Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > RENAULT > Masina mea Renault

Reply
 
Thread Tools
Old 23-07-11, 22:59   #1
Tupuxuara

Stock
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 8
Talking Megane 2 F1 Team

Buna seara ! Am intrat si eu pe acest forum cu gandul sa va arat cateva poze ...zic eu interesante cu megane-ul meu




















Last edited by Tupuxuara; 23-07-11 at 23:06. Reason: Renault
Tupuxuara is offline   Reply With Quote
Old 23-07-11, 23:23   #2
LUCI BV 89 WRC

Stage 5
 
LUCI BV 89 WRC's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,830
Member of:
[VW]
[DACIA]
[DAEWOO]
[RENAULT]
[Old School Cars]
[Dacia Rally Team]
Default Re: Megane 2 F1 Team

felicitari,foarte frumoasa prezentarea masinii,felicitari arata extraordinar !!!!!!!
LUCI BV 89 WRC is offline   Reply With Quote
Old 24-07-11, 00:43   #3
Tupuxuara

Stock
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 8
Default Re: Megane 2 F1 Team

Merci mult pentru aprecieri LUCI BV 89 WRC . Am vazut multe masini megane 2 frumos modificate pe acest forum.... si nu pot decat sa apreciez munca fiecaruia
Tupuxuara is offline   Reply With Quote
Old 24-07-11, 13:26   #4
thex

Stage 5
 
thex's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 562
Member of:
[Suzuki]
[RENAULT]
Default Re: Megane 2 F1 Team

Salut. Interesanta masina. Ce motor are, ca nu pare RS?
thex is offline   Reply With Quote
Old 24-07-11, 19:31   #5
Tupuxuara

Stock
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 8
Talking Re: Megane 2 F1 Team

Salut thex ! E un megane 2 dci .Repte..eu i-am adus doar aspectul de renault sport prin unele modificari din punct de vedere estetic .
Tupuxuara is offline   Reply With Quote
Old 25-07-11, 16:20   #6
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Megane 2 F1 Team

Frumoasa, dar stikerele alea pe langa faptul ca sunt naspa n-au nici o treaba cu masina. E un fel de M pe 320. As renunta la ele...
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 25-07-11, 16:45   #7
Tupuxuara

Stock
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 8
Talking Re: Megane 2 F1 Team

Salut Eugen_TL! Sincer nu pot sa-ti schimb parerea si nici nu vreau Mie mi-au placut enorm ,fata de cele cu patratele ! Eu zic ca dau foarte bine pe masina ,sunt simple ,dar de efect! Ele dau pe masina mea ca si cum ar da pe un RS original ,in exterior e identicaa masina mea cu un rs (barele de rs ) etc ....


PS: da am vazut de ex in tm un megane 2 negru fara kit-ul de rs si ce crezi ca si-a pus omul pe ea ....stickerele de R26R .....alea dadeau ca nuca in perete pt ca aveau si bandourile .....
Tupuxuara is offline   Reply With Quote
Old 25-07-11, 17:39   #8
thex

Stage 5
 
thex's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 562
Member of:
[Suzuki]
[RENAULT]
Default Re: Megane 2 F1 Team

Quote:
Originally Posted by Tupuxuara View Post
Ele dau pe masina mea ca si cum ar da pe un RS original ,in exterior e identicaa masina mea cu un rs (barele de rs ) etc ....
Nu e chiar identica cu un RS. Un om care are Renault si viseaza la RS vede de departe ca nu e RS. Ca sa fiu si eu putin carcotas ar merge alte jante:P. Eleronul de deasupra hayonului e original Reno?
thex is offline   Reply With Quote
Old 25-07-11, 17:45   #9
cRbL


Stage 5
 
cRbL's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,818
Member of:
[Moderators]
[FOTO]
[4Tuning International]
Default Re: Megane 2 F1 Team

+ low
cRbL is offline   Reply With Quote
Old 25-07-11, 17:47   #10
thex

Stage 5
 
thex's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 562
Member of:
[Suzuki]
[RENAULT]
Default Re: Megane 2 F1 Team

Quote:
Originally Posted by cRbL View Post
+ low
Daca lucram la sentiment merg multe schimbate. Bani sa fie ca restu vin de la sine
thex is offline   Reply With Quote
Old 25-07-11, 18:56   #11
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Megane 2 F1 Team

Quote:
Originally Posted by Tupuxuara View Post
Salut Eugen_TL! Sincer nu pot sa-ti schimb parerea si nici nu vreau Mie mi-au placut enorm ,fata de cele cu patratele ! Eu zic ca dau foarte bine pe masina ,sunt simple ,dar de efect! Ele dau pe masina mea ca si cum ar da pe un RS original ,in exterior e identicaa masina mea cu un rs (barele de rs ) etc ....


PS: da am vazut de ex in tm un megane 2 negru fara kit-ul de rs si ce crezi ca si-a pus omul pe ea ....stickerele de R26R .....alea dadeau ca nuca in perete pt ca aveau si bandourile .....
Eu mi-am zis parerea, tu ai alte gusturi doar n-o sa te tai cu toporul . Dar nu-mi place ideea asta ca o masina sa fie o replica. Adica e de ajuns ca ai bari de RS, dar sa si lipesti pe ea ceva(un nume ce tine de o serie mai speciala) ce n-o reprezinta e aiurea..E exact ca la bmwurile simple pe care se afla sigla M.

@thex: eleronul daca nu ma insel e dintr-un pachet sport (prelungiri bari,praguri,eleron)
__________________
Megane 2 my edition
https://forum.4tuning.ro/110-masina-m...ml#post5673253
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 25-07-11, 19:01   #12
sequention_cielo

Stage 5
 
sequention_cielo's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 375
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Megane 2 F1 Team

Quote:
Originally Posted by Tupuxuara View Post
Salut Eugen_TL! Sincer nu pot sa-ti schimb parerea si nici nu vreau Mie mi-au placut enorm ,fata de cele cu patratele ! Eu zic ca dau foarte bine pe masina ,sunt simple ,dar de efect! Ele dau pe masina mea ca si cum ar da pe un RS original ,in exterior e identicaa masina mea cu un rs (barele de rs ) etc ....


PS: da am vazut de ex in tm un megane 2 negru fara kit-ul de rs si ce crezi ca si-a pus omul pe ea ....stickerele de R26R .....alea dadeau ca nuca in perete pt ca aveau si bandourile .....
Cred ca este vorba de masina lui frate'meu dar sunt doar dungile de la modelul r26r nu scrie nicunde pe ea ca ar fi vorba de modelul ala s-a inspirat doar pentru design de acele dungi , deci nu vad ce ar fi de ras aici ...dar poate o sa-i explici lui ce nu a facut bine, ca este doar masina lui nu a mea
sequention_cielo is offline   Reply With Quote
Old 25-07-11, 21:35   #13
MIRCAT

Stage 5
 
MIRCAT's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,235
Member of:
[RENAULT]
[4Rally]
[Toyota]
Default Re: Megane 2 F1 Team

schimba-i jantele si las-o jos si e perfecta!

ps:au iesit foarte bine sticker-ele de rs!
MIRCAT is offline   Reply With Quote
Old 25-07-11, 21:40   #14
Tupuxuara

Stock
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 8
Wink Re: Megane 2 F1 Team

Buna seara ! Sa o luam usor) .....Legat de Megane-ul negru din tm ,nu am zis nimic de rau,doar ca una dau stickerele pe bara curata fara bandouri si altfel dau cand e bara curata (rs) .Asta am vrut sa zic ,iar legat de masina mea sincer nu ma deranjeaza deloc daca sunt anumite aspecte care nu sunt in concordanta cu viziunea ta .Ti le respect si atat!


PS: nu am zis niciodata ca am pretentia sa fie 100% RS si nici nu o sa poata ,dar cat am putut eu de mult sa o aduc sa semene cu modelul F1 team...am facut-o.Acum ca am fost prost inspirat cu jantele ,sau cu stickerele ...ramane la aprecierea voastra sa hotarati!....de asta am si pus pozele sa le vedeti,sa le dezbatem si de ce nu, sa veniti cu niste propuneri

Last edited by Tupuxuara; 25-07-11 at 21:42.
Tupuxuara is offline   Reply With Quote
Old 25-07-11, 21:45   #15
MIRCAT

Stage 5
 
MIRCAT's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,235
Member of:
[RENAULT]
[4Rally]
[Toyota]
Default Re: Megane 2 F1 Team

masina trebuie sa fie pe gustul tau....nu al nostru!noi doar ne exprimam cate o opinie si trebuie sa le iei ca atare!daca nu ma insel,am vb ceva pana te-ai hotarat ce stickere sa alegi.......daca nu ma insel!
MIRCAT is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -