Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 21-02-10, 20:20   #16
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: O dacie la a doua tinerete DB 04 SNR SNR-ica

In legatura cu piesele de 1300...
Sfatul meu pentru tine este sa analizezi inainte mai multe oferte privind cumpararea de piese pentru 1300.
Din pacate au navalit si pe aici bisnitarii care nu incearca decat sa speculeze.
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 21-02-10, 20:26   #17
nitoi

Stage 2
 
nitoi's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 59
Default Re: O dacie la a doua tinerete DB 04 SNR SNR-ica

sal, barile de pe masina ta sunt cumva de pe nig al lui bogdan?
ce sa zic ai o baza buna de plecare si sper sa ti duci la bun sfarsit proiectul.
bafta in continuare
nitoi is offline   Reply With Quote
Old 21-02-10, 20:42   #18
Cosmin-SNR

Stage 5
 
Cosmin-SNR's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,090
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default Re: O dacie la a doua tinerete DB 04 SNR SNR-ica

salutare tuturor...asa este in legatura cu piesele de D1300
@ nitoi: salut si tie barile nu sunt de pe NIG barile sunt ale masinii multumesc inca odata
Cosmin-SNR is offline   Reply With Quote
Old 22-02-10, 15:30   #19
TzucuNY

Stage 4
 
TzucuNY's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 250
Default Re: O dacie la a doua tinerete DB 04 SNR SNR-ica

Ce frumoasa este, aproape identica ca a mea
TzucuNY is offline   Reply With Quote
Old 22-02-10, 15:40   #20
DraquVerDe

Stage 3
 
DraquVerDe's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 157
Talking Re: O dacie la a doua tinerete DB 04 SNR SNR-ica

Cosmine īţi urez mult mult succes şi multă baftă la această Bătrānică. Un sfat! Cāt mai originală bătrānica . Salutări tuturor !
__________________
-->>> -=|Yo`s DraquVerDe |=- <<<--

Chica BOMB !
DraquVerDe is offline   Reply With Quote
Old 22-02-10, 17:02   #21
razvanell

Stage 5
 
razvanell's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,421
Member of:
[VW]
[DACIA]
Default Re: O dacie la a doua tinerete DB 04 SNR SNR-ica

arata destul de bine la tabla masinuta,ai de la ce sa pleci sa faci o masina asa cum trebuie.
ti'am pus o poza sa'ti faci o idee.
cam asa ar arata masina dupa mine sau ceva combinat cu mici detalii gen rally sau muscle car
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	HPIM1473.jpg
Views:	288
Size:	75.9 KB
ID:	1327808  
razvanell is offline   Reply With Quote
Old 22-02-10, 19:10   #22
Cosmin-SNR

Stage 5
 
Cosmin-SNR's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,090
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default Re: O dacie la a doua tinerete DB 04 SNR SNR-ica

@TzucuNY: multumesc! Da masina este aproape aceeasi culoare,si aproape acelasi model,doar ca a ta are masca cu ornament cromat pe ea si mai are si alte bari...a si sa nu uitam este automatica,dar ce conteaza? multumesc mult!

@DraquVerDe: multumesc mult! masina v-a fii cat mai originala si nu KITCH, multumesc de sfat...

@razvanell: stiu aceasta masina sta cam la 1 km distanta de mine este o masina frumoasa si aratoasa, eu nu vreau sa combin marcile,vreau sa o fac cat mai originala, deoarece masina asa a fost,poate in viitor imi voi lua din franta un TS si il voi face GORDINI style...nu promit nimic deocamdata... SALUTARE SI BAFTA TUTUROR!
__________________

Bmw e34 525 TDS - P 2885 BB
My First Car: Dacia 1310 L DB 07 VNF back in business !
New Project Dacia 1310 AG-83-WRC
Cosmin-SNR is offline   Reply With Quote
Old 22-02-10, 20:05   #23
Nastase Bogdan

Stage 5
 
Nastase Bogdan's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,866
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default Re: O dacie la a doua tinerete DB 04 SNR SNR-ica

Quote:
Originally Posted by Cosmin-SNR View Post
Multumesc mult Bogdan! Da! m-am hotarat sa imi deschid un topic aici pe 4tuning deoarece m-am saturat de acesti oameni de pe DACIACLUB numai in dusmanie lasa comentarii,si nu ceva bun...asa ca am ascultat sfatul tau si am facut un topic pe 4tuning...si sincer sa fiu scriu cu cea mai mare placere pe acest forum,sunt oameni cu caracter,oameni care vor sa ajute ,nu ca cei de pe daciaclub "duo la remat ca nu mai poti face nimic" dar aici am fost multumit de ce am auzit...A si inca ceva...eu voi suda daca v-a fii nevoie cu autogen la masina banuiesc,ca este bun ,parca si tu ai folosit... SALUT
Cand ai sa te apuci de ea cauta sa folosesti cat mai putin sudura cu autogen....se poate si fara chiar daca e mai greu in anumite zone, dar e cea mai daunatoare sudura pentru tabla
Cand mi-am facut eu masina nu am avut incotro si in prima parte a lucrarilor s-a folosit autogen deoarece tinichigiul avea defect aparatul de sudura in CO2..apoi am sudat numai cu acela la aripa, pasaje si alte locuri.

Deci, fara autogen pe masina
Nastase Bogdan is offline   Reply With Quote
Old 22-02-10, 20:17   #24
tibby

Stage 5
 
tibby's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 302
Default Re: O dacie la a doua tinerete DB 04 SNR SNR-ica

frumoasa masina poate o vad si eu cand trec spre casa
tibby is offline   Reply With Quote
Old 22-02-10, 20:17   #25
Cosmin-SNR

Stage 5
 
Cosmin-SNR's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,090
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default Re: O dacie la a doua tinerete DB 04 SNR SNR-ica

AM inteles...nu stiu ce sa fac,deoarece eu nu am pe nimeni care sudeaza in CO2...si alt undeva nu prea am unde sa ma duc...de asta ti-am zis eu ca sudez cu autogen,nici nu stiu ce sa fac...adica nu prea am FOARTE multa rugina....si nu cred ca este necesara multa sudura,daca este sudat in autogen dat cu grund si antifon are ceva? poate o sa am si eu cateva puncte,sa vad ce m-a asteapta, am o intrebare...ochelari de la faruri se mai gasesc? ma refer la partea aceea de fier pe care se prinde rama cu farul de pe caroserie nu conteaza de care este, din cate am vazut eu, cand a facut morcov masina a pus numai lucruri de CONNEX si acum arata destul de bine...si nu cred ca daca imi iau si eu 2 aripi si niste ochelari de connex nu se potrivesc,deoarece am tinichigiu bun care stie sa aranjeze piesa indiferent de calitatea ei....acum nu am ce sa fac...mai bine ma sacrific si iau CONNEX ca de uzina mai putin...
Cosmin-SNR is offline   Reply With Quote
Old 22-02-10, 20:36   #26
razvanell

Stage 5
 
razvanell's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,421
Member of:
[VW]
[DACIA]
Default Re: O dacie la a doua tinerete DB 04 SNR SNR-ica

cauta pe la dezmembrari aripi originale,nu pune conex ca e praf,e super subtire tabla aia...autogenul nu e bun ca onduleaza tabla daca e subtire,la contra aripi,praguri,oale merge autogen in rest nu.
razvanell is offline   Reply With Quote
Old 22-02-10, 20:53   #27
Cosmin-SNR

Stage 5
 
Cosmin-SNR's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,090
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default Re: O dacie la a doua tinerete DB 04 SNR SNR-ica

sa vedem ce gasesc....nu o sa pun de connex...aripi...o sa pun doar ochelarii ca ii am cam ruginiti...si nu vreau sa ii las pe astia....
Cosmin-SNR is offline   Reply With Quote
Old 23-02-10, 17:45   #28
rob3rt0
2 Roti

Stage 5
 
rob3rt0's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 916
Member of:
[2 Roti]
[DACIA]
Default Re: O dacie la a doua tinerete DB 04 SNR SNR-ica

deci...nu pot sa ma abtin sa nu comentez
stiu ca multe comentarii urate vor fi la adresa mea dupa postul meu
dupa ce am vazut posturi pe topicul lui bogdan mi-am dat seama ce senzatie ai(aceeasi am avut-o si eu , adica la mine tuning insemna bare eleroane si alte chestii nici decum masinile oldschool)
te cred ca esti fan dar macar numele topicului nu trebuia sa-l copiezi
cat despre masina inceputul pare promitator si sunt mai mult ca sigur ca va iesi o masina super ok.nu prea ai multa rugina.sunt sigur ca vei adopta stilul oldschool
mult succes in continuare cu masina!
PS:mi-am dat seama ca esti un baiat buna ca am vazut ca scrii corect(vazand pe altii care nu stiu a scrie)
rob3rt0 is offline   Reply With Quote
Old 23-02-10, 18:39   #29
Cosmin-SNR

Stage 5
 
Cosmin-SNR's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,090
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default Re: O dacie la a doua tinerete DB 04 SNR SNR-ica

amice, masina mea nu v-a avea nimic tuning,doar o toba sport...in rest vorba ta oldschool baby
Cosmin-SNR is offline   Reply With Quote
Old 23-02-10, 19:19   #30
RobertRFG
Dacia Driver

Stage 5
 
RobertRFG's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,604
Member of:
[DACIA]
Default Re: O dacie la a doua tinerete DB 04 SNR SNR-ica

Quote:
Originally Posted by rob3rt0 View Post
deci...nu pot sa ma abtin sa nu comentez
stiu ca multe comentarii urate vor fi la adresa mea dupa postul meu
dupa ce am vazut posturi pe topicul lui bogdan mi-am dat seama ce senzatie ai(aceeasi am avut-o si eu , adica la mine tuning insemna bare eleroane si alte chestii nici decum masinile oldschool)
te cred ca esti fan dar macar numele topicului nu trebuia sa-l copiezi
cat despre masina inceputul pare promitator si sunt mai mult ca sigur ca va iesi o masina super ok.nu prea ai multa rugina.sunt sigur ca vei adopta stilul oldschool
mult succes in continuare cu masina!
PS:mi-am dat seama ca esti un baiat buna ca am vazut ca scrii corect(vazand pe altii care nu stiu a scrie)
Offaca scrii corect inseamna ca esti baiat bun???

On:Succes cu masina....pentru varsta ei arata destul de bine dar oricum o sa iti haleasca ceva bani....
RobertRFG is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -