Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OLTCIT > Masina mea Oltcit

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 02-09-07, 18:29   #61
W35T
VW Driver

Stage 5
 
W35T's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 813
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default re: Oltcit Club 11R - SM 84 PAL

ceau ovi.. mai bine nu trage dungi pe ea.. e mult mai frumoasa a ta curata ..cum zice si spark si vali... jenti.. ca si io ma gandesc deja la cms`uri sau daca gasesc ceva canada la ceva bonto.. numai bine
W35T is offline  
Old 02-09-07, 18:30   #62
W35T
VW Driver

Stage 5
 
W35T's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 813
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default re: Oltcit Club 11R - SM 84 PAL

dar totusi... daca vrei dungi..te ajut eu sa le aplici... asta la alegerea ta ...folie am eu destula.. se stie nu ?
W35T is offline  
Old 03-09-07, 13:15   #63
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default re: Oltcit Club 11R - SM 84 PAL

zaruri de pimp nu ai?daca ai ma ajutzi si pe mine sa le montez pls?)=))si vreau si dungi...sa zica lumea ca a trecut utilaju de marcaje ale drumurilor peste masina mea si....ai dreaq nesimtiti nu mi-au facut si mie macar linie discontinua sa poata lumea sa ma depaseasca pe deasupra!!!)=))
fasso is offline  
Old 28-10-07, 02:21   #64
A2racer(Ovi)

Stage 4
 
A2racer(Ovi)'s Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 265
Member of:
[Oltcit]
[Nissan]
[Mitsubishi]
Default re: Oltcit Club 11R - SM 84 PAL

Ok cu dungile ramane la stadiul de idee, am vazut o poza cu un oltcitalbastru cu dungi albe si nu arata f bine. In schimb acuma ma tenteaza o toba finala sport, nu vreau sa scot intermediara, ptr ca vreau sa raman cu talon ). As scoate toba pe stanga ca deja e decupata plasa din spoiler pe stanga si din cate am vazut eu intermediara este in linie dreapta si ma intreb daca se poate desface de la Y si sa o rasucesc pur si simplu sa iasa pe stanga, sau trebuie taiata si sudata?? ca asta chiar nu stiu. Nu asta ar fii problema cea mare care ma tine in loc ci faptu' ca tot pe stnaga sant si furtunele de alimentare si busonu de alimentare si nu as vrea ca punand toba pe stanga din cauza temperaturii mari, sa deteriorez cumva sistemu de alimentare, sau toba finala nu degaja chiar asa mare temperatura?? Daca nu atunci e ok si ori o intorc ori o sudez si pun toba
A2racer(Ovi) is offline  
Old 28-10-07, 12:08   #65
valib
Banned

Stage 5
 
valib's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,348
Default re: Oltcit Club 11R - SM 84 PAL

Am eu toba smechera de care vrei tu, eftin rau
si mai am si o cutie de gsa pt tine
si niste amortizoare pe gaz
si multe altele

trebuie doar sa ma cauti
valib is offline  
Old 03-12-07, 17:44   #66
serady

Stage 5
 
serady's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 306
Member of:
[DACIA]
Default re: Oltcit Club 11R - SM 84 PAL

salut
ai reusit cu toba aia?
ai rezolvat contactele de la usi?
oltcit4 ever.
serady is offline  
Old 11-12-07, 18:23   #67
FuriaOarba
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 438
Member of:
[Crazy Drivers]
[Oltcit]
Default re: Oltcit Club 11R - SM 84 PAL

dap dragutza n -am ce zice,da vb lu magos,fa-i ceva k am vazut multe cu astfel de kit!nu ca nu-i fain da e peste tot,sa nu trezim doamne fereste k-o sa dea in kitsch(scuzeeeee)!!faina,spor la treaba!servus
FuriaOarba is offline  
Old 12-12-07, 21:32   #68
valib
Banned

Stage 5
 
valib's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,348
Default re: Oltcit Club 11R - SM 84 PAL

pai ai tu bani de un kit unicat?
nu cred...
chestii din astea costa, mai ales la un buget de student...
valib is offline  
Old 14-12-07, 08:46   #69
A2racer(Ovi)

Stage 4
 
A2racer(Ovi)'s Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 265
Member of:
[Oltcit]
[Nissan]
[Mitsubishi]
Default re: Oltcit Club 11R - SM 84 PAL

Nu-i nici o problema ca doar de aceea santem aici sa primim sfaturi, sugesti si sa dam la randu nostru sfaturi si sugestii, dupa cum zicea si ValiB, din buget de student e mai greu. Acuma legat de kit, eu chiar nu ma stresez si nu imi fac griji, ptr ca sant din Satu Mare si aici in judet chiar e unicat si a fost ,,votat" neoficial cel mai frumos oltcit din SM, deci se pare ca nu am lucrat aiurea inca mai am de lucru la el dar sper sa-l termin cat de repede. Chiar nu mai sant altele modificate in SM se pare ca sant singurul pasionat, ma rog mai era unul in lucru care promitea dar l-a dat la Remat din pacate, restu le folosesc doar ptr a se deplasa din punctul A in punctul B si cam atat.
A2racer(Ovi) is offline  
Old 15-12-07, 08:18   #70
A2racer(Ovi)

Stage 4
 
A2racer(Ovi)'s Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 265
Member of:
[Oltcit]
[Nissan]
[Mitsubishi]
Default re: Oltcit Club 11R - SM 84 PAL

Contactele de la usi le rezolv azi.....daca nu e prea frig toba ramane pe primavara, probabil acuma ce urmeaza sant folii pe geamuri cu autorizatie R.A.R.
A2racer(Ovi) is offline  
Old 06-02-08, 08:04   #71
A2racer(Ovi)

Stage 4
 
A2racer(Ovi)'s Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 265
Member of:
[Oltcit]
[Nissan]
[Mitsubishi]
Default re: Oltcit Club 11R - SM 84 PAL

Revin cu alte idei de curand m-am hotarat si eu ca vreau sa scot busonul ala de la mecanismul de la haoyn sa pun motoras si as umple si locul unde e nr si nr de inmatriculare sa-l pun undeva mai in stanga jos pe hayon, dar problema e ca nu stiu dupa aceea daca or fii astia de la R.A.R de acord ptr ca nu va mai fii iluminat nr de inmatriculare spate pe timp de noapte si in iulie am si i.t.p.-ul. E obligatoriu sa fie iluminat nr spate pe timp de noapte? sau nu se prevede nimic in sensu asta, ca deja s-au schimbat atatea ca nu mai stiu ce si cum e.
A2racer(Ovi) is offline  
Old 06-02-08, 08:13   #72
Laure2fast
Oltcit Driver

Stage 5
 
Laure2fast's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,185
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[VW]
Default re: Oltcit Club 11R - SM 84 PAL

Quote:
Originally Posted by A2racer(Ovi) View Post
Revin cu alte idei de curand m-am hotarat si eu ca vreau sa scot busonul ala de la mecanismul de la haoyn sa pun motoras si as umple si locul unde e nr si nr de inmatriculare sa-l pun undeva mai in stanga jos pe hayon, dar problema e ca nu stiu dupa aceea daca or fii astia de la R.A.R de acord ptr ca nu va mai fii iluminat nr de inmatriculare spate pe timp de noapte si in iulie am si i.t.p.-ul. E obligatoriu sa fie iluminat nr spate pe timp de noapte? sau nu se prevede nimic in sensu asta, ca deja s-au schimbat atatea ca nu mai stiu ce si cum e.
e obligatoriu..macar asteapta sa ii faci itp si dupaia il faci..daca dai se un politai mai al dreaq iti ia certificatu
Laure2fast is offline  
Old 09-02-08, 10:47   #73
e_Max
Oltcit Driver

Stage 5
 
e_Max's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 842
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
Default re: Oltcit Club 11R - SM 84 PAL

Quote:
Originally Posted by Laure2fast View Post
e obligatoriu..macar asteapta sa ii faci itp si dupaia il faci..daca dai se un politai mai al dreaq iti ia certificatu
dap laure are dreptate
eu am scos chestia cu incuietoarea spate dar faza cu nr de inmatriculare are dreptate am lasto asa si nici nam sa o schim sfat de la I.T.P.dat
__________________
your life it's boring???........... tuned up
e_Max is offline  
Old 09-02-08, 11:02   #74
valib
Banned

Stage 5
 
valib's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,348
Default re: Oltcit Club 11R - SM 84 PAL

atata timp cat muti numarul pe bara de inmatriculare de exemplu, si il iluminezi (pui becuri de dacie de exemplu) nu e nici o problema.
valib is offline  
Old 07-03-08, 18:30   #75
Florin_TunerOpel89

Stage 3
 
Florin_TunerOpel89's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 111
Member of:
[RENAULT]
Default re: Oltcit Club 11R - SM 84 PAL

Salut Ovi
Florin_TunerOpel89 is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -