Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Masina mea Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 23-01-12, 15:51   #106
promiseland

Stage 4
 
promiseland's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 213
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cielo Custom-B-41-NEB

Quote:
Originally Posted by sike View Post
Salut man ,numai facii nici o miscare nimic? Ce sa mai aude de masinuta?


Numai de bine!
Salut si scuze pentru intarziere dar am avut ceva treaba zilele astea(la masina bineinteles) si anume am schimbat kitul de ambreiaj,merge nemaipomenit,si ca tot eram murdar pe maini am remediat si o problema mai veche care ma rodea: pedala de ambreiaj avea un joc extraordinar de mare am desfacut-o si ce sa vezi:se mancase boltul care o tine prinsa pe furca mai mult de jumatate plus ca a ros si din gaura din pedala prin care trece boltul.Boltul l-am facut la strung si pedala am bucsat-o si e ca noua Maine mai am putin timp liber si poate reusesc sa umplu pragurile cu spuma si sa trag fagurele din spatele barii putin ca e intrat inauntru de la o lovitura si nu mi se aliniaza bara cum trebuie.Imi pare rau pentru poze dar totul s-a facut pe fuga si nu am avut timp.Poate maine ceva
__________________
eTrailers

Last edited by promiseland; 23-01-12 at 15:55.
promiseland is offline   Reply With Quote
Old 28-01-12, 10:38   #107
promiseland

Stage 4
 
promiseland's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 213
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cielo Custom-B-41-NEB

Si vreo 2 poze de sezon!Ce o fi sub zapada oare?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Fotografie0233.jpg
Views:	138
Size:	447.3 KB
ID:	2308919   Click image for larger version

Name:	Fotografie0234.jpg
Views:	149
Size:	418.8 KB
ID:	2308920  
promiseland is offline   Reply With Quote
Old 28-01-12, 10:41   #108
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Cielo Custom-B-41-NEB

Quote:
Originally Posted by promiseland View Post
Si vreo 2 poze de sezon!Ce o fi sub zapada oare?
E bine ca e numai zapada pe ea ,sa vezii ce frumos e cand esti lovit de indivizii
sike is offline   Reply With Quote
Old 28-01-12, 10:51   #109
promiseland

Stage 4
 
promiseland's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 213
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cielo Custom-B-41-NEB

Quote:
Originally Posted by sike View Post
E bine ca e numai zapada pe ea ,sa vezii ce frumos e cand esti lovit de indivizii
Stiu,am citit.Trist!Cand te gandesti cata munca,pasiune,si bani investesti in ea si apare un dobitoc care de fapt se numeste "sofer" si se caca in toata munca ta iti vine sa urli,dar asta e,bine ca nu ai patit tu nimic,fierul se repara.Sper sa fi fost ultima neplacere care ai avut parte de ea!Bafta la reparatie!
promiseland is offline   Reply With Quote
Old 28-01-12, 10:56   #110
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Cielo Custom-B-41-NEB

Quote:
Originally Posted by promiseland View Post
Stiu,am citit.Trist!Cand te gandesti cata munca,pasiune,si bani investesti in ea si apare un dobitoc care de fapt se numeste "sofer" si se caca in toata munca ta iti vine sa urli,dar asta e,bine ca nu ai patit tu nimic,fierul se repara.Sper sa fi fost ultima neplacere care ai avut parte de ea!Bafta la reparatie!
Stii ce e cel mai frumos cand vine si iti zice ca sa te bucurii ca iti pui piese noi atuncii iti vine sa il alergii ,da intr-adevar e bine ca nu am patit eu nimic dar acuma sa o iau de la capat cu toate e cam nasol dar na asta e ,si tinand cont ca nu am avut nici un incident si nici macar o amenda luata sper sa nu mai am parte de asa ceva ,partea proasta si cu frigul asta nu te lasa sa facii nimic din pacate ...ca presupun ca si tu ai mai avea de facut cate ceva dar vremea nu te lasa .. asteptam caldura ..
sike is offline   Reply With Quote
Old 30-01-12, 16:10   #111
promiseland

Stage 4
 
promiseland's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 213
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cielo Custom-B-41-NEB

Astazi,30.01.2012 s-a inceput lucrul la instalatia electrica si mentionezca am scos aproape jumatate de galeata de fire si firicele inutile,unele taiate si izolate la capete altele dezizolate si precizez ca am ramas uimit la ceea ce am putut sa gasesc acolo plus ca am schimbat uleiul in cutie si mi-a intrat 2 litri .Citind cartea masinii ma asteptam sa intre 1,8l atat cat sa dea pe dinafara.Ma rog una peste alta s-a cam facut ceva azi,maine urmeaza alta zi de electrica plus ca mai am de bagat spuma in praguri
promiseland is offline   Reply With Quote
Old 30-01-12, 17:15   #112
plopyyy

Stage 5
 
plopyyy's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 857
Default Re: Cielo Custom-B-41-NEB

buna treaba,,,bun lucrat pana acum!!!
ce nuanta de culoare este,,,ce cod,,,de pe ce masina???,,,pare audi rs4 albastru acela !!!
plopyyy is offline   Reply With Quote
Old 30-01-12, 17:15   #113
Devu
Honda Driver

Stage 5
 
Devu's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 1,668
Member of:
[Honda]
Default Re: Cielo Custom-B-41-NEB

Quote:
Originally Posted by promiseland View Post
Astazi,30.01.2012 s-a inceput lucrul la instalatia electrica si mentionezca am scos aproape jumatate de galeata de fire si firicele inutile,unele taiate si izolate la capete altele dezizolate si precizez ca am ramas uimit la ceea ce am putut sa gasesc acolo plus ca am schimbat uleiul in cutie si mi-a intrat 2 litri .Citind cartea masinii ma asteptam sa intre 1,8l atat cat sa dea pe dinafara.Ma rog una peste alta s-a cam facut ceva azi,maine urmeaza alta zi de electrica plus ca mai am de bagat spuma in praguri
E bine daca sunt inutile...sa nu te trezesti ca erau de folos .
Baga poze cu ea deszapezita.
Devu is offline   Reply With Quote
Old 30-01-12, 17:59   #114
promiseland

Stage 4
 
promiseland's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 213
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cielo Custom-B-41-NEB

Quote:
Originally Posted by plopyyy View Post
buna treaba,,,bun lucrat pana acum!!!
ce nuanta de culoare este,,,ce cod,,,de pe ce masina???,,,pare audi rs4 albastru acela !!!
Quote:
Originally Posted by Devu View Post
E bine daca sunt inutile...sa nu te trezesti ca erau de folos .
Baga poze cu ea deszapezita.
Mersi plopyyy,bai codul de culoare nu il stiu nici in ziua de azi ,dar nuanta este dupa logan facelift,sunt doua nuante asemanatoare iar asta este cea mai inchisa.

Sigur erau inutile pentru ca functioneaza tot ce ar trebui fara probleme,cu atat mai mult am spus si mai sus erau taiate.Cat despre poze urmeaza
promiseland is offline   Reply With Quote
Old 01-02-12, 16:35   #115
promiseland

Stage 4
 
promiseland's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 213
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cielo Custom-B-41-NEB

2 poze aiurea de azi
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_0035.JPG
Views:	122
Size:	1.38 MB
ID:	2314262   Click image for larger version

Name:	IMG_0037.JPG
Views:	225
Size:	1.40 MB
ID:	2314263  
promiseland is offline   Reply With Quote
Old 09-11-14, 18:08   #116
promiseland

Stage 4
 
promiseland's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 213
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cielo Custom-B-41-NEB

Masina se vinde sau se da la schimb.Este asamblata,in stare perfecta de functionare,necesita asigurare si itp,asta pentru ca zace in parcare de ceva timp,deci nu a fost folosita.Pentru cei interesati voi adauga ceva poze.
promiseland is offline   Reply With Quote
Old 16-11-14, 09:03   #117
promiseland

Stage 4
 
promiseland's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 213
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cielo Custom-B-41-NEB

Up,pentru pasionatii de tuning
promiseland is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -