Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > RENAULT > Masina mea Renault

Reply
 
Thread Tools
Old 18-08-09, 19:53   #46
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Megane 2.2 1.5dci

Pai, la inceput mi s-a spus sa am 10 mil la mine..imi facuse un calcul de 9 si ceva din care 850 reprezenta numai eleronul. Dar spre surprinderea mea la sfarsit cand s-a terminat treaba la RENAULT mi-au facut un total de 855lei . nu stiu cum si de ce, dar am iesit mai bine decat mi-au spus ei. Eleronul in 2 zile a venit, dar inca 1 sapt a durat faptul ca ori nu aveau timp sa mi-l vopseasca ori nu stiuau nu aveu chef, dar cand m-am dus sa vad ce se intampla mi-au spus ca n-au vopseaua mea ... in fine s-a rezolvat si am plecat multumit.
__________________
Megane 2 my edition
https://forum.4tuning.ro/110-masina-m...ml#post5673253
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 18-08-09, 19:55   #47
iulianr26

Stage 5
 
iulianr26's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1,614
Smile Re: Megane 2.2 1.5dci

Quote:
Originally Posted by Eugen_TL View Post
Pai, la inceput mi s-a spus sa am 10 mil la mine..imi facuse un calcul de 9 si ceva din care 850 reprezenta numai eleronul. Dar spre surprinderea mea la sfarsit cand s-a terminat treaba la RENAULT mi-au facut un total de 855lei . nu stiu cum si de ce, dar am iesit mai bine decat mi-au spus ei. Eleronul in 2 zile a venit, dar inca 1 sapt a durat faptul ca ori nu aveau timp sa mi-l vopseasca ori nu stiuau nu aveu chef, dar cand m-am dus sa vad ce se intampla mi-au spus ca n-au vopseaua mea ... in fine s-a rezolvat si am plecat multumit.
Bv destul de bine avand in vedere ca e orig felicitari si asteptam sa vedem finalizarea acestui proiect.
Oricum niciodata nu se termina.......
iulianr26 is offline   Reply With Quote
Old 18-08-09, 20:22   #48
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Megane 2.2 1.5dci

ma batea gandul inainte sa vopsesc bandourile toate ..dar imi e frica sa nu fie prea alba..sincer imi place cum da in contrast cu negru... nu stiu ce sa fac, voi incerca in photoshop sa vad ce imi va iesi. Oricum in plan mai am sa antifonez usile bine...de la vol 18 in sus imi baraie ...
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 18-08-09, 20:25   #49
iulianr26

Stage 5
 
iulianr26's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1,614
Smile Re: Megane 2.2 1.5dci

Quote:
Originally Posted by Eugen_TL View Post
ma batea gandul inainte sa vopsesc bandourile toate ..dar imi e frica sa nu fie prea alba..sincer imi place cum da in contrast cu negru... nu stiu ce sa fac, voi incerca in photoshop sa vad ce imi va iesi. Oricum in plan mai am sa antifonez usile bine...de la vol 18 in sus imi baraie ...
Dap nu te deranja cu bandourile.
Oricum iti vei lua kit de rs daca te superi, mai ales ca merita masina asta si pe alb ii da super
iulianr26 is offline   Reply With Quote
Old 18-08-09, 20:27   #50
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Megane 2.2 1.5dci

pai nu tine de suparare, tine de fonduri..mai ales cam cat mi-a zis un tip de pe reno ca l-a ajuns bara fata.. trebuie sa am 30mil pregatiti..cam mult pt o bara la care nu voi folosi nici stropitorile nici proiectoare.. poate voi apela la robi, si iau kitul protuning..ma mai gandesc..sau kitul sport reno(fuste fata spate si praguri).
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 18-08-09, 20:33   #51
iulianr26

Stage 5
 
iulianr26's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1,614
Smile Re: Megane 2.2 1.5dci

Quote:
Originally Posted by Eugen_TL View Post
pai nu tine de suparare, tine de fonduri..mai ales cam cat mi-a zis un tip de pe reno ca l-a ajuns bara fata.. trebuie sa am 30mil pregatiti..cam mult pt o bara la care nu voi folosi nici stropitorile nici proiectoare.. poate voi apela la robi, si iau kitul protuning..ma mai gandesc..sau kitul sport reno(fuste fata spate si praguri).
Marfa si solutia asta hai ca ii dai tu de cap :P
iulianr26 is offline   Reply With Quote
Old 18-08-09, 21:02   #52
nsl_iuli

Stage 5
 
nsl_iuli's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 708
Member of:
[PEUGEOT]
[RENAULT]
Default Re: Megane 2.2 1.5dci

Marfa rau eleronu' si cu tot cu vopsea ai dat bine pe el...
Trebuie sa imi iau si eu unul, cred ca fac si eu o vizita la serus maine, doar de curiozitate
__________________

Prowd owner of: '02 BMW 320 Cabrio
Ex:
Megane II Bicorp 1.5dCi RS Replica
nsl_iuli is offline   Reply With Quote
Old 18-08-09, 23:51   #53
magnifiqo

Stage 5
 
magnifiqo's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,045
Member of:
[Opel]
Default Re: Megane 2.2 1.5dci

De cand cu eleronu ne-am dat pe poze modificate :P. Lasa ca-i sade bine
magnifiqo is offline   Reply With Quote
Old 19-08-09, 12:14   #54
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Megane 2.2 1.5dci

pozele erau putin retusate si inainte iar asta pt ca nu-mi plac cum ies din aparat.
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 31-08-09, 23:18   #55
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Megane 2.2 1.5dci

Are cineva ideea de ce cantitate de folie pt sonorizare si ce pret m-ar ajunge pt cele 4 usi? ( nu vreau sa merg la concursuri cu ea vreau ceva decent ) --- si ce firma

Si ce boxe pot pune fata/spate + tweetere(daca am scris bine) mai bune care sa merite si fara sa fac modificari?
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 01-09-09, 11:25   #56
iulianr26

Stage 5
 
iulianr26's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1,614
Smile Re: Megane 2.2 1.5dci

Quote:
Originally Posted by Eugen_TL View Post
Are cineva ideea de ce cantitate de folie pt sonorizare si ce pret m-ar ajunge pt cele 4 usi? ( nu vreau sa merg la concursuri cu ea vreau ceva decent ) --- si ce firma

Si ce boxe pot pune fata/spate + tweetere(daca am scris bine) mai bune care sa merite si fara sa fac modificari?
Baga aluband .E 50 lei rola de 10 cm pe 10 m (au in practiker). Boxe intra de 10cm 13 parca nu incap.
La mine am facut portbagaju si roata de rezerva""suportul unde sta""si se aude super muzica. Acum e liniste!!!!!!!!! Ma refer la zgomotul de rulare.
''SUCCES CAT MAI LUNG SI CAT MAI DES''.
__________________
Membru SEAT
iulianr26 is offline   Reply With Quote
Old 01-09-09, 11:28   #57
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Megane 2.2 1.5dci

Si la usi n-ai umblat deloc? nu-ti baraie nimic? la mine la usa spate dreapta, sub maner am o chestie de plastic neagra care imi baraie, nici nu stiu de ce am aceasta chestie, dar si in interior mai baraie..oricum mai mult de volum 18 cu bas 3 din 9 nu pot urca.
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 01-09-09, 15:32   #58
iulianr26

Stage 5
 
iulianr26's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1,614
Smile Re: Megane 2.2 1.5dci

Quote:
Originally Posted by Eugen_TL View Post
Si la usi n-ai umblat deloc? nu-ti baraie nimic? la mine la usa spate dreapta, sub maner am o chestie de plastic neagra care imi baraie, nici nu stiu de ce am aceasta chestie, dar si in interior mai baraie..oricum mai mult de volum 18 cu bas 3 din 9 nu pot urca.
F...ere exagerat de mare sa dai fata de usa jos....P spate nu mai vb e si mai nasol . Nu imi baraie deloc mie doar am dat jos sa gresez o macara si m-i sa luat rau de fetele p..di
iulianr26 is offline   Reply With Quote
Old 01-09-09, 15:33   #59
iulianr26

Stage 5
 
iulianr26's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1,614
Smile Re: Megane 2.2 1.5dci

Quote:
Originally Posted by iulianr26 View Post
F...ere exagerat de mare sa dai fata de usa jos....P spate nu mai vb e si mai nasol . Nu imi baraie deloc mie doar am dat jos sa gresez o macara si m-i sa luat rau de fetele p..di
Si sa schimb boxele pe spate am dat jos fetele de pe spate altfel nu poti, pe fata e mult mai simplu de dat jos.
iulianr26 is offline   Reply With Quote
Old 01-09-09, 16:49   #60
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Megane 2.2 1.5dci

o sa ma mai interesez ce boxe pot pune sa se auda mai bine ca astea stock, si in momentul in care el schimb sa bag si folie audio, sa bag si niste burete pe la fire si ce mai trebuie.

ps: tu subwooferul il ai parca la cd-playerul original nu? are iesire? sau ai cumparat adaptor sau cum se numeste
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -