Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Masina mea Opel

Reply
 
Thread Tools
Old 07-10-06, 23:09   #91
MKE

Stage 5
 
MKE's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,418
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Street Zone]
Default Re: Corsa mea

superba masina ...imi place mult cum ti- a iesit bodykit-ul .....
intrebare: rotile din spate o sa le scotzi mai infara ?
MKE is offline   Reply With Quote
Old 07-10-06, 23:11   #92
vyper2thex

Stage 4
 
vyper2thex's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 259
Default Re: Corsa mea

Quote:
Originally Posted by b_22_mke View Post
superba masina ...imi place mult cum ti- a iesit bodykit-ul .....
intrebare: rotile din spate o sa le scotzi mai infara ?
Da o sa le scot putzin trebuie sa vad cum fak sa ma orientez sa nu imi atinga sub nici o forma deshi cred k acum nu va mai atinge. Incerc sa imi caut nishte distantiere de 2 cm cam asha cred k e de ajuns
vyper2thex is offline   Reply With Quote
Old 08-10-06, 00:01   #93
MKE

Stage 5
 
MKE's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,418
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Street Zone]
Default Re: Corsa mea

ms pt raspuns... si bafta in continuare cu proectul ....
niste poze nu ne-ar supara indiferent de starea masinii
MKE is offline   Reply With Quote
Old 08-10-06, 01:19   #94
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Corsa mea

bandourile laterale le-ai scos sper nu ? stema spate ... din ce am vazut in poze n-am decat cuvinte de lauda deocamdata.. ce culoare ii dai?
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 08-10-06, 08:37   #95
vyper2thex

Stage 4
 
vyper2thex's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 259
Default Re: Corsa mea

Quote:
Originally Posted by TuningBoy View Post
bandourile laterale le-ai scos sper nu ? stema spate ... din ce am vazut in poze n-am decat cuvinte de lauda deocamdata.. ce culoare ii dai?
Sigla de la Opel de pe spate deshi am scos-o voi fi nevoit sa o pun la lok deoarece pe langa k e prinsa cu mastic mai are shi doua nenorocite de gauri...iar bandourile laterale nu le voi da jos pentru k sunt multi idioti shi neatentzi in Bucureshti...
vyper2thex is offline   Reply With Quote
Old 08-10-06, 08:38   #96
vyper2thex

Stage 4
 
vyper2thex's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 259
Default Re: Corsa mea

Quote:
Originally Posted by b_22_mke View Post
ms pt raspuns... si bafta in continuare cu proectul ....
niste poze nu ne-ar supara indiferent de starea masinii
Sunt nishte poze cu mashina facute miercuri park pe la pagina 5
vyper2thex is offline   Reply With Quote
Old 12-10-06, 14:47   #97
vyper2thex

Stage 4
 
vyper2thex's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 259
Default Re: Corsa mea

Quote:
Originally Posted by weedboy View Post
ai gasit paint-ul care il doreai(defapt pretzul care il doreai),pls tzine-ne la curent cu fiecare miscare,chiar si atuncea cand ii bagi motorina
Pai o sa fie un paintjob tot pe argintiu k sa nu imi bat capul cu RAR-ul shi o sa fie argintiu perlat cu mov... in rest... m-a costat 20 de mil toate materialele pt vopsit shi manopera. Asa k sunt multumit. Nu imi place k am probleme cu piesele de pe ea. Ori sunt proaste, ori mashina nu era noua... shtii u din alea cazute de pe rampa reparate... O sa vad... oricum nu cred k o sa o mai vand
vyper2thex is offline   Reply With Quote
Old 12-10-06, 17:51   #98
MKE

Stage 5
 
MKE's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,418
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Street Zone]
Default Re: Corsa mea

cred ca o sa arate superr vopseaua ...asteptam poze...
MKE is offline   Reply With Quote
Old 13-10-06, 18:09   #99
Omul_din_umbra

Stock
 
Omul_din_umbra's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3
Default Re: Corsa mea

Sal.Am urmarit atent topicul tau.....foarte frumos ceea ce faci.Mult succes in continuare si asteptam poze noi.
Omul_din_umbra is offline   Reply With Quote
Old 15-10-06, 18:53   #100
vyper2thex

Stage 4
 
vyper2thex's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 259
Angry Re: Corsa mea

Sunt destul de dezamagit am fost sambata sa iau mashina pentru k asha trebuia... dar cand am ajuns shi am inceput sa ma uit la detalii...m-am luat cu mainile de cap...shi imi venea sa ma bat singur k am vrut sa fac asta. Presupun k omu nu a tinut-o indeajuns la cuptor shi a scos-o afara...asa k am gasit 2 3 fire de par in vopsea la suprafatza praf shi alte chestii, galme are pe alocuri vopseaua mai ca o coaja de portocala...desigur dak te uiti atent...mici detalii shi mi-a spus k iese la polishat tot. Shi lovitura sub centura eleronu este intr-o pozitie destul de ciudata iar pe buza de la interior nu a putut sa dea cu pistolu shi am facut infarct cand am vazut ca se vede fibra ... plus k la prinderea dintre eleron shi haion deja au inceput sa apara nishte fisuri fooooarte mici dar vizibile...care din cate am inteles vor avansa shi nu se poate face nimik k e de la vibratzii...asha k astept pana luni sa ii fak poze shi sa le postez iar vineri o s-o vedeti pe viu la Pescarush. Sunt suparat shi pe o alta chestie...cred k nu a folosit indeajuns de multa perla iar efectul de perla la care ma asteptam e un pik cam fad... vom vedea o sa incerc sa fak multe poze k sa imi spuneti shi parerile voastre fiindca poate sunt eu foarte pretentios.
vyper2thex is offline   Reply With Quote
Old 15-10-06, 18:59   #101
mihai88


Stage 5
 
mihai88's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,590
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Corsa mea

pai si nu iti indreapta "meseriasii" aia greselile pe care le-au facut?
mihai88 is offline   Reply With Quote
Old 15-10-06, 19:39   #102
vyper2thex

Stage 4
 
vyper2thex's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 259
Default Re: Corsa mea

Quote:
Originally Posted by mihai88 View Post
pai si nu iti indreapta "meseriasii" aia greselile pe care le-au facut?
Pai cam asha au zis...astept sa vad rezultatele..fiindca era destul de sigur pe el k va reushi sa o termine ca lumea...acuma shtii u cum e...Hope is the last thing I have. Asta e pana la urma invetzi din greseli. Oricum acuma sa nu crezi k arata ca draq mashina...toate formele sunt perfecte de parca asha ar fi trebuit sa arate varianta mai performanta de la Corsa (GSi-ul)... mici probleme care le-am zis praf pe deasupra care a intrat probabil putzin in lac..2 3 fire de par maxim...o zgarietura pe haion jos...shi piesa de rezistentza care ma jur ca nush ce o sa fak cu ea este faza de la eleron... Fiindca nush dak shtii dar perla shi cameleonul sunt cele mai ale draq vopsele shi niciodata nu iti iese dak mai faci o componenta odata ca restul mashinii. El mi-a spus k va face tot posibilul sa iasa bine in final. Shi i-am zis sa incerce sa puna vopseaua care i-a mai ramas intr-o cutie din aceea de spray sub presiune shi sa dea cu spray akolo...chestia asta se face la Policolorul de la Autovit...baga vopsea sub presiune in tuburi de spray. Acum astept ziua de maine... nici nush dak o sa pot dormi pentru k de cand am vazut-o sambata nu am putut dormi deloc shi ma doare capu de mor...mai pe scurt pana n-o vad gata o sa mor de inima rea ... Baietzi, prieteni cei care ma cunoasteti shi chiar cei care nu ma cunoashteti tineti-mi pumnii k maine e ziua adevarului...
vyper2thex is offline   Reply With Quote
Old 15-10-06, 20:07   #103
Andrey`

Stage 5
 
Andrey`'s Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 507
Default Re: Corsa mea

ii tinem
Andrey` is offline   Reply With Quote
Old 15-10-06, 20:20   #104
vyper2thex

Stage 4
 
vyper2thex's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 259
Default Re: Corsa mea

Quote:
Originally Posted by Andrey` View Post
ii tinem
Ms mult
vyper2thex is offline   Reply With Quote
Old 15-10-06, 20:26   #105
mihai88


Stage 5
 
mihai88's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,590
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Corsa mea

io sigur iti tin pumnii chiar daca nu te cunosc, ca sincer chiar imi place corsa la cum arata,cum merge,etc

acum asteptam sa vedem ce face meseriasu....pui poze cand e gata
mihai88 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -