Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Masina mea Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 14-01-11, 19:37   #16
promiseland

Stage 4
 
promiseland's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 213
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cielo Custom-B-41-NEB

Quote:
Originally Posted by Addy_Gaman View Post
prea umflat spatele....si cu bara, ce faci, daca vrei sa o dai jos....ia zi
gusturile nu se discuta si de ce as da bara jos?
promiseland is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 19:55   #17
promiseland

Stage 4
 
promiseland's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 213
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cielo Custom-B-41-NEB

evolutie...usor,usor se apropie de final iar eu inca nu sunt decis asupra culorii.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC04174.JPG
Views:	247
Size:	712.2 KB
ID:	1823892   Click image for larger version

Name:	DSC04177.JPG
Views:	163
Size:	2.67 MB
ID:	1823893   Click image for larger version

Name:	DSC04183.JPG
Views:	122
Size:	2.72 MB
ID:	1823894  

Click image for larger version

Name:	DSC04181.JPG
Views:	80
Size:	2.67 MB
ID:	1823895   Click image for larger version

Name:	DSC04179.JPG
Views:	100
Size:	2.65 MB
ID:	1823896   Click image for larger version

Name:	DSC04178.JPG
Views:	137
Size:	2.68 MB
ID:	1823897  

Click image for larger version

Name:	DSC04184.JPG
Views:	147
Size:	2.60 MB
ID:	1823898   Click image for larger version

Name:	DSC04185.JPG
Views:	296
Size:	2.86 MB
ID:	1823899  
promiseland is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 21:02   #18
dun3_g

Stage 5
 
dun3_g's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 359
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DAEWOO]
Default Re: Cielo Custom-B-41-NEB

foarte, foarte interesant proiectul
imi place foarte mult ideea barii de pe fata, dar cel care iti lucreza in fibra nu se pricepe foarte bine si daca nu faci ceva,(cat inca se mai poate) o sa incarci cu foarte mult chit sa poati scoate o linie placuta

sper sa nu ma injuri pt ce am scris mai sus...multa bafta in continuare si sper sa iasa ceva frumos

Last edited by dun3_g; 15-01-11 at 21:05.
dun3_g is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 21:10   #19
NXdev

Stage 5
 
NXdev's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 3,273
Member of:
[Honda]
Default Re: Cielo Custom-B-41-NEB

Un proiect promitator, masina incepe sa prinda forma :P, de ce ai umflat asa mult aripile spate?Ai in plan jante 8-9j?Mult succes in continuare, o sa iasa ceva frumos.

P.S:Lasa-mi te rog id-ul de mess, vreau sa te intreb ceva.
NXdev is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 21:11   #20
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: Cielo Custom-B-41-NEB

E, asa da! O bara mai masiva, care sa nu face masina sa arate ca un troleu... dar ii astupi si santurile nu?
banzay is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 22:05   #21
promiseland

Stage 4
 
promiseland's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 213
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cielo Custom-B-41-NEB

Quote:
Originally Posted by dun3_g View Post
foarte, foarte interesant proiectul
imi place foarte mult ideea barii de pe fata, dar cel care iti lucreza in fibra nu se pricepe foarte bine si daca nu faci ceva,(cat inca se mai poate) o sa incarci cu foarte mult chit sa poati scoate o linie placuta

sper sa nu ma injuri pt ce am scris mai sus...multa bafta in continuare si sper sa iasa ceva frumos
Nu am de ce sa te injur.Orice critica e binevenita si de ce nu constructiva.In privinta baiatului care imi lucreaza te inseli.Am vazut lucrari finalizate de el de chiar puteam sa jur ca respectivele sunt abia iesite pe poarta fabricii.
__________________
eTrailers
promiseland is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 22:06   #22
promiseland

Stage 4
 
promiseland's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 213
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cielo Custom-B-41-NEB

Quote:
Originally Posted by NXdev View Post
Un proiect promitator, masina incepe sa prinda forma :P, de ce ai umflat asa mult aripile spate?Ai in plan jante 8-9j?Mult succes in continuare, o sa iasa ceva frumos.

P.S:Lasa-mi te rog id-ul de mess, vreau sa te intreb ceva.
Da,aripile sunt pregatite pentru 9j.Multumesc pentru aprecieri.
promiseland is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 22:10   #23
promiseland

Stage 4
 
promiseland's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 213
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cielo Custom-B-41-NEB

Quote:
Originally Posted by banzay View Post
E, asa da! O bara mai masiva, care sa nu face masina sa arate ca un troleu... dar ii astupi si santurile nu?
Da banzay toate santurile vor fi astupate si chiar si bara spate va fi lipita(unita) cu partea de sus.Poate parea o prostie,o greseala si sunt de acord dar e chestie de aspect.
promiseland is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 22:16   #24
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: Cielo Custom-B-41-NEB

Ma gandesc ca ar fi fost mai practic sa poti da bara jos. De exemplu mie mi-a intrat un dobitoc cu taxiu in aripa spate. A sarit chitul, s-a departat un pic fibra. pe 10 cm patrati. se face lejer. Dar ma gandesc ca daca e lipita bara si ai ghinion de vreun accident, ori din spate, ori la pasaj, sa nu ai mai mult de munca. Pe la spanioli vazusem moda asta cu bari lipite asa, si ce e drept, rau nu arata. Dar la noi, daca e si masina sa mergi cu ea ceva mai mult, nu doar in weekend trebuie sa te gandesti si la alte aspecte. Am avut suspensie sport. Am tinut-o doar vreo 200 de km. Nu am rezistat sa merg zi de zi la munca prin zona industriala pe niste sosele neingrijite... Cu usile fara manere e mai marfa. Cand apas pe tilicomanda si sare usa, se mai uita vreun Si din fericire nu am avut probleme cu ele iarna asta
banzay is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 22:26   #25
promiseland

Stage 4
 
promiseland's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 213
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cielo Custom-B-41-NEB

Quote:
Originally Posted by banzay View Post
Ma gandesc ca ar fi fost mai practic sa poti da bara jos. De exemplu mie mi-a intrat un dobitoc cu taxiu in aripa spate. A sarit chitul, s-a departat un pic fibra. pe 10 cm patrati. se face lejer. Dar ma gandesc ca daca e lipita bara si ai ghinion de vreun accident, ori din spate, ori la pasaj, sa nu ai mai mult de munca. Pe la spanioli vazusem moda asta cu bari lipite asa, si ce e drept, rau nu arata. Dar la noi, daca e si masina sa mergi cu ea ceva mai mult, nu doar in weekend trebuie sa te gandesti si la alte aspecte. Am avut suspensie sport. Am tinut-o doar vreo 200 de km. Nu am rezistat sa merg zi de zi la munca prin zona industriala pe niste sosele neingrijite... Cu usile fara manere e mai marfa. Cand apas pe tilicomanda si sare usa, se mai uita vreun Si din fericire nu am avut probleme cu ele iarna asta
Ai perfecta dreptate in privinta barii dar ...e frumos si atat.Despre manere sa stii ca mi-ar fi placut dar sunt avantaje si dezavantaje si cu alea.Spre exemplu un dezavantaj pe care l-am citit pe aici pe forum pe undeva este ca nu poti trece itp-ul(asta in cazul in care il faci pe bune).si probabil lista continua.Prefer sa le las asa.
promiseland is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 22:34   #26
PetricaCBD
Daewoo Driver

Stage 5
 
PetricaCBD's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,899
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[DAEWOO]
Default Re: Cielo Custom-B-41-NEB

am vazut-o intr-o seara la curte acolo in aparatori-popesti....ti-a iesit chiar marfa....m-am oprit sa ma uit la ea s-o vad si chiar se vede ca e lucrata bine cu multa atentie....mai era un cielo gri pe acolo si ala destul de dragut....nu am stat prea mult prin zona ca eram nervos ca gresisem strada si aia a ta se infunda in capat....eram cu un cielo rosu daca m-ai vazut cumva...ca iesise un baiat dintr-un garaj si se uita dupa mine....spor in continuare...si cam mai ajung in zona poate vorbim ca m-ar interesa si pe mine ceva la masina
__________________
mandru posesor de cielo rosu
PetricaCBD is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 22:39   #27
promiseland

Stage 4
 
promiseland's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 213
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cielo Custom-B-41-NEB

Quote:
Originally Posted by PetricaCBD View Post
am vazut-o intr-o seara la curte acolo in aparatori-popesti....ti-a iesit chiar marfa....m-am oprit sa ma uit la ea s-o vad si chiar se vede ca e lucrata bine cu multa atentie....mai era un cielo gri pe acolo si ala destul de dragut....nu am stat prea mult prin zona ca eram nervos ca gresisem strada si aia a ta se infunda in capat....eram cu un cielo rosu daca m-ai vazut cumva...ca iesise un baiat dintr-un garaj si se uita dupa mine....spor in continuare...si cam mai ajung in zona poate vorbim ca m-ar interesa si pe mine ceva la masina
Nu aveam cum sa te vad ca nu locuiesc acolo acolo este doar garajul baietilor care luceaza.Ma bucur ca iti place si poate ne intalnim vreodata la o bere sa vorbim mai ales ca ne stim dupa clubul vechi de cielo.
promiseland is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 22:43   #28
Alex30

Stage 5
 
Alex30's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,417
Member of:
[DACIA]
[4Wheels]
Default Re: Cielo Custom-B-41-NEB

Imi place foarte mult cum ai inceput...te-ai jucat frumos cu fibra. Portbagajul ala e criminal iar dupa ce v-a fi vopsit o sa fie perfect. Bafta la proiect
__________________
Alex30 is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 22:44   #29
PetricaCBD
Daewoo Driver

Stage 5
 
PetricaCBD's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,899
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[DAEWOO]
Default Re: Cielo Custom-B-41-NEB

Quote:
Originally Posted by promiseland View Post
Nu aveam cum sa te vad ca nu locuiesc acolo acolo este doar garajul baietilor care luceaza.Ma bucur ca iti place si poate ne intalnim vreodata la o bere sa vorbim mai ales ca ne stim dupa clubul vechi de cielo.
oricand cu placere ne vedem la o bere si poate o intalnire cu mai multi posesori de cielo....si de ce nu o noua intalnire nationala la vara
PetricaCBD is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 22:46   #30
promiseland

Stage 4
 
promiseland's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 213
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cielo Custom-B-41-NEB

Quote:
Originally Posted by Alex30 View Post
Imi place foarte mult cum ai inceput...te-ai jucat frumos cu fibra. Portbagajul ala e criminal iar dupa ce v-a fi vopsit o sa fie perfect. Bafta la proiect
Multumesc mult,dar cu fibra nu m-am jucat eu ci Master Catalin From Custom Garage.Eu doar platesc si spun ce vreau.Sa stii ca portbagajul e piesa care imi place si mie cel mai mult pana acum.
promiseland is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -