Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 08-04-10, 10:53   #271
Cosmin-SNR

Stage 5
 
Cosmin-SNR's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,090
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default Re: Renault R12 in America care va fi transformat in Dacia 1300

si daca este 1310 TX de ce are lampi,bord,masca,jante de 1300? raspunde la intrebarea asta...daca tu zici ca e 1310 TX

hai sa incetam cu off-topicul
__________________

Bmw e34 525 TDS - P 2885 BB
My First Car: Dacia 1310 L DB 07 VNF back in business !
New Project Dacia 1310 AG-83-WRC
Cosmin-SNR is offline   Reply With Quote
Old 08-04-10, 10:59   #272
sr_cristi

Stage 5
 
sr_cristi's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,114
Member of:
[DACIA]
Default Re: Renault R12 in America care va fi transformat in Dacia 1300

Quote:
Originally Posted by Cosmin-SNR View Post
si pot sa stiu si eu de ce te legi de masina mea? crezi ca a ta e mai smechera? sau cum? daca nu ai citit topicul meu te rog sa il citesti de la pagina 1 pana la pagina 4 cu atentie si ai sa vezi ca "ochelarista" cum ii spui tu nu v-a ramane asa cum este acum . gandeste-te de 2 ori inainte sa spui un lucru
in caz ca nu stiai daciilor cu 4 faruri li se spun ochelariste....nu s-a legat de masina ta deloc...
sr_cristi is offline   Reply With Quote
Old 08-04-10, 11:13   #273
b08ygs
Dacia Driver

Stage 5
 
b08ygs's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 5,180
Member of:
[DACIA]
[Old School Cars]
Default Re: Renault R12 in America care va fi transformat in Dacia 1300

Quote:
Originally Posted by sr_cristi View Post
in caz ca nu stiai daciilor cu 4 faruri li se spun ochelariste....nu s-a legat de masina ta deloc...
Mersi cristi, daciile cu 4 faruri lise zice ochelariste

Quote:
Originally Posted by Cosmin-SNR View Post
si daca este 1310 TX de ce are lampi,bord,masca,jante de 1300? raspunde la intrebarea asta...daca tu zici ca e 1310 TX

hai sa incetam cu off-topicul
De ce are bord roti si jante, ca altceva nu a facut romanau... daca nu ai observat dacia de cand a aparut pe piata romana a avut numai modificari minore la partea de estetica, de la distanta este una si aceeasi masina de acum 40 de ani... dupa 1300 a aparut 1310 tx avea masca ingropata bord cu 3 cadrane si rotile alea ingurste ca altceva nu inventase romanu sa puna pe ele, legat de stopuri doar 1300 cu faruri ovale au avut stopuri mici 1310 tx a avut stopuri mari
__________________

Pasionat de fiarele vechi care merg mai spectaculos ca plasticele de ultima generatie....
O batrana din '76
b08ygs is offline   Reply With Quote
Old 08-04-10, 11:53   #274
B XX ADI

Stage 5
 
B XX ADI's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,532
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[DreamWorks Club]
Default Re: Renault R12 in America care va fi transformat in Dacia 1300

Cosmine..te-ai aprins cam repede si degeaba
B XX ADI is offline   Reply With Quote
Old 08-04-10, 15:00   #275
TzucuNY

Stage 4
 
TzucuNY's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 250
Default Re: Renault R12 in America care va fi transformat in Dacia 1300

Quote:
Originally Posted by Cosmin-SNR View Post
-1 la mana masca asta care este la el pe masina in Romania este foarte,foarte rara...
-2 la mana,parca o reprezinta mai bine masca asta
-3 la mana,mai trebuie sa faca si o mica modifcare la instalatia electrica...pentru ca masina a venit din fabrica cu 4 faruri,si instalatia este facuta pentru 4 faruri,asa el trebuie sa taie,scurteze,modifice firele ca sa poata sa faca pentru modelul de faruri la 1300.




P.S: Ia-o ca pe un sfat sau ia-o cum vrei
Exact!!
TzucuNY is offline   Reply With Quote
Old 08-04-10, 15:22   #276
TzucuNY

Stage 4
 
TzucuNY's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 250
Default Re: Renault R12 in America care va fi transformat in Dacia 1300

Singurul lucru ce are in comun cu 1310 sunt farurile, care daca va uitati atent puteti observa ca sunt diferite de cele de pe Dacia 1310, ale mele sunt ingropate si cu cercuri cromate inconjurul lor. Nu vreau sa dau jos de pe ea ceva ce este foarte rar si cautat mai ales de Romani, mi-a oferit cineva 250 Euro pentru ele si stiu pe altcineva din Romania care a platit $320 pentu 'ochielari'. Restul masinii este Dacia 1300, stopuri mici, bordul, jantele, etc...Ce mai difera sunt farurile de masalier (sau cum se zice 'backup lights'), la a mea sunt linga stopuri si la 1300 sub stopuri. O sa rectific si asta cand ma apuc de tichingerie. Din cate stiu prin anii '80-'81 Dacia 1300 avea 'ochielari' si stopuri mici, asta fiindca in '79 sa terminat contractul cu Francezi si au sarit Romanii sa copieze Renault-ul meu. Si in ultimul rand, i-mi place mie cum arata cu 'ochielari'...Dar va multumesc pentru opiniile si sfaturile voastre, tot ce ziceti se ia in cosiderare. Poate intr-o zi, asa de plictiseala, o sa schimb farurile cu cele ovale ca sa vad cum ai sta. Nu e mare lucru sa le schimbi, cateva suruburi date jos si doua fire legate
TzucuNY is offline   Reply With Quote
Old 08-04-10, 18:27   #277
RRedman
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 805
Default Re: Renault R12 in America care va fi transformat in Dacia 1300

Quote:
Originally Posted by Cosmin-SNR View Post
si pot sa stiu si eu de ce te legi de masina mea? crezi ca a ta e mai smechera? sau cum? daca nu ai citit topicul meu te rog sa il citesti de la pagina 1 pana la pagina 4 cu atentie si ai sa vezi ca "ochelarista" cum ii spui tu nu v-a ramane asa cum este acum . gandeste-te de 2 ori inainte sa spui un lucru
Prietene, fierbe testosteronul in tine?Omul nu s-a legat de masina ta...dar daca as citi topicul tau de la 1 la 5, ce as vedea?Stickerul ala cu 4tuning, modificat de tine, de pe pagina 5?Ai facut ceva, pana acum, la masina?In loc sa f*** timpul pe aici, mai bine te apuci de treaba.
Scuze pentru off...

Last edited by RRedman; 08-04-10 at 18:30.
RRedman is offline   Reply With Quote
Old 08-04-10, 19:53   #278
TzucuNY

Stage 4
 
TzucuNY's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 250
Default Re: Renault R12 in America care va fi transformat in Dacia 1300

Ce ma distreaza cum va certati voi pe topicul meu
TzucuNY is offline   Reply With Quote
Old 11-04-10, 04:34   #279
TzucuNY

Stage 4
 
TzucuNY's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 250
Default Re: Renault R12 in America care va fi transformat in Dacia 1300

Doua desene care le-am facut la munca in graba cu pix...cam asta am in gand sa fac cu Dacia, portocalie cu dunga neagra
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Drawing.jpg
Views:	286
Size:	43.0 KB
ID:	1413910   Click image for larger version

Name:	Drawing1.jpg
Views:	217
Size:	63.0 KB
ID:	1413911  
TzucuNY is offline   Reply With Quote
Old 11-04-10, 10:40   #280
RRedman
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 805
Default Re: Renault R12 in America care va fi transformat in Dacia 1300

Quote:
Originally Posted by TzucuNY View Post
Doua desene care le-am facut la munca in graba cu pix...cam asta am in gand sa fac cu Dacia, portocalie cu dunga neagra
Nu e rea ideea, mi-ar place sa vad masina cu dungile astea, in stilul muscle car american, varianta mai buna decat cea cu dungile Gordini, care dupa parerea mea este atat de uzata incat si-a pierdut orice farmec, vezi dungile astea pe toate "troacele" de masini, mancate de rugina, care merg ca dracu'.
Bineinteles, chiar si pe forum gasim si masini foarte bine puse la punct, care merita sa poarte astfel de dungi(Gordini), dar foarte putine.
Oricum, cred ca o sa arate foarte bine cu astfel de grafica "old school" americana, pe masina ta.
Sa ne auzim de bine!
RRedman is offline   Reply With Quote
Old 11-04-10, 12:23   #281
Cosmin-SNR

Stage 5
 
Cosmin-SNR's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,090
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default Re: Renault R12 in America care va fi transformat in Dacia 1300

da nu e treaba ta ce fac eu cu topicul meu! pot sa stau si sa fac nimicuri si timp de un an...deci e problema mea... ce fac,cum fac si cand fac la masina mea...nu te priveste pe tine,si daca vrei sa stii eu mai am o masina de reconditionat si o sa pun si poze cu ea pentru linistea ta sufleteasca,ca tot zici ca eu nu fac nimic si F*** timpul pe aici...te-as ruga sa vorbesti si tu mai frumos ca nu esti la usa cortului...mai controleaza-te omule!
Cosmin-SNR is offline   Reply With Quote
Old 11-04-10, 12:33   #282
tuborg

Stage 2
 
tuborg's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 34
Default Re: Renault R12 in America care va fi transformat in Dacia 1300

Quote:
Originally Posted by Cosmin-SNR View Post
da nu e treaba ta ce fac eu cu topicul meu! pot sa stau si sa fac nimicuri si timp de un an...deci e problema mea... ce fac,cum fac si cand fac la masina mea...nu te priveste pe tine,si daca vrei sa stii eu mai am o masina de reconditionat si o sa pun si poze cu ea pentru linistea ta sufleteasca,ca tot zici ca eu nu fac nimic si F*** timpul pe aici...te-as ruga sa vorbesti si tu mai frumos ca nu esti la usa cortului...mai controleaza-te omule!
hooooooooooooooooooooooo
ba, esti ca si o moara stricata...
tuborg is offline   Reply With Quote
Old 11-04-10, 12:34   #283
Cosmin-SNR

Stage 5
 
Cosmin-SNR's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,090
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default Re: Renault R12 in America care va fi transformat in Dacia 1300

bine BA! eu nu am vorbit cu BA sau MA deci te rog sa vorbesti si tu frumos
Cosmin-SNR is offline   Reply With Quote
Old 11-04-10, 12:35   #284
tuborg

Stage 2
 
tuborg's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 34
Default Re: Renault R12 in America care va fi transformat in Dacia 1300

bine fă
tuborg is offline   Reply With Quote
Old 11-04-10, 14:04   #285
andreigame

Stage 5
 
andreigame's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,999
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: Renault R12 in America care va fi transformat in Dacia 1300

Quote:
Originally Posted by Cosmin-SNR View Post
da nu e treaba ta ce fac eu cu topicul meu! pot sa stau si sa fac nimicuri si timp de un an...deci e problema mea... ce fac,cum fac si cand fac la masina mea...nu te priveste pe tine,si daca vrei sa stii eu mai am o masina de reconditionat si o sa pun si poze cu ea pentru linistea ta sufleteasca,ca tot zici ca eu nu fac nimic si F*** timpul pe aici...te-as ruga sa vorbesti si tu mai frumos ca nu esti la usa cortului...mai controleaza-te omule!
bahhh nene da fatalau rau esti.....tot timpul te certi cu toata lumea ......fiii si tu normal prietene....si socializeaza cu lumea.......si vezi ca nu intodeauna ai dreptate si aici mereu vei fii in contradictoriu cu toata lumea.......zici ca ai 10 ani....asa te comporti...maturizeazate si sper sa nu iei in rau tot ce ti-am zis....


on topic.....

TzucuNY---mi-ai furat schema....exact dungile alea am si eu de gand sa le pun pe masina...furaciosule
__________________
Dacia Sport B-179-UAP Simple is Enough!
andreigame is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -