Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > RENAULT > Masina mea Renault

Reply
 
Thread Tools
Old 06-01-08, 23:25   #46
tm8bnz

Stage 5
 
tm8bnz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,584
Member of:
[Moderators]
[RR]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Clio Williams

Daca vrei ceva de acolo,eu "import" !
tm8bnz is offline   Reply With Quote
Old 07-01-08, 00:39   #47
miliady
Renault Driver

Stage 5
 
miliady's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,266
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: Clio Williams

=))))) ce-mi place. chiar ma miram ca nu a aparut postul tau mai repede...

mi-am schimbat si eu pompa aia de transfer ca s-a rupt aia veche dar asta face ca dracu.... zornaie rau de tot. dar merge... asta e important
miliady is offline   Reply With Quote
Old 30-01-08, 19:43   #48
mihai clio willy

Stage 3
 
mihai clio willy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 138
Default Re: Clio Williams

nu are careva dintre voi spoiler fata de clio williams sau 16v, in stare buna de vanzare.ca eu am patit-o un pic
mihai clio willy is offline   Reply With Quote
Old 31-01-08, 22:13   #49
mihai clio willy

Stage 3
 
mihai clio willy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 138
Default Re: Clio Williams

mai imi trebuie si aripile fata de plastic.ca nu gasesc niciunde.sau puteti sa-mi spuneti un magazin sau depozit undeva prin tara de unde pot sa cumpar si soilerul si aripile.
mihai clio willy is offline   Reply With Quote
Old 31-01-08, 22:59   #50
Dino

Stage 5
 
Dino's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 350
Default Re: Clio Williams

Aripile sunt cam scumpute, 3 mil si ceva fata de cele de tabla care sunt 7-800 mii dar care nu sunt evazate. La noi se aduc de plastic doar pe comanda 3-4 zile la magazinele AutoComplet.
__________________
Clio RS 172CP & Cilo Williams, ex-2 buc. Clio1.8 16v
Dino is offline   Reply With Quote
Old 01-02-08, 17:54   #51
mihai clio willy

Stage 3
 
mihai clio willy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 138
Default Re: Clio Williams

am aflat si eu chestia asta.am gasit azi aici in oradea (dupa 2 zile de cautari)si intradevar costa 351 ron dar intre timp am sunat in austria la rothmund (un lant de magazine de piese auto,probabil cel mai important din europa centrala) si mi-au spus ca stiu despre ce tip de aripi e vorba dar ca ei nu imi pot aduce si mi-au facut legatura cu un alt magazin sau depozit care se ocupa numai cu piese de caroserie si ca ei imi pot aduce asa ceva la un pret mai rezonabil fata de ce gasesc aici in romania(foarte greu). luni o sa vad daca pot sa imi aduca si la ce pret. sper sa fie unul ok.mersi oricum.
mihai clio willy is offline   Reply With Quote
Old 11-02-08, 13:18   #52
ag.85.lex

Stage 3
 
ag.85.lex's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 75
Default Re: Clio Williams

willy ala de bh intr-adevar e foarte suspect.nush pe unde mai e acum dar eu am vrut initial sa iau masina si omu o tot dadea la intors cu actele.cand am testat-o eu i se bloca cutia si motoru tragea aiurea.ca shi caroserie, cel putin usile se deshideau in jos parca avea lsd-uri puse invers )deci era cazuta.sper ca vb de aceeasi masina ca nu-s multe willy asta avea bh xx wms
ag.85.lex is offline   Reply With Quote
Old 11-02-08, 13:20   #53
ag.85.lex

Stage 3
 
ag.85.lex's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 75
Default Re: Clio Williams

shit scuze.am fost off-topic
ag.85.lex is offline   Reply With Quote
Old 11-02-08, 13:32   #54
keemo
Design Team Member

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,436
Member of:
[Virtual Tuning]
[Design Team]
Default Re: Clio Williams

stiu unu in buzau... o sa ii fac vreo cateva poze...
e si inmatriculat !
keemo is offline   Reply With Quote
Old 12-02-08, 21:55   #55
mihai clio willy

Stage 3
 
mihai clio willy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 138
Default Re: Clio Williams

petru ag.85.lex acel williams de care zici tu e a lui dino acum.eu sunt din oradea si am vazut masina asta (bh 20 wms)prin oras de cand a aparut de prin 95-96(fostul proprietar a stat in blocul vecin)eu am williams-ul meu de trei ani doar si l-am adus din in austria.a mea e in stare perfecta.am avut doar un mic incident dar s-a rezolvat repede.
mihai clio willy is offline   Reply With Quote
Old 12-02-08, 23:36   #56
tm8bnz

Stage 5
 
tm8bnz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,584
Member of:
[Moderators]
[RR]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Clio Williams

Dino a bagat ceva bani seriosi in 20wms,dar macar acum merge power masina,chiar concurand in vtm !
Si eu am fost la Miercurea Ciuc sa o vad,si am fugit de ea !
__________________
Driving a race car is like sex,all men think they're good at it ! ... Jay Leno
tm8bnz is offline   Reply With Quote
Old 13-02-08, 15:46   #57
ag.85.lex

Stage 3
 
ag.85.lex's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 75
Default Re: Clio Williams

chiar sunt curios cand ,de la cine si in ce bani a luat-o.eu cand am vazut masina era a unor baieti usor cretini din harghita,de altfel foarte ciudati si cereau un pret de testarosa(exagerez).mentionez ca eu am vrut s-o iau acum vreo 2 ani.oamenii faceau combinatii gen cherokee+saci de cartofi sau mai stiu eu ce.dino poate ne povestesti si noua.in rest s-o stapanesti sanatos si ma bucur ca a ajuns la cineva care merita
ag.85.lex is offline   Reply With Quote
Old 13-02-08, 20:35   #58
mihai clio willy

Stage 3
 
mihai clio willy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 138
Default Re: Clio Williams

dino si-a pus poze cu masina si aici si pe clio club intr-adevar masina arata foarte bine acu.si dupa cate i-a facut si la partea mecanica sigur merge foarte bine
mihai clio willy is offline   Reply With Quote
Old 26-02-08, 01:10   #59
Dino

Stage 5
 
Dino's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 350
Default Re: Clio Williams

Willy.ul meu intradevar, e acela. Din pacate nu dau de propritar sa facem actele.
Masina am luat-o cazuta rau, la schimb cu ceva electronice. Mai aveam doua Clio de 1.8 16V asa ca unele maruntisuri am luat de pe ele.
Acum masina e alta. De la arbore cotit la cutie de viteze si punti totul am schimbat la ea. Totul nou si de origine. mai are cativa steroizi in plus necesari curselor. Cu rollbar si restul, in 2007 a iesit dublu campioana nationala la VTM la gr. N3 (motoare pana la 2000cmc) si N general. Face suta pe slick.uri in 6.4 si urca in 8400 rpm.
Actualmente caut disperat chiulasa pt ca dupa ce am pregatit-o pt noul an competitional (rectificat si lepuit) mi-au furat-o tziganii noaptea din portbagaj pt fier vechi. Pana gasesc antrax pt ciori poate stie cineva de pe aici de vreo chiulasa de Willy. Incepe azi maine campionatul si nu am chiulasa, fie-va mila de bietul Willy si ajutati-l cu o chiulasa !!! Uitati-va la el ce frumos ii, nu-i pacat de el sa zaca singur intr-un garaj?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_3082.jpg
Views:	124
Size:	545.1 KB
ID:	464609  
Dino is offline   Reply With Quote
Old 26-02-08, 01:15   #60
tm8bnz

Stage 5
 
tm8bnz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,584
Member of:
[Moderators]
[RR]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Clio Williams

Hai ca asta le intrece pe toate ! Au furat chiuloasa !?
De 1.8 e buna ?
tm8bnz is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -