|
Suzuki Driver
 Stage 5
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of: [Moderators] [PARTICIPANT CURSE] [MACS] [Suzuki]
|
Re: Initiativa
va puteti inhama la un program pe tot sezonul, ca asta era ideea? buzaul are deja incepand de azi aprobare ptr: drift, parada prin oras si tuning show in piata dacia, liniute pe....varianta (aprobare de la minister-varianta cu 4 benzi, parapeti dubli pe laterale, terasamnet cale ferata pe o parte -nu circula tren- ideal ptr spectatori, zona proteaja de parapeti 500m sau, nr. 2, aeroport). perioada: 27,28,29 aprilie
cazare 150 de locuri categ **, tabara sarata monteoru, 24 ron/pers/noapte cu trei mese se ajunge la 40 ron.
dj optik sau project
mihai leu invitat special (demo)
se discuta de o publicitate nationala cu antena 1
eveniment organizat cu ocazia zilei de 2 mai.
deci primele etape cam sunt gata. astept oferte de ajutor in privinta organizarii la etapa de tuning show si db drag ca habar nu am ce implica.
taxele de participare vor fi 30 ron drift si 20 ron membru club din judetele "zonei", 40 ron 402 m si 30ron ptr membru club din judetele "zonei", la restul, gratuit.
miscam si noi ceva? astept liste de la voi cu participanti si nominalizati (cate 2 din club daca se poate) care sa fie la organizare, arbitraj, comisie tehnica - suportam deplasarea pana la 50 ron ptr toate trei zilele ptr cei doi.
un semi regulament pe care sa-l discutati si sa-l amendati legat de "zonare"
Punctare concurenti 402m/drift-power sliding/db drag/tuning show
Eliminat optimi 2
Eliminat sferturi 4
Eliminat semi-finale 6
Locul II 8
Locul I 10
Punctare cluburi 402m/drift-power sliding/db drag/tuning show
Loc I 8
loc II 7
loc III 6
loc IV 5
restul 1
1 aprilie – 31 octombrie
aprilie 6,7,8 – 20,21,22 – 27,28,29 (rezervat deja)
mai 4,5,6– 18,19,20
iunie 1,2,3– 15,16,17
iulie 29,30 iunie,01 iulie – 13,14,15
august pauza
septembrie 1,2 – 14,15,16
octombrie 5,6,7
- clubul listeaza la inceputul sezonului, nominal, membrii cu care va participa, date despre masina, tipul de concurs unde participa;
- un concurent puncteaza individual cat si pentru club;
- un concurent nu poate schimba clasa initiala in care este incadrat; in caz contrar pierde punctele acumulate la individual;
- un club poate adauga pe parcursul sezonului si alti membri, dar acestia nu vor puncta decat la individual;
- un membru se poate retrage din competitie, punctele acumulate pana atunci de catre acesta in numele clubului mentinandu-se;
- clubul nominalizeaza cate doi membri care vor fi inclusi pe lista de organizatori, la fiecare eveniment din cadrul sezonului, cu atributiuni de verificare tehnica, supraveghere conduita, arbitrare start si finish, arbitraj;
- clubul isi prezinta propriul regulament care va fi aplicat in cadrul evenimentelor organizate direct de catre acesta, fiind de acord cu regulamentele celorlalte cluburi;
vreau sa stiu clar, fac reclama la sezon in sine sau doar ce este la bz? NSL-ul ce zice? va dati acordul? coordonati zona voastra? haideti oameni buni!
Last edited by DragosT; 18-01-07 at 13:38.
|