Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Masina mea Opel

Reply
 
Thread Tools
Old 04-02-11, 23:18   #286
PSD-ul

Stage 5
 
PSD-ul's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 782
Member of:
[Opel]
Arrow Re: Maşina mea: OPEL CALIBRA - PSD-ul

Amice,daca ala se oprea si imi lasa numarul lui de telefon in geam , il sunam si zicea ca a gresit poate ma durea undeva frate de masina si de toate astea,insa fiind vazut de vecini ca 5 minute sa tot chinuit sa dea sa fuga deci nu asa...

Daca el nu sa gandit la mine deloc ca am bagat o groaza de bani in masina,ca am muncit atat la ea insa putea sa fie si un trabant , nu trebuia sa fuga frate,nu aveam nevoie de nimic de la el da nu il las.
Daca el nu sa gandit la binele meu si la binele lui el ce-a zis ? lasa frate,fug,nu ma vede nimeni si am scapat da-l in plm de fraier ce sa stau eu sa imi bat capul , l-am lovit ducase pe pustiu.

Nu amice :
- Sa ramana fara permisul de conducere
- Sa ramana fara locul de munca pentru ca e prost si nu stie sa si-l tina
- Daca repara masina intre timp sa se faca si dosar penal pentru reparare fara autorizatie de reparatie
Din civil de la o intelegere banala amiabila ajunge si fara loc de munca si cu dosar penal si fara permis,postia se plateste.
Nu`mi este greu sa il gasesc,luni ma duc peste el in casa direct insa pentru el deja va fi prea tarziu pentru ca oricum va avea permisul suspendat.
Am prea multi nervi acum,nu stiu sigur daca as vrea sa ramana fara munca da fara permis si batut sigur da,nici eu nu vreau sa raman cu masina lovita si sa fiu luat de prost d-un imbecil, idiot. Sa vezi bataie!
PSD-ul is offline   Reply With Quote
Old 04-02-11, 23:50   #287
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: Maşina mea: OPEL CALIBRA - PSD-ul

Quote:
Originally Posted by PSD-ul View Post
Amice,daca ala se oprea si imi lasa numarul lui de telefon in geam , il sunam si zicea ca a gresit poate ma durea undeva frate de masina si de toate astea,insa fiind vazut de vecini ca 5 minute sa tot chinuit sa dea sa fuga deci nu asa...

Daca el nu sa gandit la mine deloc ca am bagat o groaza de bani in masina,ca am muncit atat la ea insa putea sa fie si un trabant , nu trebuia sa fuga frate,nu aveam nevoie de nimic de la el da nu il las.
Daca el nu sa gandit la binele meu si la binele lui el ce-a zis ? lasa frate,fug,nu ma vede nimeni si am scapat da-l in plm de fraier ce sa stau eu sa imi bat capul , l-am lovit ducase pe pustiu.

Nu amice :
- Sa ramana fara permisul de conducere
- Sa ramana fara locul de munca pentru ca e prost si nu stie sa si-l tina
- Daca repara masina intre timp sa se faca si dosar penal pentru reparare fara autorizatie de reparatie
Din civil de la o intelegere banala amiabila ajunge si fara loc de munca si cu dosar penal si fara permis,postia se plateste.
Nu`mi este greu sa il gasesc,luni ma duc peste el in casa direct insa pentru el deja va fi prea tarziu pentru ca oricum va avea permisul suspendat.
Am prea multi nervi acum,nu stiu sigur daca as vrea sa ramana fara munca da fara permis si batut sigur da,nici eu nu vreau sa raman cu masina lovita si sa fiu luat de prost d-un imbecil, idiot. Sa vezi bataie!
Acuma gandesti la cald si chiar nu te cred in stare sa faci omul sa-si piarda painea.Maine cred ca o sa gandesti altfel.Ti-am zis ,merita o bataie buna si toate celea,dar cu locul de munca deja e prea mult.Toti avem familii, si stii cat e de greu in ziua de azi
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 05-02-11, 00:08   #288
PSD-ul

Stage 5
 
PSD-ul's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 782
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: OPEL CALIBRA - PSD-ul

Sunt constient ca este greu si ca un loc de munca se gaseste greu mai ales pe prafurile astea insa sunt indignat de modul de abordare al lui al situatiei.
Nu vroiam nimic de la el si nu ii faceam nimic insa macar decenta si bunul simt de il avea de-ami bate la usa sa`mi zica " frate am gresit " asta e,consideram atunci ca e jumatate iertat si poate nici asigurarea nu io luam ca sa nu ii fac problemele la serviciu.

In urma cu 1 an am ramas fara permis 1 luna din cauza unei intelegeri amiabile eu am avut incredere in el si ala a fost la politie cu toate ca era vinovat.
Sa-i vad reactie cand ma va vedea ... si daca neaga sau e tare-n gura jur ca isi va pierde si locul de munca si cu siguranta va raspunde penal pentru accidentul asta. De ce zic asta ? Pentru ca toate elementele care au fost lovite bara,suportii,armatura,spuma de protectie au fost luate de la locul accidentului,deci furt.

Ei bine ma repet : Fara permis 1 luna de zile, amenda + puncte , posibil concediat intrucat pateaza imaginea firmei la care lucreaza si nu e o firma oarecare, asigurare catre partea nevinovata + bataie de la proprietarul masinii avariate.
Era mai simplu un " am gresit " sau " o amiabila ". Acum sa fie sanatos si sa raspunda-n fata legii si a superiorilor sai,ori suntem golani ori numai suntem.... stai ca-l filmez legat de gat cu sufa !!

Last edited by PSD-ul; 05-02-11 at 00:10.
PSD-ul is offline   Reply With Quote
Old 05-02-11, 10:27   #289
trx23

Stage 5
 
trx23's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 502
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: OPEL CALIBRA - PSD-ul

te stiu de pe club calibra si iti urmaresc constant threadul, ai muncit mult la masina asta si se vede timpul si banii investiti dar ai putea inchiria un garaj si sa tii masina asta cum trebuie nu o mai lasa in strada ca vad ca te urmaresc ghinioanele de mama focului.
trx23 is offline   Reply With Quote
Old 05-02-11, 13:43   #290
BuBu>KRS<
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
BuBu>KRS<'s Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 492
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Talking Re: Maşina mea: OPEL CALIBRA - PSD-ul

Quote:
Originally Posted by PSD-ul View Post
Salutare baieti nu v-am mai tinut la curent pentru ca am fost ocupat in ultima vreme cu serviciul si scandalurile montru de la Omniasig care nu doreste sa`mi inlocuiasca bara. Luni voi afla daca o va inlocui sau nu cu toate ca au fost trimite multiple note de constatare de la reprezentantele OPEL prin care se solicita inlocuire si se explica tehnic procesul tehnologic de turnare samd.

Intre timp un baiat saracu de el (ce bataie-i dau) s-a gandit ca trebuie sa`mi loveasca si el masina in parcare tot in spate, am masina parcata exact intr-o curba si evident ca la cum sunt aleile din spatele blocurilor pline de gheata nu a mai virat si ' mi-a dat de ma julit ' drept urmare mi-a spart si stopu stanga si infundat panoul + suportii de la armatura.

Am fost la politie,am declarat evenimentul i-am dat datele ca de,omul la cat de prost e nu si-a dat seama ca l-au vazut vecinii si exista si camere de luat vederi... s-a gandit ca nimeni nu`i vede numerele si poate scapa. Ce derapa omu si se chinuia sa fuga... pfff.. am luat datele firmei (proprietara masinii) care-i in Ploiesti si probabil ca luni am sa dau o fuga pana acolo la ei la firma ca sa fac si eu cunostinta cu asta de a zis ca ma poate lovi si pleca linistit ... sa-i dau si un capac si sa il instiintez ca permisul lui 1 luna numai e valabil,sa ii depun o sesizare / memoriu la firma ca sa ma asigur ca ramane si boschetar fara munca + bataie evident.

Deci,nervos,revin cu informatii saptamana viitoare.
e periculos :P si eu as fi facut la fel poate , si o sa fac in cazul implicarii unui astfel de incident , vin cu tine Tony ?)
BuBu>KRS< is offline   Reply With Quote
Old 05-02-11, 17:39   #291
PSD-ul

Stage 5
 
PSD-ul's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 782
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: OPEL CALIBRA - PSD-ul

Garaje in zona nu-s iar cu masina asta merg zi de zi indiferent daca ninge,ploua,e soare,gheata pe jos sau calimitati

Problema este ca in ultima vreme am observat din ce in ce mai multi idioti pe strada si astia care fug am impresia ca sunt si prosti si inconstienti.

Mi-a lovit masina,ok,asta este,legal nu am ce sa ii fac,ma spal pe cap cu asigurarea insa un scuza-ma sau nu mi-am dat seama de ce fac spala multe pacate si de multe ori poti fi iertat.

Romanul de natie considera ca daca recunoaste si nu se ascunde,nu fuge e prost,el are demnitate si e infumurat de impresii considerand ca daca nimeni nu la vazut sau prins atunci nici ca se va intampla vreodata " GRESIT conducatorule de Matiz " !!!

Te caut,te prind, imi faci masina,te si bat, ramai si fara munca si fara permis si te anunt ca la prima ora luni dimineata ai plangere penala depusa pentru furt calificat atata timp cat mi-ai luat elementele si te-ai facut nezavut (stergi urme? sa te stergi de sange la bot).

Spre bucuria mea si necazul tau te-a vazut jumate de bloc... si culmea mai esti si inregistrat video.

Povestea continua......
Nu sunt urmarit de ghinion, soferii astia profesionisti sunt atat de buni incat pot merge cu viteza pe gheata!!!! In curba cu 1 mana pe volan si cu frana calcata la podea. Mare Ti-e gradina Doamne!
PSD-ul is offline   Reply With Quote
Old 05-02-11, 18:29   #292
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: Maşina mea: OPEL CALIBRA - PSD-ul

Sincer,bine ii faci...eu mi-am gasit masina,o rabla de oltcit de mai multe ori lovita,ba cu aripa indoita,ba cu plasa de la grila fata sifonata,cu geamul de la far spart,urme de usi deschise pe toata masina nu mai zic...pe astia si eu i-as calca pe cap,asa merita
__________________
Julaikos customs

Turbos make torque and torque makes fun!
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 05-02-11, 20:29   #293
PSD-ul

Stage 5
 
PSD-ul's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 782
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: OPEL CALIBRA - PSD-ul

Luni ma duc si la Omniasig sa continui razboiul inceput.
Chiar daca mi-am mentinut un moment de respiro tot nu ma voi lasa pana cand aceasta societate si acel inspector de daune nu isi vor da seama de faptul ca incalca mai multe paragrafe din ordinul C.S.A si mai multe cai nervoase ale mele.
Show-ul continua insa de data asta luni voi filma... sa vedeti dialog intre o persoana pagubita si asigurator !
Sa vedeti hal de aluzii si nu numai. Materialul daca este de interes il voi da in mass media !!!

Am spart gheata 3 ore cu ranga de-am facut un brat demn de invidiat
Am fost invatat de un avocat sa fac poze la strada,sa fac o asa numita masuratoare la gheata si la locul unde am parcarea de resedinta + sa adun toate resturile din parcare sa le pun in saci sau pungi,zis si facut.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCF3234.JPG
Views:	274
Size:	5.08 MB
ID:	1858955   Click image for larger version

Name:	DSCF3241.JPG
Views:	175
Size:	6.85 MB
ID:	1858956   Click image for larger version

Name:	DSCF3200.JPG
Views:	139
Size:	6.45 MB
ID:	1858957  

Click image for larger version

Name:	DSCF3203.JPG
Views:	143
Size:	6.63 MB
ID:	1858958   Click image for larger version

Name:	DSCF3209.JPG
Views:	179
Size:	4.26 MB
ID:	1858959   Click image for larger version

Name:	DSCF3208.JPG
Views:	232
Size:	5.42 MB
ID:	1858960  

PSD-ul is offline   Reply With Quote
Old 05-02-11, 20:49   #294
Flow_Flexatu

Stage 5
 
Flow_Flexatu's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 543
Default Re: Maşina mea: OPEL CALIBRA - PSD-ul

sall,nu te lasa bro mergi pana la capat asa,bine ii faci la ala daca a fost bulangiu,merita tot ce ai scris tu mai sus... sper rezolvi si cu astea cu asigurarea.
__________________

,,Pe strazi zboara masini tunate-n fiecare noapte,
De pe fiecare strada poti sa cumperi moarte.
Si curve bete-n discoteci pe mese
D-aia strainii spun c-avem cele mai frumoase fete
''
by Si$u
Flow_Flexatu is offline   Reply With Quote
Old 09-02-11, 00:03   #295
alex_fan_bmw

Stage 5
 
alex_fan_bmw's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 535
Default Re: Maşina mea: OPEL CALIBRA - PSD-ul

salut PSD-ule...ce se mai aude cu masina?numai bine!!!
alex_fan_bmw is offline   Reply With Quote
Old 09-02-11, 00:19   #296
PSD-ul

Stage 5
 
PSD-ul's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 782
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: OPEL CALIBRA - PSD-ul

Am dat asa cum m-am gandit de cel care ma lovit,a scapat fara bataie din fericire pentru el din cauza faptului ca avem prieteni comuni,cunostinte foarte vechi.

M-am dus cu el la politie , ia retinut permisul pentru 30 zile,amenda 5 mil. nu stiu cat si asigurarea catre mine , asigurare la Asirom.

Marti am fost la directorii de la Omniasig ca sa vada bara , de-acolo nu vreau sa stau sa scriu dialogul pentru ca nu a fost foarte ortodox si pe langa toate astea aluziile nu s-au lasat mai jos de toate.
Mi-au venit cu dosarul de anu trecut,cum ca masina am ia fost lovita si niste mizerii de mi-e lene de ei si de toate drept urmare le-am solicitat raspuns in scris ca sa judece instanta in cazul unei despagubiri incorecte.

Am deschis dosar de dauna la Asirom prin proces verbal de la politie toata viata mea cat traiesc numai fac amiabil nici sa ma bati,prefer sa tin jumate-jumate amenda cu ala de e vinovat decat sa fac amiabil ba chiar sa platesc eu amenda... :
Parti avariate :

- Suporti armatura bara spate
- Stop stanga spate
- Reparatie panou spate 2,5h
- Revopsit panou spate

Optez clar pentru regie proprie deoarece bara mi-o voi schimba,sper sa ma incadrez in suma de bani de la Omniasig si Asirom ca sa imi pot repara masina.

Le-am explicat ca am o transparenta totala ba spre surprinderea mea sa dau de nume grele ce intra / 4 tuning care lucreaza in domeniul asigurarilor.
Nu am nimic cu ei la cate fraude se fac i-am inteles intr-un fel insa ei pe mine cam mai deloc. Sa vedem ce o sa fie momentan astept calculatia singurul lucru pe care il stiu este ca ma costa aprox. 9000 ron doar sa vopsesc bara. Mai adaug reparatia ei sau daca ma incadrez inlocuirea + celelalte elemente avariate,plastice pe care nu am ce sa le fac si nici intregi nu le gasesc nicaieri.

Cumpar piesele de la Gold & Platin, comand bara de pe http://www.madmotors.co.uk ca e £175.00 si asta este,impreuna cu bara si piesele ma duc la MSG sa revopsesc spatele ca sunt singurii care`mi pot scoate culoarea asta.
Mai trebuie sa trimit si tripla la mama dracului ca sa o tapiteze drept urmare :
Sa te fereasca Dumnezeu sa ai masina modificata si sa te loveasca cineva,invatatura de minte e urmatoarea :

- in vara direct la Registrul Auto Roman pentru omologare bara fata , spate, prelungire capota,eleroane,jante,anvelope,aerul din masina tot,sa imi mentioneze sau sa imi dea act aditional daca nu are loc ce model de bara e,ce model de eleron,ca e tapitat ca nu si tot asa...
- nu ma intereseaza cat ma costa vreau sa imi scrie in talon bara fata x m spate x , faruri x , stopuri x samd.

En`joy...

Last edited by PSD-ul; 09-02-11 at 00:26.
PSD-ul is offline   Reply With Quote
Old 09-02-11, 08:28   #297
Skma

Stage 5
 
Skma's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,212
Member of:
[Opel]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Maşina mea: OPEL CALIBRA - PSD-ul

Parerea mea este ca la Registrul Roman o sa te lupti cu morile de vant!
Skma is offline   Reply With Quote
Old 09-02-11, 13:55   #298
trx23

Stage 5
 
trx23's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 502
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: OPEL CALIBRA - PSD-ul

la rar daca au omologare tuv sau iso ti-le poate trece in carte dar daca sunt custom nu.raspunsul asta l-am primit eu la rar Baia Mare.
trx23 is offline   Reply With Quote
Old 09-02-11, 14:56   #299
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: Maşina mea: OPEL CALIBRA - PSD-ul

Quote:
Originally Posted by PSD-ul View Post
Am dat asa cum m-am gandit de cel care ma lovit,a scapat fara bataie din fericire pentru el din cauza faptului ca avem prieteni comuni,cunostinte foarte vechi.

M-am dus cu el la politie , ia retinut permisul pentru 30 zile,amenda 5 mil. nu stiu cat si asigurarea catre mine , asigurare la Asirom.

Marti am fost la directorii de la Omniasig ca sa vada bara , de-acolo nu vreau sa stau sa scriu dialogul pentru ca nu a fost foarte ortodox si pe langa toate astea aluziile nu s-au lasat mai jos de toate.
Mi-au venit cu dosarul de anu trecut,cum ca masina am ia fost lovita si niste mizerii de mi-e lene de ei si de toate drept urmare le-am solicitat raspuns in scris ca sa judece instanta in cazul unei despagubiri incorecte.

Am deschis dosar de dauna la Asirom prin proces verbal de la politie toata viata mea cat traiesc numai fac amiabil nici sa ma bati,prefer sa tin jumate-jumate amenda cu ala de e vinovat decat sa fac amiabil ba chiar sa platesc eu amenda... :
Parti avariate :

- Suporti armatura bara spate
- Stop stanga spate
- Reparatie panou spate 2,5h
- Revopsit panou spate

Optez clar pentru regie proprie deoarece bara mi-o voi schimba,sper sa ma incadrez in suma de bani de la Omniasig si Asirom ca sa imi pot repara masina.

Le-am explicat ca am o transparenta totala ba spre surprinderea mea sa dau de nume grele ce intra / 4 tuning care lucreaza in domeniul asigurarilor.
Nu am nimic cu ei la cate fraude se fac i-am inteles intr-un fel insa ei pe mine cam mai deloc. Sa vedem ce o sa fie momentan astept calculatia singurul lucru pe care il stiu este ca ma costa aprox. 9000 ron doar sa vopsesc bara. Mai adaug reparatia ei sau daca ma incadrez inlocuirea + celelalte elemente avariate,plastice pe care nu am ce sa le fac si nici intregi nu le gasesc nicaieri.

Cumpar piesele de la Gold & Platin, comand bara de pe http://www.madmotors.co.uk ca e £175.00 si asta este,impreuna cu bara si piesele ma duc la MSG sa revopsesc spatele ca sunt singurii care`mi pot scoate culoarea asta.
Mai trebuie sa trimit si tripla la mama dracului ca sa o tapiteze drept urmare :
Sa te fereasca Dumnezeu sa ai masina modificata si sa te loveasca cineva,invatatura de minte e urmatoarea :

- in vara direct la Registrul Auto Roman pentru omologare bara fata , spate, prelungire capota,eleroane,jante,anvelope,aerul din masina tot,sa imi mentioneze sau sa imi dea act aditional daca nu are loc ce model de bara e,ce model de eleron,ca e tapitat ca nu si tot asa...
- nu ma intereseaza cat ma costa vreau sa imi scrie in talon bara fata x m spate x , faruri x , stopuri x samd.

En`joy...
Cred ca vroiai sa zici 900 de ron.....

Spor la treaba dupa ce vei primi banii.
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 09-02-11, 18:30   #300
PSD-ul

Stage 5
 
PSD-ul's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 782
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: OPEL CALIBRA - PSD-ul

Da,multumesc de corectura. Sper ca in scurta vreme sa scap de FRAUDATORII ASTIA de la asigurari si sa nu ma mai atinga nimeni niciodata... nu am nevoie de banii asiguratorilor am nevoie de masina impecabila asa cum era
Auzi intrebare proasta : de ce optezi pentru regie proprie ( ca sa nu va bateti voi joc prin service-urile voastre de masina mea D-AIA !!! ).
PSD-ul is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -