Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Masina mea Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 13-09-11, 19:22   #91
promiseland

Stage 4
 
promiseland's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 213
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cielo Custom-B-41-NEB

Quote:
Originally Posted by sike View Post
Foarte tare man ,felicitarii ...e exact ce trebuie le-ai cam dat cu mucles ''la fanii taiii' " ,sa nu te grabestii la jante sa iei ce trebuie in rest multa bafta ,un mare LIKE din partea mea

Te salut!
iti multumesc foarte mult Sike,ma bucur mult ca iti place,dar totusi nu am dat cu "mucles" nimanui,fiecare are dreptul sa spuna orice despre orice nu ma voi supara niciodata daca nu ii va place cuiva si imi va reprosa anumite chestii.fiecare sfat e binevenit si apreciat la randul lui.(stii cum e mai zice unu ce-i place altul ce nu si ne apucam iar de treaba,mai taiem mai modificam si tot asa )
__________________
eTrailers
promiseland is offline   Reply With Quote
Old 13-09-11, 20:42   #92
PetricaCBD
Daewoo Driver

Stage 5
 
PetricaCBD's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,899
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[DAEWOO]
Default Re: Cielo Custom-B-41-NEB

a iesit cu mult mai bine decat m-am asteptat.....spor in continuare...a iesit bestiala
PetricaCBD is offline   Reply With Quote
Old 13-09-11, 22:51   #93
cata_kevi

Stage 5
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 458
Default Re: Cielo Custom-B-41-NEB

Credeam ca ai plecat din tara)) te asteptam pe la atelier sa mai facme una alta a iesit cum trebuie!
cata_kevi is offline   Reply With Quote
Old 13-09-11, 22:54   #94
DJBOSS

Stage 5
 
DJBOSS's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,173
Member of:
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Cielo Custom-B-41-NEB

Deci a iesit superb, acu jante jante jante dinalea cu J mare ca doar ai Aripi bombate
DJBOSS is offline   Reply With Quote
Old 13-09-11, 23:13   #95
iviTe
Daewoo Driver

Stage 5
 
iviTe's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 2,259
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cielo Custom-B-41-NEB

frumos a iesit dar parca totusi arata ciudatel cu aripile spate asa sa vedem cum va arata cu jante
iviTe is offline   Reply With Quote
Old 14-09-11, 18:14   #96
promiseland

Stage 4
 
promiseland's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 213
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cielo Custom-B-41-NEB

Quote:
Originally Posted by PetricaCBD View Post
a iesit cu mult mai bine decat m-am asteptat.....spor in continuare...a iesit bestiala
Quote:
Originally Posted by cata_kevi View Post
Credeam ca ai plecat din tara)) te asteptam pe la atelier sa mai facme una alta a iesit cum trebuie!
Quote:
Originally Posted by DJBOSS View Post
Deci a iesit superb, acu jante jante jante dinalea cu J mare ca doar ai Aripi bombate
Quote:
Originally Posted by iviTe View Post
frumos a iesit dar parca totusi arata ciudatel cu aripile spate asa sa vedem cum va arata cu jante
multumesc tuturor si ma bucur enorm sa vad ca masina mea place.nu stiu daca am mai spus sau nu dar pana la jante mai am de trecut de rar dar asta este chestiune de timp,lucru de care nu prea dispun din cauza serviciului.
promiseland is offline   Reply With Quote
Old 19-10-11, 20:01   #97
Marica

Stage 5
 
Marica's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 655
Default Re: Cielo Custom-B-41-NEB

E o lucrare frumoasa, felicitari! Insa as dori sa-mi spun si cealalta parere. Din fata si din spate, nu ai ce sa reprosezi, insa din lateral, poti observa un anumit lips la imbinarea spoilerului cu caroseria. Eu zic ca era mai frumos daca faceai pasajele din spate din 2 parti, una pe tabla si alta pe spoiler. Parerea mea...
Felicitari inca o data!
__________________


“On a given day, a given circumstance, you think you have a limit. And then you go for this limit and you touch this limit, and you think, 'Okay, this is the limit'. And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.” (Ayrton Senna)



if it ain`t broke, fix it 'til it is
Marica is offline   Reply With Quote
Old 25-10-11, 19:33   #98
tzeasta

Stage 5
 
tzeasta's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 491
Member of:
[VW]
Default Re: Cielo Custom-B-41-NEB

scumpule mai muncesti si tu la masina asta ???
tzeasta is offline   Reply With Quote
Old 26-10-11, 06:22   #99
promiseland

Stage 4
 
promiseland's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 213
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cielo Custom-B-41-NEB

Quote:
Originally Posted by tzeasta View Post
scumpule mai muncesti si tu la masina asta ???
sincer?nu!
vineri acum am programare la RAR,sa vedem ce dracu fac acolo si tot vineri daca imi mai ramane ceva timp sa ma duc si la politie si abia dupa ce termin cu totul dau "prelata" jos dupa ea si ma mai apuc de mesterit.pana atunci...
promiseland is offline   Reply With Quote
Old 07-11-11, 10:13   #100
phar3ll

Stage 5
 
phar3ll's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 639
Default Re: Cielo Custom-B-41-NEB

foarte frumos tot proiectul, sper sa iti gasesti si niste jante pe masura masinii!
phar3ll is offline   Reply With Quote
Old 07-11-11, 11:13   #101
B 50 FXF

Stage 4
 
B 50 FXF's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 275
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cielo Custom-B-41-NEB

Ti-am vazut masina saptamana trecuta o pregateai de urcat pe platforma. Masina e frumusica insa pasajele pe spate mi se par cam mari, dar cine stie poate in concordanta cu jantele de aliaj cu care le vei asorta va iesi ceva frumos. Jantele de tabla de pe ea oricum sunt din alt film momentan.
Spor la treaba si s-o vedem prin cartier mai repede.
__________________

DAEWOO CIELO, CEA MAI BUNA ALEGERE!!
B 50 FXF is offline   Reply With Quote
Old 07-11-11, 20:33   #102
promiseland

Stage 4
 
promiseland's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 213
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cielo Custom-B-41-NEB

Quote:
Originally Posted by B 50 FXF View Post
Ti-am vazut masina saptamana trecuta o pregateai de urcat pe platforma. Masina e frumusica insa pasajele pe spate mi se par cam mari, dar cine stie poate in concordanta cu jantele de aliaj cu care le vei asorta va iesi ceva frumos. Jantele de tabla de pe ea oricum sunt din alt film momentan.
Spor la treaba si s-o vedem prin cartier mai repede.
Intradevar ma pregateam sa merg catre RAR(sa nu mai spun ce am patit acolo)iar in timpul in care urcam masina pe platforma am si ciobit bara putin dedesupt.Asta e.O reparam.Jantele sunt din alta poveste doar pentru ca sunt table()cat despre evazari nici eu nu sunt prea convins de ele,dar sa vedem cum vor veni cu jantele si in caz contrar le tai si le refac.Ma bucur ca am prin cartier un coleg de 4tuning.Unde stai mai exact?poate ne mai vedem seara prin zona mai impartasim pareri.
promiseland is offline   Reply With Quote
Old 08-11-11, 08:19   #103
muntiu
Opel Driver

Stage 5
 
muntiu's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,389
Member of:
[Opel]
Default Re: Cielo Custom-B-41-NEB

s-a muncit la masina asta dar cum au spus si altii nu am i9ncredere in pasajele de pe spate si nici estetice nu sunt
o alta problema ar fi lipirea barii spate de aripa,nu aduce nimic bun si nu va tine,asta ai sa vezi mai tarziu

imi plac eleronul si difuzorul din bara

spor la treaba!
muntiu is offline   Reply With Quote
Old 08-11-11, 10:19   #104
B 50 FXF

Stage 4
 
B 50 FXF's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 275
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cielo Custom-B-41-NEB

Stau in spatele parcului sa zic asa, circul mai mult cu un papuc alb destul de admirat prin cartier!!
B 50 FXF is offline   Reply With Quote
Old 10-01-12, 22:06   #105
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Cielo Custom-B-41-NEB

Salut man ,numai facii nici o miscare nimic? Ce sa mai aude de masinuta?


Numai de bine!
sike is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -