Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ploiesti

Reply
 
Thread Tools
Old 07-06-10, 22:28   #1
kinderu

Stage 4
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 242
Default Tuning Show Campina? Pareri/sugestii

salut baieti si fete !!!!!!cum campina nu se afla in lista de orase de pe comunitati locale postez aici pe topicul orasului ploiesti...ce parere aveti de un tuning show la campina....nu stiu cati dintre voi ati fost la alba iulia sau ati auzit de tuning show-ul organizat acolo ....
ideea e in felul urmator de ce sa nu avem si la noi in judet un eveniment de gen....astept parerile voastre cam ce ar trebui adus cam ce ar prinde bine mai ales ca la noi liniutzele sunt in floare)
cateva ideei de pe lista
*desfasurare :undeva in luna august
*locatie :campina
*invitati:firmele de la exterioare custom; sound sistems;eventual membrii gtt brasov si toti afiliati drift liniutze etc,toti posesorii de masini cu modificari vizuale si mecanice
* scopul o cauza sa zic eu cat de cat nobila fara sa fiu libidinos ,banii stransi sa fie donati casei de copii ada marinescu din campina
*acuma astept si cateva din parerile voastre ...credeti ca va avea succes un asemenea eveniment la noi in judet...
*vreau sa fac inainte un sondaj sa vedem cat de bine ar da la public si daca se poate cine e interesat de participare sa posteze aici
*idei de premii ...adica ce puncet se vor atinge modif int ext sound paint etc
*prima oara e mai greu de aceea am nevoie de parerile voastre...orice idee e bine venita
astept propunerile voastre pe topic pm sau la YM dobrin.madalin
*rog un moderator daca se poate pune sticky
kinderu is offline   Reply With Quote
Old 08-06-10, 01:36   #2
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: tuning show campina????pareri !!!!!!!!!

Quote:
Originally Posted by kinderu View Post
salut baieti si fete !!!!!!cum campina nu se afla in lista de orase de pe comunitati locale postez aici pe topicul orasului ploiesti...ce parere aveti de un tuning show la campina....nu stiu cati dintre voi ati fost la alba iulia sau ati auzit de tuning show-ul organizat acolo ....
ideea e in felul urmator de ce sa nu avem si la noi in judet un eveniment de gen....astept parerile voastre cam ce ar trebui adus cam ce ar prinde bine mai ales ca la noi liniutzele sunt in floare)
cateva ideei de pe lista
*desfasurare :undeva in luna august
*locatie :campina
*invitati:firmele de la exterioare custom; sound sistems;eventual membrii gtt brasov si toti afiliati drift liniutze etc,toti posesorii de masini cu modificari vizuale si mecanice
* scopul o cauza sa zic eu cat de cat nobila fara sa fiu libidinos ,banii stransi sa fie donati casei de copii ada marinescu din campina
*acuma astept si cateva din parerile voastre ...credeti ca va avea succes un asemenea eveniment la noi in judet...
*vreau sa fac inainte un sondaj sa vedem cat de bine ar da la public si daca se poate cine e interesat de participare sa posteze aici
*idei de premii ...adica ce puncet se vor atinge modif int ext sound paint etc
*prima oara e mai greu de aceea am nevoie de parerile voastre...orice idee e bine venita
astept propunerile voastre pe topic pm sau la YM dobrin.madalin
*rog un moderator daca se poate pune sticky
Ideea este destul de frumoasa.
E un act de binefacere.
Eu cred ca o expozitie ar fi de ajuns cu cateva cluburi cu masini frumoase, firme de tuning eventual si muzica.
Nu incercati sa faceti show de drift sau sa organizati liniutze. Cel mai bine pana acum s-au organizat pe aeroport, pe strada nu facem nicio treaba. E vorba de multe aprobari, alergatura multa pentru o cursa care se poate anula dintr-un foc din cauza publicului cretin care nu pricepe ca e un sport periculos si daca derapeaza o masina face din oameni ( X STRIKE X ) ca la popice!
__________________

If I win, I take the cash and I take the respect!™
2006 - VAUXHALL CORSA B - 1.2 45CP - Prima masina de DRIFT din Romania cu tractiune fata!
2006 - OPEL VECTRA - C20NE
2007 - 2009 - VW VENTO VR6
2009 - BMW E30 TURBO
2012 - VW GOLF MK5 GTI
PIESE TUNING PE COMANDA:
TURBINE, INJECTOARE, POMPE BENZINA, WASTEGATE, BLOW-OFF, INTERCOOLERE, DISCURI FRANA PERFORATE/STRIATE, KIT-URI AMBREIAJ SPORT SAU ORIGINALE, SUSPENSII, ETC.
CONTACT: donu_vr6@yahoo.com
DONU' is offline   Reply With Quote
Old 08-06-10, 08:02   #3
kinderu

Stage 4
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 242
Default Re: tuning show campina????pareri !!!!!!!!!

Quote:
Originally Posted by DONU' View Post
Ideea este destul de frumoasa.
E un act de binefacere.
Eu cred ca o expozitie ar fi de ajuns cu cateva cluburi cu masini frumoase, firme de tuning eventual si muzica.
Nu incercati sa faceti show de drift sau sa organizati liniutze. Cel mai bine pana acum s-au organizat pe aeroport, pe strada nu facem nicio treaba. E vorba de multe aprobari, alergatura multa pentru o cursa care se poate anula dintr-un foc din cauza publicului cretin care nu pricepe ca e un sport periculos si daca derapeaza o masina face din oameni ( X STRIKE X ) ca la popice!
m refeream la expo si apoi seara sa se dea baietii un pic ....oricum ms de sfaturi si astept feed-back
kinderu is offline   Reply With Quote
Old 08-06-10, 08:34   #4
TheMaax
Ford Driver

Stage 5
 
TheMaax's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 437
Member of:
[FORD]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: tuning show campina????pareri !!!!!!!!!

Quote:
Originally Posted by kinderu View Post
m refeream la expo si apoi seara sa se dea baietii un pic ....oricum ms de sfaturi si astept feed-back
Buna Ideea dar ultima parte ai festelito ..... stim cu toti ce inseamna asa ceva in campina ..... sa ramanem la ideea de show ..... o locatie ideala ar fi Muscelul ... se vor chinui baietii un pic sa aduca masinile acolo dar zic ca se merita mai ales ca spatiu si oportunitati (iarba , gratare, beeeeeer)So ... Rock on ....
TheMaax is offline   Reply With Quote
Old 08-06-10, 11:54   #5
flebusca

Stage 3
 
flebusca's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 143
Default Re: tuning show campina????pareri !!!!!!!!!

Madalin, intereseaza-te si vino cu mai multe propuneri de locatie si spatiu ca esti din zona deci stii mai bine si vezi ce implica organizarea unui asemenea eveniment, aprobari chirie reclame etc... dupa stabileste o data a evenimentului si o data pana la care sa se inscrie participantii la expozitie... iei legatura cu mai mult firme care sa vina cu racoritoare gratare si alte cele... le bagi pe toate intr-un cazan, amesteci si vezi ce iese

BAFTA!!! astept mai multe detalii
__________________
<b><font size=4>NEVER RIDE FASTER THAN YOUR ANGEL CAN FLY</font></b>

<u><i><b><font size=3>FORTZA OPEL</font></b></i></u>
flebusca is offline   Reply With Quote
Old 08-06-10, 12:02   #6
motzu

Stage 5
 
motzu's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 2,005
Member of:
[CSR]
Default Re: tuning show campina????pareri !!!!!!!!!

ar fi frumos sa fie si la campina.....
bafta!
motzu is offline   Reply With Quote
Old 08-06-10, 15:20   #7
Raresh01

Stage 4
 
Raresh01's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 170
Default Re: Tuning Show Campina? Pareri/sugestii

Daca ai nevoie de un voluntar din Campina , ma pot implica total! Eu cred ca un loc bun ar fi parcarea de la FIBEC sau muscelul, totusi Campina nu e pregatita pentru drag sau drift, decat pentru un salon frumos unde oamenii vin, vad masinile, le fac poze, si cam atat...deci daca ai nevoie de cineva poti conta pe mine!
Raresh01 is offline   Reply With Quote
Old 08-06-10, 23:05   #8
kinderu

Stage 4
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 242
Default Re: Tuning Show Campina? Pareri/sugestii

Quote:
Originally Posted by Raresh01 View Post
Daca ai nevoie de un voluntar din Campina , ma pot implica total! Eu cred ca un loc bun ar fi parcarea de la FIBEC sau muscelul, totusi Campina nu e pregatita pentru drag sau drift, decat pentru un salon frumos unde oamenii vin, vad masinile, le fac poze, si cam atat...deci daca ai nevoie de cineva poti conta pe mine!
sal......locatie parcare fibec .....trebuie sa vb cu alin moldoveanu sa vedem ce iese ......pe muscel e cam departe sa vina lumea sa vada asa la fibec e mai central....plus de asta eu deocamdata vreau sa vad o reactie o parere daca ar veni sau nu lume .....la noi fenomenu de rezuma doar la liniutze.....data o sa o stabilesc numai cand o sa am suficienti participanti .....astept inca pareri eventual confirmari de inscrieri
am vb astazi cu bigu si a zis ca ma ajuta cu partea de spl(categorizare si masurare sunet plus vb cu baietii sa se adune),deci partea de sunet e rezolvata...apoi vor fi exterioare custom.....cei ce vor sa vina ma bazez mai mult pe bucuresti si custom shop bv.....si restul cluburi
kinderu is offline   Reply With Quote
Old 09-06-10, 00:22   #9
shantzu

Stage 5
 
shantzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 6,372
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: Tuning Show Campina? Pareri/sugestii

Trimite un pm la cluburile / membrii care au participat in ultima vreme la tuning show-uri.Vezi daca sunt interesati sa participe la un show in Campina.
Varianta mai usoara si mai sigura nu cred ca exista
shantzu is offline   Reply With Quote
Old 09-06-10, 08:43   #10
ALEX_BZN

Stage 5
 
ALEX_BZN's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,456
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
Default Re: Tuning Show Campina? Pareri/sugestii

O sa vb si eu cu cativa membri de la noi.....avem vreo 2-3 masini care merg de expo....ca pana la urma nu e expo international).....
ALEX_BZN is offline   Reply With Quote
Old 09-06-10, 10:19   #11
kinderu

Stage 4
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 242
Default Re: Tuning Show Campina? Pareri/sugestii

Quote:
Originally Posted by ALEX_BZN View Post
O sa vb si eu cu cativa membri de la noi.....avem vreo 2-3 masini care merg de expo....ca pana la urma nu e expo international).....
normal ca nu e international.....vor veni si american musclecars voi prezenta si cateva masini de vtm .....inca astept pareri propuneri
kinderu is offline   Reply With Quote
Old 09-06-10, 10:46   #12
alexone

Stage 5
 
alexone's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,690
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[Suzuki]
[BMW]
Default Re: Tuning Show Campina? Pareri/sugestii

Foarte usor de pregatit si gasit este un loc pentru drifturi. Are mare priza la public si nu e asa greu de pregatit ca un 402 m. Sa fie combinat expo+drift - ca la Bucuresti.

Bafta la proiect!
__________________

Oltcit 11 Club | Oltcit 11 RM | Dacia Supernova Clima 1.4 MPI | Opel Vectra Z22SE | Fiat Coupe 2.0 20V | Suzuki 750 GSXF | BMW E30 coupe 2.5 12V | BMW E30 coupe 2.5 24V | BMW E36 coupe 2.0 24V | BMW E36 318i cabrio | BMW E46 318i | BMW E30 coupe S50B30 | Mazda 323 coupe
www.streetlegal.ro
BBS - born to burn
alexone is offline   Reply With Quote
Old 09-06-10, 10:57   #13
shantzu

Stage 5
 
shantzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 6,372
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: Tuning Show Campina? Pareri/sugestii

Pentru drift trebuie sa ai in plus o salvare , garduri , firma de paza / jandarmi care toate astea costa destul mult.
Ai stabilit daca o sa fie cu intrare sau fara ?
shantzu is offline   Reply With Quote
Old 09-06-10, 11:02   #14
flebusca

Stage 3
 
flebusca's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 143
Default Re: Tuning Show Campina? Pareri/sugestii

sa imi fie iertat ca zic asta ... la bucuresti a fost organizat ok si oamenii au ceva vechime in domeniu ... madalin in schimb e la inceput ... are de alergat dupa acte de o sa ii vina rau... si revin la vorba lui Donu 402 nu ai unde iar la drift ai nevoie de ceva spatiu (drift si cerculete nu e acelasi lucru, prima e arta si indemanare, iar a2-a e pierdere de timp si aruncat de bani aiurea pe cauciucuri)... public nesimtit de nu respecta regulile... mai trebuie o firma de paza... + imprejmuirea locului... +catering-ul... +biletele... e o munca destul de mare ca sa organizezi un eveniment de genu asta... nu vreau sa descurajez pe nimeni, dar asta e adevarul.
flebusca is offline   Reply With Quote
Old 09-06-10, 11:25   #15
kinderu

Stage 4
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 242
Default Re: Tuning Show Campina? Pareri/sugestii

Quote:
Originally Posted by flebusca View Post
sa imi fie iertat ca zic asta ... la bucuresti a fost organizat ok si oamenii au ceva vechime in domeniu ... madalin in schimb e la inceput ... are de alergat dupa acte de o sa ii vina rau... si revin la vorba lui Donu 402 nu ai unde iar la drift ai nevoie de ceva spatiu (drift si cerculete nu e acelasi lucru, prima e arta si indemanare, iar a2-a e pierdere de timp si aruncat de bani aiurea pe cauciucuri)... public nesimtit de nu respecta regulile... mai trebuie o firma de paza... + imprejmuirea locului... +catering-ul... +biletele... e o munca destul de mare ca sa organizezi un eveniment de genu asta... nu vreau sa descurajez pe nimeni, dar asta e adevarul.
nu-i bai .....am deja 30 de masini custom,firme de folieri,firme cu vopseluri,exterioare custom ,spl care vor veni ,american muscle cars ...deci masini vor fi ....nu e vb de munca sau de restu asta se rezolva sau de fapt este rezolvata 50% am deschis topicul asta sa vad reactia publicului daca vine sau nu lume in campina la un show .....
kinderu is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -