Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Machete Auto > Vanzari Cumparari Machete

Vanzari Cumparari Machete Vanzari Cumparari Schimburi Machete

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 29-09-11, 18:10   #91
Gabriel_175

Stage 2
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 39
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Nu exista romani care nu vor o Dacia 1300 in miniatura.
Gabriel_175 is offline  
Old 29-09-11, 18:21   #92
Gamo

Stage 2
 
Gamo's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 74
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Quote:
Originally Posted by coman razvan View Post
Poze Dacia 1300 + poza intreaga colectie!
Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
Din fericire, întreaga colecţie este mult mai numeroasă!

Cel puţin 60 de modele, spunea un coleg de pe aici!
Nu o spun eu din burta mea (şi aşa mică ), aşa mi-au răspuns cei de la DeAgostini România, că vor fi în jur de 60 modele în colecţie (modele româneşti, poloneze şi ruseşti - dintre cele româneşti CRED că vor mai apărea Dacia 1310 şi Dacia 1300 Break). În ceea ce priveşte vitrina, cea care vine cadou în coletul 15, nu e singura disponibilă, se pot comanda şi altele, contracost, desigur.
Gamo is offline  
Old 29-09-11, 18:37   #93
flypr0ject

Stage 5
 
flypr0ject's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 946
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

60 de modele!!!!! pai in 2-3 ani termin de completat colectia daca ar aparea odata pe saptamana ar fi ceva...
flypr0ject is offline  
Old 29-09-11, 18:41   #94
Gamo

Stage 2
 
Gamo's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 74
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Quote:
Originally Posted by flypr0ject View Post
60 de modele!!!!! pai in 2-3 ani termin de completat colectia daca ar aparea odata pe saptamana ar fi ceva...
Din câte am văzut pe net, în Polonia colecţia cuprinde în jur de 90 de machete, aşa că nu e chiar cât am dori noi. Cât despre timp, s-au gândit şi ei că te poţi "lipsi" de 50 lei pe lună fără probleme. Mie îmi convine perioada, mai ales dacă te abonezi la ei şi nu mai "alergi" după reviste pe la toate chioşcurile.
Gamo is offline  
Old 29-09-11, 18:41   #95
Cristi.megane

Stage 5
 
Cristi.megane's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 581
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Sper şi eu să apară 1300 Break .

Cât despre vitrină , vine doar la abonament ? Eu am citit pe chestia aia de carton , că în nr.2 al colecţiei vom primi şi un biblioraft .. nu mai ştiu ce să cred ... andi_cimpean a încercat să mă lămurească , da' degeaba
Cristi.megane is offline  
Old 29-09-11, 18:46   #96
Gamo

Stage 2
 
Gamo's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 74
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Quote:
Originally Posted by Cristi.megane View Post
Sper şi eu să apară 1300 Break .

Cât despre vitrină , vine doar la abonament ? Eu am citit pe chestia aia de carton , că în nr.2 al colecţiei vom primi şi un biblioraft .. nu mai ştiu ce să cred ... andi_cimpean a încercat să mă lămurească , da' degeaba
Vitrina vine cadou în coletul cu numărul 15 DACĂ te abonezi la ei. În ceea ce priveşte biblioraftul, acela îl vei primi cadou împreună cu numărul 2, adică revista cu Aro 240, dar DOAR dacă o cumperi de la chioşc.

Să recapitulăm:

- vitrina = coletul numărul 15 - abonament
- biblioraft = revista numărul 2 - chioşc

A nu se confunda coletul cu revista (un colet prin abonament conţine 2 reviste - 2 numere).

Sper că am fost destul de clar.
Gamo is offline  
Old 29-09-11, 18:48   #97
Cristi.megane

Stage 5
 
Cristi.megane's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 581
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Da , mi-ai fost destul de clar , însfarşit am înţeles ! aleluia..

Cred că de la nr.4 mă voi abona şi eu .
Cristi.megane is offline  
Old 29-09-11, 18:53   #98
Julyo

Stage 5
 
Julyo's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,833
Member of:
[2 Roti]
[Colectionar Machete]
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
Sună direct la ei sau dă-le e-mail!

Ai datele necesare pe pliantele prezente în pachet!
Pai vreiam pe net sa complectez formularul de abonament, dar nu ii stres ca l-am trimis prin posta cel din revista...!
Julyo is offline  
Old 29-09-11, 18:55   #99
mustang G.T
Old School Cars

Stage 4
 
mustang G.T's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 281
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

eu am inteles ca nr doi v a avea 2 masini !
am inteles gresit ?!
e foarte frumoasa dacia 1300 singura probl e ca nu am oglinda,si mai am una fara stopuri spate !!!
mustang G.T is offline  
Old 29-09-11, 18:57   #100
Cristi.megane

Stage 5
 
Cristi.megane's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 581
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Quote:
Originally Posted by mustang G.T View Post
eu am inteles ca nr doi v a avea 2 masini !
am inteles gresit ?!
e foarte frumoasa dacia 1300 singura probl e ca nu am oglinda,si mai am una fara stopuri spate !!!
Vine dacă te abonezi de la nr 2 . Vei primi numărul 2 şi 3 la cca. o săptămână după ce va apărea nr2 . Şi tot aşa .Iar de la nr 3 în sus , coletele vor fi 49.80 lei . Acesta fiind preţ redus pentru că este primul pachet .

Uite aici ce spun ei

"LIVRAREA COLETELOR
Vă vom expedia lunar câte 2 (două) numere din colecţie. Coletul cu cele 2 reviste va fi trimis în aproximativ o săptămână de la apariţia la chioşcuri a primului număr continut în pachet. De exemplu, trimiterea numerelor 2 şi 3 se va face la aproximativ o săptămână de la data apariţiei la chioşcuri a numărului 2.
Abonamentele vor fi livrate abonaţilor la fiecare 28 de zile, cu aproximaţie, în funcţie de data primirii cuponului sau plasării comenzii.
De exemplu, dacă vă abonaţi începând cu numărul 2, în timp ce numărul 5 se pregăteşte să intre pe piaţă, veţi primi iniţial numerele 2 şi 3, iar după 28 de zile următoarele numere, 4 şi 5. "

Last edited by Cristi.megane; 29-09-11 at 19:00.
Cristi.megane is offline  
Old 29-09-11, 18:58   #101
Gamo

Stage 2
 
Gamo's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 74
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Quote:
Originally Posted by mustang G.T View Post
eu am inteles ca nr doi v a avea 2 masini !
am inteles gresit ?!
e foarte frumoasa dacia 1300 singura probl e ca nu am oglinda,si mai am una fara stopuri spate !!!
Dacă te abonezi, coletele pe care le vei primi prin postă la fiecare 28 zile (aproximativ) vor cuprinde 2 numere. Numărul 2 va avea o singură maşina, adică Aro 240. Cât despre Dacia 1300, are doar o oglindă pe partea şoferului.
Gamo is offline  
Old 29-09-11, 19:00   #102
Miria

Stage 5
 
Miria's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,054
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Hai ca m-ati bagat in belea.Acum la ora 19 m-am dus dupa o bucata sa cumpar si eu.M-ati convins, nu am mai vazut atata dragoste si patos pentru Deagostini.Ce sa fac am intrat si eu in hora.Recunosc pentru cat costa arata destul de bine .Cel mai mult imi place revista,am ce citi.
__________________
Miria is offline  
Old 29-09-11, 19:02   #103
Gamo

Stage 2
 
Gamo's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 74
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Quote:
Originally Posted by Miria View Post
Hai ca m-ati bagat in belea.Acum la ora 19 m-am dus dupa o bucata sa cumpar si eu.M-ati convins, nu am mai vazut atata dragoste si patos pentru Deagostini.Ce sa fac am intrat si eu in hora.Recunosc pentru cat costa arata destul de bine .Cel mai mult imi place revista,am ce citi.
Felicitări pentru intratul în belea! Felicitări şi pentru achiziţie. Îşi merită toţi banii.
Gamo is offline  
Old 29-09-11, 19:02   #104
schumimodells

Stage 5
 
schumimodells's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,778
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Asta trei suta la suta ca apara si la noi. In ebay exista deja.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	dacia1100.jpg
Views:	170
Size:	24.1 KB
ID:	2168589   Click image for larger version

Name:	dacia1300kombi.jpg
Views:	192
Size:	42.7 KB
ID:	2168590   Click image for larger version

Name:	LADA1500blue.jpg
Views:	129
Size:	27.5 KB
ID:	2168591  

schumimodells is offline  
Old 29-09-11, 19:09   #105
Miria

Stage 5
 
Miria's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,054
Default Re: Revista Maşini de legendă în curănd la chioşcuri - celebra revistă de la DeAgosti

Quote:
Originally Posted by Gamo View Post
Felicitări pentru intratul în belea! Felicitări şi pentru achiziţie. Îşi merită toţi banii.
Multumesc!
Miria is offline  
Closed Thread


- Copyright 2024 4Tuning -