Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Masina mea Daewoo

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 22-06-09, 14:30   #301
mad max

Stage 5
 
mad max's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,206
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cielo ERD

Unii stiu cu tastele, altii cu pedalele .... unii stau la start, altii stau in public .... Mai are rost?
mad max is offline  
Old 24-06-09, 17:27   #302
ArG3nT0

Stage 5
 
ArG3nT0's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 385
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cielo ERD

taiatzi bilete la aceasta parodie ))...
ArG3nT0 is offline  
Old 24-06-09, 18:06   #303
GJ 64 GAB

Stage 5
 
GJ 64 GAB's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 6,033
Member of:
[Moderators]
[Hyundai]
[Opel]
Default Re: Cielo ERD

Hai sa vedem poze cu masina, ce s-a mai lucrat... ce s-a mai facut!... Nu cearta intre useri .... Bafta!...
GJ 64 GAB is offline  
Old 24-06-09, 19:29   #304
B06DSC

Stage 1
 
B06DSC's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 17
Default Re: Cielo ERD

O sa postez un mesaj privat primit de la serban_pc sa trageti voi concluziile pt ca eu nu mai stiu de partea cui este adevarul. Eu nu am nimic de ascuns si cred ca nici el asa ca o sa i postez mesajul aici sper sa nu fie cu suparare!

"Deci il poti aduce oricand pe cel cu ursul 2.5(sa dat si cu 2.8 vanos de ce l-ar fi refuzat p-asta?) care zice ca l-a refuzat Radu, pentru ca nu este adevarat(minciuna), iar pe cel cu audi 1.8T este bun prieten cu Radu si sa enervat ca nu-l suna personal si punea pe altii sa sune si sa-i zica daca se da, iar el a zis"cand o sa ma sune Adi atunci ma dau"(sa mai dat si cu alt 1.8T de ce l-ar fi refuzat p-asta?
Nu mai pleca urechea la tot ce vorbeste lumea si vorbeste din punctul tau de vedere, vrei sa iesi la interval cu ursul tau, no problem.
Cu ERD ti-am zis ca l-a batut si apoi a dat-o in d-alea ca ia sarit cablul(desi pe a-5-a Radu se oprise dupa 4-500m iar ala se duce glont cu cablul sarit, ce naiba cum este posibil sa zici asa ceva?)
Poate ca ar fi frumos sa spui ca nu sti ceva concret ci ca doar ai auzit vorbe.
Oare daca iti zic ca l-am batut eu cu corsa 1.0 12V pe un 330 ma crezi? Pune-i fata in fata si se clarifica tot.
Este urat ca te-ai bagat sa vb ceva din auzite, necunoscand situatia in sine(si pe ERD si pe AVD i-am invitat si eu cand aveam SFI pe cielo si Radu si aveau treaba mai tot timpul) "
B06DSC is offline  
Old 24-06-09, 20:09   #305
mad max

Stage 5
 
mad max's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,206
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cielo ERD

) Foarte interesant ....
Daca ar fi asa, atunci de ce a refuzat sa se mai dea aceasta Ascona care trage de rupe? Mai ales ca problema s-a remediat pe loc .... Hm???
Cat despre faptul ca noi am fi fost ocupati .... ) ) ) ) ) ) ) n-are rost!!!!
Cand e pregatita ascona asta smechera de arde numai masini de pana in 200cp o sa caut un drum privat inchis circulatiei publice si o invit la o intalnire cu baietii aia care nu au timp niciodata sa iese, dar pe o miza ca sa merite efortul.
__________________
STOCK IS FOR LOOSERS. BAUBAU Racing!
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti nu de teama ca le-ai putea pierde ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!!!
Everybody can buy a car, but not everybody can modify a car...
DE VANZARE CIELO GSI 16V!!! https://forum.4tuning.ro/496-anunturi...o-gsi-16v.html
mad max is offline  
Old 24-06-09, 20:48   #306
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cielo ERD

Vă rog mult să vă comportaţi cel puţin la fel de matur pe cât pretindeţi a fi, scuipatul reciproc peste bănci îl foloseam până în clasa a 4-a, după vârstele afişate ar trebui să putem să susţinem dialogul cu ARGUMENTE CONCRETE şi cu ceva mai multă luciditate, nu cu scheme ieftine, vă rog eu...
aleks is offline  
Old 24-06-09, 20:57   #307
GJ 64 GAB

Stage 5
 
GJ 64 GAB's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 6,033
Member of:
[Moderators]
[Hyundai]
[Opel]
Default Re: Cielo ERD

Are ALEKS dreptate!... Hai sa nu mai fie cearta pe topic-uri... sa ne uitam cu drag la masini... nu sa citim fel si fel de certuri... si jigniri!... Bafta la toata lumea!...

P.S. ALEKS e greu sa fi moderator?...
__________________

Prietenii adevăraţi se gândesc mereu la tine!
R.I.P, Adiţă!

Tragedia vietii este ca imbatranim prea devreme si devenim intelepti prea tarziu.
GJ 64 GAB is offline  
Old 24-06-09, 20:58   #308
serban_pc

Stage 5
 
serban_pc's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,446
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cielo ERD

Este ultima data cand scriu pe un topic "masina mea" si incerc sa lamuresc unele lucruri care nu s-au inteles deloc aici.
Topicul despre o masina este clar pt a vorbi despre respectiva masina si impropriu despre proprietarul acesteia.
Propun detinatorului topicului sa roage un moderator sa stearga toata mizeria ce nu are legatura cu masina lui de aici, cum am facut-o si eu in trecut.
Oricum nu mai avem loc de cursanti pe nicaieri si de vorbe aruncate aiurea asa de faima ca de este nevoie de aceasta mai mult ca aerul pe care il respiram. De ce sa ne ajutam cu un sfat cu o parere(ma refer la posesorii de daewoo) cand ne butem injura si jicni?
Imi cer scuze daca v-am deranjat cu ceva vreodata si va promit ca nu ve-ti avea de-a face cu mine daca terminati cu prostiile astea.

Bafta, ERD-ule!
__________________
SECRETUL REUSITEI NU ESTE SA TII MINTE CI SA STII UNDE SA CAUTI !!

(Fara erori, ballastri slim, orice tip de bec, ieftin si cu garantie)
https://forum.4tuning.ro/460-faruri-s...n/page-19.html/www.xenonieftin.ro
0724186590 / 0766900342;ID mess : serban_pc ; Bucuresti - Titan
serban_pc is offline  
Old 24-06-09, 21:01   #309
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cielo ERD

GJ 64 GAB să fii poliţist pe forum, vorba cuiva, e tare simplu, să poţi modera într-adevăr, aia e puţin mai greu...
Aştept reacţia lui Radu ERD, pentru că e topicul şi maşina lui şi în funcţie de cum crede el că e mai bine, îndulcim discuţia de mai sus...
aleks is offline  
Old 24-06-09, 21:11   #310
sharku golf mk3

Stage 2
 
sharku golf mk3's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 53
Default Re: Cielo ERD

ma baieti ma,sunt-em oameni mari si avem varste destul de coapte,va luati in bete cine are cai cu sutele si cn are masina mai drama,altu se ia de omu cu 75 de hp si ca are motoras de mic,fiecare are ce vrea si cum vrea,poate si el sa puna sute de cai p masina, sa nu uitam ca nu suntem piloti de curse adevarati,mai avem ani lumina pana acolo.am auzit vb asta"aici discuta baietii care au ceva cai sub capota nu frustratii ca tine care se joaca de a cursele cu motorase de masini cu care se duce lumea la servici si la piata!"urata vb,cn a zis-o sa-i fie rusine,a uitata de unde a plecat omu de parca ar avea mii de cai p masina.PS am fost acolo cand sa dat ERD cu ASCONA,ASCONA a fost invingatoare degeaba zice lumea ca nu e asa,bv ASCONA
sharku golf mk3 is offline  
Old 24-06-09, 21:18   #311
B06DSC

Stage 1
 
B06DSC's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 17
Default Re: Cielo ERD

Quote:
Originally Posted by sharku golf mk3 View Post
ma baieti ma,sunt-em oameni mari si avem varste destul de coapte,va luati in bete cine are cai cu sutele si cn are masina mai drama,altu se ia de omu cu 75 de hp si ca are motoras de mic,fiecare are ce vrea si cum vrea,poate si el sa puna sute de cai p masina, sa nu uitam ca nu suntem piloti de curse adevarati,mai avem ani lumina pana acolo.am auzit vb asta"aici discuta baietii care au ceva cai sub capota nu frustratii ca tine care se joaca de a cursele cu motorase de masini cu care se duce lumea la servici si la piata!"urata vb,cn a zis-o sa-i fie rusine,a uitata de unde a plecat omu de parca ar avea mii de cai p masina.PS am fost acolo cand sa dat ERD cu ASCONA,ASCONA a fost invingatoare degeaba zice lumea ca nu e asa,bv ASCONA

Ai dreptate "SUNT-EM" oameni mari! Ascona a fost invingatoare dar este normal sa mai acorde si revansa!

Last edited by B06DSC; 24-06-09 at 21:27.
B06DSC is offline  
Old 24-06-09, 21:20   #312
DriftingCalibra

Stage 5
 
DriftingCalibra's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 501
Default Re: Cielo ERD

COPII ? Nu pot sa cred ca sunti,are cumva importanta ca a sarit altuia cablul de acceleratie ? PRIETENE ... inseamna ca masina ta e pregatita pentru service nu pentru liniute,cerculete,fite,impresii sau alte lucruri,hai pe bune acum .. ai impresia ca este normal sa alergi cu o masina care se dezmembreaza caruia ii sare cablul de acceleratie sau poate ramane candva pe undeva fara frane !!!
Daca in loc sa iti sara cablul de acceleratie se rupea caseta de directie ? Daca ramaneai fara frane ? Masina ta nu e pregatita si verificata tehnic pentru exploatari de genul mai bine stai tu acasa linistit.
Nu stiu ce masina ai nu stiu cine sunteti am primit un mesaj pe mess de la un baiat Danny pe care nici nu il cunosc si a fost primul lucru care mi-a sarit in ochi si pentru asta meriti criticat. AI PIERDUT ACEA CURSA ? Pe barba ta ca folosesti o masina de duminica pe care ai cumparato probabil direct modificata sau nemodificata,masina caruia nu i-ai deschis capota nici macar odata sau poate doar atunci cand i-ai pus lichid de parbriz.
Ador sa vad cum va laudati cu masinile ca ele trag,ca ele spulbera orice,ca ale voastre sunt cele mai bune la motor si cele mai puternice insa nu priviti si partea cealalta ca exista gauri in podea,avem pasaje ruginite,avem jante late da toate strambe,avem o accelerare atat de buna incat vezi Doamne ajunge sa ne sara si cablul de acceleratie "schimba cablu" intre timp,verifica si franele ... schimba daca e posibil si garnitura dintre volan si tetiera cu siguranta si aia e slaba,imbarligatoare sau carcotasa.
Decat sa ne uitam in curtile altora mai bine ne-am uita in ale noastre sa ramana adversarii vostrii cu ai lor si voi cu ai vostrii.
Discutati astea fata in fata ca nu sunteti minori din cate vad , sunteti oameni maturi poate cu familii,copii cine stie poate si nepoti,iesiti in strada si etalativa problemele nu soareci de biblioteca dupa tastaturi,asta-i balci nu lume a curselor din care ziceti ca faceti parte e o mascarada si multi sunt satui de multe fete de genul.
Pui oameni la zid pe care nu ii cunosti te-ai gandit o secunda ca gresesti ? Tu ,tu baiatu fara frane , fara acceleratie si cu masina de la tati ?
Lasam si noi copilariile astea candva odata acasa si ne vedem de shaormele si pungile noastre de seminte ? Iesim la legale si discutam ca de la "racer" cum spui tu la "amator" ? Crede-ma nu am nicio legatura eu conduc o ragalie de masina,ma pricep cel mai bine la ghidat roabe cu saci de ciment incarcate la greu nu am treaba cu d'astea dar ce ma infierbantat e ca vad masini preparate cu acceleratii sarite,azi acceleratie maine poate caseta de directie sau franele 'catastrofa' ce iese.


Dupa ce imi cumpar si eu o masina si ma joc la ea pe ici pe colo ma dau si eu cu asta fara acceleratie , e clar , l-as putea face si cu loganu meu cu ambreiaju dus de 1.4 insa cred ca ma face tinand cont ca ar fi in stare sa ma provoace la vale.

IESITI pe strazi si rezolvativa problemele daca nu in 1 an va provoc eu pe toti ps " schimb pegasu " )
__________________

NIGHT TEAM SERVICE OFERA SERVICII:
TINICHIGERIE - VOPSITORIE AUTO - RESTAURARI !
Reconditionĺri jante din :magneziu,aluminiu,tablĺ cu crapŕturi sau exfolieri in lac sau Plx. Noantäri in orice culoare,asemenea perlä de orice culoare,ne/metalizat indiferent de granulatie.
Persoanä de contact : Nume - Tonny , Nr. Tel. 0763.514.276 / 0745.162.882
Id mess - NIGHTTEAMRACERS, E-mail : SERVICE@NIGHTTEAMRACERS.RO
DriftingCalibra is offline  
Old 24-06-09, 21:30   #313
mad max

Stage 5
 
mad max's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,206
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cielo ERD

Prietene .... tu te auzi ce spui? Culca-te la loc ca esti din alt film!
mad max is offline  
Old 24-06-09, 21:37   #314
sharku golf mk3

Stage 2
 
sharku golf mk3's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 53
Default Re: Cielo ERD

revansa o vor hotari ei,eu nu ma bag intre ei,vreau sa fie pace si liniste,eu nu sunt "racer" ca unii sunt sofer profesionist si invart de la 17m lungime masini, asa ca sa fim seriosi,am si eu turism si nu cump de mama sau de tata,e fct de mn din bara in bara,am respect pt cei care detin hp multi dar sa nu ne bagam intre ei daca nu avem cu ce,PS.HP multi sau HP putini oameni suntem si in loc sa ne cerem sfaturi ne certam,numai k la noi cine are hp cat de cat gata e "racer",trezirea!!!!!!
sharku golf mk3 is offline  
Old 24-06-09, 21:37   #315
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cielo ERD

Cred că toată lumea e lămurita în ce priveşte episodul, nu pe forum rezolvăm problema, hai să depăsim momentul...
edit: îl depăsim la modul că nu mai putem posta pe episodul ăsta, dispar posturile cu penalizări cu tot, dacă nu schimbăm subiectul...

Last edited by aleks; 24-06-09 at 21:40.
aleks is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -