Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Masina mea Opel

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 21-01-05, 23:35   #16
HolySoul

Stage 5
 
HolySoul's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 921
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Bogdane .. inka ceva ... mai exista si ecuatii nu toti am ramas in clasa primara ca tine sa aplicam regula de 3 simpla peste tot. Parca ai fi .. limitata de maika-mea

La fel .. cu tot respectu` ...
__________________
VW Passat 1.9 TDI
Nissan 350Z
HolySoul is offline  
Old 23-01-05, 12:01   #17
Swat-Cat

Stage 5
 
Swat-Cat's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 2,501
Member of:
[SEAT]
Default

apropo.. sper ca nu va uitati la coputerul de bord la consum :P
faceti cu pompa de la bezinarie si regula de 3 simpla :P
Swat-Cat is offline  
Old 28-01-05, 10:25   #18
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Swat-Cat\"
apropo.. sper ca nu va uitati la coputerul de bord la consum :P
faceti cu pompa de la bezinarie si regula de 3 simpla :P
va asigur ca asa e, cel mai mare tepar e computerul de bord. iti arata in mod sigur un consum mai mic decat in realitate. la renault e cam cu 10-15 la suta mai putin. e si asta un mod de \"auto-reclama\"
aleks is offline  
Old 30-01-05, 15:10   #19
LaMishto
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
LaMishto's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 514
Member of:
[Crazy Drivers]
[Mitsubishi]
Default

guys, sorry pt voi.. puteati sa va documentati si sa aflati ca exista motoarele eco-tec.. si dupa aia sa va luati de bietul om.. eu am fost aseara la el, am vazut masina, o are, si nu minte in nici o privinta.. daca vreti mai multe dovezi, week-end-ul urmator cand o sa fiu din nou la Vaslui mai punem poze.. unii de pe aici, ar trebui sa se documenteze inainte sa faca niste afirmatii eronate.. nu va mai credeti atotstiutori, c-o sa va faceti de kko intr-o buna zi! no offence!
__________________
Membru Fondator
A.C.S. Crazy Drivers Romania
GPL Forum
Latest News on Supercars
Romanian Mitsubishi Enthusiasts
LaMishto is offline  
Old 30-01-05, 19:08   #20
Swat-Cat

Stage 5
 
Swat-Cat's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 2,501
Member of:
[SEAT]
Default

stiu ca m-am bagat ca un nesimtit.... dar totusu mi se pare destul de exagerat.... 6 in oras!!!! nu stii ce inseamna... un tico consuma 7!!!!!
nu imi place sa ma i-au de oameni asa dar asta pare a gluma..
p.s. si eu am acelasi motor... pe o caroserie putin mai usoara...

ar mai fi o chestie... orasul unde stai. depinde mult; daca in orasul tau mergi ca pe un drum national o fii adevarat consumul. dar daca vi in bucuresti si scoti atat iti fac cinste cu un rezervor plin
__________________
Chip tuning si Diagnoza Auto pt Wv,Audi,Seat si Skoda.....0745188592
Swat-Cat is offline  
Old 30-01-05, 19:42   #21
HolySoul

Stage 5
 
HolySoul's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 921
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

in bucuresti imi ia 6.5% )
daca scot atat faci cinste cu un rezervor?
:PP
ca cu un rezervor fac dus-intors vaslui-bucuresti mers blana
HolySoul is offline  
Old 30-01-05, 19:44   #22
HolySoul

Stage 5
 
HolySoul's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 921
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

P.S. tu ai astra .. alea is mai proaste ... nush de ce .. e ciudat da intodeauna astra au fost proaste . ..
puteam sa-mi iau astra din 2000 cu 7000 euro si n-am luat
HolySoul is offline  
Old 31-01-05, 18:48   #23
Swat-Cat

Stage 5
 
Swat-Cat's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 2,501
Member of:
[SEAT]
Default

dar ti-am zis avem acelasi motor :P astia de la opel nu fac motoare pt caroserii diferite!!
Swat-Cat is offline  
Old 31-01-05, 19:31   #24
LaMishto
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
LaMishto's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 514
Member of:
[Crazy Drivers]
[Mitsubishi]
Default

mi se pare mie sau vrei neaparat sa faci cinste cu un rezervor?
LaMishto is offline  
Old 31-01-05, 19:35   #25
Swat-Cat

Stage 5
 
Swat-Cat's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 2,501
Member of:
[SEAT]
Default

dar nimeni de pe forumul asta nu mai are un opel vectra de 1.6l ca sa zica ce si cum......
Swat-Cat is offline  
Old 31-01-05, 22:30   #26
HolySoul

Stage 5
 
HolySoul's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 921
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

ma CAT ... . nush ce motor ai tu ... ia zi-mi si mie .. poate avem acelasi motor poate nu ... detalii pls ... si ce putere are .. mersi anticipat ...
si cam din ce an e masina ta ?
HolySoul is offline  
Old 01-02-05, 14:17   #27
driver

Stage 5
 
driver's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 579
Default

ccati cai are a ta holy soul
driver is offline  
Old 01-02-05, 16:22   #28
LaMishto
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
LaMishto's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 514
Member of:
[Crazy Drivers]
[Mitsubishi]
Default

100 are
LaMishto is offline  
Old 01-02-05, 16:50   #29
Bogdan_16v
Guest
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Bogdane .. inka ceva ... mai exista si ecuatii nu toti am ramas in clasa primara ca tine sa aplicam regula de 3 simpla peste tot. Parca ai fi .. limitata de maika-mea
Pai la cei care fac afirmatii de dreptul stupide explic pe masura...nu mi-am inchipuit ca, la aberatiile pe care le spui de cand te-ai logat, cu Dacia cu cutie de fuga si cu confundarea repetata a distributiei cu transmisia, ai stii si ecuatii...nu stiu cum poti afirma asemenea aberatii in continare, mie mi-ar fi rusine, mult prea rusine...dar depinde si de om...6 la suta in oras doar daca o mai opresti si o mai impingi din cand in cand...asta ar fi culmea, astia se chinuie in ziua de azi sa scoata motoare at mai economice si tot se scot consumuri de genul 10-11 la cilindree de 1.6 in oras aglomerat, si tu vii si spui ca unul din cele mai proaste motoare fabricate in deceniul 10 al mileniului 2, in speta Ecotec, scoate niste consumuri care ar face un 1.4 D4-D de la Toyota, etalonul in economie de carburant in ziua de azi, sa paleasca de rusine. Problema ta e una singura: EXAGEREZI PROSTESTE! E si normal, cand ai cunostinte prea vagi si vrei sa pari mai cunoscator, sa te ia valul. E pardonabila treaba asta, ce nu e insa scuzabil este persistenta categorica in prostie.
 
Old 01-02-05, 18:59   #30
HolySoul

Stage 5
 
HolySoul's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 921
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Bogdan_16v pe ce te bazezi cand spui ka motorul meu e cel mai prost sau unu din cele mai proaste ?>
Pe ce te bazezi cand spui ca opelurile au cele mai proaste motoare ? sau nah .. ca ecotecurile is cele mai proaste motoare atat la consum cat si la restu ?
Ma intreb eu .. oare ai condus vreodata o masina cu motor ecotec ? stii de la ce vine ecotec -- numele asta ?


Si inca ceva .. daca tot spui ca EXAGEREZ .. calculeaza niste chestii 1 : Nu stau in BUCURESTI si pe la noi consumul in oras e total diferit de la voi . 2: La voi nu se poate numi consum in oras ci consum in capitala . 3:Masinile rulate in bucuresti nu au durata de viata a celor de prin alte parti.

Si daca tot masina mea are cel mai jaf motor pe ea. .. atunci de o dacie ce mai spui ? sau de un oltcit ? ... aaa alea-s mult mai bune .. ca nu e motor ecotec . Bogdan ia-ti logan ca ala e de 10 ori mai bun sau i-ati un BMW din 70 ca ala are si consum si fuje si motoru mai bun .. propun sa mutam discutia asta in ARENA si sa inchizi topicul asta BOgdane ca doar nu esti moderator degeaba . Eu EXAGEREZ ---- insa tu aberezi mai tot timpul.
HolySoul is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -