31-10-09, 00:19
|
#1
|
Stage 3
Join Date: Aug 2009
Posts: 78
|
De solenza nu ziceti nimik sau nu are nimeni? Am eu si sunt foarte multimit cel putin din gama "DACIA".
Quote:
Originally Posted by MaUlIcA
[IMG]forum.4tuning.ro/member.php?u=63363[/IMG]
|
Last edited by Ja_Rule; 31-10-09 at 13:43.
|
|
|
31-10-09, 13:44
|
#2
|
 Stage 5
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,622
Member of: [Moderators] [Midnight Racers] [Oltcit] [DACIA] [Echipa de sprijin] [Dacia Rally Team] [VW]
|
Re: sollenzza
Ceva detalii ne spui despre ea? Ai planuri serioase cu masina ta?
|
|
|
31-10-09, 17:36
|
#3
|
|
Dacia Driver
 Stage 5
Join Date: May 2007
Posts: 1,587
Member of: [DACIA]
|
Re: sollenzza
sunt masini bune solnitele astea, in alt post ziceai k are motor de fuego
|
|
|
31-10-09, 17:39
|
#4
|
Stage 3
Join Date: Aug 2009
Posts: 78
|
Re: sollenzza
sincer cred ca ma confunzi nu cred ca am zis eu asa ceva .
|
|
|
02-11-09, 02:08
|
#5
|
 Stage 5
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,023
Member of: [NoSpeedLimit Romania Club] [DACIA]
|
Re: sollenzza
motor de fuego ? asta inca nu am auzit o  ) tot de la super nova in sus, au aceleasi motorizare pe benzina.. de pe renault clio... ceva detalii despre solenza asta? ai xenoane?
__________________
Mixt -->
|
|
|
02-11-09, 02:30
|
#6
|
 Stage 5
Join Date: May 2008
Posts: 9,886
Member of: [Moderators]
|
Re: sollenzza
Quote:
Originally Posted by mafiozzo
motor de fuego ? asta inca nu am auzit o  ) tot de la super nova in sus, au aceleasi motorizare pe benzina.. de pe renault clio... ceva detalii despre solenza asta? ai xenoane?
|
Nu cred ca se referea la faptul ca ar fi fost montat din fabrica  , ci, ca ar fi fost schimbat ulterior. Poza 2 sigur este modificata. Pe timp de zi niciun Xenon nu se vede asa.
ON:
ne poti spunea mai multe despre masina, si sa ne arati si noua niste poze mai "detaliate"?
|
|
|
02-11-09, 12:16
|
#7
|
Stage 3
Join Date: Aug 2009
Posts: 78
|
Re: sollenzza
Quote:
Originally Posted by andi_cimpean
Nu cred ca se referea la faptul ca ar fi fost montat din fabrica  , ci, ca ar fi fost schimbat ulterior. Poza 2 sigur este modificata. Pe timp de zi niciun Xenon nu se vede asa.
ON:
ne poti spunea mai multe despre masina, si sa ne arati si noua niste poze mai "detaliate"?
|
poza este facuta de mine pe timp de zi este faza scurta. este bixenon philips de 6000. este montat de mine si in capatul becului este un ornament de fier pe care eu la-m dat jos sa bata in tot farul
|
|
|
02-11-09, 13:13
|
#9
|
 Stage 5
Join Date: May 2008
Posts: 9,886
Member of: [Moderators]
|
Re: sollenzza
Quote:
Originally Posted by MaUlIcA
poza este facuta de mine pe timp de zi este faza scurta. este bixenon philips de 6000. este montat de mine si in capatul becului este un ornament de fier pe care eu la-m dat jos sa bata in tot farul 
|
Foarte tare atunci, daca iti lumineaza astfel farurile.
Crezi ca ne poti arata mai multe poze cu masina, si sa ne spui cate ceva despre ea?
|
|
|
02-11-09, 15:32
|
#10
|
|
Dacia Driver
 Stage 5
Join Date: May 2007
Posts: 1,587
Member of: [DACIA]
|
Re: sollenzza
Alte poze cu masina?
|
|
|
02-11-09, 15:37
|
#11
|
Stage 3
Join Date: Aug 2009
Posts: 78
|
Re: sollenzza
 o sa pun si alte poze zilele astea  si daca te uiti atent se vede ca este si soare afara
Last edited by MaUlIcA; 02-11-09 at 15:42.
|
|
|
02-11-09, 16:06
|
#12
|
|
Colectionar Machete
 Stage 5
Join Date: Oct 2009
Posts: 678
Member of: [Colectionar Machete] [DACIA]
|
Re: sollenzza
Sunt foarte bune. Cred ca sunt cele mai bine realizate Dacii. Eu am de 4 ani masina si nu am avut probleme majore cu ea. Are 55000KM la bord, a fost folosit mare majoritaie in oras, m-a scos de foarte multe ori din belele care putea sa aiba consecinte grave, ma refer la accident. In afara de serviceul regulat nu am schimbat nimic pe ea. Deci dupa parerea mea e cea mai buna dacie.
__________________
Nobody's perfect. I'm Nobody.
All texts and pictures are my property if not specified otherwise (C)2009-2013 KingDesign
Magazinul meu King Design
|
|
|
02-11-09, 16:12
|
#13
|
Stage 3
Join Date: Aug 2009
Posts: 78
|
Re: sollenzza
caut sa cumpar pleoape de solenza .am gasit la cativa baieti dar niste preturi astronomice ptr 2 plastice .  si niste jante cu buza mai lata
Last edited by MaUlIcA; 02-11-09 at 16:20.
|
|
|
02-11-09, 16:19
|
#14
|
|
VW Driver
 Stage 5
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,551
Member of: [4Rally] [VW] [Toyota]
|
Re: sollenzza
am o grila pentru tine ,daca te intereseaza (fara logo-ul dacia)
as putea sa-ti fac pleoape la 30 ron dar momentan sunt ocupat.daca te intereseaza peste 1-2 sapt ma poti contacta
|
|
|
02-11-09, 16:50
|
#15
|
Stage 3
Join Date: Aug 2009
Posts: 78
|
Re: sollenzza
Quote:
Originally Posted by Dany.bilan628
am o grila pentru tine ,daca te intereseaza (fara logo-ul dacia)
as putea sa-ti fac pleoape la 30 ron dar momentan sunt ocupat.daca te intereseaza peste 1-2 sapt ma poti contacta
|
si grila la ce pret este ??
|
|
|
|
|