Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > RENAULT > Masina mea Renault

Reply
 
Thread Tools
Old 25-07-11, 20:49   #16
cRbL


Stage 5
 
cRbL's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,818
Member of:
[Moderators]
[FOTO]
[4Tuning International]
Default Re: Megane 2 F1 Team

Pai in linii mari asta ziceam si noi mai sus. Jantele nu sunt tocmai cea mai inspirata alegere, acum depinde si de ce iti place tie dar, modelul respectiv nu e chiar asa atractiv si nu e in ton cu ideea masinii. Ceva in idea de OZ Ultraleggera
sau Wolfrace ca sunt mai ieftine cred ca ar fi mai mult cu filmul masinii, cu ideea de "racing".
Cat despre suspensie, pentru inceput ar fi de ajuns pana si niste arcuri care sa mai coboare garda la sol si sa mai intareasca putin treaba, insa fara amortizoare e un pic de frectie la picior de lemn daca vrei sa faci treaba. La fel, are de suferit comfortul dar...daca vrei stil...sacrifici
Stickerele sunt relativ ok atata timp cat nu se exagereaza cu ele.
just my 2 cents.
cRbL is offline   Reply With Quote
Old 25-07-11, 20:58   #17
sequention_cielo

Stage 5
 
sequention_cielo's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 375
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Megane 2 F1 Team

Ma rog nu vreau sa fac offtopic mi s-a parut mie ca suna de genul "uita-te si la prostul asta ce a facut"
Si ca sa fiu on : mie imi place masina ta in general , acuma poti s-o lasi ceva mai jos si poate sa innegresti cumva stopurile , de schimbat nu merita ca este prea ok modelul respectiv , cine stie poate ne intalnim intamplator sa admir masina si in realitate
sequention_cielo is offline   Reply With Quote
Old 25-07-11, 22:46   #18
Tupuxuara

Stock
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 8
Wink Re: Megane 2 F1 Team

Cu mare placere sequention_cielo! Cand vrei ne vedem la o vorba si de ce nu la un rand de poze)


PS: sincer chiar nu am vrut sa sune asa cum ai interpretat tu,nu-mi sta in caracter sa jignesc persoane ! Eu masina fratelui tau am vazut-o intrecere la Mal in parcarea subterana
Tupuxuara is offline   Reply With Quote
Old 25-07-11, 22:54   #19
Tupuxuara

Stock
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 8
Smile Re: Megane 2 F1 Team

MIRCAT...cum sa uit de tine Ma bucur ca m-am sfatuit cu tine .Legat de suspensie .....mi se par cam scumpe ...daca vreau ceva ok cam 1000 euro kit complet si daca ar fi sa imi pun doar arcuri .....nu stiu ce sa zic ......nu am incercat niciodata sa vad cum se manifesta masina ....avand in vedere ca eu merg f mult la tara ..unde stim cu totii ce drumuri de kk sunt in tara noastra
Tupuxuara is offline   Reply With Quote
Old 25-07-11, 23:00   #20
MIRCAT

Stage 5
 
MIRCAT's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,235
Member of:
[RENAULT]
[4Rally]
[Toyota]
Default Re: Megane 2 F1 Team

Quote:
Originally Posted by Tupuxuara View Post
MIRCAT...cum sa uit de tine Ma bucur ca m-am sfatuit cu tine .Legat de suspensie .....mi se par cam scumpe ...daca vreau ceva ok cam 1000 euro kit complet si daca ar fi sa imi pun doar arcuri .....nu stiu ce sa zic ......nu am incercat niciodata sa vad cum se manifesta masina ....avand in vedere ca eu merg f mult la tara ..unde stim cu totii ce drumuri de kk sunt in tara noastra


nu ai nevoie de 1000euro pt suspensie.....eu la megane-ul meu i-am luat o suspensie reglabila olandeza care e super ok si a fost vreo 700 euro!are deja un an si se comporta super ok si crede-ma ca e diferenta mare fata de cea stock!
MIRCAT is offline   Reply With Quote
Old 26-07-11, 16:38   #21
sequention_cielo

Stage 5
 
sequention_cielo's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 375
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Megane 2 F1 Team

Nu este o idee rea poate facem o sedinta sau ne adunam mai multi un fel de intalnire reanult TM
Referitor la suspensie cea mai ieftina varianta ar fi niste arcuri care coboara cam 3cm, cam in jur de 200 euro gasesti KW sau alta firma, eu mi-am pus la buburuza si nu am pierdut mult confort, in schimb am castigat la stabilitate
sequention_cielo is offline   Reply With Quote
Old 26-07-11, 18:01   #22
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Megane 2 F1 Team

Doar cu arcuri, strici amortizoarele.... O alta varianta ar mai fi daca pui arcuri sport sa reconditionezei amortizoarele + intarit; atatia baieti au facut treaba asta si vad ca-s multumiti, desi eu am retineri dar nah...
__________________
Megane 2 my edition
https://forum.4tuning.ro/110-masina-m...ml#post5673253
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 21-03-12, 20:42   #23
soleiron

Stage 2
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 26
Thumbs up Re: Megane 2 F1 Team

Buna ziua tuturor! Ma scuzati ca n-am mai intrat de f mult timp! Daca doriti stickerul complet ! costa 100 ron + transportul cca 12 ron .Sticker-ul complet contine : Sticker-ul fata +scris ,stickerul spate + scris , scrisul lateral de pe aripi Renault f1 team .! Sticker-ul e o copie identica cu modelul original! Daca vreti sa mai vb ma gasiti pe oberstrescu_cristina ! Daca va hotarati eu o sa va trimit prin curier stick-erul dintr-o folie f buna ! Astept sa ma contactati pe mess .E un un model extrem de atractiv si discret ! Un asemenea set de stickere costa 53 euro / http://shinyautos.com/shop/product_i...sCsid=b8a14900...

PS: Rog seriozitate ! RENAULT SPORT F1 Team! Vand si stopuri originale Bicorp model 2.1 in stare foarte buna la 280 ron

Last edited by soleiron; 21-03-12 at 20:46.
soleiron is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -