Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > RENAULT > Masina mea Renault

Reply
 
Thread Tools
Old 26-02-08, 01:25   #61
Dino

Stage 5
 
Dino's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 350
Default Re: Clio Williams

Alte axe, supapele de admisie dimaetru 26.6 in loc de 30.1 etc.
Dino is offline   Reply With Quote
Old 26-02-08, 09:44   #62
tm8bnz

Stage 5
 
tm8bnz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,584
Member of:
[Moderators]
[RR]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Clio Williams

iti dai seama ca o sa gasesti foarte greu asa ceva !
tm8bnz is offline   Reply With Quote
Old 26-02-08, 11:53   #63
Dino

Stage 5
 
Dino's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 350
Default Re: Clio Williams

Tocmai deasta apelez la ajutorul vostru. Deocadata am gasit una in Belgia.
Dino is offline   Reply With Quote
Old 27-02-08, 21:10   #64
mihai clio willy

Stage 3
 
mihai clio willy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 138
Default Re: Clio Williams

o sa gasesti foarte greu.ai putea sa incerci cu una de megane coach 2.0 16v,numai ca chiulasa de megane are gaurile din partea supapelor de admisie mai mici decat cele de la clio williams.nu stiu cum s-ar comporta.


cum ai putut sa ai ghinionul asta.incearca pe e bay prin anglia ca sunt multe piese de williams.am vazut eu cand imi cautam aripi pentru a mea........numa ca e anglia
mihai clio willy is offline   Reply With Quote
Old 29-02-08, 10:28   #65
Dino

Stage 5
 
Dino's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 350
Default Re: Clio Williams

am gasit in Belgia 800 E si una cu axe de gr A in Franta cu 1500
Dino is offline   Reply With Quote
Old 02-03-08, 17:03   #66
mihai clio willy

Stage 3
 
mihai clio willy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 138
Default Re: Clio Williams

si in care iti bagi banii.care crezi ca-si merita banii?
mihai clio willy is offline   Reply With Quote
Old 15-03-08, 11:29   #67
Dino

Stage 5
 
Dino's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 350
Default Re: Clio Williams

Niciuna nu merita atatia bani daca adaugi drumul pana acolo si inclusiv riscul de a fi fisurata de ex. Mai caut asa ca va rog un semn daca stiti si voi ceva, chiar cu motor cu tot, indiferent de stare. Multam fain.
__________________
Clio RS 172CP & Cilo Williams, ex-2 buc. Clio1.8 16v
Dino is offline   Reply With Quote
Old 15-03-08, 22:49   #68
mihai clio willy

Stage 3
 
mihai clio willy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 138
Default Re: Clio Williams

o sa te anunt ca si eu caut piese de williams ca ti-am spus ca am avut un mic incident cu al meu.auzi da daca iei o chiulasa de 16v si o modifici pe aia(ii pui supape mai mari ,alte axe cu came etc.)ii aduci modificarile pe care le-ai facut chiulasei de williams.......daca tot cauti si gasesti ceva clio deasta lovit (nu conteaza ca ar fii in germania spre exemplu)mie mi-ar mai trebui o bucsa la puntea spate (care una noua la renault in germania e 235euro ca aici nu imi poate aduce),sau o punte completa second hand in stare buna si o bara fata de williams sau 16v
mihai clio willy is offline   Reply With Quote
Old 23-03-08, 00:31   #69
Dino

Stage 5
 
Dino's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 350
Default Re: Clio Williams

Am dat Clio 1.8 16v cu punte spate ca piesa de rezerva si era di Willy. Poate te intelegi cu omu si ti-o da. Nu stii vreo chiualasa? Sau motor complet.
Dino is offline   Reply With Quote
Old 27-03-08, 10:45   #70
tm8bnz

Stage 5
 
tm8bnz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,584
Member of:
[Moderators]
[RR]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Clio Williams

Oameni buni,cum daq ne facem si noi caderea negativa pe spate...
Nu intreb ca necunoscator,pt ca am desfacut puntea si aparent e imposibil...dar totusi...speranta moare ultima,deci intreb !
__________________
Driving a race car is like sex,all men think they're good at it ! ... Jay Leno
tm8bnz is offline   Reply With Quote
Old 27-03-08, 21:19   #71
mihai clio willy

Stage 3
 
mihai clio willy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 138
Default Re: Clio Williams

Quote:
Originally Posted by Dino View Post
Am dat Clio 1.8 16v cu punte spate ca piesa de rezerva si era di Willy. Poate te intelegi cu omu si ti-o da. Nu stii vreo chiualasa? Sau motor complet.
nu stiu nimic de nici un motor sau chiulasa.da am vb cu cineva in franta sa imi faca rost de piesele care imi trebuie mie si am i-am spus sa vada si de ceva motoare (ca sincer si mie mi-ar prinde bine unu de rezerva in caz de doamne fereste) si acum astept si eu raspuns de la el.mia zis ca si acolo vezi asa ceva pe strada din ce in ce mai rar.in fine eu astept in continuare ................la cine ai dat puntea???, e diponibil sa o vanda,e in stare buna???
mihai clio willy is offline   Reply With Quote
Old 28-03-08, 10:08   #72
Dino

Stage 5
 
Dino's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 350
Default Re: Clio Williams

In Slobozia la un tip Sorin. Nu este de 1.8 16v este de Williams insa eu am dat-o cum am primit-o, fara sa o montez pe masina. Are toate barele de torsiune si am impresia ca si cablurile de la frana de mana. Am sa vrb cu el si daca vrea sa o dea iti trimit nr lui pe p.m. si vorbiti voi.
In rest, caut chiulasa sau motor in continuare.
Dino is offline   Reply With Quote
Old 30-03-08, 00:47   #73
mihai clio willy

Stage 3
 
mihai clio willy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 138
Default Re: Clio Williams

da care sunt diferentele dintre o punte de willy si una de 16v(personal nu am vazut nici una).eu personal am intrebat la renault in munchen cat e o bucsa separat( 235 euro)si mi-au spusa ca sunt la fel si la willy si la 16v.............???
mihai clio willy is offline   Reply With Quote
Old 30-03-08, 02:19   #74
Dino

Stage 5
 
Dino's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 350
Default Re: Clio Williams

Acuma documentat eu nu stiu, cert e ca le-am comparat prim apasare amandoua masinile , una 18.16 v si cealalta Willy si clar puntea de williams e mai tare. Acuma poate si amortizoarele fac diferenta, se poate. Am masurat diametrele barilor de torsiune si sunt la fel. S-ar putea sa difere si materialul.
Vezi asta ma necajeste, ca nu prea avem forumuri unde sa discutam, sa schimbam pareri mai ales de ordin tehnic. Sau lumea poate e pasionata mai mult de muzica si neoane, nu stiu.
De reprezentante ce sa mai zic, am fost cu masina si cu talonu la ei sa-mi i-au placute de frana s-au uitat o juma de ora in calculator si cica Clio 1 cu frane pe disc pe spate nu s-au fabricat !!!
Zic dom'le numa eu am acasa 3 bucati Clio pe discuri, cum spui ca nu sunt. Ala s-a uitat ca la un ciudat la mine si a ridicat din umeri. Reprezentanta Renault!!!
Dino is offline   Reply With Quote
Old 07-04-08, 00:19   #75
mihai clio willy

Stage 3
 
mihai clio willy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 138
Default Re: Clio Williams

cu placutele nu am avut probleme.mi lea adus in 2 ore si pe fata si pe spate.da candi-am schimbat distributia a trebuit s-o dau jos si sa ma duc cu ea la magazin sa citeasca codurile de pe curea (se vedea cumva) si de pe intinzator.
mihai clio willy is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -