Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 28-04-10, 21:06   #346
razvaneluu

Stage 5
 
razvaneluu's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,057
Member of:
[DACIA]
[DreamWorks Club]
Default Re: Renault R12 in America care va fi transformat in Dacia 1300

pentru ca a dus masina acolo si plimba o masina romaneasca pe strazile Statelor unite ..
razvaneluu is offline   Reply With Quote
Old 28-04-10, 21:06   #347
eurostyledacia

Stage 4
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 252
Default Re: Renault R12 in America care va fi transformat in Dacia 1300

yes la ce te referi
eurostyledacia is offline   Reply With Quote
Old 28-04-10, 21:09   #348
razvaneluu

Stage 5
 
razvaneluu's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,057
Member of:
[DACIA]
[DreamWorks Club]
Default Re: Renault R12 in America care va fi transformat in Dacia 1300

am scris mai sus
Code:
pentru ca a dus masina acolo si plimba o masina romaneasca pe strazile Statelor unite ..
razvaneluu is offline   Reply With Quote
Old 28-04-10, 21:10   #349
eurostyledacia

Stage 4
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 252
Default Re: Renault R12 in America care va fi transformat in Dacia 1300

Quote:
Originally Posted by razvaneluu View Post
pentru ca a dus masina acolo si plimba o masina romaneasca pe strazile Statelor unite ..
nu am aduso eu ci a fost aici din anul 73 iar celelalte leam achizitionat renaulturi r12 de pe aici care au mai ramas caci nu multe sau vindut in america de francezi si au ajuns multe la fier vechi dar mai dam si noi pe ici si colo de cite una care merita salvata
eurostyledacia is offline   Reply With Quote
Old 28-04-10, 21:11   #350
eurostyledacia

Stage 4
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 252
Default Re: Renault R12 in America care va fi transformat in Dacia 1300

man voi toti sinteti pustani numa eu mai in virsta . dar tot parca sint de 20 de ani
eurostyledacia is offline   Reply With Quote
Old 28-04-10, 21:11   #351
razvaneluu

Stage 5
 
razvaneluu's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,057
Member of:
[DACIA]
[DreamWorks Club]
Default Re: Renault R12 in America care va fi transformat in Dacia 1300

oricum man , e un lucru foarte frumos ce faci ...
razvaneluu is offline   Reply With Quote
Old 28-04-10, 21:16   #352
Cosmin-SNR

Stage 5
 
Cosmin-SNR's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,090
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default Re: Renault R12 in America care va fi transformat in Dacia 1300

Quote:
Originally Posted by razvaneluu View Post
pentru ca a dus masina acolo si plimba o masina romaneasca pe strazile Statelor unite ..
mai bine nu mai citeam postul asta ce naiba indrugi acolo?? cum Dumnezeu ducea o DACIE din Romania in U.S.A ???? era nebun la cap? sa vina pana in Romania sa ia o dacie si sa o duca acolo decat sa ia un Renault 12 si sa il transforme in dacia 1300 cum face acum?? citeste te rog tot topicul...MULTA BAFTA
__________________

Bmw e34 525 TDS - P 2885 BB
My First Car: Dacia 1310 L DB 07 VNF back in business !
New Project Dacia 1310 AG-83-WRC
Cosmin-SNR is offline   Reply With Quote
Old 28-04-10, 21:18   #353
Cosmin-SNR

Stage 5
 
Cosmin-SNR's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,090
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default Re: Renault R12 in America care va fi transformat in Dacia 1300

putea sa o duca,dar nu se merita crede-ma,scuze pentru postul de mai sus..


P.S: hai sa terminam cu off topicul ca este topicul lui TzucuNY si se supara pe noi....sa nu fim rai O seara buna salut
Cosmin-SNR is offline   Reply With Quote
Old 28-04-10, 21:21   #354
eurostyledacia

Stage 4
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 252
Default Re: Renault R12 in America care va fi transformat in Dacia 1300

man lasa ca e ok altii nu se gindesc ca cumva a scapat una din tara pe ici sau pe colo . dar nu se gindesc ca francezii au exportat renaulturi 12 asemanatoare cu dacia in special aici in mexico linga arizona dar erau diferite de dacie asa ca sint peste toata lumea, dar singura dacie e in usa care o am eu aia rosie, scrie pe geamuri SECURIZAT si data fabricatiei si pe stopuri si alte chestii mici scrie elba poti vedea ca e dacie nu gluma
eurostyledacia is offline   Reply With Quote
Old 29-04-10, 00:06   #355
TzucuNY

Stage 4
 
TzucuNY's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 250
Default Re: Renault R12 in America care va fi transformat in Dacia 1300

Quote:
Originally Posted by Cosmin-SNR View Post
man I don't understand why you dont speak Romanian? a few pages you speak Romanian,Shit it so difficult language Romanian? please answer.

Sorry for my english,I have some little mistakes Good Luck!
Cosmine te rog nu mai comenta pe topicul meu, numai prostii vorbesti. Topicul este aici ca sa vada lumea ce fac, sa-mi dea sfaturi si sa ma ajute cu piese, nu sa te iei tu de prietenul meu ca de ce scrie in Engleza si alte prostii care zici tu acolo. Nu vreau sa devieze topicul de la subiectul Dacia 1300 asa ca KEEP YOUR MOUTH SHUT AND MIND YOUR OWN BUSINESS!!
@razvaneluu- i-ti multumesc pentru comment, ma bucur nespus cand primesc mesaje de genul asta. Apropos, suntem doi in State care avem Dacii, a lu eurostyledacia e intradevar adusa din tara si este singura Dacie originala in State. O poti vedea pe topicul lui, mai are si doua Renault 12.
TzucuNY is offline   Reply With Quote
Old 29-04-10, 01:15   #356
eurostyledacia

Stage 4
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 252
Default Re: Renault R12 in America care va fi transformat in Dacia 1300

Quote:
Originally Posted by TzucuNY View Post
Cosmine te rog nu mai comenta pe topicul meu, numai prostii vorbesti. Topicul este aici ca sa vada lumea ce fac, sa-mi dea sfaturi si sa ma ajute cu piese, nu sa te iei tu de prietenul meu ca de ce scrie in Engleza si alte prostii care zici tu acolo. Nu vreau sa devieze topicul de la subiectul Dacia 1300 asa ca KEEP YOUR MOUTH SHUT AND MIND YOUR OWN BUSINESS!!
@razvaneluu- i-ti multumesc pentru comment, ma bucur nespus cand primesc mesaje de genul asta. Apropos, suntem doi in State care avem Dacii, a lu eurostyledacia e intradevar adusa din tara si este singura Dacie originala in State. O poti vedea pe topicul lui, mai are si doua Renault 12.
merci Edi merci, intradevar nu are rost sa ne certam aici pentru alte prostii, vorbim de dacii si renouri iar daca nu facem thread de certuri sa vedem ce iese nu?
eurostyledacia is offline   Reply With Quote
Old 29-04-10, 19:01   #357
Cosmin-SNR

Stage 5
 
Cosmin-SNR's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,090
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default Re: Renault R12 in America care va fi transformat in Dacia 1300

Quote:
Originally Posted by TzucuNY View Post
Cosmine te rog nu mai comenta pe topicul meu, numai prostii vorbesti. Topicul este aici ca sa vada lumea ce fac, sa-mi dea sfaturi si sa ma ajute cu piese, nu sa te iei tu de prietenul meu ca de ce scrie in Engleza si alte prostii care zici tu acolo. Nu vreau sa devieze topicul de la subiectul Dacia 1300 asa ca KEEP YOUR MOUTH SHUT AND MIND YOUR OWN BUSINESS.
imi pare rau,mi-am cerut scuze pentru OFF-TOPIC,daca nu vrei sa mai postez la tine pe topic spune-mi te rog
Cosmin-SNR is offline   Reply With Quote
Old 30-04-10, 14:49   #358
TzucuNY

Stage 4
 
TzucuNY's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 250
Default Re: Renault R12 in America care va fi transformat in Dacia 1300

Custom plate
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	0_1.jpg
Views:	121
Size:	410.0 KB
ID:	1446949  
TzucuNY is offline   Reply With Quote
Old 30-04-10, 20:08   #359
andreigame

Stage 5
 
andreigame's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,999
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: Renault R12 in America care va fi transformat in Dacia 1300

Quote:
Originally Posted by TzucuNY View Post
Custom plate
frumos..... imi place maxim si eu daca as pleca in state mi-as lua si masina cu mn sa faca senzatie pe acolo
Quote:
Originally Posted by Cosmin-SNR View Post
mai bine nu mai citeam postul asta ce naiba indrugi acolo?? cum Dumnezeu ducea o DACIE din Romania in U.S.A ???? era nebun la cap? sa vina pana in Romania sa ia o dacie si sa o duca acolo decat sa ia un Renault 12 si sa il transforme in dacia 1300 cum face acum?? citeste te rog tot topicul...MULTA BAFTA
si pe tine nu te-am inteles niciodata.....tu postezi doar de dragul de a posta? ca mereu aberezi si parca ti-am mai zis asta odata.....
__________________
Dacia Sport B-179-UAP Simple is Enough!
andreigame is offline   Reply With Quote
Old 30-04-10, 22:41   #360
Cosmin-SNR

Stage 5
 
Cosmin-SNR's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,090
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default Re: Renault R12 in America care va fi transformat in Dacia 1300

Quote:
Originally Posted by andreigame View Post
si pe tine nu te-am inteles niciodata.....tu postezi doar de dragul de a posta? ca mereu aberezi si parca ti-am mai zis asta odata.....
Nu mai conteaza....
@TzucuNY frumoase numerele sunt facute pentru masina?? adica ai inscris-o sau doar ai facut placutele?
Cosmin-SNR is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -