Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Masina mea Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 05-06-12, 20:29   #691
cielo_LYY

Stage 5
 
cielo_LYY's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 519
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis... devenit realitate!

scuze de offtopic...mai sti ceva de radu enescu?ce mai conduce?
cielo_LYY is offline   Reply With Quote
Old 19-06-12, 19:25   #692
BAMBAKE

Stage 4
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 251
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis... devenit realitate!

ce trebuie sa mai faci la motorul asta sa fie stage full, last stage?
BAMBAKE is offline   Reply With Quote
Old 22-06-12, 17:20   #693
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis... devenit realitate!

Tu care ai sters postul meu la intrebarea de mai sus,cam ce raspuns astepti la o astfel de intrebare?Si daca raspunsul ti s-a parut neadecvat de ce nu ai sters si intrebarea,care personal o consider cel putin infantila?
__________________
GTA is offline   Reply With Quote
Old 23-06-12, 07:17   #694
Esperache
Daewoo Driver

Stage 5
 
Esperache's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,643
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DAEWOO]
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis... devenit realitate!

Quote:
Originally Posted by cielo_LYY View Post
esperache am urmarit toata evolutia masinii tale si tin sa te anunt ca am ramas surprins...este cu adevarat un proiect unic si sper ca intr-un final sa iti reuseasca
bafta in continuare si nu asculta gurile sparte ca in ziua de azi toata lumea se pricepe la masini , fotbal si politica, dar de fapt sunt praf la toata

ai tot respectul meu pentru munca depusa...banii nu au valoare cand e vorba de pasiune(e al dracu de rau virusu asta ) )
Multumesc frumos.
Quote:
Originally Posted by cielo_LYY View Post
scuze de offtopic...mai sti ceva de radu enescu?ce mai conduce?
Cred ca ceva mai "family style" ... mai bine ii intrebi pe user-ii "N D Y" sau "Mad_max" ... din cate stiam, faceau parte din anturajul lui de amici ...
Quote:
Originally Posted by BAMBAKE View Post
ce trebuie sa mai faci la motorul asta sa fie stage full, last stage?
Sa investesc vreo 100.000 EUR ...
Quote:
Originally Posted by GTA View Post
Tu care ai sters postul meu la intrebarea de mai sus,cam ce raspuns astepti la o astfel de intrebare?Si daca raspunsul ti s-a parut neadecvat de ce nu ai sters si intrebarea,care personal o consider cel putin infantila?
Eu am solicitat stergerea post-ului tau; alte intrebari
Esperache is offline   Reply With Quote
Old 23-06-12, 09:55   #695
werwceul

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,323
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis... devenit realitate!

Poate gresesc, dar eu nu am vazut nici un film cu masina, decat poze.
ce paote pe 402?
cu cine te-ai tras?
sau esti secretos ca si sebastian cu subaru ala de 1000 de cai care nicio data nu-i gata si din 2007 tot astept? )
werwceul is offline   Reply With Quote
Old 23-06-12, 15:01   #696
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis... devenit realitate!

Quote:
Originally Posted by werwceul View Post
Poate gresesc, dar eu nu am vazut nici un film cu masina, decat poze.
ce paote pe 402?
cu cine te-ai tras?
sau esti secretos ca si sebastian cu subaru ala de 1000 de cai care nicio data nu-i gata si din 2007 tot astept? )
Nu gresesti,masina asta este o alta Elodia care ne ameninta din tastatura.

@Esperache Nu te-am intrebat nimic pe tine,am intrebat cine a sters postul si de ce?Este un forum public si din cate stiu eu posturile nu se sterg "la comanda".
GTA is offline   Reply With Quote
Old 24-06-12, 18:07   #697
Esperache
Daewoo Driver

Stage 5
 
Esperache's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,643
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DAEWOO]
Exclamation Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis... devenit realitate!

Quote:
Originally Posted by werwceul View Post
Poate gresesc, dar eu nu am vazut nici un film cu masina, decat poze.
ce paote pe 402?
cu cine te-ai tras?
sau esti secretos ca si sebastian cu subaru ala de 1000 de cai care nicio data nu-i gata si din 2007 tot astept? )
Nu, nu gresesti ... nu m-am "tras" cu nimeni pe 402 m; are vreo relevanta in analele curselor ??
Si totusi ... la cate am enumerat despre masina, ti se pare ca ascund ceva ?

Nu vreau sa fac pe avocatul nimanui, dar, legat de Subarul lui Sebi, iti pot oferi o revista de specialitate care prezinta in detaliu multe "chestii picante" despre acea masina; mai mult, iti pot spune ca am vazut o cursa intre acest Subaru si un moto (Hayabusa sau Kavasaki Ninja - nu mai stiu exact, pt. ca s-a intamplat cu mult timp in urma) si ghici cine a castigat ... cine trebuia !
Banuiesc ca stii Kadett-ul turbo al lui Andrei aka UGA (daca nu-l mai stii, iti da mai multe detalii "desteptu' " care a comentat dupa tine ... a avut loc o cursa si intre cele doua masini ... nu mai mi-aduc aminte daca distanta la finish-ul celor 402 m a fost de 3, 4 sau 5 TIR-uri ... insa la fel: ghici cine a ajuns primul la final ... tot cine trebuia !! Adica un sedan argintiu !!!
Quote:
Originally Posted by GTA View Post
Nu gresesti,masina asta este o alta Elodia care ne ameninta din tastatura.

@Esperache Nu te-am intrebat nimic pe tine,am intrebat cine a sters postul si de ce?Este un forum public si din cate stiu eu posturile nu se sterg "la comanda".
Nu te ameninta nimeni, esti doar tu frustrat !

Tinand cont ca ai un PhD in "Nesimtire homeopatica" e firesc sa cer celor responsabili sa faca curatenie dupa "vomele" tale verbale.

Repet: ocoleste acest topic ...

Last edited by Esperache; 24-06-12 at 18:14.
Esperache is offline   Reply With Quote
Old 24-06-12, 18:53   #698
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis... devenit realitate!

Quote:
Originally Posted by Esperache View Post
Nu, nu gresesti ... nu m-am "tras" cu nimeni pe 402 m; are vreo relevanta in analele curselor ??
Si totusi ... la cate am enumerat despre masina, ti se pare ca ascund ceva ?

Nu vreau sa fac pe avocatul nimanui, dar, legat de Subarul lui Sebi, iti pot oferi o revista de specialitate care prezinta in detaliu multe "chestii picante" despre acea masina; mai mult, iti pot spune ca am vazut o cursa intre acest Subaru si un moto (Hayabusa sau Kavasaki Ninja - nu mai stiu exact, pt. ca s-a intamplat cu mult timp in urma) si ghici cine a castigat ... cine trebuia !
Banuiesc ca stii Kadett-ul turbo al lui Andrei aka UGA (daca nu-l mai stii, iti da mai multe detalii "desteptu' " care a comentat dupa tine ... a avut loc o cursa si intre cele doua masini ... nu mai mi-aduc aminte daca distanta la finish-ul celor 402 m a fost de 3, 4 sau 5 TIR-uri ... insa la fel: ghici cine a ajuns primul la final ... tot cine trebuia !! Adica un sedan argintiu !!!


Nu te ameninta nimeni, esti doar tu frustrat !

Tinand cont ca ai un PhD in "Nesimtire homeopatica" e firesc sa cer celor responsabili sa faca curatenie dupa "vomele" tale verbale.

Repet: ocoleste acest topic ...
Asa este,abia astept craciunul sa apara noutati de genul "craciun fericit" despre aceasta masina,cu un motor destul de simplu care de 4 ani urla la noi "Beware" insa de fapt nu a mers niciodata mai mult de cateva run-uri.

Asa ca spor la treaba si te asteptam cu urari de sarbatori ca de masina ne-am convins.

In alta ordine de idei,ocolesc ce si cand vreau,nu am nevoie de indicatii din partea unora cu capacitati reduse.Si ar fi bine sa-ti cantaresti mai cu grija cuvintele pe care mi le adresezi pentru ca tu ai "ceva" cu mine din terte motive,noi doi neavand nimic de impartit...si nu stii cand si in ce imprejurari ne impiedicam unul de celalalt.
GTA is offline   Reply With Quote
Old 24-06-12, 19:45   #699
Esperache
Daewoo Driver

Stage 5
 
Esperache's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,643
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DAEWOO]
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis... devenit realitate!

Ai platit tu benzina de cate 2-3 ori a mers sau cum ... ca nu inteleg ??

Avertizarile de cocos zmeuat tine-le pt. tine; sau ai impresia ca fac kaki pe mine daca ne intalnim la caserie la Petrom ... lumea e mica Edy ... eu atat imi permit sa-ti transmit public ... de surprize "dansante" s-ar putea sa ai tu parte, si nu eu ...

Hai Noapte buna !
Esperache is offline   Reply With Quote
Old 24-06-12, 21:27   #700
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis... devenit realitate!

Quote:
Originally Posted by Esperache View Post
Ai platit tu benzina de cate 2-3 ori a mers sau cum ... ca nu inteleg ??

Avertizarile de cocos zmeuat tine-le pt. tine; sau ai impresia ca fac kaki pe mine daca ne intalnim la caserie la Petrom ... lumea e mica Edy ... eu atat imi permit sa-ti transmit public ... de surprize "dansante" s-ar putea sa ai tu parte, si nu eu ...

Hai Noapte buna !
Bai 'nea,tu ori esti prost ori esti prost.Si acum sa-ti explic punctual:

1.Folosesti cuvinte al caror inteles nu-l cunosti.Expresia "Beware" inseamna sa te feresti(pazesti)...si acest lucru il faci in fata unei amenintari.

2.Prima ta fraza adresata mie pe acest forum a fost un atac la persoana...restul care au urmat au fost la fel,eu in afara de cateva raspunsuri la aceste atacuri am comentat motorul masinii tale si nu persoana ta.

3.Faptul ca tu ma etichetezi pe mine fara sa ma cunosti absolut deloc,adunat cu punctul 2,denota cat de impertinent esti si implicit gradul de cultura si educatie la cei 29 de ani.

4.Aici este un forum public iar cand ti-ai postat aici masina nu ti-a promis nimeni ca o sa primesti doar "bravo frate esti cel mai tare".

5.Spre nefericirea ta cunosc destul de bine motorul cu care te chinui tu de 4 ani iar cand ti-am spus acum 2 ani ca nu o sa mearga nu a fost doar o vorba aruncata...stiam sigur ca va crapa,stiu si de ce a crapat dar aroganta din tine nu te-a lasat sa afli care a fost problema.

Acum un an daca iti amintesti am incercat sa te ajut,ti-am explicat simptomul unei probleme pe care o aveai si m-am oferit sa-ti dau de proba ecu meu...raspunsul tau a fost un alt atac la persoana si mistouri ieftine .

Si atunci cum iti permiti tu mah milogule sa sa-mi pui mie diverse etichete cand pe tine nu te duce capul nici macar sa porti o discutie.Sper ca mai ai mesajul pe care ti l-am trimis acum 2 ani cand m-ai scos din sarite cu impertinenta ta si glumele de CAP...insista

Vezi-ti lungul nasului si vorbeste doar ce-ti apartine.
GTA is offline   Reply With Quote
Old 24-06-12, 22:10   #701
Esperache
Daewoo Driver

Stage 5
 
Esperache's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,643
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DAEWOO]
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis... devenit realitate!

Quote:
Originally Posted by GTA View Post
Bai 'nea,tu ori esti prost ori esti prost. Sunt chiar nebun ... eu te-am avertizat, dar tu "Betmen, betemen !!" Si acum sa-ti explic punctual:

1.Folosesti cuvinte al caror inteles nu-l cunosti.Expresia "Beware" inseamna sa te feresti(pazesti)...si acest lucru il faci in fata unei amenintari.
Probabil ca asa proceseaza conserva aia care o porti tu pe umeri si se numeste cap cu creier !
2.Prima ta fraza adresata mie pe acest forum a fost un atac la persoana...restul care au urmat au fost la fel,eu in afara de cateva raspunsuri la aceste atacuri am comentat motorul masinii tale si nu persoana ta.
Da-ma-n judecata !
3.Faptul ca tu ma etichetezi pe mine fara sa ma cunosti absolut deloc,adunat cu punctul 2,denota cat de impertinent esti si implicit gradul de cultura si educatie la cei 29 de ani.
In comparatie cu tine, eu am avut timp sa-mi fac temele in privinta ta, atat doar ca nu am ciocanit pe toate forumurile ... gradele mele de cultura si educatie cu siguranta fac nota discordanta cu mediul in care traiesti tu ... respectiv ghena in care au fost stransi toti tiganii de pe teritoriul Tarii Romanesti, si care a aparut pe fata pamantului la dorinta lui Mihai Viteazu in acest sens, adica Slobozia de azi !
4.Aici este un forum public iar cand ti-ai postat aici masina nu ti-a promis nimeni ca o sa primesti doar "bravo frate esti cel mai tare".
Public, public da' cu reguli ... pamfletar mic "ce tu esti !"
5.Spre nefericirea ta cunosc destul de bine motorul cu care te chinui tu de 4 ani iar cand ti-am spus acum 2 ani ca nu o sa mearga nu a fost doar o vorba aruncata...stiam sigur ca va crapa,stiu si de ce a crapat dar aroganta din tine nu te-a lasat sa afli care a fost problema.

Acum un an daca iti amintesti am incercat sa te ajut,ti-am explicat simptomul unei probleme pe care o aveai si m-am oferit sa-ti dau de proba ecu meu...raspunsul tau a fost un alt atac la persoana si mistouri ieftine .
Daca tu crezi ca eu cred ca tu esti capabil sa ajuti pe cineva, atunci DA, recunosc c-as fi un mare prost ... doar ca nu sunt ... urangutan desirat !
Si atunci cum iti permiti tu mah milogule sa sa-mi pui mie diverse etichete cand pe tine nu te duce capul nici macar sa porti o discutie.Sper ca mai ai mesajul pe care ti l-am trimis acum 2 ani cand m-ai scos din sarite cu impertinenta ta si glumele de CAP...insista
Milog !? ... Momentan nu eu sunt ala care se lauda cu "Merţedes-urile" de la "servici" la mine in ograda, mai mult, vorbesti in numele proprietarului cum ca faci si dregi de sute de mii euro pe service-urile auto ... stai dreaq-ului potolit si nu te mai substitui in locul celor care ai vrea sa fii si tu dar n-o sa fii niciodata ... salubrizatorule !
Vezi-ti lungul nasului si vorbeste doar ce-ti apartine.
Zzzzzaattt !!

Last edited by Esperache; 24-06-12 at 22:14.
Esperache is offline   Reply With Quote
Old 24-06-12, 22:39   #702
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis... devenit realitate!

Adevarul este ca m-ai incuiat...
GTA is offline   Reply With Quote
Old 24-06-12, 23:35   #703
Esperache
Daewoo Driver

Stage 5
 
Esperache's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,643
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DAEWOO]
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis... devenit realitate!

Atunci inceteaza mascarada asta de toata panarama care o tot alimentezi asa de-a-nboulea ...
Esperache is offline   Reply With Quote
Old 25-06-12, 10:55   #704
werwceul

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,323
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis... devenit realitate!

Am urmarit de la inceput, primele posturi, am vazut ce-ai facut la masina, alea alea.
Ideea ii ca un film ar fii mai concludent decat niste poze.
Evident, masina ta, bani tai, treaba ta.
Dar de vreo 10 pagini in urma doar povesti, nu tu poze, nu tu filme, nu tu nimic.
De prin 2007 sau 8 de cand ai postat prima data ma asteptam sa vad ceva.
Evident, inteleg, criza, bani putini, benzina costa mult, dar cand titlul era ESPERO 330+ CAI ma asteptam la o gramada de victime.


Legat de sebastian, ai putea sa pui si tu filmul acela cu motocicleta, sa-l vad si eu, evident, n-am nimic nici cu el, doar pura curiozitate.
werwceul is offline   Reply With Quote
Old 25-06-12, 11:34   #705
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis... devenit realitate!

Quote:
Originally Posted by werwceul View Post
Am urmarit de la inceput, primele posturi, am vazut ce-ai facut la masina, alea alea.
Ideea ii ca un film ar fii mai concludent decat niste poze.
Evident, masina ta, bani tai, treaba ta.
Dar de vreo 10 pagini in urma doar povesti, nu tu poze, nu tu filme, nu tu nimic.
De prin 2007 sau 8 de cand ai postat prima data ma asteptam sa vad ceva.
Evident, inteleg, criza, bani putini, benzina costa mult, dar cand titlul era ESPERO 330+ CAI ma asteptam la o gramada de victime.


Legat de sebastian, ai putea sa pui si tu filmul acela cu motocicleta, sa-l vad si eu, evident, n-am nimic nici cu el, doar pura curiozitate.
Nu ma contrazic cu tine...si cu nimeni de pe forumul asta drag......dar eu nu inteleg o chestie....nu e posibil sa iti faci o masina pentru "poftele proprii"? De ce trebuie sa o faci mereu ca sa "faci " pe unu sau pe altu` sau sa pui aici victimele facute. Am intervenit pentru ca de acelasi lucru m-am lovit si eu cand am facut tigaia mea. Am facut-o pentru placerea mea nu pentru a fi mai rapid pe o anumita distanta fata de alta masina.
Cat despre cei doi....va certati ca p|zdele pe rimeluri...n-am vazut asa ceva. Consider ca amandoi sunteti la fel de maturi ca sa transati disputa asta intr-un mod constructiv.
__________________

2,0 MPI.......109 iepe si shase cai frumosi
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -