Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > AUDI > Masina mea Audi

Reply
 
Thread Tools
Old 14-09-10, 09:04   #16
cristiandim4

Stage 5
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 780
Member of:
[AUDI]
Default Re: Audi Coupe 2.3 NG

Quote:
Originally Posted by bobby_gsi2 View Post
In loc sa fi mandru ca lucreaza la masina un mecanic cunoscut care face asistenta la un campion national , tu te vaiti de cafele si tigari. Am eu o vaga idee ca motorul asta cu un filtru k&n ar suna deosebit .
filtru a fost schimbat de pikui )
mecanica de catre ionica
mecanicul ala cunoscut ... face asistenta moka ... nu se preteaza el la masinile platite bine ..
am ochit si filtru ala stai linistit ) e vreo 2 milioane ala de se pune in cutia originala kn original .. nu dala de la supermarket de 5 ron
cristiandim4 is offline   Reply With Quote
Old 14-09-10, 09:06   #17
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Audi Coupe 2.3 NG

Pai nu e elevatorul lui Titi? Urat curgea apa aia...eu credeam ca e scurgerea mica....dar stiai tu ce stiai.
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 14-09-10, 10:24   #18
cristiandim4

Stage 5
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 780
Member of:
[AUDI]
Default Re: Audi Coupe 2.3 NG

Quote:
Originally Posted by bobby_gsi2 View Post
Pai nu e elevatorul lui Titi? Urat curgea apa aia...eu credeam ca e scurgerea mica....dar stiai tu ce stiai.
dadea prin presetupa .. daca au pus desteptii apa in motor fara antigel
ei si-au luat volane momo in loc sa faca distributia .. deh ..
da e elevatorul lu titi ) titi era pe la tulcea ... facea pene la platforma .. nui place munca platita ti-am zis .. e mai bine moka la alti )

azi imi vin bucsile la cadru motor .. inca mai caut tampoane motor .. NEHIDRAULICE ...

Last edited by cristiandim4; 14-09-10 at 10:30.
cristiandim4 is offline   Reply With Quote
Old 14-09-10, 12:34   #19
cristiandim4

Stage 5
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 780
Member of:
[AUDI]
Default Re: Audi Coupe 2.3 NG

azi a primit sosoni .. sh cei drept da buni
cristiandim4 is offline   Reply With Quote
Old 14-09-10, 12:57   #20
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Audi Coupe 2.3 NG

Ala hidraulic ustura rau. Vezi ca mai e varianta cu inlocuirea lui cu din alea de hayon...ceva mai tari....sau intarite. Dar de....daca nu mai e mutu....nu stiu cine se mai incumeta sa se bage.
__________________

2,0 MPI.......109 iepe si shase cai frumosi
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 14-09-10, 22:47   #21
cristiandim4

Stage 5
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 780
Member of:
[AUDI]
Default Re: Audi Coupe 2.3 NG

Quote:
Originally Posted by bobby_gsi2 View Post
Ala hidraulic ustura rau. Vezi ca mai e varianta cu inlocuirea lui cu din alea de hayon...ceva mai tari....sau intarite. Dar de....daca nu mai e mutu....nu stiu cine se mai incumeta sa se bage.
ha? nush ce tampoane de hayon zici .. lumineaza-ma ca m-ai bagat in ceata .

sonda apa ... buc 2 .. maine sper sa apuc sa le montez sa-mi arate si mie in bord apa ...as schimba termostatu .. cred ca e original pff ca nu am gasit factura la el ca sa fi fost schimbat ... sti unde e bagat ? ... nu vrei sa sti .. sper sa/l pacalesc pe titi )

cat o mai fi identificarea la rar ? 2-3 milioane ? cica la motoarele peste 2 mi le face autentificare .. whatever .. o mai fi insemnand si aia ..

ca sa trec de rar imi mai trebe toba intermediara .. jenti am gasit .. ca astea pe 16 nu trec cu ele ) sper sa imi dea talon fara dimensiune la jenti trecut )

pe 25 te caut pt asigurare .. poate si mai devreme .. acu am de decartat multe .. si nu imi ajung si pt aia .. pana nu o pun la punct nu iese pe strada deci nici asigurare nu are nevoie .

Last edited by cristiandim4; 14-09-10 at 23:00.
cristiandim4 is offline   Reply With Quote
Old 15-09-10, 08:01   #22
Nemilosu


Stage 5
 
Nemilosu's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,919
Member of:
[DAEWOO]
[AUDI]
[4Tuning International]
[Fanatik MotorSport]
Default Re: Audi Coupe 2.3 NG

Quote:
Originally Posted by cristiandim4 View Post

azi imi vin bucsile la cadru motor .. inca mai caut tampoane motor .. NEHIDRAULICE ...

audi 100 cd 5e, fabricatie 78-82, cod motor wc
Nemilosu is offline   Reply With Quote
Old 15-09-10, 08:50   #23
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Audi Coupe 2.3 NG

Quote:
Originally Posted by cristiandim4 View Post
ha? nush ce tampoane de hayon zici .. lumineaza-ma ca m-ai bagat in ceata .

sonda apa ... buc 2 .. maine sper sa apuc sa le montez sa-mi arate si mie in bord apa ...as schimba termostatu .. cred ca e original pff ca nu am gasit factura la el ca sa fi fost schimbat ... sti unde e bagat ? ... nu vrei sa sti .. sper sa/l pacalesc pe titi )

cat o mai fi identificarea la rar ? 2-3 milioane ? cica la motoarele peste 2 mi le face autentificare .. whatever .. o mai fi insemnand si aia ..

ca sa trec de rar imi mai trebe toba intermediara .. jenti am gasit .. ca astea pe 16 nu trec cu ele ) sper sa imi dea talon fara dimensiune la jenti trecut )

pe 25 te caut pt asigurare .. poate si mai devreme .. acu am de decartat multe .. si nu imi ajung si pt aia .. pana nu o pun la punct nu iese pe strada deci nici asigurare nu are nevoie .

Ce are p|zda cu plamanu`? Autentificarea oricum tre sa o faci ca schimbi proprietaru.....autentificare inseamna ca iti pozeaza vali popa seriile ). Eu zic sa nu te chinui sa schimbi rotile si toba.....daca face figuri il ameninti ca ii dai cu cricul in cap...cricul care i l-am imprumutat eu acum un an si pe care nu l-am mai vazut Nu costa 2-3 milioane.....stiu ca era 1 mil parca. Cu asigurarea ma cauti cand tre sa depui dosarul pt numere...nu are rost sa o facem inainte.
Ps: ce numere ii pui? Tot NEO?
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 15-09-10, 10:45   #24
cristiandim4

Stage 5
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 780
Member of:
[AUDI]
Default Re: Audi Coupe 2.3 NG

Quote:
Originally Posted by bobby_gsi2 View Post
Ce are p|zda cu plamanu`? Autentificarea oricum tre sa o faci ca schimbi proprietaru.....autentificare inseamna ca iti pozeaza vali popa seriile ). Eu zic sa nu te chinui sa schimbi rotile si toba.....daca face figuri il ameninti ca ii dai cu cricul in cap...cricul care i l-am imprumutat eu acum un an si pe care nu l-am mai vazut Nu costa 2-3 milioane.....stiu ca era 1 mil parca. Cu asigurarea ma cauti cand tre sa depui dosarul pt numere...nu are rost sa o facem inainte.
Ps: ce numere ii pui? Tot NEO?
stiu

am gasit un stutz masticat la radiator care mi-a dat dureri de cap .. dadea apa pe la el am ales varianta romaneasca .. cu o solutie de lipit metale sa vedem daca tine daca nu ma asteapta 7 milioane si 1 radiator nou ... ar mai merge sai fac capace din aluminiu .. in loc de cele de plastic .. vedem cum merge cu prima varianta .

Domnu popa nu este un personaj serios .. la multa lume daca nu le-ar fi rusine de tatso crec cred ca i-ar face niste urari de bine ... nici prin cap nu-mi trece sa ma bazez pe el .. prefer sa ma duc ca un oricare .. ca sti .. tot bani aia ii dai la si nu mai vine dupaia la tine sa-ti zica .. baa ca sti ce am facut eu pt tine .. eu am respect pt cei care ma ajuta domnu popa nu intra in aceasta grupa

sambata e programata pentru h-ul motor cele 4 bucsi dacolo + directia si ce mai e sa o pot scoate pe strada saptamana de vine sau macar sa ma apuc de acte

nu stiu ce probleme are si pe la frana de mana ca nu prea tine .. cred ca au vrut sa faca intoarceri rapide ...
cristiandim4 is offline   Reply With Quote
Old 15-09-10, 10:50   #25
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Audi Coupe 2.3 NG

sa ma interesez unde se sudeaza/lipesc radiatoare? ) Hai ma dreaq daca era altcineva il credeam...dar tocmai tu cu toate alea "in curte" te vaiti? Daca mai era si cuptor de vopsit acolo....plm..le aveai pe toate.
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 15-09-10, 11:08   #26
cristiandim4

Stage 5
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 780
Member of:
[AUDI]
Default Re: Audi Coupe 2.3 NG

Quote:
Originally Posted by bobby_gsi2 View Post
sa ma interesez unde se sudeaza/lipesc radiatoare? ) Hai ma dreaq daca era altcineva il credeam...dar tocmai tu cu toate alea "in curte" te vaiti? Daca mai era si cuptor de vopsit acolo....plm..le aveai pe toate.
nu e vb de asta dar sti ca io le-as pune noi pe toate .. nu-mi plac improvizatiile .
cristiandim4 is offline   Reply With Quote
Old 15-09-10, 12:30   #27
CoCaine
Audi Driver


Stage 5
 
CoCaine's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,291
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
[4Tuning International]
Default Re: Audi Coupe 2.3 NG

Quote:
Originally Posted by cristiandim4 View Post
nu stiu ce probleme are si pe la frana de mana ca nu prea tine .. cred ca au vrut sa faca intoarceri rapide ...
Verifica etrierii spate - de acolo ar trebui sa fie problema
CoCaine is offline   Reply With Quote
Old 15-09-10, 15:07   #28
cristiandim4

Stage 5
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 780
Member of:
[AUDI]
Default Re: Audi Coupe 2.3 NG

Quote:
Originally Posted by CoCaine View Post
Verifica etrierii spate - de acolo ar trebui sa fie problema
verificat ! schimbat culisele etrier si garniturile pe ambele parti !
cristiandim4 is offline   Reply With Quote
Old 15-09-10, 18:55   #29
cristiandim4

Stage 5
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 780
Member of:
[AUDI]
Default Re: Audi Coupe 2.3 NG

schimbat sonda apa o sa am si io ceva miscare pe cadranu de apa .. cam piperata sonda

vineri o sa pun antigel cu apa inapoi in motor sa vad ce indica cu asta noua momentan trebuie sa se usuce solutia data pe stutul radiator .. sa vedem ce inovatie am facut .

termostatul ala e bagat in ... cam asa ceva ... o sa ma injure pe cine o pica pacatul sa schimbe asa ceva )

maine vor sosi 2 cable de frana si ceva maruntisuri .. am gasit faruri de sline cu lupa .. hella originale .. pret de cazi pe spate .. mai cumperi o masina cu banii aia )

...

tre sa schimb volanul ala. .. l-as bate pala care a dat 8 milioane pe el ..
cristiandim4 is offline   Reply With Quote
Old 15-09-10, 18:58   #30
cristiandim4

Stage 5
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 780
Member of:
[AUDI]
Default Re: Audi Coupe 2.3 NG

Quote:
Originally Posted by Nemilosu View Post
audi 100 cd 5e, fabricatie 78-82, cod motor wc
in program zice hidrolagar .. da o sa aduc unul sa verific

daca e ce trebuie raman dator
cristiandim4 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -