13-10-10, 23:26
|
#1
|
Stage 2
Join Date: Apr 2009
Posts: 40
|
DACIA 1310 89' B-29-AVY
SALUT! SUNT ALEX SI SUNT NOU PE AICI (AM MAXIM 3 POSTURI), SI M-AM DECIS IN SFARSIT SA DESCHID UN THREAD CU MASINA MEA. AM VRUT SA DESCHID THREAD-UL INITIAL PE 20 AUGUST: AM SPALAT MASINA, I-AM FACUT POZE, TOATE BUNE SI FRUMOASE, SEARA M-AM INTALNIT CU NISTE "PRIETENI" LA SALA POLIVALENTA (APOI URMAND SA AJUNG ACASA SI SA POSTEZ THREAD-UL) EVIDENT PASIONATI DE MASINI SI DIN PACATE M-AU CHINUIT ASPIRATIILE DE DRIFTER PROFESIONIST SI AM LOVIT-O FRONTAL; IN CONSECINTA THREAD-UL NU A MAI FOST DESCHIS....PANA AZI.
DUPA CUM AM MAI SPUS SUNT ALEX AM 19 ANI SI DETIN O DACIA 1310 TX (TLX-UL ERA AIA FULL ?) DIN 1989 ALBA. CU TABLA STA RELATIV OK ESTE UN MOTOR DE 1.3L CUTIE IN PATRU TREPTE. MASINA SE AFLA IN POSESIA MEA DIN IULIE 2009 SI AM LUCRAT CEVA LA EA ADUCANDU-I MICI MODIFICARI(LAS POZELE SA VORBEASCA), CACI TUNING NU SE POATE NUMI. POZELE SUNT DIN SEARA DINAINTE DE ACCIDENT, MAI EXACT CU 2 ORE INAINTE. URMEAZA SA REVIN CU POZE RECENTE NEFIIND MARI DIFERENTE DE ASPECT(INAFARA DE PROIECTOARE). LA CAPITOLUL PLANURI DE VIIOTR NU PREA STIU CE SA ZIC TINAND CONT DE FAPTUL CA NU AM UN LOC DE MUNCA ....CRECA AM SPUS DESTULE ASTEPT NISTE COMENTARII DE LA VOI SI SFATURI UTILE! MULTUMESC ANTICIPAT!
|
|
|
14-10-10, 10:43
|
#2
|
|
Dacia Driver
 Stage 5
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,465
Member of: [DACIA] [4Rally]
|
Re: DACIA 1310 89' B-29-AVY
Arata bine masina ta,felicitari si bafta in continuare cu ea.
|
|
|
14-10-10, 17:38
|
#3
|
 Stage 5
Join Date: Jul 2010
Posts: 437
Member of: [Hyundai]
|
Re: DACIA 1310 89' B-29-AVY
Arata frumos masina , cel mai mult imi place interioru  felicitari
|
|
|
14-10-10, 18:49
|
#4
|
Stage 3
Join Date: Mar 2010
Posts: 149
|
Re: DACIA 1310 89' B-29-AVY
arata bine se vede ca ai avut grija de ea  bafta
|
|
|
14-10-10, 19:07
|
#5
|
 Stage 4
Join Date: Jan 2010
Posts: 291
|
Re: DACIA 1310 89' B-29-AVY
masina arata bine are potential cum ti am zis mai trebuie coborata si macar niste jante de 5.5
|
|
|
14-10-10, 19:09
|
#6
|
|
Opel Driver
 Stage 5
Join Date: Sep 2007
Posts: 5,645
Member of: [Opel] [4Rally]
|
Re: DACIA 1310 89' B-29-AVY
nenea drifter  nu vrei piese:
VADIM Drift Team
Last edited by Sp1ky; 14-10-10 at 19:13.
|
|
|
14-10-10, 20:08
|
#7
|
|
Dacia Driver
 Stage 5
Join Date: Jan 2008
Posts: 5,180
Member of: [DACIA] [Old School Cars]
|
Re: DACIA 1310 89' B-29-AVY
Quote:
Originally Posted by ne_mo
masina arata bine are potential cum ti am zis mai trebuie coborata si macar niste jante de 5.5 
|
Adevarat masina arata bine, mai putin masca aia taiata  dar asta e doar o parere personala
Bai nemo, jante de 5,5?  tata de 7J de 8J canade sau dalea normale si lasata in nesimtire si atat, eventual o prelungire daia de fusta, cum aveau TLX in mod normal si nimic mai mult
Bafta cu masina, are potential daca te ti de ea
__________________
Pasionat de fiarele vechi care merg mai spectaculos ca plasticele de ultima generatie....
O batrana din '76
|
|
|
14-10-10, 20:16
|
#8
|
 Stage 4
Join Date: Jan 2010
Posts: 291
|
Re: DACIA 1310 89' B-29-AVY
Quote:
Originally Posted by b08ygs
Adevarat masina arata bine, mai putin masca aia taiata  dar asta e doar o parere personala
Bai nemo, jante de 5,5?  tata de 7J de 8J canade sau dalea normale si lasata in nesimtire si atat, eventual o prelungire daia de fusta, cum aveau TLX in mod normal si nimic mai mult
Bafta cu masina, are potential daca te ti de ea 
|
am zis asa de inceput macar de 5.5 k si el zice a de unele duble.. acum depinde de el ce vrea fusta am avut eu dar a plecat la bolidu ...
|
|
|
14-10-10, 21:42
|
#9
|
|
Opel Driver
 Stage 5
Join Date: Sep 2007
Posts: 5,645
Member of: [Opel] [4Rally]
|
Re: DACIA 1310 89' B-29-AVY
lasa ma daca nu mai ai fusta merge si pantaloni scurti
|
|
|
14-10-10, 21:55
|
#10
|
Stage 2
Join Date: Apr 2009
Posts: 40
|
Re: DACIA 1310 89' B-29-AVY
Quote:
Originally Posted by b08ygs
Adevarat masina arata bine, mai putin masca aia taiata  dar asta e doar o parere personala
Bai nemo, jante de 5,5?  tata de 7J de 8J canade sau dalea normale si lasata in nesimtire si atat, eventual o prelungire daia de fusta, cum aveau TLX in mod normal si nimic mai mult
Bafta cu masina, are potential daca te ti de ea 
|
ca sa aiba potential mai imi trebe si un "portofel" de care momentan nu dispun si referitor la grila stai linistit ca acum are grila normala si nu mai are proiectoare, pozele sunt dinainte sa o pocnesc. In alta ordine de idei am incercat o tentativa de angel eyes ..momentan sunt la uscat caci am sigilat farurile inapoi cu silicon si le voi pune inapoi cel mai probabil sambata. o sa incerc sa revn cu poze (daca fac rost de o camera). Apropo dvl-ule si mai fita era cand inafara de masca aia avea si niste zaruri pufoase care acopereau cam tot parbrizu ...intreaba-l pe ptm-ul 
daca imi puteti face rost de o fusta daia de tlx la un pret relativ ok as fi doritor
|
|
|
14-10-10, 22:00
|
#11
|
 Stage 5
Join Date: Jun 2008
Posts: 4,698
Member of: [DACIA] [2 Roti] [Opel]
|
Re: DACIA 1310 89' B-29-AVY
am si eu o poza cu avionu  )
merge bine avionu am avut ocazia sa merg cu el .... ptr o batrana ... se tine bine
TREBE TRANTITA IN NESIMTIRE NEAPARAT !!! DUPA CARE JANTE CEL PUTIN 6,5J ,!!!! O TOBA CALUMEA NU IMITATIE !!! DA STIKERELE JOS GEN REMUS SI CE MAI AI !!! FA ROST DE PROIECTOARE AGAIN Si CAM ATAT
SI DUPA TE ASTEPT PE COASTA SA TE TRAGI CU FRANA DE MANA >... NENEA VADIM ... DRIFT TEAM  ))))) >>>> <<<< >D  DD
__________________
YM alex_p7m sau TEL 0764.944.033
|
|
|
14-10-10, 22:02
|
#12
|
 Stage 5
Join Date: Jun 2008
Posts: 4,698
Member of: [DACIA] [2 Roti] [Opel]
|
Re: DACIA 1310 89' B-29-AVY
SI UITE SI ZARURILE  ))
|
|
|
14-10-10, 22:47
|
#13
|
|
Dacia Driver
 Stage 5
Join Date: Jan 2008
Posts: 5,180
Member of: [DACIA] [Old School Cars]
|
Re: DACIA 1310 89' B-29-AVY
Quote:
Originally Posted by alexgherna
ca sa aiba potential mai imi trebe si un "portofel" de care momentan nu dispun si referitor la grila stai linistit ca acum are grila normala si nu mai are proiectoare, pozele sunt dinainte sa o pocnesc. In alta ordine de idei am incercat o tentativa de angel eyes ..momentan sunt la uscat caci am sigilat farurile inapoi cu silicon si le voi pune inapoi cel mai probabil sambata. o sa incerc sa revn cu poze (daca fac rost de o camera). Apropo dvl-ule si mai fita era cand inafara de masca aia avea si niste zaruri pufoase care acopereau cam tot parbrizu ...intreaba-l pe ptm-ul 
daca imi puteti face rost de o fusta daia de tlx la un pret relativ ok as fi doritor
|
Nu iti trebuie un portofel gras ca sa faci ceva cu bun gust si frumos  cu putin bani poti sa faci multe la o dacie, ala e tot farmecul
Am eu o fusta daia de TLX daca te intereseaza da-mi un PM cu cat oferi pe ea si este ata  Las la latitudinea ta sa faci pretul  fusta e ok nu e sparta crapata....
Bafta cu batrana
|
|
|
15-10-10, 11:22
|
#14
|
 Stage 5
Join Date: May 2009
Posts: 3,247
Member of: [Honda]
|
Re: DACIA 1310 89' B-29-AVY
Frumoasa batranica  .Ce-mi place mie la o masina MAXIM este....evacuarea  .Poate vedem fusta de TLX pe masina
|
|
|
15-10-10, 17:43
|
#15
|
|
Dacia Driver
Stage 3
Join Date: Sep 2010
Posts: 153
Member of: [DACIA]
|
Re: DACIA 1310 89' B-29-AVY
Arata bine masina  Bafta in continuare!
|
|
|
|
|