Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > AUDI > Masina mea Audi

Reply
 
Thread Tools
Old 12-11-07, 17:54   #76
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: MTM Audi R-TT

Airscape hai sa intelegi ceva, eu cu tine nu am nimic nici nu masina ta pe care am vazut-o si arata foarte bine ! nu inteleg de ce ai sechelele astea cu "baiat de bani gata" ?! in fine... strict la masina iti repet ai o masina super nu am absolut nimic cu tine, masina e misto DAR eu m-am legat de tine ( nu te-am facut mincinos) pt ca nu cred ca ai batut unele masini si nu cred ca ai 0-200 17s, ATAT, nu vreau sa imi porti ranchiuna sau ceva ca eu nu am absolut nimic cu tine.
Alex_55 is offline   Reply With Quote
Old 12-11-07, 20:30   #77
Airscape

Stage 4
 
Airscape's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 204
Member of:
[AUDI]
Default Re: MTM Audi R-TT

E, uite, ca pana la urma se poate purta si o discutie civilizata, fara misto-uri si jigniri. Am inteles ca poate pentru unii pare greu de crezut, poate si mie initial mi-a fost greu sa cred, dar chiar nu am mintit in legatura cu niciuna din masinile alea pe care le-am facut. Chiar i-am spus lui Blazey cateva persoane care pot confirma. Acum nu stiu daca au intervenit si alti factori (sofer ne-experimentat, cauciucuri iarna etc etc), ideea e ca de la 50 la 160-180 la ora am fost in fata lor. Si chiar am inteles din toata chestia asta un lucru: greutatea unei masini este incredibil de importanta. Si daca stati putin sa calculati raportul masa/putere al acestori masini veti vedea ca e mai slab decat cel al TT-ului meu.

Referitor la acei timpi, Achim, ei sunt scosi pe circuit, de piloti experimentati. Nu cred ca se poate compara aderenta pe un circuit, chiar pe o strada din Germania, cu aderenta pe un drum la noi. Am spus si mai devreme, am mers cu masina destul de mult in Germania, si chiar nu am avut probleme la plecare. Si nici nu e greu de crezut, tinand cont ca ei tin masinile curate "luna" 2-3 luni, iar la noi dupa 2 zile sunt pline de praf. Acel timp probabil e scos in conditii APROAPE perfecte de aderenta. Nu perfecte, pentru ca 0-100 tot nu este tocmai excelent 5.6, pentru puterea aia. Dar masina fuge rau de tot din momentul in care prinde aderenta.

Chiar sunt deschis la provocari. Daca aveti M3, M5 etc, sau daca aveti prieteni...sunt dispus sa vedem ce si cum. Am incredere in masina, daca as fi un mincinos, m-as da la fund, dar dimpotriva.

Provocarea cu Z4 M + Soft ramane in picioare. Cand, cum, astept un mesaj ceva pe privat. Oricum Z4 M e mai usor decat M3, are timpi mai buni, si daca mai are si soft, treaba chiar se complica. Am zis ca bat M3 stock, cu Z4 M-ul SKN ramane de vazut, dar sper sa fiu aproape.
__________________
2007 MTM AUDI RTT - DE VANZARE - 25.000 EURO - SUPER PRET - 41000KM (TUNING COMPLET 20.000 EURO+)

2008 Range Rover Sport HST TDV8 | 2007 MTM Audi RTT 310+ CP (Poze noi) | Audi A4 S-Line | Ford Mondeo Ghia
Airscape is offline   Reply With Quote
Old 12-11-07, 21:35   #78
bozo

Stage 2
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 60
Exclamation Re: MTM Audi R-TT

Quote:
Originally Posted by Airscape View Post
Cand mai vii din ORASUL Monaco
Ca bine zici Airscape...oare unde sa fie orasu' asta? ca eu stiam ca monaco e stat ...si ca singuru oras e Monte Carlo da mai sti
bozo is offline   Reply With Quote
Old 13-11-07, 01:45   #79
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: MTM Audi R-TT

Quote:
Originally Posted by bozo View Post
Ca bine zici Airscape...oare unde sa fie orasu' asta? ca eu stiam ca monaco e stat ...si ca singuru oras e Monte Carlo da mai sti
boss... ai 2 ... aici nu e ora de geografie omu' si-a pus aia la misto pt ca nu se implica asa de mult in viata de forum plus ca rade ciob de oala sparta... ce oras e ala al tau?

Quote:
Originally Posted by Airscape
Referitor la acei timpi, Achim, ei sunt scosi pe circuit, de piloti experimentati.
nush de ce imi zici mie asta ca eu nu am aprofundat ideea
Achim is offline   Reply With Quote
Old 13-11-07, 02:17   #80
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default Re: MTM Audi R-TT

Quote:
Originally Posted by bozo View Post
Ca bine zici Airscape...oare unde sa fie orasu' asta? ca eu stiam ca monaco e stat ...si ca singuru oras e Monte Carlo da mai sti
monte carlo oras? lol
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 13-11-07, 03:36   #81
Airscape

Stage 4
 
Airscape's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 204
Member of:
[AUDI]
Default Re: MTM Audi R-TT

Deja se intelege ca eu as fi zis ca Monaco e oras )
Airscape is offline   Reply With Quote
Old 13-11-07, 13:32   #82
bozo

Stage 2
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 60
Default Re: MTM Audi R-TT

Quote:
Originally Posted by Airscape View Post
Deja se intelege ca eu as fi zis ca Monaco e oras )
n'am vrut sa spun asta..doar ca alex55 are la profil, la oras monaco..si eu din cate stiu monaco e stat nu oras sau nu'i asa?

"Principatul Monaco, cunoscut cu numele de Munegu în dialectul local, este a doua cea mai mică ţară din lume, situată între Marea Mediterană şi Franţa, pe Riviera franceză sau Coasta de Azur. "
sursa www.wikipedia.com

Last edited by bozo; 13-11-07 at 13:35.
bozo is offline   Reply With Quote
Old 15-11-07, 21:36   #83
Airscape

Stage 4
 
Airscape's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 204
Member of:
[AUDI]
Default Re: MTM Audi R-TT

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
sincer cred ca nu exista masina si e o fabulatie
Continental GT ...
felicitari celor ce pun botul
Daca asta e fabulatie...atunci EVO-ul RacingCode300 al lui Capatana care face suta in 3.5 secunde, asa cum scrie in ultimul numar 4Tuning, ce mai e Sebastiane ?????
Airscape is offline   Reply With Quote
Old 16-11-07, 18:05   #84
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: MTM Audi R-TT

doar din soft ??? 3.5 ????
Alex_55 is offline   Reply With Quote
Old 16-11-07, 19:13   #85
yoda
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
yoda's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 805
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[SUBARU]
Default Re: MTM Audi R-TT

Quote:
Originally Posted by Airscape View Post
Daca asta e fabulatie...atunci EVO-ul RacingCode300 al lui Capatana care face suta in 3.5 secunde, asa cum scrie in ultimul numar 4Tuning, ce mai e Sebastiane ?????
avioane...avioane...si si-a luat-o de la Pepy rau!!!!
daca mai sunt musterii de dat sa-mi spuneti ca-mi scot barca sa ne dam!!!
p.s. barca=barca ce merge pe apa nu tomberonul meu ieftin aka skoda
__________________
"Do, or do not. There is no try."
yoda is offline   Reply With Quote
Old 17-11-07, 01:20   #86
Airscape

Stage 4
 
Airscape's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 204
Member of:
[AUDI]
Default Re: MTM Audi R-TT

Quote:
Originally Posted by Alex_55 View Post
doar din soft ??? 3.5 ????
Pai asa sa lauda in ultimul numar al revistei 4Tuning. 3.5 suta ! Si zice de mine ca eu fabulez... LOL
Airscape is offline   Reply With Quote
Old 17-11-07, 13:06   #87
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: MTM Audi R-TT

acum intelegi si tu cum sta treaba )
Alex_55 is offline   Reply With Quote
Old 18-11-07, 20:44   #88
BH 07 MDF

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,812
Member of:
[VW]
[SKODA]
[Toyota]
[2 Roti]
Default Re: MTM Audi R-TT

Cred ca cei de la 4tuning au uitat ca revista este adresata cat de cat pasionatilor de auto/tuning si nu copiilor din clasele 1-4,articolul EvoRacingCode300 fiind sub orice jena.Cica mai e si cel mai tare Evo9 ( street-racer) din Romania.
__________________
?
BH 07 MDF is offline   Reply With Quote
Old 18-11-07, 23:18   #89
CZR

Stage 5
 
CZR's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 915
Default Re: MTM Audi R-TT

Quote:
Originally Posted by Airscape View Post
Daca asta e fabulatie...atunci EVO-ul RacingCode300 al lui Capatana care face suta in 3.5 secunde, asa cum scrie in ultimul numar 4Tuning, ce mai e Sebastiane ?????
si knd iti ziceam sa nu te bagi in lumea asta k o sa trezesti multe invidii si multi frustrati iti vor purta sambetele,nu m-ai crezut
o sa ai timp destul sa te convingi pe pielea ta
un evo 9 are suta in 5,6 park...sa ajungi la 3,5 probabil trebuie sa ai dublezi puterea (la roata) si asta din kte stiu nu se poate face cu interne stoc si turbina stoc
dar lumea stia deja k turbina lui e tommy makinen editie speciala...in fine
copilarii...knd ii bati...zic k au interne de serie...sau k nu aveau softul cel mai bun...sau k era polei pe partea lor sau k nu a intrat a doua
knd nu-ti merge tie masina din kuza upgrade-urilor neincetate...ei zic k fugi de ei...nu le da frate atentie...ei au consecventa...in simplitate
CZR is offline   Reply With Quote
Old 19-11-07, 23:14   #90
Airscape

Stage 4
 
Airscape's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 204
Member of:
[AUDI]
Default Re: MTM Audi R-TT

Nu am nimic cu Cristi Capatana, chiar ma cunosc cu el...
Am deschis subiectul cu "EVO RacingCode 3.5 suta" din cauza comentariului pe care a facut-o Sebastian referitor la masina mea:

Quote:
sincer cred ca nu exista masina si e o fabulatie
Continental GT ...
felicitari celor ce pun botul
Dar cine stie...poate RacingCode e o firma mai de renume decat MTM...iar EVO-ul cu interne stock face suta in 3.5, iar TT-ul cu totul schimbat pe el nu face suta in 5,6....Orice e posibil..

P.S. Nu am intrat in nici o lume, din cate vezi nu fac parte din nici un club de racing, nu ma duc la curse, la "evenimente"...Stau in banca mea si ma bucur de masina pe care o am...asa "slaba" cum e, cum o considera altii...
Airscape is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -