Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Masina mea Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 19-08-10, 15:02   #1816
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Time will tell...pana una alta strang banuti de asa ceva:



...acu ghiciti voi pentru care din ele este )
Pentru ala alb mic si rau
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 19-08-10, 17:05   #1817
valyh
VW Driver

Stage 5
 
valyh's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,047
Member of:
[VW]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

eu cred ca sunt pt urs
valyh is offline   Reply With Quote
Old 19-08-10, 18:02   #1818
JFk_Florin

Stage 3
 
JFk_Florin's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 98
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Eu cred ca pentru tine,te-ai saturat de baschetii din picioare si ai zis sa faci ceva in sensu asta
JFk_Florin is offline   Reply With Quote
Old 20-08-10, 02:04   #1819
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by JFk_Florin View Post
Eu cred ca pentru tine,te-ai saturat de baschetii din picioare si ai zis sa faci ceva in sensu asta
la varianta asta nu m-as fi gandit vreodata

Eu zic ca sunt pentru BMW si sunt cam gata sa bag mana in foc ca ala micu' n-o sa mai aiba parte de foarte mari investitii de-acum incolo. Ar fi putin cam greu d.p.d.v. financiar, stiu cum e ca si eu am trecut printr-o faza similara.
Oricum, asa cum e acum Fiat-ul, e suficient.
PS: am gasit un program cu care, cu un singur click, execut mai multe operatii simultan: "wipe ass", "flush", "unlock door", "submit reply" (undeva pe drum spre pat) etc. Dupa ora la care scriu, probabil e evidenta starea in care sunt
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 20-08-10, 02:10   #1820
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by quick_5hifter View Post
la varianta asta nu m-as fi gandit vreodata

Eu zic ca sunt pentru BMW si sunt cam gata sa bag mana in foc ca ala micu' n-o sa mai aiba parte de foarte mari investitii de-acum incolo. Ar fi putin cam greu d.p.d.v. financiar, stiu cum e ca si eu am trecut printr-o faza similara.
Oricum, asa cum e acum Fiat-ul, e suficient.
PS: am gasit un program cu care, cu un singur click, execut mai multe operatii simultan: "wipe ass", "flush", "unlock door", "submit reply" (undeva pe drum spre pat) etc. Dupa ora la care scriu, probabil e evidenta starea in care sunt
Iar ma? ) haha...trebuie coane sa "drink beer" / "get drunk" amandoi...odata...macar. Plm...da, Fiatul de acum o sa mai primeasca MICI atentii...MICI...gen o statie pe masura boxelor...o plasma pentru bord...mici. O sa coste multisor si intretinerea la ce e acum (multi la asta nu se gandesc)...prea multe nu ii mai fac ca nu mai am de unde...si vreau sa mai plece de pe loc.

Iar jantele...pot fi pentru oricare dintre masini (serios acum)...dar modelul fiind ROTA DRIFT SERIES...cred ca ursu le va vedea (cel mai curand in 2011)

De zis mai sunt multe...pe scurt...PRIMA NOAPTE DEA LATU NU SE UITA NICIODATA!!!
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 20-08-10, 07:46   #1821
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Nebunule, le-ai furat un urs baietilor din Ploiesti ca sa ai si tu cu ce sa te "dai de cur" ? Felicitari pt achizitie. In ce stare e jucaria ?
__________________


SV25MBN is offline   Reply With Quote
Old 20-08-10, 09:00   #1822
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Iar ma? ) haha...trebuie coane sa "drink beer" / "get drunk" amandoi...odata...macar. Plm...da, Fiatul de acum o sa mai primeasca MICI atentii...MICI...gen o statie pe masura boxelor...o plasma pentru bord...mici. O sa coste multisor si intretinerea la ce e acum (multi la asta nu se gandesc)...prea multe nu ii mai fac ca nu mai am de unde...si vreau sa mai plece de pe loc.

Iar jantele...pot fi pentru oricare dintre masini (serios acum)...dar modelul fiind ROTA DRIFT SERIES...cred ca ursu le va vedea (cel mai curand in 2011)

De zis mai sunt multe...pe scurt...PRIMA NOAPTE DEA LATU NU SE UITA NICIODATA!!!
Nu se uita si de obicei se repeta
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 20-08-10, 10:08   #1823
GJ 64 GAB

Stage 5
 
GJ 64 GAB's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 6,033
Member of:
[Moderators]
[Hyundai]
[Opel]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by Ali_ump View Post
Nu se uita si de obicei se repeta
Mare vorbă asta !
GJ 64 GAB is offline   Reply With Quote
Old 20-08-10, 16:53   #1824
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Iar ma? ) haha...trebuie coane sa "drink beer" / "get drunk" amandoi...odata...macar.
Mi-am pus dozator de bere (draft/draught) la Vama Veche in curte, speram sa pot sa pun si eu niste bani la "saltea" vara asta, dar m-am dovedit a fi principalul consumator, cel mai fidel client al meu si nu e greu deloc, nu intampin absolut nicio problema indiferent cat de mult beau: plaja e la maxim 50 de metri de mine, toaleta e la 15 metri de butoi, patul la fel... nici in 4 labe nu fac mai mult de 5 minute dintr-un loc in altul si butoiul de bere e intotdeauna la jumatea drumului ; am zis ca daca vanzarea nu e foarte mare, macar rulajul sa mearga bine
Daca nu ajungi anul asta pe la mare, poate ne vedem la anu', pana atunci mai amenajez si eu 2-3 mese etc.

Oricum, la iarna/primavara ne intalnim noi pe undeva prin tara, daca se mai organizeaza evenimente. Vreau sa ajung si eu cu masina, dar mai am mult de lucru la ea (de fapt, nici nu prea am inceput cu adevarat...).
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 20-08-10, 17:27   #1825
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Am fost de 2 ori anul asta in Vama si cred ca o sa mai merg inca o data in curand. Dai si tu o bere din butoiul ala?
SV25MBN is offline   Reply With Quote
Old 20-08-10, 18:02   #1826
TM32CIP

Stage 5
 
TM32CIP's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,446
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by quick_5hifter View Post
dar m-am dovedit a fi principalul consumator, cel mai fidel client al meu si nu e greu deloc, nu intampin absolut nicio problema indiferent cat de mult beau:
Asta pentru ca anu asta nu ti-am facut nici o vizita la 120 lei sau cat e un butoi ... ne-ar ajunge o noapte intreaga de stat la povesti Am dispus de asa ceva acum 2 ani, si am ajuns la concluzia ca dauneaza grav plictiselii gen ADD 25kg, predat permis conducere, etc ...

Scuze morph daca consideri offtopic, dar berea e bere prietene
Esti ca mine, buburuza & urs eu inca nu l-am prezentat, ca nu am motor deloc la el, dar fara 8 bujii nici nu-l scot din curte e rosu,4 usi, interior fuuuulll crem, stopuri late, abs, servo, ac ... dar fara POWEEER.

Bafta si grija maxima de ambele !
__________________
FRONT YARD ENGINEERING -- Fastest TICO in the WORLD -->> https://forum.4tuning.ro/111-masina-m...e/page-12.html
TM32CIP is offline   Reply With Quote
Old 21-08-10, 19:52   #1827
VDAN

Stage 5
 
VDAN's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 405
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

felicitari pentru pinguin,e asa de fioros cred ca sa speriat ursu de el
acum sper sa nu faci si tu cum au facut majoritatea,dupa ce ai muncit atat la ea sa o vinzi ca ar fi pacat
bafta cu bestiile
__________________

VDAN is offline   Reply With Quote
Old 22-08-10, 03:30   #1828
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by VDAN View Post
felicitari pentru pinguin,e asa de fioros cred ca sa speriat ursu de el
acum sper sa nu faci si tu cum au facut majoritatea,dupa ce ai muncit atat la ea sa o vinzi ca ar fi pacat
bafta cu bestiile


MASINA NU SE VINDE!!!


Deci masina nu se vinde nici pentru pretul corect, nici pentru nimic...masina ramane mie, in familie! Am zis ca la batranete o sa fie in garaj si asa am de gand (indiferent de starea ei). Da, stiu...altii au terminat masina, au vanduto, aici nu! Intotdeauna am detestat si nu am inteles chestia asta dar sincer, ii priveste. Mai am de tras cu ea, barile trebuiesc refacute (asta am in plan iarna asta), mai vreau sa'i pun una alta (gen statie/condensator) dar in sufletul meu e loc de amandoua...la buget mai greu dar nu'i problema...am un frate, in vara face 18 si norocul sau ghinionul lui este ca io las in grija . Cand am sa fiu cu ursu o sa'l aiba pe skipper...cand o sa fiu cu skipper o sa aiba pe urs. Sau cand ursu o sa fie la reanimare am sa am pe skipper si el poa sa stea linistit pieton. Mie asa mi se pare foarte corect

Deci once again, masina nu se vinde. Am avut asta in cap, recunosc...au fost momente grele, cand am pus pe foaie cat iau pe ea bucati cat iau pe ea vanduta la starea actuala la intreg dar am reusit sa trec peste si ma bucur de asta.

Si mai recunosc ca ursu, acum, are parte de toata atentia mea. Totusi nu a trecut 1 zi sa nu'i dau o cheie la Seicento si sa'l plimb putin de colo colo.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 22-08-10, 03:43   #1829
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Seara asta cu MOOOOOOOOOOORRRRRRRf:

Noapte, tarziu...se goleste parcarea (nu conteaza care dar se stie) si scoatem pe Moooooooorrr(f) putin dea latu. Mor si mor de ciuda ca nu rupe aderenta cum vreau si nu pot sa'i dau nici macar un cerc complet. Dam si incepand de pe pietris...la fel. Jante pe 16 (7j cred si pe spate)...55 sau 65 la balon (nu mai stiu xact)...ma omoara. (+ lipsa diferential + low powa plus plus plus dar nu conteaza)

Plec naibii de acolo, ma duc acasa ofticat si eu si ursu cu coada'ntre craci...pe o curba larga dreapta, bag a 2a, picior blana...urca frumos in ture si AIAAAA eee!!! Countersteeer si WHOOOOOOOHOOO...ce frumoooos sa duuuuuuus, fara limitari, fara smuncituri...a fost perfeeeeeeeeect!!! Just perfeqt!!! VIS!!! DRIFT!

...cum nu ne saturam, intoarcem si luam primul giratoriu iesit in cale la tura ) dai si dai si dai...ba dea latu (da mai lejer) ba in understeeer...da haos de nebun...ma hotarasc sa n'o mai omor drq si sa duc omu acasa...plec spre destinatie...nu fac 150m, de pe o strada din dreapta iese cine??? Politiaaaaaaa ...dau sa fac stanga si iese cineee??? Iar politiaaaaaaa...a fost MAXIM!!! Eu cu 20 secunde mai devreme o coxaream ca nebunu si ei erau la o aruncatura de bat (si 2 masini)...probabil leam stricat somnu' cu sunetu evacuarii ) si al motorului turat.

....oricum...n'a mai contat ca'n parcare n'a fost sa fie...n'a mai contat nimic...a fost vis...si pe curba si pe sens si pe final.

Deci cam asta a fost seara asta cu Mooooooooooooorrrr(f) ).

...am sa fac in curand si un topic...chestia e ca vreau sa'i trag niste poze frumoase de prezentare ...si apoi facem....oricum, gata, nu mai scriu ca scuipa Skipper )
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 22-08-10, 11:54   #1830
D0ryN

Stage 5
 
D0ryN's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,679
Member of:
[VW]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Frumooos !
D0ryN is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -