Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Masina mea Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 20-01-12, 19:25   #571
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

sike is offline   Reply With Quote
Old 20-01-12, 19:30   #572
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Salutare,ma bucaram azii daca postam o imbunatarire a masini dar din pacate exista si momente nefericite,astazii am avut parte de un eveniment de genul , m-ai pe scurt ma deplasam regulamentar la care un individ a uitat ca trebuie sa imi acorde si prioritate ,asta e unii 'nu prea stie cu volanul' cel mai frumos a fost cand nu isi recunostea vina desii aveam martorii imi venea sa il calc pe cap ,tot el cu gura mare ,si am zis hai la politie acolo am fost a vazut cum sta treaba ca ii suspenda permisul 3 lunii si sa linistit omul ,intelegand ca pentru binele lui e mai bine sa o faca pe parte amiabila dandu-mi asigurarea ,ce sa m-ai zic decat ca mi se rupe inima cand vad un idiot care isi bate joc de munca unui om,e si o parte buna ca are asigurarea la ALIANZ TIRIAC ,in sfarsit is prea varza ca sa m-ai scriu

Daune :spoiler fata

--far dreapta

aripa dreapta

capota

Si ceva poze
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCF0819.JPG
Views:	137
Size:	3.79 MB
ID:	2300513   Click image for larger version

Name:	DSCF0816.JPG
Views:	105
Size:	3.89 MB
ID:	2300524  
sike is offline   Reply With Quote
Old 20-01-12, 20:32   #573
Detman
Fiat Driver

Stage 5
 
Detman's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 3,228
Member of:
[Fiat]
[VW]
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

urat ce s-a intamplat.
fa-o in regie proprie. sa nu cumva sa cumperi bara fata NOUA, ia una second din dezmembrari.
acelasi lucru si pentru aripa si far. mai bine second decat noi si de calitate f proasta.
__________________
Golf Mk1 - 1.8T 1978 Project!
Detman is offline   Reply With Quote
Old 20-01-12, 22:18   #574
valitataye


Stage 5
 
valitataye's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 3,465
Member of:
[Competitor CNCA]
[SEAT]
[4Tuning International]
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Pfff...urat moment,vorba colegului de mai sus cumpara piese sh dar sa fie originale
valitataye is offline   Reply With Quote
Old 20-01-12, 22:49   #575
marius3030

Stage 5
 
marius3030's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 3,061
Member of:
[Fiat]
[Opel]
[SKODA]
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

hmm..priveste asta ca pe un inceput!le spui ca o faci in regie proprie,iti ei banutii si ii investesti in ea!cu siguranta o sa-ti ajunga banii sa ii faci mai multe pe langa reparatiea ei!e trist ce s-a intamplat pt ca munca ta nu ti-o socoteste nimeni dar + cat ai de asteptat dupa ei,dar la final sper sa merite!
__________________


/// E39


www.e39.ro
marius3030 is offline   Reply With Quote
Old 21-01-12, 17:32   #576
bucsy

Stage 4
 
bucsy's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 204
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

nasol ,asa e cu astia care dorm la volan.
bucsy is offline   Reply With Quote
Old 21-01-12, 18:42   #577
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by Detman View Post
urat ce s-a intamplat.
fa-o in regie proprie. sa nu cumva sa cumperi bara fata NOUA, ia una second din dezmembrari.
acelasi lucru si pentru aripa si far. mai bine second decat noi si de calitate f proasta.
Salut man ,cu siguranta o sa mi-o fac in regim propriu ,iti dai seama ca nu imi bat joc sa pun chinezarii cu siguranta o sa merg pe original ,sa vedem lunii o sa merg la constatarii,oricum nu era in planul meu asemenea momente ...


Numai de bine
sike is offline   Reply With Quote
Old 21-01-12, 18:44   #578
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by valitataye View Post
Pfff...urat moment,vorba colegului de mai sus cumpara piese sh dar sa fie originale
Cu siguranta pe original, astept sa vad sumele pe care mi le ofera in regim propriu ,nu am mai avut incidente de genul nici macar o amenda de cand am permisul decii nu stiu cum o sa fie modalitatea de plata si din astea..asta e daca acuma 3 zile imi cautam cauciucurii pentru jante acuma imi caut alte acareturii ...


Numai de bine
sike is offline   Reply With Quote
Old 21-01-12, 18:47   #579
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by marius3030 View Post
hmm..priveste asta ca pe un inceput!le spui ca o faci in regie proprie,iti ei banutii si ii investesti in ea!cu siguranta o sa-ti ajunga banii sa ii faci mai multe pe langa reparatiea ei!e trist ce s-a intamplat pt ca munca ta nu ti-o socoteste nimeni dar + cat ai de asteptat dupa ei,dar la final sper sa merite!
Sincer iti zic nu ma incanta cu nimica banii care imi raman sau din astea egal zero ,spoilerul ala dupa cum vezii nu e ca unul stoc ,farul la fel,e multa munca la mijloc nu sunt genul sa ma bucur la cateva sute care imi raman ,ca ,consider ca mare lucru numai aveam de facut la masinuta ..dar na asta e viata merge inainte..

Numai de bine!
sike is offline   Reply With Quote
Old 21-01-12, 18:51   #580
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by bucsy View Post
nasol ,asa e cu astia care dorm la volan.
Frate stii cum e culmea stii care a fost,martor am avut un politist de la circulatie care era in zona si omul o tinea pe a lui ,dar sa linistit cand a auzit de suspendarea permisului pe 3 lunii,si atuncii a zis ca e mult mai bine pe cale amiabila ,sincer dupa incident nici nu sa mai urcat la volan de bun 'pilot'ce este ,si la chemat pe taicasuu,ca doar era copilul lui mama si lui tata ,mai avea un pica si cerea biberonul cu laptic ...asa mare cap in gura ce ias da si acuma ca sa revina cu picioarele pe pamant decii masina mea era lovita si el imi zicea ca el are sesiune


Numai de bine !
sike is offline   Reply With Quote
Old 21-01-12, 19:00   #581
valitataye


Stage 5
 
valitataye's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 3,465
Member of:
[Competitor CNCA]
[SEAT]
[4Tuning International]
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Prostii intotdeauna platesc in viata,e bun ca a ramas pieton o perioada de timp..Pacat de munca ta care ai depus-o pana acuma
valitataye is offline   Reply With Quote
Old 21-01-12, 19:17   #582
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by valitataye View Post
Prostii intotdeauna platesc in viata,e bun ca a ramas pieton o perioada de timp..Pacat de munca ta care ai depus-o pana acuma
Stii ce mi-a zis respectivul ca domne in loc sa te bucurii ca pui piese noi ii zic prietene dupa cum vezii atat spoilerul cat si aripa si farul erau in perfecta stare ..astia sunt posesorii de permis luat asa de dragul de al detine din pacate ..
sike is offline   Reply With Quote
Old 21-01-12, 23:25   #583
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Daca ti-a zis ca "in loc sa te bucuri ca pui piese noi" e ca si cum ti-ar fi zis " zi merci ca te-am lovit" ... Eu daca eram in locul tau nu stiu daca ma abtineam sa nu-i dau cel putin 2 pumni in cap. Asta e, se intampla pana la urma ... fieru' e fier. Imi pare rau pentru ce s-a intamplat, stiu cum e sa treci prin asa ceva, dar lasa ca vei face ceva si mai frumos din ea, sunt sigur
fasso is offline   Reply With Quote
Old 22-01-12, 12:56   #584
Tazmaniak

Stage 5
 
Tazmaniak's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 870
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Din pacate se intampla si treburi din astea...

Sunt curios cat iti ofera in regie proprie. Am vrut si eu de la Omniasig sa iau in regie proprie pentru 2 elemente de vopsit,mi-au oferit bani de rahat,prefer sa ma duc sa le vopsesc la service.
__________________
Tazmaniak is offline   Reply With Quote
Old 22-01-12, 13:22   #585
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by fasso View Post
Daca ti-a zis ca "in loc sa te bucuri ca pui piese noi" e ca si cum ti-ar fi zis " zi merci ca te-am lovit" ... Eu daca eram in locul tau nu stiu daca ma abtineam sa nu-i dau cel putin 2 pumni in cap. Asta e, se intampla pana la urma ... fieru' e fier. Imi pare rau pentru ce s-a intamplat, stiu cum e sa treci prin asa ceva, dar lasa ca vei face ceva si mai frumos din ea, sunt sigur
Cu greu m-am abtinut dar m-am gandit ca nu rezolv nimic daca ma iau cu el ,si cu siguranta nu sunt genul sa renunt asa usor ,gen sa zic mama am facut accident gata o vand pe departe gandul ,multumesc pentru incurajarii

Numai de bine
sike is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -