Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ploiesti

Reply
 
Thread Tools
Old 16-05-09, 11:01   #1486
Tibanu
VW Driver

Stage 4
 
Tibanu's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 265
Member of:
[VW]
Default Re: Diverse discutii - offtopic - chat - mondene - barfe etc

Quote:
Originally Posted by bmw_motorsport View Post
https://www.youtube.com/watch?v=F3q87...:lol::lol:inca mai sper ca e caterinca....iar daca nu e....atunci e grav
e dat naibii asta...parca numai el are asemenea masina si nu mai vezi nicaieri...
Tibanu is offline   Reply With Quote
Old 16-05-09, 11:06   #1487
Tibanu
VW Driver

Stage 4
 
Tibanu's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 265
Member of:
[VW]
Default Re: Diverse discutii - offtopic - chat - mondene - barfe etc

Academia de Studii Economice Catedra de Contabilitate , Audit si Control de Gestiune

LOTO - TEAPA NATIONALA
Potul de 10 mil euro de saptamana asta a declansat isteria "Loto 6/49" in Romania ! Tot romanul, impatimit al jocului sau din contra jucator de ocazie, a inceput sa viseze la marele premiu. La OTV s-a facut o cheta de 137000 euro pt "marele bilet" de 23 de numere! Ce e bine ca odata cu isteria asta s-au declansat si adevarate anchete mediatice in legatura cu corectitudinea jocului! Foarte multa lume injura OTV-ul, de multe ori pe buna dreptate, dar cel putin, de data asta au gasit probe care dovedesc clar ca loteria poate alege numerele castigatoare dupa bunul plac! A fost suficient ca directoarea agentiei nationale sa pronunte numele "Editec" (compania care produce suflanta, bilele si softul aferent) ca telespectatorii sa intre in rolul de detectiv. Si s-au descoperit lucruri extrem de interesante!

Pe site-ul Editec puteti afla ca in interiorul fiecarei bile din cele 49 exista o tablita de indentificare cu un cod format din 22 cifre, asa numitul ARS , cod ce este citit de suflanta si apare automat in calculator! Deasemenea, toate cele 49 de bile trebuie sa apartina aceluiasi set se bile. In caz ca, una sau mai multe bile apartin unui alt set de bile, acestea nu sunt recunoscute de suflanta!
Error! Filename not specified.
Alt element foarte important! Fiecare bila inainte de a fi introdusa in suflanta trebuie sa fie verificata cu sistemul producatorului. Acesta are 3 inele prin care trebuie sa treaca fiecare bila. Primul inel citeste bila sa fie din acelasi set cu celelalte, inelul al doilea verifica dimensiunile si al treilea greutatea! Acuma. Ce a pezentat Loteria Romana ? Mai multe televiziuni au aratat cum se cantaresc bilele. Cu un cantar, obisnuit, de bijutier!!! Si atunci se nasc mai multe intrebari. De ce asa si nu cu aparatul producatorului, care evident, le-a fost livrat impreuna cu suflanta? De ce nu a fost prezentat si acest sistem? De ce nu s-a mentionat ca suflanta poate identifica orice bila? Are Loteria Romana ceva de ascuns?

Pai are! Iata cat de bine este pus la punct sistemul. Imaginea alaturata ne prezinta ce apare pe calculator in momentul cand bila trece prin primul inel al sistemului de verificare! De la anul de fabricatie pana la culoare si setul de bile din care face parte! Atentie! Daca bila nu face parte din acelasi set cu celelalte nu poate trece de primul inel! OK.. Loteria Romana a aratat ca are doua seturi de bile. Deci daca sa spunem in suflanata sunt introduse 6 bile din setul 1 si 43 din setul 2, cele 43 de bile din setul 2 nu au nici o sansa sa iasa, pt ca nu sunt recunoscute de suflanta!
Si ca si cum toate astea nu erau suficiente, bomboana pe coliva o pune chiar producatorul sistemului. In cartea tehnica a masinariei, producatorul precizeaza ca softul poate controla jocul! Cu alte cuvinte masinaria asta poate juca corect sau nu, in functie de cum decide Loteria Nationala ! Asta poate ca explica mai bine de ce poturile mari din istoria loteriei s-au castigat doar in momente de sarbatoare (alegeri, Paste, Craciun sau Revelion)!
ACADEMIA DE STUDII ECONOMICE
CATEDRA DE CONTABILIATE , AUDIT SI CONTOL DE GESTIUNE
Lect.univ.dr. STĂNILĂ GEORGIANA OANA
Attached Images
File Type: bmp untitledff.bmp (729.1 KB, 32 views)
File Type: bmp untitleddd.bmp (877.2 KB, 30 views)
__________________

R.C.A. si Casco,asigurari de locuinte sau calatorii!!!
cele mai bune oferte,cele mai mici preturi!!!
tibi.soimareanu@gmail.com / 0727.189.621
Tibanu is offline   Reply With Quote
Old 16-05-09, 11:11   #1488
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Diverse discutii - offtopic - chat - mondene - barfe etc

Foarte tare !!!
Eram sigur ca e teapa,dar nu stiam cum...
Multumim mult Tibanu pt info!

P.S.: Ce "the hell" s-a intamplat aseara la sala,ca is numai urme de cauciucuri in fata?? (Cerculete)
eMH is offline   Reply With Quote
Old 16-05-09, 11:12   #1489
ph88bas

Stage 5
 
ph88bas's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 954
Member of:
[Opel]
Default Re: Diverse discutii - offtopic - chat - mondene - barfe etc

donez 2 gume 195 50 15 pt burn si cerce!
ph88bas is offline   Reply With Quote
Old 16-05-09, 11:44   #1490
Tibanu
VW Driver

Stage 4
 
Tibanu's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 265
Member of:
[VW]
Default Re: Diverse discutii - offtopic - chat - mondene - barfe etc

LOCALIZARE TELEFON

cand treci nr de telefon...in prima casuta treci +40 iar in urmatoarea restul numarului!

http://www.track-your-partner.com/index.html
Tibanu is offline   Reply With Quote
Old 16-05-09, 11:54   #1491
negoitacata
2 Roti

Stage 5
 
negoitacata's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,727
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[Opel]
Default Re: Diverse discutii - offtopic - chat - mondene - barfe etc

Quote:
Originally Posted by Tibanu View Post
LOCALIZARE TELEFON

cand treci nr de telefon...in prima casuta treci +40 iar in urmatoarea restul numarului!

http://www.track-your-partner.com/index.html
Tare faza dar e cam veche))
negoitacata is offline   Reply With Quote
Old 16-05-09, 11:56   #1492
Tibanu
VW Driver

Stage 4
 
Tibanu's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 265
Member of:
[VW]
Default Re: Diverse discutii - offtopic - chat - mondene - barfe etc

Quote:
Originally Posted by negoitacata View Post
Tare faza dar e cam veche))
da stiu,dar am reintalnito de curand si m-am gandit ca poate mai sunt care nu o stiu
Tibanu is offline   Reply With Quote
Old 16-05-09, 13:25   #1493
JuST_GiuGiu

Stage 5
 
JuST_GiuGiu's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,934
Member of:
[4Rally]
[Honda]
Default Re: Diverse discutii - offtopic - chat - mondene - barfe etc

Quote:
Originally Posted by Tibanu View Post
LOCALIZARE TELEFON

cand treci nr de telefon...in prima casuta treci +40 iar in urmatoarea restul numarului!

http://www.track-your-partner.com/index.html
chear nu o stiam ma gandeam ca poate ma gaseste prin satelit) dar teapa.Aseara sau intalnit baietii din RED ZONE si cine stie ce au facut,l-am vazut aseara pe SSP la stop si era cam nervos banuiesc ca se pregatea de intalnire
__________________

Fotografiile mele - GiuGiu
JuST_GiuGiu is offline   Reply With Quote
Old 16-05-09, 13:31   #1494
jakal
BMW Driver

Stage 5
 
jakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 9,203
Member of:
[Inferno Motorsport]
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Diverse discutii - offtopic - chat - mondene - barfe etc

Quote:
Originally Posted by ph88bas View Post
donez 2 gume 195 50 15 pt burn si cerce!
le iau eu ....suna-ma cand vi in oras..........
jakal is offline   Reply With Quote
Old 16-05-09, 15:02   #1495
T@zMania

Stage 5
 
T@zMania's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 3,341
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[RENAULT]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii - offtopic - chat - mondene - barfe etc

Quote:
Originally Posted by JuST_GiuGiu View Post
chear nu o stiam ma gandeam ca poate ma gaseste prin satelit) dar teapa.Aseara sau intalnit baietii din RED ZONE si cine stie ce au facut,l-am vazut aseara pe SSP la stop si era cam nervos banuiesc ca se pregatea de intalnire
o mare rugaminte,nu mai lansati zvonuri aiurea,probabil omul se grabea acasa,facea pipi si nu mai putea tzine!!!
nu a fost nici o intalnire,va fi saptamana viitoare,strict numai cu membrii redzone care vor fi anuntati telefonic
numai bine
__________________
T@zMania is offline   Reply With Quote
Old 16-05-09, 15:21   #1496
shantzu

Stage 5
 
shantzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 6,372
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii - offtopic - chat - mondene - barfe etc

Quote:
Originally Posted by T@zMania View Post
va fi saptamana viitoare,strict numai cu membrii redzone care vor fi anuntati telefonic
numai bine
chiar daca nu sunt membru astept sa fiu anuntat
shantzu is offline   Reply With Quote
Old 16-05-09, 18:00   #1497
Bengy_BLS
VW Driver

Stage 5
 
Bengy_BLS's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,326
Member of:
[VW]
[RENAULT]
Default Re: Diverse discutii - offtopic - chat - mondene - barfe etc

Ma abtin de la comentarii privind faza cu : "strict membrii Red Zone"
Nu uitati ca inainte de toate suntem prieteni . Nu vad cum ar putea altcineva care nu e in club sau care e la alt club ,ar putea sa afecteze. Dar in fine , nu ma bag .
Oricum am observat ca in ultima vreme , din ce motiv nu stiu , unii de aici au inceput sa evite anumite persoane. Un alt lucru la care din nou , nu ma bag , consider ca am spus destul doar cu atat.
Inca un lucru care a deranjat , nu stiu cine l-a "lansat" dar a fost foarte urat a fost cel cu : " ce sa caute ca si asa nu are cu cine sa se dea ca are corsa" iarasi o faza foarte urata . Daca s-a ajuns asa e nasol , credeam ca mai rau decat eram nu credeam ca o sa ajungem dar uite ca se pare ca o sa ajungem.

P.s. Nu stiu daca cer prea mult dar va rog nu postati argumente si injurii despre ce am zis , consider ca am avut dreptate si plus de asta e o simpla parere! Daca am deranjat pe cineva in vreun fel , imi cer scuze anticipat si daca se poate , sa imi lase mesaj cu ce are de zis pe private!

Va doresc mult succes si mult noroc si bafta in ceea ce aveti de gand sa faceti!
__________________
Bengy_BLS is offline   Reply With Quote
Old 16-05-09, 19:12   #1498
ph88bas

Stage 5
 
ph88bas's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 954
Member of:
[Opel]
Default Re: Diverse discutii - offtopic - chat - mondene - barfe etc

Quote:
Originally Posted by jakal View Post
le iau eu ....suna-ma cand vi in oras..........
ok saka....sunt ale tale!

Last edited by ph88bas; 16-05-09 at 19:14.
ph88bas is offline   Reply With Quote
Old 16-05-09, 21:54   #1499
ascona78

Stage 5
 
ascona78's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 332
Default Re: Diverse discutii - offtopic - chat - mondene - barfe etc

Quote:
Originally Posted by Bengy_BLS View Post
Ma abtin de la comentarii privind faza cu : "strict membrii Red Zone"
Nu uitati ca inainte de toate suntem prieteni . Nu vad cum ar putea altcineva care nu e in club sau care e la alt club ,ar putea sa afecteze. Dar in fine , nu ma bag .
Oricum am observat ca in ultima vreme , din ce motiv nu stiu , unii de aici au inceput sa evite anumite persoane. Un alt lucru la care din nou , nu ma bag , consider ca am spus destul doar cu atat.
Inca un lucru care a deranjat , nu stiu cine l-a "lansat" dar a fost foarte urat a fost cel cu : " ce sa caute ca si asa nu are cu cine sa se dea ca are corsa" iarasi o faza foarte urata . Daca s-a ajuns asa e nasol , credeam ca mai rau decat eram nu credeam ca o sa ajungem dar uite ca se pare ca o sa ajungem.

P.s. Nu stiu daca cer prea mult dar va rog nu postati argumente si injurii despre ce am zis , consider ca am avut dreptate si plus de asta e o simpla parere! Daca am deranjat pe cineva in vreun fel , imi cer scuze anticipat si daca se poate , sa imi lase mesaj cu ce are de zis pe private!

Va doresc mult succes si mult noroc si bafta in ceea ce aveti de gand sa faceti!
ai si nu dreptate!TAZ s-a referit la cei ce mai mult sau mai putin se considera membrii fondatori ai clubului RED ZONE.o astfel de discutie ii priveste doar pe ei!pt ca nu odata s-au facut glume mai mult sau mai putin amuzante!tot respectul pt paganel,dar el macar daca zice o zice frumos!))
aceste discutii nu au de ce sa afecteze prieteniile celor din club cu cei ce nu sunt sau nu o sa fie membri.iar alegerea membrilor se va face de catre membrii fondatori pe baza unor criterii bine stabilite in statutul clubului.intre noi fie vorba tu ai o masina care ar putea sa faca parte din clubul asta!:P
__________________
Ascona B 2.0 8v turbo & standalone management ms2 v3.0
Drag cars don't have to be pretty they just have to go fast in a straight line

A S tuning Ploiesti
montam sisteme turbo si NOS
executam esapamente sport
kituri xenon si instalatii audio
stand alone management
ascona78 is offline   Reply With Quote
Old 16-05-09, 23:52   #1500
T@zMania

Stage 5
 
T@zMania's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 3,341
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[RENAULT]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii - offtopic - chat - mondene - barfe etc

Quote:
Originally Posted by Bengy_BLS View Post
Ma abtin de la comentarii privind faza cu : "strict membrii Red Zone"
Nu uitati ca inainte de toate suntem prieteni . Nu vad cum ar putea altcineva care nu e in club sau care e la alt club ,ar putea sa afecteze. Dar in fine , nu ma bag .
Oricum am observat ca in ultima vreme , din ce motiv nu stiu , unii de aici au inceput sa evite anumite persoane. Un alt lucru la care din nou , nu ma bag , consider ca am spus destul doar cu atat.
Inca un lucru care a deranjat , nu stiu cine l-a "lansat" dar a fost foarte urat a fost cel cu : " ce sa caute ca si asa nu are cu cine sa se dea ca are corsa" iarasi o faza foarte urata . Daca s-a ajuns asa e nasol , credeam ca mai rau decat eram nu credeam ca o sa ajungem dar uite ca se pare ca o sa ajungem.

P.s. Nu stiu daca cer prea mult dar va rog nu postati argumente si injurii despre ce am zis , consider ca am avut dreptate si plus de asta e o simpla parere! Daca am deranjat pe cineva in vreun fel , imi cer scuze anticipat si daca se poate , sa imi lase mesaj cu ce are de zis pe private!

Va doresc mult succes si mult noroc si bafta in ceea ce aveti de gand sa faceti!
se vor discuta lucruri importante care ii privesc direct pe membrii redzone!!intalnirea asta se va face strict numai ptr membrii clubului,nu cred ca acest lucru va afecta prieteniile dintre noi.sunt rufele noastre si nu vrem sa le mai spalam in public
la urmatoarele intalniri intrare libera ptr toata lumea.
a nu se intelege gresit,NU AM NIMIC CU NIMENI DE IMPARTIT SI NICI NU MA ASCUND DE NIMENI!!!
BLS eu tziam inteles punctul de vedere
numai bine
T@zMania is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -