Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Masina mea Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 07-08-10, 11:09   #1726
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by Detman View Post
morph.... tu faci posturi... dar cred ca tre sa schimbi tastatura cam des. :P pt mine sunt prea lungi. cand vad asa un post, nici nu imi vine sa il citesc. eu le prefer pe alea scurte si la obiect. referitor la critici... trebuie sa te obisnuiesti... sa vezi numai cati au zis ca am fakeuri de jante... copii de OZ Futura... tampenii... dar nu tre sa ii bagi in seama. daca esti hotarat , faci cum vrei.. si nu trebuie sa fie stilul nimanui... trebuie sa te reprezinte pe tine.

( cred ca e cel mai lung post care l-am facut )
Coane, aici gresesti. Am un cuvant de zis si e mai mult decat "bine"/"fain"/"naspa"/"interesanta masina"/"kitch" sau altele. Tot ce sustin detaliez, daca se poate si prin exemple. Si daca scriu 10 oameni, trebuie sa le raspund la toti, nu? ca asa'i frumos (sau cel putin asa consider eu). Fiecare citeste ce'i sub quote lui...si daca se plictiseste si pe la altu. Iar nu e nimeni obligat sa citeasca bazdagoniile si romanele care le scriu...pnm. (nu scriu cu rautate sau critic afirmatia ta, zic doar).

Iar referitor la carcotasi, intotdeauna miau placut pentru ca te fac sa'ti depasesti limitele. Atat timp cat critica lor e obiectiva si constructiva. Daca'i plina de venin si prostie, ma apuca dracii si'mi vine sa arunc cu laptopul pe geam. Dar is obisnuit ca 10% din userii de pe forumul asta au defapt treaba cu subiectul...restul is si ei pe trend si sincer ii las sa vorbeasca si atat. Degeaba'si bat gura.

Iar referitor la specimenele de care zici tu...lasa'i tati ca au cazut acum din plop.

Va salut, gtg...revin.

P.S. Da exeqtry, varianta 1 cred ca o sa fie the winner.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 07-08-10, 11:11   #1727
GyGy
Banned

Stage 4
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 181
Member of:
[Unknown Racers]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

frumos rau moprhi , felicitari , app sar si eu cu o parere varianta 1
GyGy is offline   Reply With Quote
Old 07-08-10, 11:35   #1728
CiRiNeL

Stage 4
 
CiRiNeL's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 254
Member of:
[Crazy Drivers]
[VW]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Varianta 1 merg si eu...
CiRiNeL is offline   Reply With Quote
Old 07-08-10, 13:46   #1729
ovidiu89
VW Driver

Stage 5
 
ovidiu89's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 4,576
Member of:
[VW]
[RENAULT]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

acuma fiecare cum ii place nu la toti ne plac sutele de cai sub capota si driftu in fiecare noapte. unii investesc in muzica, altii in performanta etc. in primu rand o masina se face pentru placerea proprietarului daca el vrea sa castige si ceva cupe aia e altceva
__________________
ovidiu89 is offline   Reply With Quote
Old 07-08-10, 13:52   #1730
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by GyGy View Post
frumos rau moprhi , felicitari , app sar si eu cu o parere varianta 1
Quote:
Originally Posted by CiRiNeL View Post
Varianta 1 merg si eu...
10x guyz. Abea astept sa incep sa o montez ...daca inainte numaram lunile/zilele...acum numar orele e o senzatie minunata. Deja am planul facut in cap, cu ce incep, cum pun cum fac

Quote:
Originally Posted by ovidiu89 View Post
acuma fiecare cum ii place nu la toti ne plac sutele de cai sub capota si driftu in fiecare noapte. unii investesc in muzica, altii in performanta etc. in primu rand o masina se face pentru placerea proprietarului daca el vrea sa castige si ceva cupe aia e altceva
Foarte adevarata prima parte dar mie'mi place si driftul (daca ar mai fi si in fiecare noapte ar fi vis)...oricum, fiecare isi face masina dupa bunul plac, scopul nu a fost niciodata aspirator de cupe si nici nu o sa faca asta. La tuningshowuri am participat din placerea de a ma vedea fc2fc cu figuri dp forum, cu prieteni din alte orase, din placerea de a'mi prezenta masina si ceea ce am facut la ea. Cupele nu sunt intotdeauna acordate pe merit si de asta lipsa sau prezenta lor cu putin ma incanta. In schimb sunt alte chestii care'ti aduc o satisfactie enorma cand iti prezinti masina undeva.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 07-08-10, 15:08   #1731
sageata
Mercedes Driver

Stage 5
 
sageata's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,491
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[MERCEDES]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Dar is obisnuit ca 10% din userii de pe forumul asta au defapt treaba cu subiectul...restul is si ei pe trend si sincer ii las sa vorbeasca si atat. Degeaba'si bat gura.

Iar referitor la specimenele de care zici tu...lasa'i tati ca au cazut acum din plop.
unde ma incadrezi???
sageata is offline   Reply With Quote
Old 07-08-10, 15:09   #1732
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by sageata View Post
unde ma incadrezi???
Tu esti un fel de Sf. Petru
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 07-08-10, 15:13   #1733
sageata
Mercedes Driver

Stage 5
 
sageata's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,491
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[MERCEDES]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Tu esti un fel de Sf. Petru
bine ca nu m-ai zidit ca pe Ana lui Manole. astept marele final, prietene. mai ales ca eu ti-am "jumulit-o" prima data. nu scapi tu usor de mine
__________________
Dimensiunea maximă pentru o imagine în semnătură este de 500x100 pixeli. De aceea o fotografie cu motorul meu nu incape.

http://plmtuning.ro/
sageata is offline   Reply With Quote
Old 07-08-10, 15:14   #1734
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by sageata View Post
bine ca nu m-ai zidit ca pe Ana lui Manole. astept marele final, prietene. mai ales ca eu ti-am "jumulit-o" prima data. nu scapi tu usor de mine
jumulito = ?
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 07-08-10, 15:21   #1735
sageata
Mercedes Driver

Stage 5
 
sageata's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,491
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[MERCEDES]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
jumulito = ?
remember???

https://forum.4tuning.ro/attachment.p...2&d=1258142840

https://forum.4tuning.ro/attachment.p...0&d=1258142840
sageata is offline   Reply With Quote
Old 07-08-10, 15:25   #1736
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Bine ca ai ramas fara amfetamine ca altfel vai samar ) Ai mai avut tu niste tentative cu capacu de la rezervor si teava de esapament dar nu tia iesit
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 07-08-10, 15:43   #1737
sageata
Mercedes Driver

Stage 5
 
sageata's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,491
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[MERCEDES]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Bine ca ai ramas fara amfetamine ca altfel vai samar ) Ai mai avut tu niste tentative cu capacu de la rezervor si teava de esapament dar nu tia iesit
cred ca acum imi va iesi. sa incerc?
abia astept sa incep si eu treaba la "vaca" mea. iti pastrez un loc in portbagaj pt. masina nu scapi!
sageata is offline   Reply With Quote
Old 07-08-10, 15:43   #1738
valyh
VW Driver

Stage 5
 
valyh's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,047
Member of:
[VW]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Foarte adevarata prima parte dar mie'mi place si driftul (daca ar mai fi si in fiecare noapte ar fi vis)...oricum, fiecare isi face masina dupa bunul plac, scopul nu a fost niciodata aspirator de cupe si nici nu o sa faca asta. La tuningshowuri am participat din placerea de a ma vedea fc2fc cu figuri dp forum, cu prieteni din alte orase, din placerea de a'mi prezenta masina si ceea ce am facut la ea. Cupele nu sunt intotdeauna acordate pe merit si de asta lipsa sau prezenta lor cu putin ma incanta. In schimb sunt alte chestii care'ti aduc o satisfactie enorma cand iti prezinti masina undeva.

aici ai mare dreptate dar sunt multi chiar foarte multi care vaneaza cupele...fiind o mare prostie....fiecare o face pentru el si daca decide sa o expuna ca sa se vada rodul muncii lui asta e altceva...parerea mea
__________________
F*ck new model cars...I'm riding old school!!!


my mk3 under construction



ID Mess: mk3vip
valyh is offline   Reply With Quote
Old 07-08-10, 16:05   #1739
sageata
Mercedes Driver

Stage 5
 
sageata's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,491
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[MERCEDES]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

morphy, te astept....

https://forum.4tuning.ro/128-masina-m...enz-220-a.html
sageata is offline   Reply With Quote
Old 08-08-10, 15:59   #1740
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by valyh View Post
aici ai mare dreptate dar sunt multi chiar foarte multi care vaneaza cupele...fiind o mare prostie....
Nu e o mare prostie sa ”vanezi” cupe, adica sa incerci sa te incadrezi la mai multe categorii unde ai sanse de castig etc. Poti sa aspiri la ”best custom exterior”, ”best interior” etc., e problema ta daca ai posibilitati (sau nu) financiare, de timp si ca mana de lucru, sa-ti pregatesti masina bine la mai multe capitole. Problema e sa nu fii dezamagit atunci cand nu castigi, adica sa nu pleci de-acasa cu ideea ca n-ai cum sa pierzi... ori sa te enervezi copilareste pe cel ce a luat locul I la categoria unde tu ai luat locul II, incercand apoi sa-i scoti in evidenta defectele care la masina ta nu apar. Asta ar fi marea prostie si am vazut cateva cazuri pe forum, dupa oarece evenimente.

Adica, din moment ce ai investit pasiune, munca, timp si bani (indiferent in ce ordine si in ce cantitate fiecare) intr-o masina si vii cu ea la un tuning show, e normal sa-ti si doresti sa castigi o cupa, doua sau mai multe... cu cat mai multe cupe castigate, cu atat mai bine (se presupune ca) e pregatita masina (spun ”se presupune” pentru ca mai exista si exceptii, rare ce-i drept, in care unii castigatori stiu deja de-acasa ce premii ii asteapta si ce va scrie pe diplomele lor).

A, bine, o alta poveste ar fi, de exemplu, sa-ti faci un aerograf frumos, dar care n-are nicio legatura cu masina, doar ca sa iei mai multe puncte sau sa atragi mai multe priviri. Atunci e posibil sa castigi mai multe aprecieri si poate chiar mai multe cupe, dar risti sa pierzi admiratia si aprecierea celor care au un cuvant mai greu de spus. Pot sa dau exemple si pot sa despic firul in 1000, dar nu vreau sa ma iau la intrecere cu Morph chiar pe topicul lui

Sunt de parere ca e un pic deplasat sa afirmi ca ”iti faci masina pentru tine”, atunci cand e vorba de exterior indeosebi. Daca o faci DOAR pentru tine, conteaza un pic si exteriorul, dar cel mai mult conteaza altele (confort la interior, piese de cea mai buna calitate - standard sau nu, gadget-uri utile, sonorizare de mare fidelitate, siguranta, stabilitate etc.).
Eu unul recunosc: cand mi-am facut ceva la exteriorul masinii, m-a interesat destul de mult parerea altora care o priveau. Imi placea si mie, deci era si ”pentru mine”, dar...

@Morph: eu semnez condica destul de des, in general cam o data pe luna citesc sau recitesc din urma de unde stiu eu ca am ramas, iar daca am ceva de spus spun, daca nu, astept momentul potrivit
Primesc multe notificari pe mail de pe topicul tau, dar ar deveni obsedant sa dau click pe fiecare, doar ca sa vad un singur nou reply gen ”da, asa e” sau ”super tare, ce culoare o sa fie?”.

Au fost cateva perioade in care discutiile devenisera un mic messenger si nu am vrut sa ma bag aiurea in discutii doar de dragul de a scrie ceva... in general am scris atunci cand simteam nevoia sa-mi exprim admiratia, sa dau un sfat ori sa te incurajez un pic.

Pentru mine cel putin, in ”epoca Tico”, au contat foaaaarte mult incurajarile, oricat de mici ar fi fost ele si indiferent de la cine veneau, iar sfaturile le selectam si eu dupa parerea mea, chiar daca de multe ori am gresit (a se vedea culoarea aleasa de mine, de exemplu, unde stiu ca am dat gres, dar macar am avut satisfactia ca a fost decizia mea ).

Toate cele bune in continuare si spor la munca!
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg

Last edited by quick_5hifter; 08-08-10 at 16:03.
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -