Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > AUDI > Masina mea Audi

Reply
 
Thread Tools
Old 11-11-07, 23:25   #61
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default Re: MTM Audi R-TT

http://www.mtm-online.de/en/index.ph...m=M1TT200310FX

ce mai ai de zis aici?
sau masina ta e mai speciala?
blazeyblaze is offline   Reply With Quote
Old 11-11-07, 23:26   #62
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: MTM Audi R-TT

http://www.mtm-online.de/en/index.ph...m=M1TT200310FX

m-am uitat si eu pe site la MTM de curiozitate ...
Alex_55 is offline   Reply With Quote
Old 11-11-07, 23:30   #63
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: MTM Audi R-TT

sa nu intelegi gresit ca as avea ceva cu tine sau cu masina ta, chiar e foarte misto sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea la maxim si fara incidente !!!!
DAR nu minti ca de mincinosi suntem satui toti
Alex_55 is offline   Reply With Quote
Old 11-11-07, 23:49   #64
blowwind
Observator 4tuning

Stage 5
 
blowwind's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,034
Member of:
[Observator 4tuning]
[VW]
[Honda]
[Street Zone]
Default Re: MTM Audi R-TT

pana una alta Airscape a accepta provocarea lui blazey cu Z4M (a lui tom presupun) si vad ca s`a dat la fund ... traiasca carcotasii de pe 4tuning...ce ne`am face fara ei
__________________
pround member of Street Zone
Honda Civic TypeS - VW Polo 1.2 - Subaru Forester 2.5XT - Infiniti FX37S

VAND PEUGEOT 307 CC

VAND SAAB 9-3 1.8t
blowwind is offline   Reply With Quote
Old 12-11-07, 00:06   #65
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default Re: MTM Audi R-TT

am avut o discutie cu Ariscape pe yahoo adineauri in care mi-a spus ca a acceptat provocarea.....oricum sunt curios cine da id-ul meu asa gratuit =))
blazeyblaze is offline   Reply With Quote
Old 12-11-07, 00:20   #66
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: MTM Audi R-TT

dar nu inteleg de ce nu are curaj sa scrie aici ?! de ce la MTM pe site scrie una si el zice alta ?!
Alex_55 is offline   Reply With Quote
Old 12-11-07, 01:02   #67
Airscape

Stage 4
 
Airscape's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 204
Member of:
[AUDI]
Default Re: MTM Audi R-TT

Quote:
Originally Posted by blazeyblaze View Post
da da da chiar
am auzit ca ai probleme cu civic type R
cum iti xplici asta?
scuza-ma daca te enervez prea are dar cand cineva vine cu cifrele astea si cu afirmatiile astea e TOTAL normal sa intrebam ce si cum ca pe piata sunt multe ciuperci stricate
Cu TypeR am avut probleme de pe loc. Asta am spus de la bun inceput, in treptele 1 si 2 stau aproape pe loc. Daca eram mincinos asa cum voi sugerati puteam sa ma laud ca fac si de pe loc nu stiu ce masini... Repet, nu am de ce sa mint. Nu sunt pustan plin de aere, sunt un om serios, am firma de software etc. Nu m-am dus la curse, dar mi-am incercat si eu puterile cu ce masini am gasit apropiate ca performante. Si asta a fost rezultat-ul. Ti-am spus pe messenger cine poate sa iti confirme pt CL500, pt Bentley, pt TT 3.2,pt 335 etc.

Cifrele mentionate pe de alta parte, sunt rezultatul onor teste ale unor reviste de top din Germania si nu numai. Sunt online pe site la MTM. Masina repet, a fost masina lor oficiala. Este exact masina din teste.

Inteleg ca mereu apar contestatari, si dubii, dar se poate sa va expuneti parerile si fara misto-uri, insulte si chestii de genul acesta. Chiar nu isi au rostul. Am acceptat de la bun inceput orice provocare.
__________________
2007 MTM AUDI RTT - DE VANZARE - 25.000 EURO - SUPER PRET - 41000KM (TUNING COMPLET 20.000 EURO+)

2008 Range Rover Sport HST TDV8 | 2007 MTM Audi RTT 310+ CP (Poze noi) | Audi A4 S-Line | Ford Mondeo Ghia
Airscape is offline   Reply With Quote
Old 12-11-07, 01:06   #68
Airscape

Stage 4
 
Airscape's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 204
Member of:
[AUDI]
Default Re: MTM Audi R-TT

Quote:
Originally Posted by Alex_55 View Post
sa nu intelegi gresit ca as avea ceva cu tine sau cu masina ta, chiar e foarte misto sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea la maxim si fara incidente !!!!
DAR nu minti ca de mincinosi suntem satui toti
Cu ce argumente vii, nu numai sa ma contrazici, dar sa ma mai faci si mincinos ? Te rog, spune-mi.

Fa un calcul, raport putere/masa si o sa vezi ca "reusitele" mele sunt chiar plauzibile.

Te indoiesti ca masina ar avea specificatiile alea ? MTM garanteaza asta in scris. Cu documentatie. TUV. Garantie.

Te indoiesti ca are avea 313 cai ? Doar cu evacuare si soft faci 260 cai. Mai adauga o turbina mai mare, injectoare high flow plus multe alte modificari si o sa iti iasa 313 cai.
Airscape is offline   Reply With Quote
Old 12-11-07, 01:51   #69
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: MTM Audi R-TT

de ce la mtm pe site scrie ca ai 0-200 = 20s iar tu spui ca ai 17.* ?? atat te intreb ?
Alex_55 is offline   Reply With Quote
Old 12-11-07, 11:05   #70
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: MTM Audi R-TT

vad ca tot nu ai raspuns ... acum ce concluzie sa trag eu ?!?
Alex_55 is offline   Reply With Quote
Old 12-11-07, 13:33   #71
Airscape

Stage 4
 
Airscape's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 204
Member of:
[AUDI]
Default Re: MTM Audi R-TT

Unii poate mai au si altceva de facut cu timpul lor, decat sa stea toata ziua pe forumuri ca tine. Cu atat mai mult cu cat conversatia asta a avut loc la 2 noaptea. Tu nu dormi ?

Datele pe care le-au trecut acolo nu sunt corecte. Poate sunt doar estimative. Sau poate nu sunt updatate. Masina a trecut prin mai multe etape. Are ceva mai multe modificari decat vezi tu acolo. Ala e doar un "pachet" de modificari.
Timpii ti-am spus, i-am luat din reviste germane, AutoBild, Auto Motor und Sport, etc...articolele sunt la ei pe site. Uite cam cat s-a scris despre masina mea:
http://www.mtm-online.de/en/index.php?nav=5&id=27

Eu zic sa incetezi sa mai ma jignesti gratuit. Carcotasi se gasesc la tot pasul. Vino cu oricare din masinile alea si vorbim atunci. Inca nu inteleg ce e asa greu de crezut ca o masina ca asta sa bata altele cu cativa zeci de cai in plus dar si cu SUTE de kilograme in plus (400-500 Kg).

P.S. Iti pun si eu aceeasi intrebare. De ce pe unele site-uri M5 are 0-200 in 15 secunde (cum zice blazey) iar pe altele are peste 18 sau chiar 19 ?
Airscape is offline   Reply With Quote
Old 12-11-07, 14:01   #72
Airscape

Stage 4
 
Airscape's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 204
Member of:
[AUDI]
Default Re: MTM Audi R-TT

Cand mai vii din ORASUL Monaco pe la noi prin tara, da-mi un mesaj si te plimb o tura cu masina. Sunt convins ca o sa impresioneze chiar si pe cel mai inrait fan BMW.
Airscape is offline   Reply With Quote
Old 12-11-07, 16:06   #73
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: MTM Audi R-TT

Quote:
Originally Posted by Airscape View Post
Cand mai vii din ORASUL Monaco pe la noi prin tara, da-mi un mesaj si te plimb o tura cu masina. Sunt convins ca o sa impresioneze chiar si pe cel mai inrait fan BMW.
sincer sa fiu nu prea ai cu ce sa ma impresionezi daca tot vb asa cu mine ...
Alex_55 is offline   Reply With Quote
Old 12-11-07, 16:08   #74
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: MTM Audi R-TT

blazey a confundat e39 cu e60.

P.S. eu sunt baiat de bani gata si imi permit sa stau toata ziua pe forumuri
Alex_55 is offline   Reply With Quote
Old 12-11-07, 16:45   #75
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: MTM Audi R-TT

Quote:
Originally Posted by Alex_55 View Post
blazey a confundat e39 cu e60.

P.S. eu sunt baiat de bani gata si imi permit sa stau toata ziua pe forumuri
si eu care credeam ca nu sunt asa de multi eu zic ca poate "iesi" si tu pe interval ca poate vrea sa se dea si cu tine

Eu nu stiam ca aici e vba de o cursa intre TT si Z4 M Am crezut ca Blazey vrea sa se dea cu el de pe loc (ceea ce ar fi foarte plauzibil )...
Audi TT MTM vs. BMW Z4 M SKN ... sa ii zicem si lui Tom? si eu zic ca dak e cazu de ceva sa se intample in curand ca dupa vremea nu cred ca va mai permite asa ceva...
Si o sa fiu si eu acolo ... ca sa imi masor puterile asa cum am stabilit... de pe loc

@AirScape: masina ta sunt convins ca fuge tare din mers... dar gandeste-te ca cifrele 0-200 sunt de pe loc si includ si treptele 1 si 2.... asa ca e f optimist timpul... poate 100-200 e comparabil cu al unor masini f tari, dar si pana acolo se cronometreaza...
Achim is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -