Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 06-06-12, 13:18   #436
Cosmin-SNR

Stage 5
 
Cosmin-SNR's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,090
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default Re: AR-05-UWW

Quote:
Originally Posted by B XX ADI View Post
....decolorate
...modificate
Cosmin-SNR is offline   Reply With Quote
Old 06-06-12, 16:33   #437
BOGDAN_UWW

Stage 5
 
BOGDAN_UWW's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 864
Default Re: AR-05-UWW

Quote:
Originally Posted by Cosmin-SNR View Post
...modificate
...doar una e modificata !
BOGDAN_UWW is offline   Reply With Quote
Old 06-06-12, 19:07   #438
R.Equinox

Stage 5
 
R.Equinox's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 4,077
Member of:
[2 Roti]
[DACIA]
Default Re: AR-05-UWW

Cum ai reusit sa le decolerezi?....arata chiar bine!
R.Equinox is offline   Reply With Quote
Old 09-06-12, 22:23   #439
BOGDAN_UWW

Stage 5
 
BOGDAN_UWW's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 864
Default Re: AR-05-UWW

niste poze...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	2012-06-08 14.02.35.jpg
Views:	78
Size:	2.19 MB
ID:	2461624   Click image for larger version

Name:	2012-06-08 14.06.05.jpg
Views:	69
Size:	1.03 MB
ID:	2461625   Click image for larger version

Name:	2012-06-08 14.06.20.jpg
Views:	78
Size:	1.14 MB
ID:	2461626  

Click image for larger version

Name:	DSC01684.JPG
Views:	57
Size:	2.63 MB
ID:	2461627   Click image for larger version

Name:	DSC01686.JPG
Views:	49
Size:	2.77 MB
ID:	2461628   Click image for larger version

Name:	DSC01689.JPG
Views:	68
Size:	2.73 MB
ID:	2461629  


Last edited by BOGDAN_UWW; 09-06-12 at 22:29.
BOGDAN_UWW is offline   Reply With Quote
Old 15-06-12, 15:34   #440
BOGDAN_UWW

Stage 5
 
BOGDAN_UWW's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 864
Default Re: AR-05-UWW

una/alta....
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC01740.JPG
Views:	153
Size:	53.1 KB
ID:	2467601   Click image for larger version

Name:	DSC01742.JPG
Views:	105
Size:	49.1 KB
ID:	2467602  
BOGDAN_UWW is offline   Reply With Quote
Old 15-06-12, 16:27   #441
Cosmin-SNR

Stage 5
 
Cosmin-SNR's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,090
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default Re: AR-05-UWW

Quote:
Originally Posted by BOGDAN_UWW View Post
una/alta....
Baa esti nebun... Pivotii aia sunt de origine ma? Renault ?! Cat au costat ?
Cosmin-SNR is offline   Reply With Quote
Old 15-06-12, 16:31   #442
Old_boy
Dacia Driver

Stage 5
 
Old_boy's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,711
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: AR-05-UWW

Frumos!!! Asa am si eu absolut tot ce tine de articulatie si directie doar ca sunt in cutii vechi ca sunt luate acu 4 ani
Old_boy is offline   Reply With Quote
Old 17-06-12, 21:34   #443
OnlyHate

Stage 5
 
OnlyHate's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 304
Default Re: AR-05-UWW

Quote:
Originally Posted by Eristoff View Post
Si uite asa i-ai mai pus o piulita si i-ai tras niste poze cu telefonu) si ai mai facut o pagina la topic
Tu ce masina ai mai gustere?Ia sa vedem si noi cu ce te lauzi matale
OnlyHate is offline   Reply With Quote
Old 24-06-12, 16:06   #444
Eristoff

Stage 1
 
Eristoff's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 14
Default Re: AR-05-UWW

Quote:
Originally Posted by OnlyHate View Post
Tu ce masina ai mai gustere?Ia sa vedem si noi cu ce te lauzi matale
Eu am Bmw dar nu ma laudam cu masina pe forum nici daca aveam Bentley, spre deosebire de altii ca tine care se lauda si cu un voucher.

Pe unii va apreciez iar pe unii nu. Asta e viata cand ai topic, nu poti fi mereu laudat !!

Last edited by Eristoff; 24-06-12 at 16:11.
Eristoff is offline   Reply With Quote
Old 24-06-12, 16:22   #445
(!8Y_M

Stage 5
 
(!8Y_M's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,714
Member of:
[DACIA]
Default Re: AR-05-UWW

Quote:
Originally Posted by Eristoff View Post
Eu am Bmw dar nu ma laudam cu masina pe forum nici daca aveam Bentley, spre deosebire de altii ca tine care se lauda si cu un voucher.

Pe unii va apreciez iar pe unii nu. Asta e viata cand ai topic, nu poti fi mereu laudat !!
am incercat pe cat posibil sa ma abtin de la comentarii de rahat pe forum.. dar culmea.. azi m-ai prins intr-o pasa FOARTE proasta...

ai benveu? ce dimensiuni? 1la cat? ca banuiesc ca e de jucarie... (13 ani) daca-i ai si pe aia...

bentley? m-ai facut sa rad) poate cand o sa pui sigla la cal in frunte... a.. m-am prins... deaia ai u bemveu`

pe unii ii apreciezi pe altii nu? (nu unii da si unii nu.... ALTII) tare... n-am vazut pe cine apreziezi.. da.. daca zici u...

asta e viata cand ai topic... nu poti fi mereu laudat? fratica? cine te-a pus sa intri pe topicul omului?:-/ ca nu am inteles....

si.. o rugaminte catre un ADMIN... se poate verifica contul domnului Eristoff? ns dc am eu impresia ca e cont `fantoma`... ca numai la misto stie sa raspunda... eventual sa se faca si public rezultatul.. sa stim si noi cine-i expertul in `tiuning` cu care stam de vorba si caruia ii rapim momente pretioase din viata sa de guru in domeniul auto-moto
__________________
Old school lover!

Ain`t no replacement for displacement!!!
I`m not driving fast...
I`m just flying low...
(!8Y_M is offline   Reply With Quote
Old 24-06-12, 22:44   #446
BOGDAN_UWW

Stage 5
 
BOGDAN_UWW's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 864
Default Re: AR-05-UWW

Quote:
Originally Posted by Eristoff View Post
Eu am Bmw dar nu ma laudam cu masina pe forum nici daca aveam Bentley, spre deosebire de altii ca tine care se lauda si cu un voucher.

Pe unii va apreciez iar pe unii nu. Asta e viata cand ai topic, nu poti fi mereu laudat !!
Mori mă!
Quote:
Originally Posted by (!8Y_M View Post
am incercat pe cat posibil sa ma abtin de la comentarii de rahat pe forum.. dar culmea.. azi m-ai prins intr-o pasa FOARTE proasta...

ai benveu? ce dimensiuni? 1la cat? ca banuiesc ca e de jucarie... (13 ani) daca-i ai si pe aia...

bentley? m-ai facut sa rad) poate cand o sa pui sigla la cal in frunte... a.. m-am prins... deaia ai u bemveu`

pe unii ii apreciezi pe altii nu? (nu unii da si unii nu.... ALTII) tare... n-am vazut pe cine apreziezi.. da.. daca zici u...

asta e viata cand ai topic... nu poti fi mereu laudat? fratica? cine te-a pus sa intri pe topicul omului?:-/ ca nu am inteles....

si.. o rugaminte catre un ADMIN... se poate verifica contul domnului Eristoff? ns dc am eu impresia ca e cont `fantoma`... ca numai la misto stie sa raspunda... eventual sa se faca si public rezultatul.. sa stim si noi cine-i expertul in `tiuning` cu care stam de vorba si caruia ii rapim momente pretioase din viata sa de guru in domeniul auto-moto

lasa`i frate....ce bmw poate sa aiba?daca are pisicuta...sa sti ca si pe masina aia poti lua un voucher...e mai veche de 10 ani (sper sa nu se supere posesorii de bmw`uri nu am nimic cu ei

on : am schimbat pivotii doar pe partea dreapta....saptamana asta daca am timp rezolv si cealalta parte ,am schimbat si bieletele antiruliu , mai am de schimbat bucsele si planetarele(astea dupa masina cred ca sunt de fabrica,sunt prinse in nituri )

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
Nu ai garaj pentru ele? Observ ca stai la curte, asa ca nu prea ai scuza pentru faptul ca nu ai garaj.
a sosit si ala dupa cativa ani
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC01801.JPG
Views:	72
Size:	81.2 KB
ID:	2476964   Click image for larger version

Name:	DSC01803.JPG
Views:	85
Size:	92.5 KB
ID:	2476965   Click image for larger version

Name:	DSC01752.JPG
Views:	122
Size:	81.5 KB
ID:	2476966  

Click image for larger version

Name:	DSC01805.JPG
Views:	114
Size:	83.7 KB
ID:	2476967  
__________________
Dacia 1610 loading....
my scoot....Yamaha Aerox
BMW e46 320
DACIA Motorsport Arad Member

Nu`ti pune mintea cu prostul! Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!


SST 06 aka shoby13 -MM de Tepar !
BOGDAN_UWW is offline   Reply With Quote
Old 24-06-12, 23:01   #447
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: AR-05-UWW

Cam incomplet deocamdată...
Oricum, un început bun.

Ăsta-i ca vorba aia:

Prăvălie de ţigan, fără uşă, fără geam.
Dai cu piatra şi spargi geamu', ş-ai nenorocit ţiganu'! )
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 25-06-12, 03:38   #448
BOGDAN_UWW

Stage 5
 
BOGDAN_UWW's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 864
Default Re: AR-05-UWW

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
Cam incomplet deocamdată...
Oricum, un început bun.

Ăsta-i ca vorba aia:

Prăvălie de ţigan, fără uşă, fără geam.
Dai cu piatra şi spargi geamu', ş-ai nenorocit ţiganu'! )
conteaza ca nu ploua si nu ninge pe ea oricum trebuie facut canal , betonat pe jos , o usa facuta...incet dar sigur :P
BOGDAN_UWW is offline   Reply With Quote
Old 25-06-12, 10:45   #449
CT-96-GML

Stage 5
 
CT-96-GML's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 504
Default Re: AR-05-UWW

Quote:
Originally Posted by BOGDAN_UWW View Post
scuza-ma... cati ani ai ?
in loc sa postezi aiurea mai bine ai face ceva bun pt tine....


on:am schimbat semnalele
Bogdan,nu te supara pe el,dar.......cam are dreptate,am intrat pe topicul tau si dupa 26 de pagin mesenger-iene,prea mare lucru n-am vazut sa fi facut la masina ( din 2010 cand ai postat,tu abia in 2012 ai terminat instalatia electrica ?? ),nu te supara,dar mai mult vorbarie am vazut si chiar eram curios ca ai 24 de mii de vizualizari si chiar mi-ai starnit interesul,dar....sorry,balon de sapun,mai putina vorba si mai multe schimbari,sa merite. Nu-l lua ca un repros,dar uita-te in urma si vezi daca exagerez.Realitatea este ca banii sunt putini,dar cu munca si ambitie poti face ceea ce tine de tine,interior,detalii,nu poze cu "achizitiile prietenilor,astea se fac pe forumurile de socializare nu pe cele tehnice.Succes cu proiectul .
CT-96-GML is offline   Reply With Quote
Old 25-06-12, 16:13   #450
BOGDAN_UWW

Stage 5
 
BOGDAN_UWW's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 864
Default Re: AR-05-UWW

Quote:
Originally Posted by CT-96-GML View Post
Bogdan,nu te supara pe el,dar.......cam are dreptate,am intrat pe topicul tau si dupa 26 de pagin mesenger-iene,prea mare lucru n-am vazut sa fi facut la masina ( din 2010 cand ai postat,tu abia in 2012 ai terminat instalatia electrica ?? ),nu te supara,dar mai mult vorbarie am vazut si chiar eram curios ca ai 24 de mii de vizualizari si chiar mi-ai starnit interesul,dar....sorry,balon de sapun,mai putina vorba si mai multe schimbari,sa merite. Nu-l lua ca un repros,dar uita-te in urma si vezi daca exagerez.Realitatea este ca banii sunt putini,dar cu munca si ambitie poti face ceea ce tine de tine,interior,detalii,nu poze cu "achizitiile prietenilor,astea se fac pe forumurile de socializare nu pe cele tehnice.Succes cu proiectul .
dai ai dreptate , a trecut ceva vreme de cand am facut topicul si nu prea am fost primit cum se cade pe aici(eram si mai mic,aveam alta gandire) , in 2010 am avut alta masina , si anul trecut in 2011 septembrie am luat alta dacie si la asta am facut mai multe , schimbat pompa de frana , pistonase etrier , saboti spate , pistonasele de frana din spate , bucse tiranti , pivoti , macarale la usi ca cea de la sofer nu mergea si am pus electric ,faruri . lucasuri laterale ,telescoape , am schimbat traseul de evacuare , am reparat partea electrica , multe fire nu mai faceau contact , dacia ce am avut`o era mai mult sa ma invat , am adunat piese de unde puteam pentru ca stiam ca va veni o zi cand voi lua alta masina si deaia nu prea mam bagat sa fac tabla , urmeaza sa fac pedalierul la masina in vara asta si lonjeronul unde e lovit putin , dupa care o voi umple cu ulei peste tot , bafta cu masina !

Last edited by BOGDAN_UWW; 25-06-12 at 16:18.
BOGDAN_UWW is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -