Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Masina mea Opel

Reply
 
Thread Tools
Old 25-07-06, 23:37   #31
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: Corsa mea

Dupa parerea mea kit-ul Zender arata cel mai bine:
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 25-07-06, 23:40   #32
vyper2thex

Stage 4
 
vyper2thex's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 259
Default Re: Corsa mea

Marfa din fatza ce pot spune, dar imi place shi Blitz-ul de la carzone specials shi cel postat de Mondeo, nush vom vedea pana la kit de caroserie trebuie sa apara o suspensie custom sau una pneumatica
vyper2thex is offline   Reply With Quote
Old 26-07-06, 13:49   #33
BIG_mafia

Stage 5
 
BIG_mafia's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 807
Default Re: Corsa mea

spor la tunat
BIG_mafia is offline   Reply With Quote
Old 06-08-06, 22:10   #34
vyper2thex

Stage 4
 
vyper2thex's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 259
Default Re: Corsa mea

Dak shtie careva un magazin de tuning care este serios de la care sa imi pot comanda nishte suspensii care sa nu coboare mai mult de 2 cm va rog ajutati-ma k nush la ce firma sa ma duc... k la micsorare de doar 2 cm n-am gasit pe nimeni shi nush ce sa fak.... pls help....
vyper2thex is offline   Reply With Quote
Old 07-08-06, 02:04   #35
dany_let

Stage 5
 
dany_let's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,486
Member of:
[Opel]
Default Re: Corsa mea

singura solutie este suspensia reglabila care ajunge undeva pe la 1000 de euro(cred) pt masina ta altfel n-ai cum doar 2 cm...ar mai fii solutii da mi-e lene acum....
__________________
OPEL KADETT GSI TURBO---------------------204 CP


POWER IS NOTHING WITHOUT CONTROL... so I've ordered a new accelerator cable!
dany_let is offline   Reply With Quote
Old 07-08-06, 09:19   #36
vyper2thex

Stage 4
 
vyper2thex's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 259
Default Re: Corsa mea

Am intrebat deja de o suspensie reglabila... problema e k suspensiile reglabile sunt de la -3 la -6... asha ca nu e de foarte mare ajutor. Dar ca firme? Shtie cineva o firma serioasa???
vyper2thex is offline   Reply With Quote
Old 08-08-06, 21:22   #37
vyper2thex

Stage 4
 
vyper2thex's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 259
Default Re: Corsa mea

Greu cu tuning-ul in Romania trebuie sa cunoshti multe persoane care sa faca treaba buna, k altfel n-ai nici o sansa... dak te duci la ateliere de tuning iti cam iau pielea de pe tine. Am ajuns la concluzia k nu pot pune o suspensie sport asha cum imi doream, din cauza k imi coboara mashina prea mult... asha ca m-am decis sa caut pe cineva care sa imi faca caroseria de la A la Z in fibra de sticla shi capota sa o pastrez pentru cand o sa mai strang bani sa ii pun o capota din fibra de carbon. Momentan am gasit pe cineva in Bucureshti care mi-a fost recomandat de TopLine sau ceva de genu acesta (se ocupa cu reconditionari de mashini shi multe alte modificari) am ajuns la cei recomandati shi am mici retzineri in privintza lor(la bani sunt ok, chiar super ok), asha ca m-am intors aksa am mai cautat shi i-am gasit pe unii la Oradea care lucreaza shi mai ieftin.... dar e totushi la Oradea... shi sincer nush ce sa fak... pt k este mult de munca la mashina operatia durand peste doua saptamani... Dak e cineva care shi-a facut mashina undeva shi a fost multzumit shi baietzii au avut pretzuri bune anuntzati-ma shi pe mine in timp util(inainte sa fac vreo prostie).
vyper2thex is offline   Reply With Quote
Old 09-08-06, 08:50   #38
VLAD_85

Stage 4
 
VLAD_85's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 211
Default Re: Corsa mea

Vezi ca mi se pare ca suspensia de GSI coboara masina in jur de 1,5-2 cm cat despre un kit exterior eu zic sa iti iei unul original.
VLAD_85 is offline   Reply With Quote
Old 09-08-06, 12:38   #39
Mondeo
Extreme Racing Member

Stage 5
 
Mondeo's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,273
Member of:
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: Corsa mea

kit original, cea mai buna metoda de tuning in rate ...CASCO
Mondeo is offline   Reply With Quote
Old 09-08-06, 18:23   #40
vyper2thex

Stage 4
 
vyper2thex's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 259
Default Re: Corsa mea

Da de accord cu voi in legatura cu kitul original, dar la kit original nu primesc shi aripi custom.... iar eu am mare nevoie de aripi custom... fiindca atinge shi imi papa din cauciuc...
vyper2thex is offline   Reply With Quote
Old 13-08-06, 10:22   #41
mihnea

Stage 3
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 86
Member of:
[Insomnia]
Default Re: Corsa mea

Intr-adevar kitul Zender este cel mai marfa.Eu am doar bara fata pe masina (spatele nu se potriveste pentru ca a mea e din 2005).Dar sincer, asta e cel mai marfa.
__________________
Opel Corsa GSI:::BMC:::Auto Gauge:::Kamei:::Raid:::H&R:::MB Quart:::Koni::bilas Dynamic:::ATE
mihnea is offline   Reply With Quote
Old 13-08-06, 10:28   #42
vyper2thex

Stage 4
 
vyper2thex's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 259
Default Re: Corsa mea

Quote:
Originally Posted by mihnea
Intr-adevar kitul Zender este cel mai marfa.Eu am doar bara fata pe masina (spatele nu se potriveste pentru ca a mea e din 2005).Dar sincer, asta e cel mai marfa.
Am vazut k ai o Corsa GSi, ii coboara intradevar suspensia garda la sol cu 1 cm 2?
vyper2thex is offline   Reply With Quote
Old 13-09-06, 12:24   #43
vyper2thex

Stage 4
 
vyper2thex's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 259
Default Re: Corsa mea

Gata mashina e in service la tuning (bodykit) tot astazi o sa postez cateva poze, sa vad in ce stadiu sunt baietzii , o sa iasa racheta curata, dak ma poate ajuta careva cu nishte vopsitori care fac in cuptor shi ma costa cat mai ieftin posibil, ii fak cinste....
vyper2thex is offline   Reply With Quote
Old 13-09-06, 14:31   #44
BIG_mafia

Stage 5
 
BIG_mafia's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 807
Default Re: Corsa mea

din cate am auzit baietzi din zalau fak o treaba foarte buna daka te intereseaza...fak rost de un nr de tel...
BIG_mafia is offline   Reply With Quote
Old 13-09-06, 20:41   #45
vyper2thex

Stage 4
 
vyper2thex's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 259
Default Re: Corsa mea

Ma refeream la ceva din Bucureshti, pt k atunci cand va ieshi de la fibra sa o duc direct la paintjob.... pt k o sa bata rau de tot la ochi cum o sa arate... cat despre poze mi-am luat tzeapa azi, fiindca nu se apucasera inca de ea... maine cik se apuca sigur....sa speram k asha va fi... maine poze sigur. Mersi mult oricum...
vyper2thex is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -