Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 07-12-12, 16:26   #31
BrownBear

Stage 2
 
BrownBear's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 69
Default Re: Masina mea - Un E36 clasic :)

Quote:
Originally Posted by Alin_KIR View Post
Foarte frumoasa! Intr-adevar sunt multe E36 stock, insa foarte putine de varsta asta care sunt atat de ingrijite, iar asta o face mai speciala. Degeaba ai pachet M daca masina e plina de rugina si partea tehnica e la pamant. Tine-o cum iti place tie, si a mea e tot stock si imi place enorm de mult.
Salut!
Intr-adevar asa este!
Recent cand i-am facut geometria, baietii de acolo ma intrebau "e din 98 masina?"
Nu mica le-a fost mirarea cand au aflat ca e din 90.
Si cand am schimbat cauciucurile...baiatul care lucra acolo m-a felicitat pentru masina....(el avand tot un E36 )
Si in trafic, de-a lungul timpului m-au salutat niste conducatori de E36...nici nu-i cunosteam si nici ei nu cred ca ma cunosteau ma mine, insa am apreciat gestul lor.
Asa este...voi incerca sa o intretin cu pot eu mai bine. Am sa incerc sa pun si niste poze cu ea din Suedia din 2008...sa vedeti si aspectul ei oroginal.
Iti multumesc de apreciere! Sa ai grija si tu de masina ta cat mai bine cu putinta!
O zi buna!
__________________
Masina mea: BMW E36 318i - https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...36-clasic.html

" Un E36 clasic "
BrownBear is offline   Reply With Quote
Old 07-12-12, 17:06   #32
BrownBear

Stage 2
 
BrownBear's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 69
Default Re: Masina mea - Un E36 clasic :)

Am gasit cateva poze cu masina cand era in Suedia...Nu i-am facut multe poze cand eram acolo...nu prea ma interesa sa fac prea multe poze.
Nu sunt foarte clare, insa sper sa va dati seama cam cum arata acum 4 ani...si cu numere de Suedia.
O zi buna!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	02092008223.jpg
Views:	177
Size:	313.8 KB
ID:	2631587   Click image for larger version

Name:	05092008290.jpg
Views:	138
Size:	230.8 KB
ID:	2631588   Click image for larger version

Name:	16102008345.jpg
Views:	116
Size:	318.7 KB
ID:	2631589  

BrownBear is offline   Reply With Quote
Old 10-12-12, 15:14   #33
BrownBear

Stage 2
 
BrownBear's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 69
Default Re: Masina mea - Un E36 clasic :)

Am incercat in imaginea aceasta sa va arat o comparatie intre cum arata ea in Suedia acum 4 ani si cum arata ea acum, in 2012.

Sper sa va placa!





PS: A fost facuta in paint...nu am lucrat in photoshop pana acum, ca de altfel absolut toate pozele mele cu masina(si nu numai) nu sunt "atinse" de photoshop. Asa ca sa nu va asteptai la o opera de arta sau la vreo lucrare de o calitate superioara. Pur si simplu doresc sa arat masina in starea ei originala, fara "artificii".


O zi buna!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	download.jpg
Views:	207
Size:	2.26 MB
ID:	2634079  
BrownBear is offline   Reply With Quote
Old 11-12-12, 12:08   #34
zpzpzpo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 886
Default Re: Masina mea - Un E36 clasic :)

E bine ca incerci sa ti vechitura in viata si in stare cat mai buna,dar e total neinteresanta,sincer.
S au produs mii de e36,nu e vreun s2000 sau un 635i sa zici ca balesti la ea si originala.
Nu o spun cu rautate,dar e fix pix masina.Faptul ca o intreti bine n-are nicio legatura cu tuningul,e o chestie pe care toata lumea ar trebui sa o faca.
numa bine
zpzpzpo is offline   Reply With Quote
Old 11-12-12, 15:22   #35
BrownBear

Stage 2
 
BrownBear's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 69
Default Re: Masina mea - Un E36 clasic :)

Quote:
Originally Posted by zpzpzpo View Post
E bine ca incerci sa ti vechitura in viata si in stare cat mai buna,dar e total neinteresanta,sincer.
S au produs mii de e36,nu e vreun s2000 sau un 635i sa zici ca balesti la ea si originala.
Nu o spun cu rautate,dar e fix pix masina.Faptul ca o intreti bine n-are nicio legatura cu tuningul,e o chestie pe care toata lumea ar trebui sa o faca.
numa bine
Sincer te puteai abtine de la un astfel de comentariu. Daca nu iti place masina, nu mai accesa acest thread, e foarte, foarte simplu.
Am tot dreptul sa-mi fac un thread si sa-mi prezint masina. Au mai fost prezentate atatea masini stock aici pe acest site...si m-am gandit ca n-as face nicio crima daca mi-as posta-o si eu pe a mea...asa cum arata ea..."neinteresanta", fara vreun tuning.
Imi pare rau ca tu consideri un E36 ca fiind "neinteresant" daca n-are nicio modificare...Nu doresc sa atac pe nimeni, nu te cunosc si nu imi permit sa te atac in vreun fel, insa parerea mea, un pasionat adevarat al acestui model poate aprecia atat masinile stock, cat si cele modificate...eu cel putin pot aprecia foarte mult o masina stock intretinuta foarte bine(nu neaparat a mea...), si consider ca este mult mai bine sa o intretii asa cum e ea...decat sa incerci sa o "scoti in evidenta" prin cine stie ce tuning esuat bazandu-se pe un buget foarte mic...si/sau pe gusturi proaste. Daca doresti un tuning de calitate, acest lucru inseamna, in primul rand, sa ai bani multi! Eu personal, deocamdata nu am acesti bani...
Nu iti plac cele stock, foarte bine, insa exprima-te civilizat!
Sincer eu nu-mi permit sa ii spun unui om pe care nici macar nu-l cunosc astfel de cuvinte mai..."directe"! Daca imi place o masina postata pe acest forum de un anumit user, ii dau un mesaj precizand ca imi place masina, imi place cum o intretine si sa se bucure de ea cat mai multi km. Cam atat. Nimic altceva. Este FIX treaba omului cum doreste sa o intretina, ce modificari sa-i faca sau sa nu-i faca,etc. Iar daca nu-mi place o anumita masina, prefer sa ma abtin in a o comenta....Daca ii pot da anumite sfaturi, i le scriu frumos,fara sa fiu prea direct sau ofensator.
Aici pe acest site, oamenii nu-si prezinta NUMAI masinile lor tunate, modificate,etc (desi se numeste 4tuning...nu este vorba NUMAI de tuning...). Este vorba de pasiune pentru masini(fie ele stock, fie ele tunate).
"e total neinteresanta,sincer." - Ok, iti accept opinia ta personala si ma bucur ca masina ta este mai interesanta sau mai atragatoare decat a mea.
Repet, daca nu iti plac E36-urile stock si te intereseaza numai cele modificate,cele "iesite in evidenta", atunci acest thread in legatura cu masina mea, nu este pentru tine!
"Faptul ca o intreti bine n-are nicio legatura cu tuningul" - Intr-adevar, nu are nicio legatura cu tuning-ul...dar de ce ar trebui sa aiba legatura cu tuning-ul??? Doar ca se numeste site-ul "4tuning" ? Constat ca nu este tocmai un site destinat in proportie de 100% numai tuning-ului, accesoriilor de tuning, masinilor tunate, etc. Deci...nu ma consider vreun "intrus".
Primul tau comentariu a fost scris ok, ti-ai exprimat o nelamurire de-a ta cu privire la aceasta masina si la aspectul ei "banal"
Am precizat de mai multe ori, ca aceasta masina NU va primi NICIUN fel de tuning !
Sincer nu vad rostul ultimului tau comentariu...cand eu am precizat, zic eu, foarte clar toate detaliile cu privire la aceasta masina si la planurile mele de viitor in tuning (cu o alta masina!)
"Faptul ca o intreti bine n-are nicio legatura cu tuningul,e o chestie pe care toata lumea ar trebui sa o faca" - foarte bine, asa este, toata lumea ar trebui sa o faca!
INSA, cati o fac??? Cati constientizeaza pe deplin ce inseamna tuning, diferenta dintre tuning adevarat si kitsch si mai ales...sa nu-si bata joc de masina? Parerea mea este ca sunt destul de putini! Si din cauza acestui lucru vedem pe strazi diverse masini batjocorite de posesorii lor si aratate cu degetul de catre toti ceilalti participanti la trafic!
Din cauza acestui lucru, multe E36-uri arata ca "ceasul rau", fiind ruginite, murdare,motorul de 1.6 scotand fum negru de nu mai vezi la 2 m in fata, scartaind din toate incheieturile, cu tapiseria scaunelor facuta zdrente...dar cu toba sport, cu semnul "Nike" pe luneta, cu semnul M3 peste tot, masina fiind 316i si cate si mai cate astfel de exemple...care pateaza imaginea acestei masini.
Parerea mea este ca daca toate BMW-urile E36 din Romania ar arata si ar functiona cel putin la fel de bine ca a mea, iar daca soferii acestui model nu ar mai fi niste nesimtiti aroganti si needucati(cum sunt destul de multi din pacate), imaginea acestui model de BMW in Romania ar fi fost mult mai buna! Bineinteles ca exista multe exemplare de E36 care arata si functioneaza mult mai bine decat a mea, insa acestea sunt prea putine in comparatie cu cate modele prost intretinute sunt...Din nou, nu zic ca a mea este un E36 perfect si nu doresc s-o laud prea mult, pentru ca sunt altele care intr-adevar merita tot respectul si toata aprecierea, insa eu zic ca reprezinta un exemplu pozitiv despre pasiune fata de o masina. Si acest lucru, reprezinta, zic eu, "nucleul" si esenta filozofiei acestui site.
Precum spune si sloganul site-ului: "Prezentam cu pasiune tot ce misca despre masini".
Daca mai ai alte comentarii cu privire la masina mea "banala si neinteresanta", nu am nicio problema sa le scrii, atat timp cat le scrii civilizat, fara sa jignesti in vreun fel pe nimeni!
Daca, totusi consideri ca este necesar sa fi prea "direct" in continuare, esti liber s-o faci, nu am cum sa te opresc, insa nu voi mai baga in seama comentariile tale.
Ma scuzati ca am scris atat, insa nu este genul meu sa fiu concis, imi place sa scriu, am dreptul sa ma exprim liber si am dorit sa spun, fara vreo retinere, tot ce aveam de spus legat de acest subiect.
O zi buna!
BrownBear is offline   Reply With Quote
Old 11-12-12, 16:50   #36
zpzpzpo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 886
Default Re: Masina mea - Un E36 clasic :)

Am scris foarte civilizat si n am jignit pe nimeni,e doar parerea mea.
E36 le meu e tot stock,dar m am saturat sa am jante pe 15 de zici ca e carucior de butelie si suspensia originala de parca e tracator..intelegi,masina pur si simplu cere niste modificari pe care le vezi cu ochiu liber.
Faptul ca unii nu intretin masina e problema lor,nu a ta,nici a mea,iar marca bmw conteaza sa o vada altii mai bine ?n am inteles ideea asta...romanul nu are cultura auto,normal ca nu da 5mii de euro pe o pisicuta cand la banii astia ia passat 1.9 tdi.
Parca te ar durea sufletul pe tine ce zice lumea de marca bmw,parca noi toti detinatorii suntem coproprietari sau actionari la bmw.
Incearca sa ii pui o bara M,o suspensie care sa o lase un pic mai jos si niste jante,va fi o schimbare enorma.
bafta cu pisicu
zpzpzpo is offline   Reply With Quote
Old 11-12-12, 17:40   #37
BrownBear

Stage 2
 
BrownBear's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 69
Default Re: Masina mea - Un E36 clasic :)

Quote:
Originally Posted by zpzpzpo View Post
Am scris foarte civilizat si n am jignit pe nimeni,e doar parerea mea.
E36 le meu e tot stock,dar m am saturat sa am jante pe 15 de zici ca e carucior de butelie si suspensia originala de parca e tracator..intelegi,masina pur si simplu cere niste modificari pe care le vezi cu ochiu liber.
Faptul ca unii nu intretin masina e problema lor,nu a ta,nici a mea,iar marca bmw conteaza sa o vada altii mai bine ?n am inteles ideea asta...romanul nu are cultura auto,normal ca nu da 5mii de euro pe o pisicuta cand la banii astia ia passat 1.9 tdi.
Parca te ar durea sufletul pe tine ce zice lumea de marca bmw,parca noi toti detinatorii suntem coproprietari sau actionari la bmw.
Incearca sa ii pui o bara M,o suspensie care sa o lase un pic mai jos si niste jante,va fi o schimbare enorma.
bafta cu pisicu

Fiecare cum vede lucrurile...Daca as incepe sa o modific, ar trebui sa o modific substantial. Si in al doilea rand, are o motorizare cam mica, este un 318i simplu motor M40B18. Nici M43 nu este, deci nu este chiar cea mai sportiva masina.
In viitor, am sa-mi cumpar un E36 coupe 318is sau 325 din fabrica, fara probleme cu actele si voi incepe sa-l modific. De masina aceasta nu ma voi atinge.
"Incearca sa ii pui o bara M,o suspensie care sa o lase un pic mai jos si niste jante,va fi o schimbare enorma." - inteleg perfect acest lucru si iti multumesc pentru sfaturi, insa nu voi administra aceste lucruri pe aceasta masina. Multumesc de intelegere.
"...dar m am saturat sa am jante pe 15 de zici ca e carucior de butelie" interesanta comparatia, si recunosc ca ma bate gandul sa ii cumpar niste jante de 17 inch, insa deocamdata imi este bine asa.
"suspensia originala de parca e tractor" - eu am schimbat-o de curand si sincer sunt foarte multumit. Stiu cum face, si eu aveam suspensia veche care era cam uzata si imi facea urat, insa de cand am schimbat-o, e mult mai bine.
Ok, bafta si tie cu masina.
O zi buna!
BrownBear is offline   Reply With Quote
Old 12-12-12, 18:01   #38
Ms-02-TPI

Stage 5
 
Ms-02-TPI's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 846
Default Re: Masina mea - Un E36 clasic :)

Quote:
Originally Posted by BrownBear View Post
Sincer te puteai abtine de la un astfel de comentariu. Daca nu iti place masina, nu mai accesa acest thread, e foarte, foarte simplu.
Am tot dreptul sa-mi fac un thread si sa-mi prezint masina. Au mai fost prezentate atatea masini stock aici pe acest site...si m-am gandit ca n-as face nicio crima daca mi-as posta-o si eu pe a mea...asa cum arata ea..."neinteresanta", fara vreun tuning.
Imi pare rau ca tu consideri un E36 ca fiind "neinteresant" daca n-are nicio modificare...Nu doresc sa atac pe nimeni, nu te cunosc si nu imi permit sa te atac in vreun fel, insa parerea mea, un pasionat adevarat al acestui model poate aprecia atat masinile stock, cat si cele modificate...eu cel putin pot aprecia foarte mult o masina stock intretinuta foarte bine(nu neaparat a mea...), si consider ca este mult mai bine sa o intretii asa cum e ea...decat sa incerci sa o "scoti in evidenta" prin cine stie ce tuning esuat bazandu-se pe un buget foarte mic...si/sau pe gusturi proaste. Daca doresti un tuning de calitate, acest lucru inseamna, in primul rand, sa ai bani multi! Eu personal, deocamdata nu am acesti bani...
Nu iti plac cele stock, foarte bine, insa exprima-te civilizat!
Sincer eu nu-mi permit sa ii spun unui om pe care nici macar nu-l cunosc astfel de cuvinte mai..."directe"! Daca imi place o masina postata pe acest forum de un anumit user, ii dau un mesaj precizand ca imi place masina, imi place cum o intretine si sa se bucure de ea cat mai multi km. Cam atat. Nimic altceva. Este FIX treaba omului cum doreste sa o intretina, ce modificari sa-i faca sau sa nu-i faca,etc. Iar daca nu-mi place o anumita masina, prefer sa ma abtin in a o comenta....Daca ii pot da anumite sfaturi, i le scriu frumos,fara sa fiu prea direct sau ofensator.
Aici pe acest site, oamenii nu-si prezinta NUMAI masinile lor tunate, modificate,etc (desi se numeste 4tuning...nu este vorba NUMAI de tuning...). Este vorba de pasiune pentru masini(fie ele stock, fie ele tunate).
"e total neinteresanta,sincer." - Ok, iti accept opinia ta personala si ma bucur ca masina ta este mai interesanta sau mai atragatoare decat a mea.
Repet, daca nu iti plac E36-urile stock si te intereseaza numai cele modificate,cele "iesite in evidenta", atunci acest thread in legatura cu masina mea, nu este pentru tine!
"Faptul ca o intreti bine n-are nicio legatura cu tuningul" - Intr-adevar, nu are nicio legatura cu tuning-ul...dar de ce ar trebui sa aiba legatura cu tuning-ul??? Doar ca se numeste site-ul "4tuning" ? Constat ca nu este tocmai un site destinat in proportie de 100% numai tuning-ului, accesoriilor de tuning, masinilor tunate, etc. Deci...nu ma consider vreun "intrus".
Primul tau comentariu a fost scris ok, ti-ai exprimat o nelamurire de-a ta cu privire la aceasta masina si la aspectul ei "banal"
Am precizat de mai multe ori, ca aceasta masina NU va primi NICIUN fel de tuning !
Sincer nu vad rostul ultimului tau comentariu...cand eu am precizat, zic eu, foarte clar toate detaliile cu privire la aceasta masina si la planurile mele de viitor in tuning (cu o alta masina!)
"Faptul ca o intreti bine n-are nicio legatura cu tuningul,e o chestie pe care toata lumea ar trebui sa o faca" - foarte bine, asa este, toata lumea ar trebui sa o faca!
INSA, cati o fac??? Cati constientizeaza pe deplin ce inseamna tuning, diferenta dintre tuning adevarat si kitsch si mai ales...sa nu-si bata joc de masina? Parerea mea este ca sunt destul de putini! Si din cauza acestui lucru vedem pe strazi diverse masini batjocorite de posesorii lor si aratate cu degetul de catre toti ceilalti participanti la trafic!
Din cauza acestui lucru, multe E36-uri arata ca "ceasul rau", fiind ruginite, murdare,motorul de 1.6 scotand fum negru de nu mai vezi la 2 m in fata, scartaind din toate incheieturile, cu tapiseria scaunelor facuta zdrente...dar cu toba sport, cu semnul "Nike" pe luneta, cu semnul M3 peste tot, masina fiind 316i si cate si mai cate astfel de exemple...care pateaza imaginea acestei masini.
Parerea mea este ca daca toate BMW-urile E36 din Romania ar arata si ar functiona cel putin la fel de bine ca a mea, iar daca soferii acestui model nu ar mai fi niste nesimtiti aroganti si needucati(cum sunt destul de multi din pacate), imaginea acestui model de BMW in Romania ar fi fost mult mai buna! Bineinteles ca exista multe exemplare de E36 care arata si functioneaza mult mai bine decat a mea, insa acestea sunt prea putine in comparatie cu cate modele prost intretinute sunt...Din nou, nu zic ca a mea este un E36 perfect si nu doresc s-o laud prea mult, pentru ca sunt altele care intr-adevar merita tot respectul si toata aprecierea, insa eu zic ca reprezinta un exemplu pozitiv despre pasiune fata de o masina. Si acest lucru, reprezinta, zic eu, "nucleul" si esenta filozofiei acestui site.
Precum spune si sloganul site-ului: "Prezentam cu pasiune tot ce misca despre masini".
Daca mai ai alte comentarii cu privire la masina mea "banala si neinteresanta", nu am nicio problema sa le scrii, atat timp cat le scrii civilizat, fara sa jignesti in vreun fel pe nimeni!
Daca, totusi consideri ca este necesar sa fi prea "direct" in continuare, esti liber s-o faci, nu am cum sa te opresc, insa nu voi mai baga in seama comentariile tale.
Ma scuzati ca am scris atat, insa nu este genul meu sa fiu concis, imi place sa scriu, am dreptul sa ma exprim liber si am dorit sa spun, fara vreo retinere, tot ce aveam de spus legat de acest subiect.
O zi buna!
+1
Ms-02-TPI is offline   Reply With Quote
Old 13-12-12, 10:41   #39
expres
Renault Driver

Stage 5
 
expres's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,028
Member of:
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: Masina mea - Un E36 clasic :)

nu am vazut om mai calm si cu atata respect ca BrownBear pe tot 4tuning de cand ma stiu !

sincer respectele mele !
expres is offline   Reply With Quote
Old 13-12-12, 20:37   #40
BrownBear

Stage 2
 
BrownBear's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 69
Default Re: Masina mea - Un E36 clasic :)

Quote:
Originally Posted by expres View Post
nu am vazut om mai calm si cu atata respect ca BrownBear pe tot 4tuning de cand ma stiu !

sincer respectele mele !
Salut!
Multumesc mult pentru apreciere.

"Fii schimbarea pe care vrei sa o vezi in lume - Mahatma Gandhi"

Excelent citat. Pentru mine este foarte important sa ma comport cat mai bine, adecvat, civilizat si sa respect pe toata lumea. Pur si simplu, nu este absolut deloc genul meu sa vorbesc inadecvat, vulgar, sa fiu arogant, sa jignesc,sa atac,etc. N-as castiga absolut nimic daca as fi lipsit de bun-simt, dimpotriva, as avea enorm de pierdut.
Nu stiu cum poti castiga respectul si aprecierea unor oameni, daca te comporti ca ultimul nesimtit. Totusi este un forum public si nu-mi permit sa folosesc un limbaj ofensator...indiferent in ce imprejurari.

Bun, gata cu "filozofia".
Vad ca esti posesor de Renault. Foarte frumos. Am avut si eu pana in 2005 un model foarte rar de Renault, Renault 9. A fost una din masinile familiei, timp de aprox. 10 ani. Excelenta masina. Sincer, de-atunci nu am mai vazut un Renault 9 pe strazile din Romania...Mi-a placut masina, pentru perioada respectiva, era chiar excelenta.
Sa-ti stapanesti sanatos masina si inca o data, iti multumesc pentru cuvintele frumoase!
O zi buna si multa sanatate!
BrownBear is offline   Reply With Quote
Old 13-12-12, 22:29   #41
Adryanoo08

Stage 1
 
Adryanoo08's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 18
Default Re: Masina mea - Un E36 clasic :)

Arata bine ! Sa o stapanesti sanatos !
Adryanoo08 is offline   Reply With Quote
Old 14-12-12, 13:31   #42
BrownBear

Stage 2
 
BrownBear's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 69
Default Re: Masina mea - Un E36 clasic :)

Quote:
Originally Posted by Adryanoo08 View Post
Arata bine ! Sa o stapanesti sanatos !

Multumesc frumos !
Si tu sa-ti ingrijesti masina si sa te plimbi cu ea multi km fara probleme!
O zi buna!
BrownBear is offline   Reply With Quote
Old 26-08-13, 21:22   #43
ven

Stock
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 2
Thumbs up Re: E36 - Masina mea - Un E36 clasic :)

Te-am adaugat ca prieten in lista pentru ca ai un respect desavarsit fata de tot si toate, si ca un oximoron, ai BMW E 36. Sunt doua idei ce se contrazic in tara asta, BMW=sofer respectuos (prima persoana ce o stiu ca a invins aparenta). Tot asa! Bravo!
Stiu ce inseamna E 36, fratele meu pusese mana pe un E 36 318ti 1996 (compacta), cu 2-3 mici modificari de genul suspensia coborata de avea 4 degete subtirele de ale mele sub bara fata pana la asfalt, jante de 17' si o toba finala mai guraliva (aspectul exteriorul nu prea era conform gusturilor mele dar nici oribila nu era, iar interiorul era de la un M3 - ala ma innebunea). Prima impresie? M-am indragostit instant cand am urcat la volan, de la cum torcea motorul pana la pozitia la volan si directia foarte precisa (sigur se datora si suspensiei), iar motorul era arhi-suficient de puternic. Am apucat o perioada sa o conduc, deja eram soferul masinii si nu lasam pe nimeni sa conduca ), pana a vandut-o si m-a facut sa ma ocup mai mult cu treaba numita "unghia in gat", acum inclusiv el regreta ce a facut...
Intrebare! Cati km reali a adunat masina ta in decursul a 23 de ani de existenta? De curiozitate te intreb.
ven is offline   Reply With Quote
Old 26-08-13, 21:37   #44
RacerJunior

Stage 5
 
RacerJunior's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 376
Default Re: E36 - Masina mea - Un E36 clasic :)

Nu sunt adeptul stilului dar trebuie si masini de astea. Daca ne-am baga toti in ele peste 10 ani nu ar mai exista neatinse. Bravo tie.
RacerJunior is offline   Reply With Quote
Old 27-08-13, 00:05   #45
sYdanyel
2 Roti

Stage 5
 
sYdanyel's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 945
Member of:
[2 Roti]
Default Re: E36 - Masina mea - Un E36 clasic :)

Masina asta e impecabila, are un proprietar de nota 10+ care are mare grija de ea , am avut ocazia sa o vad live si e foarte foarte ingrijita!
Imi place foarte mult cum ai facut stopurile / semnalele in alb , ii da un alt aspect care merge foarte bine cu culoarea masinii .
Am vorbit cu tine ( nu stiu daca mai ti minte , majorat Gabriela ) si mi-am dat seama de la inceput cat de mult ti la masina asta .
E36-le asta a nimerit pe maini bune , bafta in continuare ! Sa ne auzim cu bine !
__________________
sYdanyel is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -