Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ploiesti

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 18-01-07, 13:26   #31
platon911
Opel Driver

Stage 5
 
platon911's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,838
Member of:
[Opel]
Default Re: Initiativa

se poate pe soseaua vestului in fat la Billa pe acolo......e asfalt tatic......nus copaci....blocurile sunt departe fiind campu ala.....e perfect....si e destul loc....deci dak se vrea se poate face!
platon911 is offline  
Old 18-01-07, 13:31   #32
shantzu

Stage 5
 
shantzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 6,372
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: Initiativa

Quote:
Originally Posted by bogdan_wrc View Post
tre sa te iau o tura pe Republicii sa vezi ce acceotabil e? :P
el are suspensie sport si nu e chiar asha de joasa masina...va dati seama ce zice unul care are masina pe burta (ca or sa fie si din aia ca or sa vina de la buc)
platon-acolo e prea putin spatiu....
shantzu is offline  
Old 18-01-07, 13:33   #33
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: Initiativa

va puteti inhama la un program pe tot sezonul, ca asta era ideea? buzaul are deja incepand de azi aprobare ptr: drift, parada prin oras si tuning show in piata dacia, liniute pe....varianta (aprobare de la minister-varianta cu 4 benzi, parapeti dubli pe laterale, terasamnet cale ferata pe o parte -nu circula tren- ideal ptr spectatori, zona proteaja de parapeti 500m sau, nr. 2, aeroport). perioada: 27,28,29 aprilie
cazare 150 de locuri categ **, tabara sarata monteoru, 24 ron/pers/noapte cu trei mese se ajunge la 40 ron.
dj optik sau project
mihai leu invitat special (demo)
se discuta de o publicitate nationala cu antena 1
eveniment organizat cu ocazia zilei de 2 mai.
deci primele etape cam sunt gata. astept oferte de ajutor in privinta organizarii la etapa de tuning show si db drag ca habar nu am ce implica.
taxele de participare vor fi 30 ron drift si 20 ron membru club din judetele "zonei", 40 ron 402 m si 30ron ptr membru club din judetele "zonei", la restul, gratuit.
miscam si noi ceva? astept liste de la voi cu participanti si nominalizati (cate 2 din club daca se poate) care sa fie la organizare, arbitraj, comisie tehnica - suportam deplasarea pana la 50 ron ptr toate trei zilele ptr cei doi.

un semi regulament pe care sa-l discutati si sa-l amendati legat de "zonare"
Punctare concurenti 402m/drift-power sliding/db drag/tuning show

Eliminat optimi 2
Eliminat sferturi 4
Eliminat semi-finale 6
Locul II 8
Locul I 10

Punctare cluburi 402m/drift-power sliding/db drag/tuning show
Loc I 8
loc II 7
loc III 6
loc IV 5
restul 1

1 aprilie – 31 octombrie

aprilie 6,7,8 – 20,21,22 – 27,28,29 (rezervat deja)
mai 4,5,6– 18,19,20
iunie 1,2,3– 15,16,17
iulie 29,30 iunie,01 iulie – 13,14,15
august pauza
septembrie 1,2 – 14,15,16
octombrie 5,6,7

- clubul listeaza la inceputul sezonului, nominal, membrii cu care va participa, date despre masina, tipul de concurs unde participa;
- un concurent puncteaza individual cat si pentru club;
- un concurent nu poate schimba clasa initiala in care este incadrat; in caz contrar pierde punctele acumulate la individual;
- un club poate adauga pe parcursul sezonului si alti membri, dar acestia nu vor puncta decat la individual;
- un membru se poate retrage din competitie, punctele acumulate pana atunci de catre acesta in numele clubului mentinandu-se;
- clubul nominalizeaza cate doi membri care vor fi inclusi pe lista de organizatori, la fiecare eveniment din cadrul sezonului, cu atributiuni de verificare tehnica, supraveghere conduita, arbitrare start si finish, arbitraj;
- clubul isi prezinta propriul regulament care va fi aplicat in cadrul evenimentelor organizate direct de catre acesta, fiind de acord cu regulamentele celorlalte cluburi;

vreau sa stiu clar, fac reclama la sezon in sine sau doar ce este la bz? NSL-ul ce zice? va dati acordul? coordonati zona voastra? haideti oameni buni!

Last edited by DragosT; 18-01-07 at 13:38.
DragosT is offline  
Old 18-01-07, 13:43   #34
shantzu

Stage 5
 
shantzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 6,372
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: Initiativa

cele mai potrivite persoane pentru locurile alea 2 ar fii Donu si taz...
in caz ca pot sa scape de servici
shantzu is offline  
Old 18-01-07, 13:46   #35
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: Initiativa

astept un raspuns clar de la cineva din NSL. e un club sanatos si vechi. ar trebuie sa-si asume raspunderea asta singuri. vad ca brasovul incearca si ei ceva...
DragosT is offline  
Old 18-01-07, 13:48   #36
DJ e-Jay
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 4
 
DJ e-Jay's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 215
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Cool Re: Initiativa

Ar fi potrivite acele 2 persoane, dar Donu cred ca vrea sa vina sa se dea, nu sa stea in juriu !

Eu ma bag la db drag si 402m !
DJ e-Jay is offline  
Old 18-01-07, 13:49   #37
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: Initiativa

Da!
Pe mine trece-ma pe lista la Buzau ca particip!
DONU' is offline  
Old 18-01-07, 13:51   #38
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: Initiativa

cine raspunde de NSL ploiesti? cu cine pot sa stau de vb punctual? altfel. se posteaza si se pierd anunturile principale. mai simplu cu unul sg care sa fie omul de legatura. sau trebuie cu Florica?
DragosT is offline  
Old 18-01-07, 13:54   #39
platon911
Opel Driver

Stage 5
 
platon911's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,838
Member of:
[Opel]
Default Re: Initiativa

deci mergem la Buzau...da' cu Ploiestiu' cum ramane?
platon911 is offline  
Old 18-01-07, 13:55   #40
Pitu

Stage 5
 
Pitu's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 3,747
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Initiativa

vb pe pm >>>>
Pitu is offline  
Old 18-01-07, 13:57   #41
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: Initiativa

vb pe ymsg: SALNTDLCK daca de mine era vb
DragosT is offline  
Old 18-01-07, 16:45   #42
tng
Observator 4tuning

Stage 5
 
tng's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,931
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[Virtual Tuning]
[Opel]
Default Re: Initiativa

Aprobari ptr evenimente auto se dau!
Locatii sunt, nu-i problema ..
Ptr curse mai greu, dar macar sa ajungem noi acolo ..
Am sustinut de la inceput ideea de a face ceva Legal la noi in oras (stiti ca am incercat .. insa .. )si o sustin in continuare.
Daca pot ajuta cu ceva, stiti de mine
__________________


Toata lumea e "illest" acum, insa doar pe stickere
"low&slow" dar mai mult slow decat low
Euro Corsa C
tng is offline  
Old 18-01-07, 17:20   #43
Pitu

Stage 5
 
Pitu's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 3,747
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Exclamation Re: Initiativa

am lamurit problema , CLUBUL NO SPEED LIMIT va semna actul de participare . O sa avem masinii la toate probele si vom ajuta cat putem sustinerea evenimentului. Nu am apucat sa vorbesc cu cei din ploiesti dar din cate vad sunt deacord cu sustinerea evenimentului.
__________________
Pitu is offline  
Old 18-01-07, 17:23   #44
DJ e-Jay
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 4
 
DJ e-Jay's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 215
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Wink Re: Initiativa

Eu propun pe TNG sa fie in juriu pt ca nu are masina si ii place sa se implice la evenimente !
Voi ce ziceti, mie mi se pare persoana potrivita pt asa ceva !
__________________
Drive fast or die trying ! PH 41 RED
DJ e-Jay is offline  
Old 18-01-07, 17:41   #45
shantzu

Stage 5
 
shantzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 6,372
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: Initiativa

pai asha si eu vreau sa fiu! ca nu am masina si imi place sa ma implic la evenimente nu-i asha TNG ?
shantzu is offline  
Closed Thread



- Copyright 2026 4Tuning -