Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Masina mea Opel

Reply
 
Thread Tools
Old 02-10-06, 22:03   #76
tapu

Stage 5
 
tapu's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 315
Default Re: Corsa mea

in sfarsit o vad si eu.....a iesit super frumos acuma ramane sa vedem culoarea aleasa dovada ca, se poate face ceva frumos si dintr-o buburuza
tapu is offline   Reply With Quote
Old 03-10-06, 06:19   #77
vyper2thex

Stage 4
 
vyper2thex's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 259
Default Re: Corsa mea

Quote:
Originally Posted by Sebastian.C View Post
Sal..ma puti lamuri putin despre evacuare? Luna asta aduce tatamiu din germania un Astra Caravan Diesel...si sunt interesat de o finala sport...Mai mult pt sunet...Poti sa imi dai detalii cat te-a costat evacuarea? Si de unde e? Am auzit k sunt finale speciale pt diesel.Ms
Mey eu mi-am facut evacuarea la Pitesti la Pilot power tuning... se aude dar foarte putzin spre deloc, dieselurile se aud doar dak ai motor mare din cate shtiu eu, iar pe motorul meu ca sa se auda trebuie sa ii scot catalizatorul shi sa ii pun unul sport... dar e Euro 4 shi nu prea merge. Poti sa iti pui o finala se va auzi ceva mai gros dar nu senzational...
vyper2thex is offline   Reply With Quote
Old 03-10-06, 17:03   #78
Sebastian.C

Stage 5
 
Sebastian.C's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 3,004
Member of:
[FORD]
[VW]
Default Re: Corsa mea

Quote:
Originally Posted by vyper2thex View Post
Mey eu mi-am facut evacuarea la Pitesti la Pilot power tuning... se aude dar foarte putzin spre deloc, dieselurile se aud doar dak ai motor mare din cate shtiu eu, iar pe motorul meu ca sa se auda trebuie sa ii scot catalizatorul shi sa ii pun unul sport... dar e Euro 4 shi nu prea merge. Poti sa iti pui o finala se va auzi ceva mai gros dar nu senzational...
Ms ms... astept masina..si zilele astea astept niste filmulete de la cineva care aduce tobe Magnaflow. Pret bun si sunt si pt diesel... Acum sa vina masina..k dup`aia se rezolva ) PS. Frumoasa masina...
Sebastian.C is offline   Reply With Quote
Old 03-10-06, 22:10   #79
vyper2thex

Stage 4
 
vyper2thex's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 259
Default Re: Corsa mea

Quote:
Originally Posted by Sebastian.C View Post
Ms ms... astept masina..si zilele astea astept niste filmulete de la cineva care aduce tobe Magnaflow. Pret bun si sunt si pt diesel... Acum sa vina masina..k dup`aia se rezolva ) PS. Frumoasa masina...
Sa imi zici shi mie pretul shi dak chiar se aude frumos adik sa bata spre o benzinara. Ms
vyper2thex is offline   Reply With Quote
Old 04-10-06, 23:43   #80
Sebastian.C

Stage 5
 
Sebastian.C's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 3,004
Member of:
[FORD]
[VW]
Default Re: Corsa mea

Quote:
Originally Posted by vyper2thex View Post
Sa imi zici shi mie pretul shi dak chiar se aude frumos adik sa bata spre o benzinara. Ms
Iti zic pretul...doar k tre sa mai ast ... Mai 10 zile si pleaca mama in germania. Deci va ajunge peste vreo luna masina. Cat despre toba..sa vad..
Sebastian.C is offline   Reply With Quote
Old 05-10-06, 08:29   #81
GABBY_

Stage 5
 
GABBY_'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,429
Member of:
[Opel]
Default Re: Corsa mea

sa imi spui si mie te rog daca ai folosit vreun aditiv de pus in rezervor ptr a curata injectoarele sau daca e indicat sa folosesc asa ceva si la ce ajuta .masina afuma mult de tot dupa 3000 ture ,deci super mult ,nu te mai vezi in spate.astept raspuns
GABBY_ is offline   Reply With Quote
Old 05-10-06, 13:02   #82
vyper2thex

Stage 4
 
vyper2thex's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 259
Default Re: Corsa mea

Quote:
Originally Posted by GABBY_ View Post
sa imi spui si mie te rog daca ai folosit vreun aditiv de pus in rezervor ptr a curata injectoarele sau daca e indicat sa folosesc asa ceva si la ce ajuta .masina afuma mult de tot dupa 3000 ture ,deci super mult ,nu te mai vezi in spate.astept raspuns
Ma tot e bine iti formezi o perdea de fum shi nu iti mai vad politishtii numaru Exista nishte aditivi care iti "spala" injectoarele shi trebuie facuta cam din 10 000 in 10 000 de km, dar dak ai bani poti sa ii pui la fiecare plin k e vreo 400 mii de lei la Opel, dar nu ma intreba produsul cum se cheama k nu imi aduc aminte nici batut, dupa ce imi iese mashina de la vopsit trebuie sa ma duc cu ea in service k mi-a venit timoneria shi atunci o sa ii fac shi eu curatzenie la injectoare in privinta ajutatului s-ar putea sa iti mearga mai bine mashina, iar pentru fum mai putzin exista nishte aditivi care ii gaseshti in selgros in Carrefour shi ii pui impreuna cu motorina, dar sa nu te astepti la cine shtie ce...pt ca oricum o sa scoata fum dak ii dai pedala...e diesel
vyper2thex is offline   Reply With Quote
Old 06-10-06, 23:43   #83
B-69-TAU

Stage 5
 
B-69-TAU's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,730
Member of:
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
Default Re: Corsa mea

imi place andi, imi place f mult cum iese masinutza.... abia astept sa vad vopseaua pe masina.... hmmmm
nu te-ai gandit la un aerograf pe capota? ar da suuuuper bine si tot esti acum in etapa de vopsea.... ce zici? te coafeaza?
__________________
B-69-TAU is offline   Reply With Quote
Old 07-10-06, 08:53   #84
vyper2thex

Stage 4
 
vyper2thex's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 259
Default Re: Corsa mea

Quote:
Originally Posted by B-69-TAU View Post
imi place andi, imi place f mult cum iese masinutza.... abia astept sa vad vopseaua pe masina.... hmmmm
nu te-ai gandit la un aerograf pe capota? ar da suuuuper bine si tot esti acum in etapa de vopsea.... ce zici? te coafeaza?
Nush Tau ce sa zik ar fi o idee, dar eu ma gandeam pe viitor sa imi iau o capota din fibra de carbon iar acum prioritatea este sa gasesc pe cineva care shtie dak pe puntea mea se schimba tamburii cu discurile de GSi direct...fiindca am inteles k are acelashi cod puntea. Shi incerc sa vb cu un preten acum care are un A6 lovit sa imi dea mie turbina shi galeria lui sa o modific pentru a mea si totodata sa ii fac un cip tuning k sa nu imi sara pistoanele prin capota
vyper2thex is offline   Reply With Quote
Old 07-10-06, 16:17   #85
GABBY_

Stage 5
 
GABBY_'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,429
Member of:
[Opel]
Default Re: Corsa mea

imi este mila de buburuza :P saraca nu stie ea cat cox va manca de acum ,oricum daca ar avea gura sa vb cred ca ne-am minuna la cate ne-ar zice despre tine :P spor la treaba
GABBY_ is offline   Reply With Quote
Old 07-10-06, 17:18   #86
vyper2thex

Stage 4
 
vyper2thex's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 259
Default Re: Corsa mea

Quote:
Originally Posted by GABBY_ View Post
imi este mila de buburuza :P saraca nu stie ea cat cox va manca de acum ,oricum daca ar avea gura sa vb cred ca ne-am minuna la cate ne-ar zice despre tine :P spor la treaba
Mey sincer sa fiu crek dak ar avea shi doua maini un par shi o pereche de picioare m-ar alerga...shi cand m-ar prinde m-ar jughini asha cum o jughinesc shi eu pe ea . Oricum nu pentru asta sunt mashinile???
vyper2thex is offline   Reply With Quote
Old 07-10-06, 17:45   #87
holdo

Stage 5
 
holdo's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 480
Member of:
[No Limits racing team]
Default Re: Corsa mea

super tare masinuta! imi place mult body kit-u ales de tine si gentile is chiar.....bestiale. singurul lucru care mie nu imi place la ea ....e diesel
sper sa il finalizezi cat de curand si sa ai grija de ea!
__________________

No LIMITS RACING TEAM Satu Mare
holdo is offline   Reply With Quote
Old 07-10-06, 18:25   #88
vyper2thex

Stage 4
 
vyper2thex's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 259
Default Re: Corsa mea

Quote:
Originally Posted by holdo View Post
super tare masinuta! imi place mult body kit-u ales de tine si gentile is chiar.....bestiale. singurul lucru care mie nu imi place la ea ....e diesel
sper sa il finalizezi cat de curand si sa ai grija de ea!
ms mult nici mie nu prea imi place k e diesel...dar fak multi km prin Buc shi e super aglomerat mie consumandu-mi cu tot cu COX in jur de 7, 8 cam mult dar... asta e mi se pare k am mai scris k ma batea gandu sa imi pun un C20LEt dar mi-a trecut repede cand am aflat k dak te joci cu ea iti mananca 20...
vyper2thex is offline   Reply With Quote
Old 07-10-06, 22:18   #89
weedboy

Stage 5
 
weedboy's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 699
Default Re: Corsa mea

Doamne deci e super tare ,,buburuza ta,,.......am vazut-o odata la benzinaria de la gara de nord omv,dar pe vremea aia avea doar gentzile si toba(park),si mi-a placut super mult,mai ales cum ii sta cu gentzile alea atat de ,,micutze,,.............keep up the good work






In love with bmw
weedboy is offline   Reply With Quote
Old 07-10-06, 22:39   #90
vyper2thex

Stage 4
 
vyper2thex's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 259
Default Re: Corsa mea

[QUOTE=weedboy;578588]Doamne deci e super tare ,,buburuza ta,,.......am vazut-o odata la benzinaria de la gara de nord omv,dar pe vremea aia avea doar gentzile si toba(park),si mi-a placut super mult,mai ales cum ii sta cu gentzile alea atat de ,,micutze,,.............keep up the good work




Ms ms akuma astept sa se termine nebunia cu bodykitu shi cu vopseaua....k mor fara mashina am mai condus ce am mai prins dar sapt viitoare sunt 100% pieton o oportunitate buna ca sa fiu calcat de prieteni
vyper2thex is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -