Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 09-04-10, 13:55   #1
dj_t

Stage 4
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 224
Default My Car (AG-06-ZER)

Buna ziua tuturor. Urmaresc topicurile de pe 4Tuning de cca 1 an iar acum, dupa ce am achizitionat masina (bine mai am 2-3 saptamani pana ce iau si carnetu), va prezint, fara alte introduceri, Dacia mea cu motor de 1410 pe GPL, cutie de viteze 5+1 nou noutza (inca garantie), o revopsire necesita dar o sa o fac si pe aceea. Idei ce as avea, ar fi in primu rand sa fac interiorul pe ALB, insa intai sa o pun la punct cu tot ce are, adica am nevoie de un vitezometru (pinionul de la acul invartitor dus, app daca are cnv sa ma anunte ) si altele ) pana at, poze:





acestea fiind poze in momentul in care am avut putin la reconditionat spatele (la portbagaj mai exact, daduse 'iritatiile' portocalii) si bara de pe fata (care era jumate neagra jumate alba, se cojise)







acestea fiind poze cu masina in sine (trebuie sa imi iau si stergatoare ) )
__________________
A beast... my beast!
https://forum.4tuning.ro/109-masina-m...ml#post3261768

Last edited by dj_t; 09-04-10 at 14:03.
dj_t is offline   Reply With Quote
Old 09-04-10, 15:49   #2
RRedman
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 805
Default Re: My Car (AG-06-ZER)

Quote:
Originally Posted by dj_t View Post
Buna ziua tuturor. Urmaresc topicurile de pe 4Tuning de cca 1 an iar acum, dupa ce am achizitionat masina (bine mai am 2-3 saptamani pana ce iau si carnetu), va prezint, fara alte introduceri, Dacia mea cu motor de 1410 pe GPL, cutie de viteze 5+1 nou noutza (inca garantie), o revopsire necesita dar o sa o fac si pe aceea. Idei ce as avea, ar fi in primu rand sa fac interiorul pe ALB, insa intai sa o pun la punct cu tot ce are, adica am nevoie de un vitezometru (pinionul de la acul invartitor dus, app daca are cnv sa ma anunte ) si altele ) pana at, poze:
acestea fiind poze cu masina in sine (trebuie sa imi iau si stergatoare ) )
Dacia este excelenta ca prima masina.Te invata lucruri fara sa vrei.
O sa ai ceva de lucru la masina asta, dar daca ai bani si rabdare, poti sa ii faci orice.Cu banii nu stiu cum stai, dar vad ca la capitolul rabdare stai prost.Daca voiai sa vopsesti partea din spate a masinii, nu puteai sa dai triplele jos? Degeaba vopsesti pe langa ele, daca intre chederul lor si tabla ai rugina...si in plus, le-ai spoit ca naiba...
Daca tot ai in plan sa o vopsesti, nu o mai retusa atat, strange banu' si rezolva treaba.
RRedman is offline   Reply With Quote
Old 09-04-10, 17:23   #3
B-61-KYS

Stage 5
 
B-61-KYS's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,095
Member of:
[DACIA]
[Ghetto Cult]
Default Re: My Car (AG-06-ZER)

[QUOTE=dj_t;3261768]Buna ziua tuturor. Urmaresc topicurile de pe 4Tuning de cca 1 an


Nu se vede.....
B-61-KYS is offline   Reply With Quote
Old 09-04-10, 21:19   #4
dj_t

Stage 4
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 224
Default Re: My Car (AG-06-ZER)

KYS am stat mai mult fara cont si fara sa fac vreo sesizare, pur si simplu urmaream

RRedman, asa e cu rabdarea sunt cam pripit... doar ca acolo la alea am incercat sa fac cv asa doar cu ce spray mi-a ramas si am zis sa nu dau si pe stopuri, orisicat le-am dat jos apoi si le-am sters cu diluant, astfel ca s-a luat
dj_t is offline   Reply With Quote
Old 10-04-10, 13:37   #5
dj_t

Stage 4
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 224
Default Re: My Car (AG-06-ZER)

astazi, ca pentru ziua mea asa, m-am hotarat sa imbunatatesc linia audio, am primit cadou doua boxe, asa ca mi-am permis sa lucrez pana la ora actuala ) dar nu am regrete pozele sa vorbeasca:





dj_t is offline   Reply With Quote
Old 11-04-10, 17:34   #6
Alex4u
Dacia Driver

Stage 5
 
Alex4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,591
Member of:
[DACIA]
Default Re: My Car (AG-06-ZER)

pune mana pe o carpa s inmoai-o in benzina si sterge bine stopurile...grila fata unde ai gazat cu vopsea alba...rezolva cu barile...cumpara 2 de la dezmembrari negre..or sa arate mult ..mult mai bine decat ce ai tu acum pe ea...si app tu daca ai gpl pe masina numai ai si rezervor ?
__________________
Ex: Dacia 1310 - 1987
Opel astra - 2006
Bmw e36 - 1995 ...

.(O O)\_(||||)(||||)_/(O O).
|.....o //...............\\ o.....|
.\____/==========\____/.
Alex4u is offline   Reply With Quote
Old 11-04-10, 18:29   #7
dj_t

Stage 4
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 224
Default Re: My Car (AG-06-ZER)

am sters alea pozele le-am facut imediat dupa ce am vopsit bara si in spate, acuma sunt curate :P, cat despre bari, oricum vreau sa cumpar, dar imi pl sa fie alba complet si grila as vrea sa o fac alba ), si da dak am gpl rezervor nu mai am adik am dar nu montat )
dj_t is offline   Reply With Quote
Old 13-04-10, 08:14   #8
_Cox_
Shine Club Member

Stage 5
 
_Cox_'s Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,349
Member of:
[Virtual Tuning]
[4Rally]
[2 Roti]
[Street 4 Cars]
[Shine Club]
[Street Vision]
Default Re: My Car (AG-06-ZER)

In primul rand daca tot zici ca ai renuntat la vopseaua de pe bari .. pune poze!!!
In al doilea rand sincer mi se pare cam ilar sa zici ca ai inbunatatit linia audio punand poze un casetofon vai de mama lui
Mai bine strange banii nu te grabi si cand iti iei ceva sa fie de buna calitate .
_Cox_ is offline   Reply With Quote
Old 13-04-10, 16:51   #9
dj_t

Stage 4
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 224
Default Re: My Car (AG-06-ZER)

iti garantez ca nu e vai mama lui pt ca stiu de fapt ce se ascunde sub fata aia deteriorata :> un final cu racire separata, cu un sunet bun automat ca ce e nou e mai bun dar pana in stadiul in care mi-oi lua alt casetofon, momentan vreau sa pun masina calumea la punct, din mai multe perspective ) initial am in cap sa fac interiorul pe alb incepand de la mochetare pana la presuri si asa mai departe
dj_t is offline   Reply With Quote
Old 13-04-10, 17:16   #10
sonikuts

Stage 1
 
sonikuts's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 19
Default Re: My Car (AG-06-ZER)

banuiesc ca nu o sa te descalti cand intri in masina ......daca o faci alba la interior
sonikuts is offline   Reply With Quote
Old 13-04-10, 17:21   #11
dj_t

Stage 4
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 224
Default Re: My Car (AG-06-ZER)

bineinteles ca nu ) dar iau presuri pentru alea sunt bune sa stau cu picioarele pe ele si nu pe mocheta ) dar sa vedem, momentan, need money
dj_t is offline   Reply With Quote
Old 16-04-10, 15:58   #12
dj_t

Stage 4
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 224
Default Re: My Car (AG-06-ZER)

noi achizitii :bord CN si fete noi (ma rog noi de la dezmembrari), urmeaza a le face pe alb ) si pompa de benzina (in final cred ca pun si rezervorul ) )
spuneti-mi si mie, e posibil un ceas de vitezometru sa fie 300 ron nou si un bord cn sa il iau cu 10 ron la sh?) complet bordu
dj_t is offline   Reply With Quote
Old 16-04-10, 22:15   #13
_Cox_
Shine Club Member

Stage 5
 
_Cox_'s Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,349
Member of:
[Virtual Tuning]
[4Rally]
[2 Roti]
[Street 4 Cars]
[Shine Club]
[Street Vision]
Default Re: My Car (AG-06-ZER)

Incearca de fiecare data cand zici ca ai achizitionat sau ai facut ceva la masina sa pui poze
Ce pot sa spun la 10 ron cred ca este pret de criza )
_Cox_ is offline   Reply With Quote
Old 16-04-10, 22:20   #14
dj_t

Stage 4
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 224
Default Re: My Car (AG-06-ZER)

poze maine, mai am de achizitionat ) ma mai duc maine cu 10 ron sa imi iau centuri toba aia de e gat de lebada (nu le stiu pozitiile, dupa mine in spate) ca o am sparta, vreau sa vad niste tetiere si vreau sa iau si pt dacia lu tata niste portiere si o capota cu 50 ron
dj_t is offline   Reply With Quote
Old 16-04-10, 22:22   #15
_Cox_
Shine Club Member

Stage 5
 
_Cox_'s Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,349
Member of:
[Virtual Tuning]
[4Rally]
[2 Roti]
[Street 4 Cars]
[Shine Club]
[Street Vision]
Default Re: My Car (AG-06-ZER)

Oke ! Asteptam pozele
_Cox_ is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -