Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Masina mea Daewoo

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 18-09-05, 22:28   #31
Radu ERD
AfterDark Racing Member

Stage 5
 
Radu ERD's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 523
Member of:
[AfterDark Racing]
Default

Te rog frumos sa ma scuzi dar nu am vazut postul deoarece cand m-am uitat trebuia sa plec si ma grabeam. Kitul de ambreiaj este LUK si mi l-a adus cineva din Germania mai ieftin, am dat 100 de euro pe el. Se gaseste si la noi, eu l-am vazut in Augsburg si era vreo 6 mil. daca nu ma insel.
Uite niste poze:
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	p5260011_453.jpg
Views:	223
Size:	706.1 KB
ID:	42241   Click image for larger version

Name:	p5260010_178.jpg
Views:	323
Size:	658.7 KB
ID:	42242   Click image for larger version

Name:	p5260009_391.jpg
Views:	271
Size:	700.2 KB
ID:	42243  

Click image for larger version

Name:	p5260008_168.jpg
Views:	187
Size:	632.5 KB
ID:	42244   Click image for larger version

Name:	p5260007_299.jpg
Views:	287
Size:	539.9 KB
ID:	42245  
__________________
Cielo C20XE DIS - BUILT not bought

www.toyotires.ro
Radu ERD is offline  
Old 18-09-05, 22:41   #32
shadow

Presedinte AfterDark Racing

Stage 5
 
shadow's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,876
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default

Si a meritat bani???
Ma refer, daca ai simtit vreo diferenta dupa ce l-ai instalat???
shadow is offline  
Old 19-09-05, 11:28   #33
LEXUS

Stage 5
 
LEXUS's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 631
Default

ma intereseaza si pe mine suspensia sport cat te-a costat?
LEXUS is offline  
Old 19-09-05, 20:58   #34
Radu ERD
AfterDark Racing Member

Stage 5
 
Radu ERD's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 523
Member of:
[AfterDark Racing]
Default

Quote:
Si a meritat bani???
Ma refer, daca ai simtit vreo diferenta dupa ce l-ai instalat???
Il am de vreo 5.000 km si sunt super multumit. Tine mult mai bine ca inainte (scartzaie bine rotzile in a 2-a cu cauciucuri 195)! Am vorbit cu mai multi mecanici din mai multe locuri si totzi mi-au zis ca LUK au marfa buna. Pana acum ii cred, sper sa nu imi schimb parerea in viitor

Quote:
ma intereseaza si pe mine suspensia sport cat te-a costat?
Arcurile au fost 8.5 mil si amortizoarele 6 mil (amortizoarele mi le-a adus cineva impreuna cu ambreiajul, la Elit erau 8 mil parca)
Radu ERD is offline  
Old 20-09-05, 18:14   #35
mad max

Stage 5
 
mad max's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,206
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Felicitari pt rezultat. Ti-a iesit f bine masina. Eu mi-am cumparat cielo-ul acum 2 luni si vreau sa fac cam ce ai facut si tu. Mai am mult de munca si multi bani de bagat. Zi-mi si mie unde ai tapitat scaunele si fetele de usi(+costuri) si cat te-a costat vopsitul (in afara de pretul vopselei).
Mersi mult de tot.
__________________
STOCK IS FOR LOOSERS. BAUBAU Racing!
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti nu de teama ca le-ai putea pierde ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!!!
Everybody can buy a car, but not everybody can modify a car...
DE VANZARE CIELO GSI 16V!!! https://forum.4tuning.ro/496-anunturi...o-gsi-16v.html
mad max is offline  
Old 23-09-05, 14:00   #36
vlad_cielo

Stage 3
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 117
Default

super masina...m-ar interesa si pe mine arcurile pentru ce masina sunt...si daca ai codurile m-ai salva de cautare..mersi
vlad_cielo is offline  
Old 28-09-05, 00:11   #37
Mario_b

Stage 3
 
Mario_b's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 112
Member of:
[INSANE RACERS]
Default

Jos palaria .Probabil cel mai de bun gust Cielo pe care l-am vazut! Un mic sfat pt mine daca se poate: pot sa pun doar arcuri KN pe masina k sa o cobor cu 4 cm sau trebuie sa cumpar si telescoape? Mentionez ca am un Logan cu telescoape noi si nu as vrea sa le schimb!
__________________
internetpharmacydir.com
Mario_b is offline  
Old 29-09-05, 20:07   #38
CataNOS

Stage 5
 
CataNOS's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 1,376
Default

bestiala masina, am vazut-o d vreo 3-4 ori prin oras si am ramas fara cuvinte.. O intrebare.. cat a fost paintjobu`??

Bravo, s-o tii sanatos si ai grija la parcari k spoileru d cielo e al dracu d lung si nu-ti dai seama cand atingi masina din fata.. Io am avut un cielo si la inceput in 2 din 3 parcari atingeam masina din fata
CataNOS is offline  
Old 06-10-05, 00:42   #39
Radu ERD
AfterDark Racing Member

Stage 5
 
Radu ERD's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 523
Member of:
[AfterDark Racing]
Default

As dori sa imi cer scuze pt. raspunsul intarziat, dar a picat netu de 2 saptamani si abia acum s-a rezolvat!
Quote:
Zi-mi si mie unde ai tapitat scaunele si fetele de usi(+costuri) si cat te-a costat vopsitul (in afara de pretul vopselei).
Tapiteria am facut-o la o cunostinta, materialele au fost 3 mil jumate!
Vopsitul e in jur de 800 de euro cu tot cu vopsea + materiale deoarece a fost schimbare de culoare si e destul de multa munca!
Quote:
m-ar interesa si pe mine arcurile pentru ce masina sunt...si daca ai codurile m-ai salva de cautare..
Arcurile sunt de Nexia, codurile nu le am, sorry!

Inca o data va multumesc pentru aprecieri!
Bafta!
Radu ERD is offline  
Old 12-10-05, 12:03   #40
B-00-DOG

Stock
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 2
Default

foarte frumoasa masina radu.
ar trebui sa-ti schimbi franele pe fata. eu am etriere cu placute si discuri ATE de espero. si se simte rau (sunt peste cele de lanos). se potrivesc perfect fara nici o modificare, mai ales la tine ca ai jante mari si incape etrierul. vreau sa te intreb: pe spate cat ai dat pe puntea cu fuzete ca si eu am tot dintr-o bucata. ai luat-o second, nu? etriere si discuri de care opel se potrivesc? vectra a sau astra f? de kadet gsi nu merg?
multumesc si spor la treaba.
B-00-DOG is offline  
Old 15-10-05, 13:24   #41
Buzdugan

Stage 1
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 17
Default

Respect amice !

e bestiala masina, e de bun gust tunning-ul facut

nu prea le am cu masinile dar imi place ce vad.
Buzdugan is offline  
Old 23-10-05, 11:15   #42
EniS_cTa_ENA

Stage 3
 
EniS_cTa_ENA's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 149
Default

Radu , dupa ce ti-ai pus cauciucuri de 195/50/R15, ai avut probleme la aripa din spate? As vrea sa-mi pun shi eu jante de 15`` shi nu shtiu daca o sa-mi atinga de aripa spate,cand va li incarcata mashina.. (momentan nu am amortizoare sport) Ashtept un raspuns urgent de la oricine care a avut problema asta! 10x
EniS_cTa_ENA is offline  
Old 23-10-05, 12:22   #43
shadow

Presedinte AfterDark Racing

Stage 5
 
shadow's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,876
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default

Tu ai pe ea din fabrica 185/65 R14, daca ii pui jante de 15 si ii micsorezi talonul cauciucului nu are cum sa iti atinga pt ca pastrezi marimea originala a cauciucului!!!
__________________
De vanzare: Honda Civic Type R FN2 2.0 i-VTEC: https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...ml#post3673736

shadow is offline  
Old 23-10-05, 13:01   #44
Bogdan_16v
Guest
 
Posts: n/a
Default

Superba masina, sincere felicitari...cu inca 1-2 mici retusuri, ar fi perfecta...asta nu inteleg majoritatea celor de aici, ca nu-ti tb cine stie ce spoilere SF sa-ti faci masina sa arate bine...garda la sol mica si jantele fac cam tot farmecul...
 
Old 23-10-05, 23:08   #45
Radu ERD
AfterDark Racing Member

Stage 5
 
Radu ERD's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 523
Member of:
[AfterDark Racing]
Default

@ B-00-DOG - Cu franele fata mai astept, o sa vad pe la primavara ce o sa fac ... Puntea mi-a dat-o un prieten cadou, a avut-o de pe o masina dezmembrat. De etriere am inteles ca se potrivesc cele de Vectra, nu stiu exact si nu vreau sa te induc in eroare, trebuie sa mai ma documentez pe tema asta!

@ EniS_cTa_ENA - Nu am avut nici un fel de problema la aripa spate, nu atinge nici cu portbagajul plin si cu 4 pers. in masina! E adevarat ca s-a apropiat cauciucul dar sta la limita sa atinga, cam la 3-4 mm. Conteaza foarte mult ET-ul jantei ca sa nu iti atinga. Pe scurt ET-ul este distanta de la prezoane la marginea exterioara a jantei, adica cat de mult iese in afara. Jantele mele au ET 40, alea de tabla ale ei aveau ET 38. Cand iti iei jante ai grija la acest aspect! Bafta!

@ Bogdan_16v - Merci mult de aprecieri, ma bucur ca incep sa intalnesc tot mai multe persoane pe aceeasi lungime de unda cu mine! Multa lume ma intreaba ca de ce i-am facut spoilere, praguri etc. Raspunsul este simplu - pentru ca NU AM VRUT! Inca nu am vazut la noi spoilere care sa cada bine in linia masinii si sa nu se ajunga in cealalta extrema, ce a KITSCH-ului! In afara am vazut cateva spoilere dragutele dar nu ma tenteaza acest aspect, in cel mai bun caz niste fustite foarte subtiri dar mi-e ca se sparg de 3 ori pe saptamana la cat de joasa e si cum sunt drumurile in Romania. Oricat de incet si atent ai merge in Romania nu poti sa faci o masina foarte joasa, exemplul meu fiind un prieten cu o Astra GSi ...
Radu ERD is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -