Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ploiesti

Reply
 
Thread Tools
Old 21-05-09, 16:50   #1531
MaryS

Stock
 
Join Date: May 2009
Posts: 3
Default Re: Diverse discutii - offtopic - chat - mondene - barfe etc

Saptamana viitoare o sa fie gata si masinuta mea si putem sa o luam spre BZ . M3-ul si Cupra sunt clientii mei, stati la coada , nu fi suparat Bobi, tie iti lasam 911-ule

btw Da, ala alb este

Last edited by MaryS; 21-05-09 at 16:54.
MaryS is offline   Reply With Quote
Old 21-05-09, 17:37   #1532
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii - offtopic - chat - mondene - barfe etc

911 Bi-Turbo - 11:04 sec pe 0-400 m la Tulcea
Treaba buna boss!
DONU' is offline   Reply With Quote
Old 21-05-09, 22:13   #1533
negoitacata
2 Roti

Stage 5
 
negoitacata's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,727
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[Opel]
Default Re: Diverse discutii - offtopic - chat - mondene - barfe etc

Quote:
Originally Posted by DONU' View Post
911 Bi-Turbo - 11:04 sec pe 0-400 m la Tulcea
Treaba buna boss!
Din ce am vzt in filmulete...Porcheul a luat bataie de la RS6 si Rs a scos in Ungaria 11.7....sigur nu are Porche un timp atat de bun..
negoitacata is offline   Reply With Quote
Old 21-05-09, 22:23   #1534
VooN

Stage 5
 
VooN's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 604
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SKODA]
Default Re: Diverse discutii - offtopic - chat - mondene - barfe etc

A batut tot Porsche - si la felul cum se misca nu cred ca avem in Ploiesti masina sa-l bata, cel putin deocamdata
VooN is offline   Reply With Quote
Old 21-05-09, 22:50   #1535
negoitacata
2 Roti

Stage 5
 
negoitacata's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,727
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[Opel]
Default Re: Diverse discutii - offtopic - chat - mondene - barfe etc

Quote:
Originally Posted by VooN View Post
A batut tot Porsche - si la felul cum se misca nu cred ca avem in Ploiesti masina sa-l bata, cel putin deocamdata
Scz. greseala mea nu stiu dc am avut impresia ca RS a batut Porchele
negoitacata is offline   Reply With Quote
Old 21-05-09, 22:51   #1536
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii - offtopic - chat - mondene - barfe etc

RS6-le a luat bataie de la Porsche
DONU' is offline   Reply With Quote
Old 21-05-09, 23:04   #1537
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii - offtopic - chat - mondene - barfe etc

numa sa-mi pun a doua butelie de gpl,ca sigur il fac pe 3 km daca fac focu sub butelie :P
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 21-05-09, 23:13   #1538
barladi

Stage 5
 
barladi's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 510
Member of:
[AUDI]
Default Re: Diverse discutii - offtopic - chat - mondene - barfe etc

Quote:
Originally Posted by DONU' View Post
911 Bi-Turbo - 11:04 sec pe 0-400 m la Tulcea
Treaba buna boss!
La Tulcea am auzit de un timp chiar mai bun, ceva de genu 10.4......nu mai stiu cine zicea....cineva care a stat langa start

Ps La Tulcea a batut tot(Evo, viper, rs6)....o singura data a furat-o de la viper, cand a facut o plecare proasta
barladi is offline   Reply With Quote
Old 22-05-09, 06:56   #1539
ph88bas

Stage 5
 
ph88bas's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 954
Member of:
[Opel]
Default Re: Diverse discutii - offtopic - chat - mondene - barfe etc

Quote:
Originally Posted by bobiMOM View Post
911 turbo dc e ala care-l stiu eu alb e grav rau....cam greu de batut...dar incercam!
911-ele alb de bz a luat bataie la craiova de la covei cu ursul!
ph88bas is offline   Reply With Quote
Old 22-05-09, 08:08   #1540
Tibanu
VW Driver

Stage 4
 
Tibanu's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 265
Member of:
[VW]
Default Re: Diverse discutii - offtopic - chat - mondene - barfe etc

Mezelurile Aldis, pericol pentru populatie Familia Naghi a adunat o avere imensa periclitand sanatatea unui procent de 18% din populatia Romaniei STEFAN BUCUR Fabrica de mezeluri Aldis, aflata in judetul Calarasi, pe malul bratului Borcea, este "inima" imperiului financiar construit de George si Constanta Naghi in domeniul productiei si desfacerii de mezeluri. In prezent, SC Aldis SRL detine peste 30 de depozite si mai multe magazine in toate orasele mari din tara - peste 18% din piata autohtona a mezelurilor. Prin aceasta retea sunt desfacute produse de carmangerie de o calitate indoielnica, fiind obtinute din ingrediente cum ar fi: sorici, piele de curcan, foarte multe E-uri si, ocazional, piulite, suruburi, hartie. In doar cativa ani, folosind astfel de retete, patronii de la Aldis au ajuns sa detina o avere impresionanta.







UE refuza "calitatea romaneasca"

Ilustrativ pentru lipsa de scrupule a producatorilor de mezeluri de la Aldis este preluarea unei mari cantitati de carne de pui de la Avicola Calarasi, care tocmai fusese respinsa recent de la export in Uniunea Europeana. Asa cum afirma surse din Directia Sanitar-Veterinara (DSV) Calarasi, motivul respingerii se pare ca ar fi fost depistarea de Salmonella in respectivul lot de carne. Mai grav, conform acelorasi surse din DSV Calarasi, SC Aldis SRL ar mai fi introdus pe piata si carne infestata cu Listeria. Pentru cei mai putin avizati, acest parazit genereaza listerioza, o boala transmisibila de la animal la om si care poate determina meningoencefalita sau septicemia, fiind incadrata de Organizatia Mondiala a Sanatatii in categoria de "boli periculoase".





DSV acopera mizeria

Acuzatiile extrem de grave sunt dificil de investigat din cauza faptului ca patronii de la Aldis au fost ajutati in comercializarea carnii infestate chiar de catre Vasile Nedelcu, directorul Directiei SanitarVeterinare Calarasi. Acesta, in loc sa propuna respectiva cantitate de carne pentru distrugere, a acordat cu usurinta avizele care au permis ca materia prima sa fie procesata si comercializata, o parte chiar in stare refrigerata, pentru a lichida mai repede stocul si a sterge urmele afacerii. De altfel, Vasile Nedelcu este cunoscut ca "om de casa" al sotilor Naghi, el desemnand intotdeauna numai anumiti medici veterinari pentru supravegherea activitatii de productie de la Aldis. In aceste conditii, produsele de la Aldis ajung sa fie prezentate ca fiind de calitate, desi sunt fabricate din MDM (carne dezosata mecanic), cozi de porc, piele de curcan, adjuvanti (texturat de soia modificat genetic) si aditivi (acele E-uri care, pe termen lung, genereaza afectiuni cancerigene) . In 2004, SC Aldis SRL a infestat zilnic piata autohtona cu 70 de tone de astfel de produse. Nu a contat sanatatea populatiei, ci numai cifra de afaceri realizata, de 50-60 milioane de euro.





Carnea e inlocuita cu gel



Asa cum au declarat unii dintre angajatii de la Aldis, din dispozitia patronilor, directorii de productie modifica retetele originale ale mezelurilor, inlocuind carnea cu gel, texturat de soia sau MDM, pentru micsorarea costurilor de productie si obtinerea unui profit mai mare. Intrunul dintre numerele viitoare vom reveni asupra acestor aspecte, precum si asupra motivelor care stau la baza tacerii mai mult decat suspecte a Oficiului pentru Protect ia Consumatorului (OPC) si a DSV.



Poate pana atunci va raspunde cineva si la numerele de telefon ale firmei Aldis.



Nimic nu se arunca, totul se transforma O alta reteta Aldis are la baza recuperarea produselor expirate. Unii sefi de magazine, "stimulati" corespunza tor, spala cu apa si otet batoanele de salam invechit si le reasaza in vitrine, pe post de marfa proaspa ta. Daca stadiul de degradare a mezelurilor face imposibila spalarea acestora, produsele alterate sunt tocate, ajustate cu ceva mai multe condimente, reafumate si reintroduse in circuitul comercial. Din cauza compozitiei ce se schimba de la o zi la alta, aceleasi mezeluri Aldis expuse la Metro, Cora sau Selgros au etichete identice, dar culori diferite. De exemplu, la inceputul lunii aprilie, cumpa ratorii de la Metro au constatat ca in salamul "Mistret" carnea de mistret a fost inlocuita cu cea de cal, desi pe etichete nu era specificat acest lucru.
__________________

R.C.A. si Casco,asigurari de locuinte sau calatorii!!!
cele mai bune oferte,cele mai mici preturi!!!
tibi.soimareanu@gmail.com / 0727.189.621
Tibanu is offline   Reply With Quote
Old 22-05-09, 08:18   #1541
VooN

Stage 5
 
VooN's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 604
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SKODA]
Default Re: Diverse discutii - offtopic - chat - mondene - barfe etc

Referitor la Porsche alb
Am inteles ca vine si la Kogalniceanu si il puteti vedea acolo. Merita vazuta masina - se misca intr-un fel .
Pana la urma de la noi participa/merge cineva ?
__________________
INTELIGENTA ARTIFICIALA NU ARE NICI O SANSA IN FATA PROSTIEI NATURALE

Last edited by VooN; 22-05-09 at 08:20.
VooN is offline   Reply With Quote
Old 22-05-09, 10:00   #1542
bobiMOM

Stage 5
 
bobiMOM's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,217
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Diverse discutii - offtopic - chat - mondene - barfe etc

Quote:
Originally Posted by ph88bas View Post
911-ele alb de bz a luat bataie la craiova de la covei cu ursul!
A luat bataie decat in discutzii.....in realitate stai linishtit ca e campion!
bobiMOM is offline   Reply With Quote
Old 22-05-09, 10:35   #1543
ph88bas

Stage 5
 
ph88bas's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 954
Member of:
[Opel]
Default Re: Diverse discutii - offtopic - chat - mondene - barfe etc

Quote:
Originally Posted by bobiMOM View Post
A luat bataie decat in discutzii.....in realitate stai linishtit ca e campion!
bobi, sau dat de mai multe ori la craiova si din mers a batut 911 si de pe loc covei!
ph88bas is offline   Reply With Quote
Old 22-05-09, 11:29   #1544
DRooPY

Stage 5
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,292
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: Diverse discutii - offtopic - chat - mondene - barfe etc

din acest motiv eu am convenit cu o persoana ( nu ii spun numele) sa imi montez cea de-a 2-a lampa de ceata in bara tocmai de aceea ca acel porsche sa se tina dupa mine sa vada si el cand trece de 402m.. recurg la acest gest pt a imbunatatii siguranta curselor


cu stima si deoseit respect droopy al cu P*** aia a lui aia mare !
DRooPY is offline   Reply With Quote
Old 22-05-09, 12:44   #1545
dragos2900
VW Driver

Stage 5
 
dragos2900's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,818
Member of:
[VW]
Default Re: Diverse discutii - offtopic - chat - mondene - barfe etc

Quote:
Originally Posted by DRooPY View Post
droopy al cu P*** aia a lui aia mare !
Nu conteaza marimea armatei,ci furia ei!
dragos2900 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -