pasionati sau cunoscatori, altfel risti sa te cam faci de ras in lume...parerea mea.
  Reply With Quote
Old 27-07-04, 14:05   #605
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default

Presimt ca, in curand, va incepe o discutie idioata privind Oltcitu' vs. restu' masinilor. Sa nu vad iar astfel de discutii, ca mor...
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 27-07-04, 14:32   #606
XSW

Stage 5
 
XSW's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 760
Default

BogdanCMS cred ca a ziso prea bine, nu mai comentez
XSW is offline   Reply With Quote
Old 27-07-04, 16:05   #607
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Bogdan ... noi in craiova ai vazut ce olcituri avem ..sunt vreo 3-4 dupa care intorci capu cand le vezi pe strada ... nu mai pun poze ca sunt deja !
Iti dau dreptate ca stiu fetele ce e ala olcit ... chiar le-am auzit pe unele ca ziceau : \"ce daca e frumos ca tot olcit e\" ...sincer am ramas : yeah right !

Da` acum raspundeti voi ...preferati sa aveti o gagica si sa stea cu voi daor ca sa se plimbe si ***** ei cu bmw sau seat sau whatever ...sau mai bine una kre sa stea cu voi pentru ceea ce sunteti ? ...deja o dau in filozofisme si nu e bine !
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 27-07-04, 16:23   #608
BogdanCMS
Guest
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by \"Al3xius\"
\"ce daca e frumos ca tot olcit e\" ...sincer am ramas : yeah right !
preferati sa aveti o gagica si sa stea cu voi daor ca sa se plimbe si p***a ei cu bmw sau seat sau whatever ....
Ai vazut ca pana si fetele stiu mai bine ca voi.... :P :P :P :P
Traim vremuri materialiste si kkcioase totodata, asha ca nu mai mira pe nimeni ca se uita una/alta si la mashina...accentuez SHI LA...
Gabi, pai e topic despre Oltcit, acuma nu cred ca tb sa avem toti aceeashi parere, ca ar fi plictisitor, nu? :P
Este laudabil si respect ce au facut baietzii la mashina, insa tb sa fii intr-adevar maniac dupa Oltcit sa dai doar pe vopsea mai mult decat pe masina...
PS:apreciez ca ai bagat Seatu laolalta cu BMWul...h3h3h3
  Reply With Quote
Old 27-07-04, 17:14   #609
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Adevaru asta e ..ca cu banii de i-au bagat in ele isi luau o masina second destul de bunicica !

P.S. : pai ce Seatu nu e masina buna ? ...sau bmw-u are 4 oo(chiar dak e febletea mea ...cu ultimu seria 3 ...s-au dus pe pluta ! ) ?
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 28-07-04, 12:02   #610
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default

CMS: stiu ca nu toti au parere buna despre Oltcit, da' de la o mica contradictie (si nervi slabi) se poate ajunge la o cearta \"de toata frumusetea\".

Oltcitul mi-a placut intotdeauna si o sa-mi placa si atunci cand va fi doar un mit!
__________________
DelSol D13Z6
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 28-07-04, 12:04   #611
BogdanCMS
Guest
 
Posts: n/a
Default

Da, stiu mane, si ti-am zis, respect f mult ce-au facut baietzii, mai ales ca nu sunt kitchuri deloc, dar totsui tb sa fim si realisti, nu?
Mache love, not var! :P
  Reply With Quote
Old 28-07-04, 12:44   #612
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default

Dragutz
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	bww.jpg
Views:	261
Size:	120.1 KB
ID:	8093   Click image for larger version

Name:	bwv.jpg
Views:	250
Size:	117.9 KB
ID:	8094   Click image for larger version

Name:	bwu.jpg
Views:	254
Size:	129.9 KB
ID:	8095  

Gabi is offline   Reply With Quote
Old 28-07-04, 12:47   #613
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default

Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	bwz.jpg
Views:	256
Size:	110.9 KB
ID:	8096   Click image for larger version

Name:	bwy.jpg
Views:	273
Size:	109.8 KB
ID:	8097   Click image for larger version

Name:	bwx.jpg
Views:	256
Size:	108.5 KB
ID:	8098  

Gabi is offline   Reply With Quote
Old 28-07-04, 12:52   #614
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default

Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	bxd.jpg
Views:	218
Size:	147.4 KB
ID:	8099   Click image for larger version

Name:	bxc.jpg
Views:	263
Size:	105.5 KB
ID:	8100   Click image for larger version

Name:	bxb.jpg
Views:	243
Size:	106.1 KB
ID:	8101  

Gabi is offline   Reply With Quote
Old 29-07-04, 00:56   #615
XSW

Stage 5
 
XSW's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 760
Default

simpaticutz, ce sa zic, dar sincer ma intreb daca tot sunt atatia pasionati care baga bani sa-si faca oltshitu k lumea de ce nu se chinuie unu sa-si faca EL un body-kit complet, inclusiv capota si masca frontala modificate, decupat k lumea la roata din spate, spatele modificat si el (astupate nervurile) eventual adaptate niste faruri + stopuri k lumea si puse jante pe 16\", cu o vopsea cameleon k lumea nu tampeniile care le-am vazut pe la noi in romania (exceptie fac vreo 2 masini), aripi fibra umflate, un eleron de bun gust, etc ? Sincer si eu am avut visuri din astea dar sincer nu se merita decat ca sa zici ca ai cel mai tare oltcit facut vreodata, oricati bani ai baga in ea, tot prost vazuta e masina si imi pare rau ca e asa. Mie imi place la nebunie feelingul de la volan avand in vedere anul de proiectare si clasa ei. E nervoasa, sta bine in curbe toate alea. Sincer daca nu ar trancani totu in ea ar fi extraordinara. Singura problema e ca toti asociaza oltciturile cu porcarii de masini de 3 milioane de pe care cade tabla si ca sa incepi sa duci munca de convingere la fiecare prostanac e de-a dreptul futil. Am zis asta ca sa nu credeti ca am ceva impotriva masinii, sincer sunt putin \"in love\" cu oltcitul si cu \"placerea la volan\"/pret dar sincer inafara situatiei in care bagi vreo 2500 euro in ea sa faci motoru nou, sa-i pui o injectie monopunct, trenul de rulare sa fie impecabil si mai dur, interior refacut complet, imbracat in piele si la exterior sa arate de minim 2 ori mai nava ca orice oltcit vazut pana acum, nu vad sensul. Si ce am zis acum se aplica numai in cazul in care ai kef sa fii special si asta e masina proiect nu masina personala de frecat.

My 2 cents
XSW is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -